• Reklamy

ANAFRANIL - pomoc...súrne !

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

ANAFRANIL - pomoc...súrne !

Odoslaťod majka23 25.3.2014 8:44

Dobrý deň,

moja mačka začala pred pár týždňami brať anafranil 25, kvôli tomu, že sa prehnane čistí a vie si rozlízať bruško ,,donemoty” :( Len má dosť závažné vedľajšie účinky, bruško ako z kameňa, problémy s vyprázdňovaním, s močením. Chcem sa spýtať čo sa dáva mačkám na zmiernenie týchto ťažkostí a či máte skúsenosti s týmto liekom. Ďakujem :)
majka23
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.2.2012 21:50
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: ANAFRANIL - pomoc...súrne !

Odoslaťod JancaB 25.3.2014 15:31

Myslím že v takejto situácii je najlepšia rada, bežať k veterinárovi.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod kali 25.3.2014 19:42

Tento liek je humanne antidepresivum,ktore ma aj vedlajsie ucinky,medzi zavazne patri aj svalova stuhlost.Pri vyskyte akejkolvek vedlajsej reakcie je nutne kontaktovat Vasho veta,popripade hladat inu pricinu nadmerneho cistenia srsti.Nebola pred priznakmi nadmerneho cistenia zmena krmiva?Bola vysetrena na ektoparazity? Peter vet. z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod majka23 26.3.2014 11:41

Dobrý deň, s týmto problémom bojujeme už takmer tri roky, absolvovali sme testy na všetko možné, výsledky negatívne, prvotná diagnóza bola potravinová alergia, na základe toho je už tri roky na špeci granulách, určité obdobie užívala kortikoidy, tie nezaberali, zmenili sme veterinára a ten sa priklonil k tejto ,,diagnóze", minulý rok brala pár týždňov tento anafranil, celkom ho znášala a pár mesiacov bolo dobre, no znova sa to vrátilo a opätovné nasadenie je skomplikované tým, že ho ťažko znáša a má tieto vedľajšie účinky. Je mi jasné, že budeme musieť vyhľadať ďalšieho veterinára (č. 5), ktorý poskytne ďalšiu diagnózu :mutagen: len by som teda rada vedela, čo jej môžem dať aby sa jej trošku ,,uľavilo", rybací olej, maslo, alebo dáku vlákninu? aby to nemalo vplyv na jej ,,potravinovú alergiu " :) ďakujem :)
majka23
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.2.2012 21:50
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod kali 26.3.2014 23:46

Potravinova alergia to asi nebude,ta reaguje stale na kortikoidy.Moze to byt psychicka porucha,ktora sa zrietkavo vyskytuje u temperamentnych jedincov z nedostatku zamestnania /nuda/ U psov je to pomerne casty jav - nahananie si chvosta donekonecna.Mozno by pomohlo zaobstarat jej macacieho partnera/ku/.Nic mudrejsie ma nenapada.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod felis 27.3.2014 10:30

S liekom skúsenosti nemám, chcem sa ale spýtať. Je mačička kastrovaná? ak nie, mohlo by jej to pomôcť k upokojeniu. Ďalej by som poradila podávať B-komplex. Skúšali ste aj nejaké homeopatiká napr. Bachove kvapky?
Mačička je nervózna aj keď ste s ňou alebo skôr keď je sama? Je veľa sama?
Rada sa hrá? Treba ju zaujať, zabaviť. Ako načrtol aj Peter.
Takže ja by som poradila kastráciu (ak ešte nie je), ten B-komplex (v každom prípade), tie homeopatiká by ste mohli skúsiť tiež (nič tým nepokazíte - čo sa o tvrdých ľudských liekoch hovoriť nedá). A zvážila by som tiež,
spríjemnenie a rozveselenie životného štýlu vašej mačičky.
Pri zadovážení ďalšej mačky by som však bola opatrná. Môže to vyjsť, ale môže spôsobiť aj pravý opak, zvlášť u citlivého jedinca. To už je na vašom zvážení situácie.

Skúšala som včera poslať ss, ale asi neprešla :(
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb