• Reklamy

Plesňové ochorenie

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Plesňové ochorenie

Odoslaťod Erika Slavojka 2.3.2014 15:49

Dobrý deň,

som tu prvý deň, tak neviem ako to tu presne funguje, ale potrebujem súrne poradiť :-(

Pred cca mesiacom zistil veterinár môjmu kocúrovi ušný svrab, dostala som na to Aurisal na vyplachovanie a Mitex na potieranie + dostal 2x očkovanie proti svrabu. Dodnes sa mu to však nejako nezlepšilo, aj keď on tvrdí že ušný svrab už nemá. Ale toto je ten menší problém. Odkedy mal tento ušný svrab, tak cca pred 5 dňami mu začala vypadávať srsť, ale KOPA srsti za ušami a na predných labkách :-( Vyzerá to hrozne. Tak sme išli znovu k veterinárovi že čo to môže byť, nezobral ani ster ani nič len tak od oka určil že je to nejaká pleseň, dal mi na to nejakú vodičku (do flašky takže názov neviem) na potieranie a tabletky Sporanox ( dal mi 3 kusy a povedal že mu to mám rozdeliť na 9 dní). Predtým sme žiadnu pleseň nemali. Čítala som tu niekde na fóre že sa to môže natierať aj Lamisilom, tak som kúpila aj ten Lamisil ale kocúr pri natieraní mňauká, asi ho to štípe :-( Máte s tým niekto skúsenosť? Čo Vám pomohlo? A prosím, môže sa to preniesť na človeka? Môj kocúr žije vonku na dvore ale keďže je chorý, zobrala som si ho k sebe do izby a veterinár ma na prenos neupozornil !!! Len som to čítala na fórach že je to vysoko prenosné :velmismutny:

Ďakujem za odpovede.
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Založený: 1.3.2014 1:17
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Erika

Reklamy

Re: Plesňové ochorenie

Odoslaťod Marusska83 2.3.2014 17:50

Erika zhruba pred 4r sme mali niečo podobné.Môj kocur mal ušný svrab na ktorý mu aplikoval veterinár pipetu nepamätám si už názov.Následne na to mu začala vypadávať srsť za ušami a ťahalo sa to až do polovice chrbta.Veterinár nám dal nejaké lieky ktoré som mu dávala 7dní a chrbátik som mu vytierala harmančekovým odvarom.Moc mu to nezaberalo pretože sušenie tých chrást mu spôsobovalo ešte vačšie svrbenie a škrabanie.Škriabal sa až do krvy.Náš veterinár to akosi zanedbal tak som skusila Koloidné striebro to som vyčítala na nete.Holé miesta som mu ošetrovala a capkala na to koloidne striebro cez den hoc kedy.Na noc som ho navliekla do odstrihnutej ponožky aby sa do rána znova nedoškriabal.Dosiahli sme úspech a srsť začala nanovo dorastať.Doteraz neviem vyjadrenie od veterinára čo to bolo či pleseň alebo kožný svrab pretože svrabovec si myslím sa mohol preniesť aj na kožu z ucha.Koloidným striebrom nič nepokazíš je to prírodné antibiotikum.Kožný svrab nen prenosný na človeka akurát môže nastať kožná reakcia na svrabovca.Treba dodržiavať opatrenia a hygienu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Pohlavie: Žena
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Erika Slavojka 2.3.2014 21:47

Ďakujem za reakciu Marusska83 :-)

Už som písala na viaceré fóra, ale žiaľ ešte nikto nereagoval. Ja som z toho zúfalá :-( Išla som k veterinárovi s "obyčajným" ušným svrabom a teraz vyzerá môj kocúrik ako keby utiekol z vojny. Celý holý, krvavý. Ako tak rozmýšlam, tak by to mohla byť reakcia na tie injekcie čo mu pichol na svrab. Lenže keď pichol prvú nič sa nedialo, až keď sme išli na preočkovanie o 2 týždne tak po druhom očkovaní 5 dní na to sa to začalo. Najviac ma štve, že ani kultiváciu neurobil ani nič, len mi odoka povedal že no, "nejaká" pleseň. Nechápem ako sa má môj kocúr vyliečiť keď ani nevieme diagnózu! Peniaze si vedia pýtať, ale výsledok žiadny :velmismutny:

Pripájam fotku ako vyzerá kocúrik :smutny:
Prílohy
plesen.jpg
Vypadaná srsť
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 3.3.2014 8:48

Obrázok nenačítalo.No skús to striebro mu vtierať do pokožky aj keby to bola pleseň KS nič nepokazí.K úkonom niektorých veterinárov sa nebudem vyjadrovať.Ja ďakujem Bohu že máme skvelého vetoša ktorý si na svojej práci dá záležať. :-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Pohlavie: Žena
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Erika Slavojka 3.3.2014 9:03

Chcela som ti tú fotku poslať v súkromnej správe, ale tuším ani tam to nechce načítať obrázok, neviem prečo to nefunguje :ikillyou: No skúsim teda objednať to KS cez internet, snáď to pomôže a už budú nejaké výsledky :rolleyes:
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb