• Reklamy

odcervenie, ockovanie a podobne

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

odcervenie, ockovanie a podobne

Odoslaťod nikinka 10.8.2006 13:06

kedy by sa mala dat macicka odcervit a ockovat? a ako casto? a kedy sa moze macicka dat vykastrovat?
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 11:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod lenka 11.8.2006 6:50

Mačičky vonkajšie by sa mali odčervovať vraj každé tri mesiace u bytových môže byť interval dlhší. Minimálne trojkombináciou sa mačičky očkujú v 8., 10. a 12. týždni (alebo tak približne - vet ti to po prvom zaočkovaní upresní) no a potom raz ročne preočkovanie. Na besnotu by sa malo očkovať keď má mačka okolo pol roka (info od veta) no a potom preočkovanie raz ročne pri vonkajšej mačke a pri bytovej vraj stačí raz za dva roky. Čo sa týka kastrácie tam je najlepšie poradiť sa s vetom - ja som kocúra dávala kastrovať keď mal prvú ruju (8. mesiac). Ak chceš viac info, tak si to tu budeš musieť trošku preklikať :cica2:
Klučková Lenka
Žilina

Bonifác / kríženec TUA - veeeľký lenivec
Ginger / kríženec BRI
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 11.8.2006 7:58

Bytove macky sa odcervuju raz za 3 - 4 mesiace. Co sa tyka maciatok - prve odcervenie cca vo veku 5. tyzdnov, potom asi za 3 tyzdne znova a zasa za 3. tyzdne. Ockovanie - najlepsie 10 dni po odcerveni. Najidealnejsie je vakcinovat zakladnou trojkombinaciou vo veku 9 a 12 tyzdnov. Treti raz sa uz nepreockovava. Besnota - najskor v 4 mesiacoch, ale ja odporucam az okolo pol roka. Vystavne macicky sa preockovavaju raz rocne, domaci maznacikovia podla ucinnosti vakciny - na to pozor, to by mal vediet veterinar, su vakciny ucinne od 1 roka az po tri roky. Ale mam taky dojem, ze besnotu treba kazdy rok.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod nikinka 11.8.2006 12:52

dakujem:)
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod nikinka 11.8.2006 12:56

dakujem:)
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Re: odcervenie, ockovanie a podobne

Odoslaťod ivanya 6.10.2009 15:57

ahojte, mam otazocku. Moja mala bola 2x ockovana Forcatom(2.9. a 5.10.). Podla veta uz budeme ockovat len proti besnote (cca za 4 tyzdne). Odcervena bola zatial 2x (31.8. a 23.9.), pred ockovanim proti besnote bude odcervena znovu. Ako casto ju mam po tom tretom odcerveni odcervovat doma? Vet mi povedal, ze staci kazde 4 mesiace (je to bytova micinka). Cim odcervujete? Su to tabletky, pasta? Kupim to bezne v zoodome, ci len u veta?
Este otazocka dost mimo tejto temy, ale ked sa uz pytam :cerveny: Bezopet - je treba ho zacat davat uz malej macicke (3 mesiace)? Lebo travicku papat nechce. Ako casto jej ho mam davat a kolko?
dakujem :cica2:
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31

Reklamy

Odoslaťod monika07 8.10.2009 18:23

ahojte chcem sa spytať dnes sme boli na očkovanie dostala vakcin.Purevax dalsia je o mesiac a potom zase o mesiac a aj ju odcervil Virbac. no ked sme prisli domov tak sa trochu napapala a o chvilu to cele vyvratila.Mohla vyvratit aj tu odcervovaciu pastu?ma to na nu ešte učinok?alebo ju treba dat znovu za ockovat dik. :cica2:
Obrázok používateľa
monika07
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.9.2009 15:29

Reklamy

Odoslaťod Kristína 11.10.2009 18:03

monika07 napísal:ahojte chcem sa spytať dnes sme boli na očkovanie dostala vakcin.Purevax dalsia je o mesiac a potom zase o mesiac a aj ju odcervil Virbac. no ked sme prisli domov tak sa trochu napapala a o chvilu to cele vyvratila.Mohla vyvratit aj tu odcervovaciu pastu?ma to na nu ešte učinok?alebo ju treba dat znovu za ockovat dik. :cica2:

Ahoj, o Virbacu som pocula, ze niekedy po nom macky zvracaju. Po vyvrateni pasta nema dostatocny ucinok, treba znovu odcervit o par dni. Ockovat znovu netreba. Pre buducnost odporucam odcervit a ockovat tak tyzden na to, inak je to zataz pre organizmus.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Kristína 11.10.2009 18:04

ivanya napísal:ahojte, mam otazocku. Moja mala bola 2x ockovana Forcatom(2.9. a 5.10.). Podla veta uz budeme ockovat len proti besnote (cca za 4 tyzdne). Odcervena bola zatial 2x (31.8. a 23.9.), pred ockovanim proti besnote bude odcervena znovu. Ako casto ju mam po tom tretom odcerveni odcervovat doma? Vet mi povedal, ze staci kazde 4 mesiace (je to bytova micinka). Cim odcervujete? Su to tabletky, pasta? Kupim to bezne v zoodome, ci len u veta?
Este otazocka dost mimo tejto temy, ale ked sa uz pytam :cerveny: Bezopet - je treba ho zacat davat uz malej macicke (3 mesiace)? Lebo travicku papat nechce. Ako casto jej ho mam davat a kolko?
dakujem :cica2:

Ocervovat raz za 3 -4 mesiace pri bytovej macke by malo stacit. Odcervovadlo sa da kupit u veta bud ako tabletky alebo ako pipeta (nakvapka sa za krk). Pasty neucinkuju na ploche cervy, preto sa davaju iba pri malych maciatkach.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod petamar 25.10.2009 22:09

my mame domacu macicku a ockujeme ju raz do roka, dokonca doktor hovoril, ze staci aj rok a pol, lebo nechodi vonku. takze ani besnota by hrozit nemala ked je furt doma....tak dufajme. odcervujeme ale tiez kazde tri styri mesiace, dali nam drontal, ten je na ploche aj oble cervy, takze pohoda. robime to doma, kupujeme u doktora. dufam, ze to pomoze
petamar
Nováčik
Nováčik

Založený: 25.10.2009 21:44
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod veve 2.11.2009 17:21

petamar napísal:my mame domacu macicku a ockujeme ju raz do roka, dokonca doktor hovoril, ze staci aj rok a pol, lebo nechodi vonku. takze ani besnota by hrozit nemala ked je furt doma....tak dufajme. odcervujeme ale tiez kazde tri styri mesiace, dali nam drontal, ten je na ploche aj oble cervy, takze pohoda. robime to doma, kupujeme u doktora. dufam, ze to pomoze

no, my sa drzime toh oraz do roka ockovat, raz za 3 mesiace odcervit, lebo sme mali chvilu problem s parazitmi. tiez mame drontal, je dobry a nemam problem s aplikaciou.
veve
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 30.9.2009 14:41

Reklamy

Odoslaťod katarína 3.11.2009 11:23

ahojte

Chcela by som odčerviť svoje mačky v záhrade- ale tabletku mi nezjedia , ako každá mačka/ moja Matylduška je výnimka, tá jedla aj antibiotiká ako cukríky -ako pochúťku / Tak rozm=yšlam že kúpim pastu alebo pipetu za krk.čo bude lepšie?poradíte mi?
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21

Reklamy

Odoslaťod monty 24.11.2009 15:39

no tak mne nastastie tabletky zje takze nemam az takz problem, davam tabletku drontal s masovou prichutou, ale pre istotu jej to podavam priamo s nejakou mnamkou :rolleyes: aby som si bola ista.
a ak to aj tak nespapa tak potom treba skusit pasty, a tie pipety no neviem ci to ma taky ucinok ako ked to podas vnutorne. :bye:
monty
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.9.2009 13:47

Reklamy

Odoslaťod Lia 5.1.2010 18:56

Katarína, skús tabletku nijak zamaskovať do šunky, príp. konzervy.
Pokiaľ to nepôjde odporúčam skusiť skôr pastu. S pipetou nemám takmer žiadnu skúsenosť a nie som si 100% istá jej účinkom. :-/
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 30.11.2008 17:11

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 29.8.2010 13:21

Chcela by som vás poprosiť o radu.Dnes som podala malému pipetu Advocate a veľmi som sa zľakla.Je normálne že micka začne po nej slintať?či sliniť?Nepostrehla som či sa nepokusila si olízať kožušok a možno to jej vadilo ale strach bol neskutočný.Hneď som volala vetovi a kázal mi ju sledovať a zakázať jej olizovať sa.Ako dlho mám na ňu dávať pozor aby to nelízala?Zajtra bohužiaľ odchádzam a budem strááááááááášne nespokojná že malý zostane takto aj keď v dobrých rukách ale predsa.Je to ako moje druhé dieťa.Aké máte vy skúsenosti po podaní pipety?
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb