• Reklamy

kastrácia

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: kastrácia

Odoslaťod vandulka 12.12.2012 8:33

ahojte... :cica2:
tak Kuki (mačička) to má za sebou. Doktor bol veľmi milý. Nestíhali sme kvôli doprave, takže obchodík, kde sa mala zvážiť bol zavretý lebo sme prišli 10 minút neskôr..:/ takže ju vlastne doktor odvážil "od oka". Dal jej o 18tej 2 hodinovú narkózu a prebrala sa z nej až o pol desiatej večer. aj to tak že do rána ako išla, tak padla. Teraz si musím odskočiť na skúšku, tak dúfam, že jej nič nebude..
Povedal, a potrebujem radu, že keďže nebola vykakaná ( čo je divné lebo ona kaká stále..:D ) nemôže papať normálne jedlo po operácií, lebo by to stehy neuniesli, ale že to musí dostávať šťavu zo zeleninovo mäsovej polievky(bez soli a korenia)..keďže som vegetariánka, neviem také variť, viem, že to nemôže byť ťažké, ale nepodával tu niekto také, a aké mäsko sa vám osvedčilo? stačí klasický kurací vývar, alebo je lepší hovädzi alebo držkový, alebo aký... :/ že to má jesť 2-3 dni, potom postupne do toho pridávať granulky.
Povedal, že do rána by mala behať.Moc som toho nenaspala, lebo som stále striehla či žije..dala osm ju k nám na postel, lebo tam vždy s nami spáva, tak sa pritúlila a spinkala aspoň troška, keďže bola ešte dosť zdrogovaná..samozrejme, že keď sa len čerstvo prebrala z narkozy už sa driapala na gauč a posteľ a jej obľúbené miesta..
Je mi hrozne vidieť ju v takom stave, ona je asi že najlepšia mačička na svete, jaško blazonko, behá ako vietor, a zrazu proste iba kuka na mna smutne a očividne má bobo a je bez života:(
Poraďte mi prosím čo sa týka toho vývaru, čo sa vám osvečilo?

ďakujem a držte palce
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

v rodičovskom dome, vychované z veľkej časti mnou :P :
"Čo ty?" - (* 2006), ufrflaná, večne nespokojná a hladná mačička, má 3 detičky:
Čočo - čiernobiely maznák, večné mača (*2007)
Mimi - čierna ako uhlík, rada loví myšky a vtáčiky a lezie po streche (*2007)
Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.1.2011 20:22
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Vanda Kyselicová

Reklamy

Odoslaťod vandulka 12.12.2012 9:01

som ešte ja:
kuki si začala lízať jazvičku, a trošku do nej aj kuskať, čo doktor hovoril, že babrať si do toho bude, že tomu sa zabrániť nedá.nechala som ju to lízať, ale keď už začala kuskať, tak som ju odtiahla, začala mi kusať do ruky, švihať chvostom a nadávať :D :(((
tak sa bojím, aby si to nepototo, ale snad bude rozumna..chuda..mám uplne výčitky, čo som jej to spravila..bude ma ešte niekedy ľúbiť ako predtým? :( je taka smutná, apatická, dezorientovaná, nahnevaná, ubolená.. :((
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

v rodičovskom dome, vychované z veľkej časti mnou :P :
"Čo ty?" - (* 2006), ufrflaná, večne nespokojná a hladná mačička, má 3 detičky:
Čočo - čiernobiely maznák, večné mača (*2007)
Mimi - čierna ako uhlík, rada loví myšky a vtáčiky a lezie po streche (*2007)
Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.1.2011 20:22
Skutočné meno: Vanda Kyselicová

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 12.12.2012 16:40

vandulka napísal:Povedal, a potrebujem radu, že keďže nebola vykakaná ( čo je divné lebo ona kaká stále..:D ) nemôže papať normálne jedlo po operácií, lebo by to stehy neuniesli, ale že to musí dostávať šťavu zo zeleninovo mäsovej polievky(bez soli a korenia)..keďže som vegetariánka, neviem také variť, viem, že to nemôže byť ťažké, ale nepodával tu niekto také, a aké mäsko sa vám osvedčilo? stačí klasický kurací vývar, alebo je lepší hovädzi alebo držkový, alebo aký... :/ že to má jesť 2-3 dni, potom postupne do toho pridávať granulky.

:jaziram: co???

Kastracii mam za sebou niekolko, zvierata do par hodin po operacii jedli vsetko tak ako predtym. To ma prosim vas aku pooperacnu ranu?!
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Siamonia 4.3.2013 9:33

Zdravim,
chceme dat vykastrovat nájdeneho kocúrika, je zatial len odčervený.
Potrebujem poradit,máme ho dat zaočkovat pred alebo po kastracií, je tam nejaká čakacia doba (po odčervení sme čakali týžden)?
Dakujem za odpoveď
(kocúrik ma ušný svrab , môže to komplikovať kastráciu?)
Obrázok používateľa
Siamonia
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.1.2012 14:46
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Dorka 4.3.2013 13:13

Najskôr kastrovať, potom očkovať. Čo sa týka toho svrabu, tak to nie je pri kastrácii žiadny problém.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Siamonia 4.3.2013 17:11

Dakujem za odpoved, tak sme nakoniec na zajtra uz objednaný na kastráciu (priatel bol proti ,neviem preco to chlapi beru tak osobne :D )
Aj vet nám dnes povedal že ak sa nič nepokazí, potom po 10 dnoch od kastrácie sa može zaočkovať.
Ušný svrab už bol dnes negatívny, žiadne živé svrabovce pod mikroskopom nastastie.
Obrázok používateľa
Siamonia
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.1.2012 14:46
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod psychodrama 12.12.2013 16:28

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, v akom veku je možné kastrovať mačičku. Máme totiž 3-mesačné mačiatko a v druhej polovici januára by sme ju chceli dať spolu s 2 kocúrmi a jej mamou všetkých vykastrovať. Bude možné malú kastrovať, keď bude mať 4 a pol mesiaca alebo máme ešte taký mesiac počkať? Je to vonkajšia mačička (po kastrácii samozrejme nebude v tej zime a ostane zatiaľ vnútri) a nechceme, aby nám pri prvej ruji otehotnela... :cica:
Nick of Silver Legend, SK - britský krátkosrstý kastrát (*12.5.2011)
Nala - madam poulička (*2012)
Simba a Segi (*máj 2013)
Lucrezia (*14.9.2013)
Obrázok používateľa
psychodrama
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 17.7.2011 22:43
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Dorka 13.12.2013 20:08

Mačička sa môže kastrovať, keď bude mať viac ako 2kg.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb