• Reklamy

kastrácia

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: kastrácia

Odoslaťod INA S. 29.12.2011 11:22

Peter87 napísal:Pozdravujem Vás..

Mám doma kocúrika (1,5r), zakladal som si tu aj vlastnú tému, kde som chcel poradiť ako ho udržať doma.. Viac-menej ste mi poradili kastrovať ho.. Ja mám z toho však stále zlý pocit. Hlavne ma nervuje že to potom už nebude kocúr a aj to, či mu to nejak nepoznačí psychiku. Nerád by som mu ublížil.

Resp. poraďte mi kam ísť za dobrým vet. v okolí Topoľčian. (30km)

neboj sa ,nijak mu neublížiš ale pomôžeš,ja som kastrovala kocúra,ktorý neznačkoval no bol veľmi divoký ku mačke ,ktorá bola kastrovaná a po kastrácií žiadna zmena v psychike,stále je divoko bláznivo hravý a vystačí si aj sám so sebou ,občas ponaháňa mačku ,aby vedela ,že aj on tam je :D ,no nieje to tak agresívne ako pred kastráciou...takže daj strach bokom a netrvá to dlho ,no ak to zvládneš môžeš byť pri tom zákroku,ja som bola ,dopadlo to ok, tak držím palce :cat38:
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Peter87 29.12.2011 17:24

hmmm, tak byť pri zákroku odnášali by ma vo vodorovnej polohe asi.. Neviem lezie mi to na nervy že mu mám vziať niečo čo ku kocúrovi patrí. On tiež vôbec neznačkuje. Jediný problém je ten že ho to strašne ťahá von..
Obrázok používateľa
Peter87
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.11.2011 22:22
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Peter

Reklamy

Odoslaťod E4rL 29.12.2011 19:31

sme 2,5tyzdna po kastracii a macicka nam premnaukala komplet celu noc...dufam, ze kastracia prebehla v poriadku a nevratila sa jej ruja...
E4rL
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.7.2011 6:49
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod INA S. 1.1.2012 10:33

Peter87 napísal:hmmm, tak byť pri zákroku odnášali by ma vo vodorovnej polohe asi.. Neviem lezie mi to na nervy že mu mám vziať niečo čo ku kocúrovi patrí. On tiež vôbec neznačkuje. Jediný problém je ten že ho to strašne ťahá von..

no ťahájú ho pudy,po kastrácií by to prešlo-aspoň u väčšiny je to tak 90% a tiež by nevymiavkával,nemal by dominantné správanie,stále to bude on no trocha kľudnejší...je to jen na tebe či uspokojíš svoj ľudský pohľad na jeho guľky ako by boli tvoje/prepáč/alebo mu pomôžeš a zbavíš ho hormonálnych nálevov, už ti to inak vysvetliť neviem...a taktiež po kastrácií to len na okraj,hladina hormónov klesá tak3-6 mesiacov záleží od kocúra v akej je pohlavnej kondídií...
držím palce a rozhodni sa správne :-)
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Peter87 1.1.2012 21:53

ďakujem za rady. Viacmenej som sa rozhodol. Čo najskôr ho asi objednám. Budeme mať kľud obaja.. :cica2:

PS.: Z ordinácie by ma vynášali nie pre obavy o jeho "guľky" ale pre môj panický strach z lekárov a omdlievacie stavy pri pohľade na krv.. :) :befucking:
Obrázok používateľa
Peter87
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.11.2011 22:22
Pohlavie: Muž
Skutočné meno: Peter

Reklamy

Odoslaťod psychodrama 23.1.2012 23:20

Zdravim mackari :cica2:

Asi pred tyzdnom nam zacal 8 a pol mesacny (4kg) britsky kocurik znackovat a je to dost "drsne", lebo cika po kozenej sedacke a kobercoch, odkial
smrad velmi nejde odstranit... Mne by to ani tak nevadilo, ale nasi su z toho na nervy, takze sa ideme objednat k vetovi. Myslite si, ze je to
prilis skoro? Vet povedal, ze by to nemal byt problem, no chovatelka od ktorej kocurika mam, zas hovorila, ze najlepsie je dat kocurika vykastrovat
az po 1 roku, tak som teraz na vazkach :-/ Poprosila by som Vas o nazor, nech sa mi lahsie rozhoduje... :cica:
Nick of Silver Legend, SK - britský krátkosrstý kastrát (*12.5.2011)
Nala - madam poulička (*2012)
Simba a Segi (*máj 2013)
Lucrezia (*14.9.2013)
Obrázok používateľa
psychodrama
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 17.7.2011 22:43

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 23.1.2012 23:34

bežne kocúrov kastrujeme ako 6 mesačných bez problémov.

Čím dlhšie bude nekastrovaný značkovať, tým väčšia pravdepodobnosť, že mu značkovanie ostane ako zvyk
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod psychodrama 23.1.2012 23:42

Dakujem za odpoved :-) takze na 100% ideme na kastraciu, dufam, ze vsetko pojde ako ma :cat68:

27.1. - No tak uz sme aj po :-) kocurik akurat lezi pri mne na deke a pomaly sa prebera, operacia prebehla v poriadku, hadam to bude OK aj najblizsie hodiny/dni :cat10:
Nick of Silver Legend, SK - britský krátkosrstý kastrát (*12.5.2011)
Nala - madam poulička (*2012)
Simba a Segi (*máj 2013)
Lucrezia (*14.9.2013)
Obrázok používateľa
psychodrama
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 17.7.2011 22:43

Reklamy

Odoslaťod kikamici 1.3.2012 18:52

môj kocúrik bude mať cca 4mesiace, uvažujem ho o nejaké 3-4 mesiace dať vykastrovať. Je síce len v byte, ale vraj aj tam si začne značkovať. Ešte mám doma 6ročného čivaviaka, tak asi si naozaj začne značkovať, nie?
Ale rozmýšľam že aký bude mať moja micka vzťah po kastrácii k mojmu havinovi, alebo naopak.
Teraz je to tak, že ráno, keď sa zobudia, (micka spí v kuchyni, čivka so mnou), alebo keď prídeme z práce (čivku si nosím do práce), tak sa vítajú, micka sa otiera o havka, obhrýza mu ušká, ten ju olizuje. Ale potom sa moj pes začne dožadovať mojej pozornosti, ako vždy doteraz, a odháňa micku odo mňa, bez ohladu na to, či si ho všímam, alebo nie. Alebo ked mu hádžem hračku, alebo micke, vždy vyštartujú obidvaja, ale micka vždy ustúpi. Aj ked sa maznám s mickou, a objaví sa pes, micka odíde. Dosť ma to mrzí, lebo ináč je krásne prítulná. Tak sa s ňou chodím vždy v noci a skoro ráno aspoň mojkať do tej kuchyne. A večer, ked pozerám telku, a pes spí vedľa mna na vankúši, aj micka mi zalahne na kolená a spí.
Ale čo si môj havo bude myslieť o vykastrovanom kocúrovi? Teraz, ked ho chytí slina (havina), začne dobiedzať do kocúrika, priťahuje si ho, nemôže sa od neho odpútať. Micka len pozerá jak puk, a oháňa sa naňho labkou. Toto sa ako zmení, neviete? Nezhorší sa ich vzťah? Alebo nebude môj havo ešte viac nadržaný na vykastrovaného kocúrika? A či sa to tomu bude lúbiť, to obťažovanie. Bežne ich nechávam niekedy na pár hodín aj samých doma, všetko v pohode.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 1.3.2012 19:35

ich vztah sa nijako nezmeni. O pokusoch o nakrytie Vasho kocura, vzhladom na ostatne prejavy, si myslim, ze ide skor o dominanciu. Aj civava je "len" pes a treba ho vychovat. Moja psica tiez obcas skusi po mackach vrknut, ked ku mne idu, ale je za to "potrestana" a vie, ze nesmie. Nenechajte svojho psa, aby trenoval on Vas...

Kocur bude znackovat aj v byte, resp. vacsina kocurov znackuje. U maciek je to inak ako u psov - pohlavne dospely kocur bude stale nieco hladat (nevie co), bude nestastny a bude znackovat, keby sa to ocakavane nieco nahodou objavilo, aby ho to naslo... Takze kastrovat, urcite.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod vandulka 7.12.2012 15:34

ahojte :cat37:
mám 6,5 cca mesačnú mačičku Kuki. Dnes sme šli k veterinárkovi na Polianky v BA -p.Kopčok, u ktorého máme s mojou rodinou "doma" všetky zvieratká, takže mu dôverujem.
Pozrel sa na ňu a dohodli sme sa už na tento utorok o 18.tej.
Čo mi ale povedal, že má mať 24 hodin. hladovku ale piť môže.. je to v pohode?? lebo väčšinou tu vidím 12 hodin nepiť ani nejesť.ale ked môže stále piť, povedal že v najhoršom sa vyvracká....
Trošku sa začínam báť, asi ako každý z vás, ako som si to tu tak čítala..
a bude to stáť 80 eur. to je asi taká bežná suma nie??

Ďakujem za odpovede alebo hociakú reakciu :)
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

v rodičovskom dome, vychované z veľkej časti mnou :P :
"Čo ty?" - (* 2006), ufrflaná, večne nespokojná a hladná mačička, má 3 detičky:
Čočo - čiernobiely maznák, večné mača (*2007)
Mimi - čierna ako uhlík, rada loví myšky a vtáčiky a lezie po streche (*2007)
Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.1.2011 20:22
Skutočné meno: Vanda Kyselicová

Reklamy

Odoslaťod Dorka 7.12.2012 18:33

24 hodinová hladovka je podľa mňa dosť prehnaná... dávala som kastrovať už viac mačičiek a viac ako 12 hodín som ich bez jedla nenechávala, však by boli zjedli aj mňa :-) Vodu som im vždy nechala a ani s jednou zo 6-tich mačičiek, ktoré som takto dávala na kastráciu som žiadny problém nemala. Dokonca mi ani jedna z nich nevracala. K cene sa vyjadriť neviem. U nás v Brezne stojí kastrácia mačičky 30-40 Eur.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 10.12.2012 7:35

Doktor Kopcok sterilizuje vacsou ranou a pri tom skontroluje vsetky organy v brusku. Preto odporuca dlhsiu hladovku. Cena je na Bratislavu primerana.
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33

Reklamy

Odoslaťod vandulka 11.12.2012 10:17

ďakujem vám...:) dúfam, že ak sa bude Kuki nejak zvláštne správať, že tu nájdem niekoho s podobnými problémami, ale pevne dúfam, že všetko bude ok..:)
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod vandulka 11.12.2012 10:18

ďakujem vám...:) dúfam, že ak sa bude Kuki nejak zvláštne správať, že tu nájdem niekoho s podobnými problémami, ale pevne dúfam, že všetko bude ok..:)
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:

Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb