• Reklamy

kastrácia

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

kastrácia

Odoslaťod Pe»a 13.6.2005 16:14

Zdravím vąetkých milovníkov mačičiek. Mám dilemu. Teda ani nie dilemu ako skôr strach. Nadiąiel čas, kedy by sme mali da» vykastrova» náąho kocúrka, lenľe ja sa bojím, či to dopadne dobre, či nenastanú nejaké komplikácie a tak :?: Môľe ma tu, prosím, niekto upokoji»? Eňko má 14 mesiacov a uľ sa nám "chlapí". Ďakujem za kaľdé povzbudzujúce slovo. Pa
Pe»a

Reklamy

Odoslaťod Hela 13.6.2005 18:37

Netreba sa bá». Je to zákrok, ktorý trvá chvíµu. Moji kocúri boli kastrovaní ráno o 8hod a o 12-tej behali a mali sa k ľivotu, akoby sa nič nestalo. Iný kocúrik sa síce preberal z narkózy trochu dlhąie, ale na druhý deň bol uľ v pohode.
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2005 11:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Eva 13.6.2005 19:12

Aj nas kocurik sa chytro pozbieral,na druhy den ani nevedel,ze o nieco prisiel.Ale preberanie bolo hrozne,asi viac pre mna ako pre neho,utekal predo mnou,bal sa,akoby ma nespoznaval.Dokonca aj zvracal,aj ked nic nepapal od predosleho dna,len sa PO trochu napil.Ale na dalsi den sa uz zas vesal po skrabadle a na zaluzie,rychlo to predychal.Teraz je este viac umaznany a viac mu chuti papat.
Eva
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.5.2005 16:34

Reklamy

Odoslaťod Bea 13.6.2005 19:33

My máme podobné skúsenosti. Naąa rodina to preľívala oveµa horąie ako náą kocúrik. Zákrok trval 15 minút, kocúrik sa do pol hodiny prebral, ale bol taký ospalý , nohy sa mu plietli, takľe nám zverolekár doporučil, aby sme ho najbliľąie hodiny radąej nechali v uzavretej prepravke, aby si neublíľil, pretoľe narkóza ovplyví koordináciu pohybov a trvá ca 24 hodín, kým ju organizmus úplne vyplaví.. Uľ ubehlo pol roka a vidíme, ľe je podstatne maznavejąí, aj začal konečne proąku pribera» na váhe. Netreba sa bá» - je to rutinný zákrok, u nás to dokonca ani nezoąívali..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Eva 13.6.2005 19:38

Ani Adonisovi to nesili.Veterinar nas poslal na kavu,ze mame prist o polhodinu a bolo to tak rychlo,ze ked sme sa vratili,uz sa pomaly preberal.Dokonca nam lekar aj ukazal "vysledok" svojej prace. :smutny:
Eva
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.5.2005 16:34

Reklamy

Odoslaťod Bea 13.6.2005 20:11

Môj muľ zbledol, keď som mu povedala, ľe za pol hodiny náą predtým "muľný " kocúrik uľ nebol "ON" ale "TO".. Ako rýchlo to ide...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod drake 16.6.2005 19:08

pripojom sa k tejto teme,my prave ideme dat kastrovat nazho Chumacika aj ked ja som na to nechcela preipustit lebo soom este chcela mat jeho maciatka ale mama uz nedovolila a este od takeho co vsade po dome znackuje tak ako vonku.Chodim snim kazdy den na prechadzku no teraz sa ho do slova bojim lebo raz nieco onuchal a potom zacal ako keby zavijat to my to pripominalo potom sa najezil a priblizoval sa ku mne hned na to do mna skocila a poskriabal ma cez teplaky tak silno ako nikdy (na nohe) a nemohla som ani chodit,asi opo tyzdni som s nim iasla znovu tak to urobil znova,a neskor znova ,teraz kym sa neda vykastrovat z nym nikde neidem lebo si myslel ze ja ho nechcem pustit ku ziadnej macke tak ma tak tresta,(asi citil jej pach)tak ako vtedy som sa ho nikdy nebala az sa my nohy trasli a musela som volat mamu aby pon ho prisla :velmismutny: ,preco to asi robil?
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

Odoslaťod drake 19.6.2005 7:02

kolko asi stoji ta kastracaia :?: ,jedna pani sa pytala veta(cez telef.) a on jej povedal ze az okolo 5000,-sk a ze macka sa musi zotavovat aspon tyzden v nemovnici myslim si ze ju fajne obabral :taktotosity:
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

drake

Odoslaťod jessyca 19.6.2005 7:17

my sme za sterillizaciu platili okolo 1580sk a hned mohla ist domov. Vraj u kocurov to stoji menej... :-) ale asi zalezi aj na veterinnarovy
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Re: drake

Odoslaťod Bea 19.6.2005 8:10

jessyca napísal:my sme za sterillizaciu platili okolo 1580sk a hned mohla ist domov. Vraj u kocurov to stoji menej... :-) ale asi zalezi aj na veterinnarovy

Mu sme za kastráciu kocúra v Bratislave platili 700,- Sk - vrátane "náladovky, anestézy, injekcie na prebratie, roztoku do očí a samotného zákroku. Ako som uľ spomínala, trvalo to celé ca 25 minút, kým mi ho zverolekár priniesol spiaceho n arukách, vloľil do prepravky a povedal, ľe mám počka», kým s nepreberie - ak nebude vrac» atď, potom môľeme ís» domov. Do 10 minút bol hore a v poriadku.

U mačiek je ten zákrok väčąí, trvá todlhąie - ale tieľ som nepočula o nikom, koho mačka by poi ňom musela zosta» na klinike - ak iąlo vąetko bez komplikácií.. Len proces hojenia je dlhąí, je aj ąitá (čo u kocúrov nie je potrebné, pretoľe ten rez na vybratie semenníkov má asi 1 cm) takľe treba dáva» pozor, aby si nevytrhala stehy atď..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Hela 19.6.2005 17:48

drake napísal:kolko asi stoji ta kastracaia :?: ,jedna pani sa pytala veta(cez telef.) a on jej povedal ze az okolo 5000,-sk a ze macka sa musi zotavovat aspon tyzden v nemovnici myslim si ze ju fajne obabral :taktotosity:

Rozumel ten veterinár vôbec, na čo sa ho pýtali? :D Kastrácia kocúra stojí pár stovák (podµa toho kde) - dajme tomu v priemere 800,-Sk a je v tom zahrnuté vąetko. Okrem ten zbytočnej rekonvalescencie v nemocnici :TomyAngelo:
Ale úplne váľne. Jedna moja kolegyňa dala kastrova» kocúrika a vycálovala niečo cez 2.000 Sk. To je ale podµa mňa zderstvo.
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2005 11:16

Reklamy

Odoslaťod drake 19.6.2005 18:26

kolko stoji asi kastracia maciek?
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Alternatíva

Odoslaťod Anik 1.7.2005 11:32

Neexistuje alternatíva ku kastrácii kocúrov ?
Je mi ho µúto a to ani nie som chlap :smutny:
13 mesačný kocúr včera hodil prvú "značku", takľe niečo s ním musím robi», len prečo to musí by» konečné ako kastrácia ?

Anika
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Re: Alternatíva

Odoslaťod Zuzana H. 1.7.2005 11:57

Anik napísal:Neexistuje alternatíva ku kastrácii kocúrov ?
13 mesačný kocúr včera hodil prvú "značku", takľe niečo s ním musím robi», len prečo to musí by» konečné ako kastrácia ?

Anika

Alternatíva existuje, ale pokiaµ máte kocúra len na maznáka, tak ho proste dajte vykastova», bude to lepąie preňho, i pre Vás.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Re: Alternatíva

Odoslaťod Hosť 1.7.2005 12:03

Zuzana H. napísal:
Anik napísal:Neexistuje alternatíva ku kastrácii kocúrov ?

Anika

Alternatíva existuje, ale pokiaµ máte kocúra len na maznáka, tak ho proste dajte vykastova», bude to lepąie preňho, i pre Vás.

Od: Bea - nejako ma to nechce prihlási»... tak som teraz "anonym"
Aj ja si myslím, ľe by ste ho mali da» vykastrova». Náą Lester je pol roka po kastrácii, krająí ako predtý, maznavejąí a úplne v pohode! Vlastne ľiaden negatívny efekt kastrácie nevidíme ani nepoci»ujeme - práve naopak - stal sa z neho maznák maznavý! "Gulky" mu síce zobrali, ale predsalen sa dá vidiet, ľe je to kocúr -- "obaly " zostali , ak chápeą, čo tým myslím.. a pripomína to takú miniatúrnu "okrasu".. Je to skutočne v pohode.

Bea
Hosť

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb