• Reklamy

Forum o obyčajných domácich mačkách.

tu píšte o mačkách obyčkách...
  • Reklamy

Forum o obyčajných domácich mačkách.

Odoslaťod Peter Polák 20.11.2009 10:42

Tak a aj obyčajné domáce mačičiky sa dočkali na tejto stránke svojho fóra. :-)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Forum o obyčajných domácich mačkách.

Odoslaťod kikusiak 20.11.2009 11:06

Super, chovatelia obyciek sa urcite potesia :-) ja mam kamosku co chova 4 obycky, dam jej tip
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod anomis 20.11.2009 12:21

Obyčajné mačičky si zasluzia taku istu pozornost ako "neobyčajne", mam doma 2, jednu z ulice a su absolutne rozdielne, vdaka nim sa uz od rana usmievam... :-)
anomis
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.10.2009 11:52
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod vanduska 20.11.2009 12:37

Tesim sa :cat59: a tiez si myslim, ze macky obycky si zasluzia rovnaku pozornost.
Samozrejme preto, lebo ja mam troch kocurov tulakov z ulice :cat54: :cat54: :cat54:

Ano, obycky su strasne nevyspytatelne, ich povaha sa neda dopredu odhadnut ako u papierovach, takze plati, ze ked ma niekdo maciatko obycky, "kupuje macku vo vreci" :cat34:

Ale ja by som tych mojich ani za svet nedala!
Macky su moj zivot a moje vsetko, hlavne moji kocurikovia!
Richard (macka domaca, kastrat, *jul 2001)
Hugo (macka domaca krizena s britskou, kastrat, *2006)
Alexander (macka domaca, kastrat, * leto 2007)
Obrázok používateľa
vanduska
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.3.2009 10:47

Reklamy

Odoslaťod Gigi 20.11.2009 12:44

Aj my máme doma jednu "obyčku", ale pre nás je na nezaplatenie :-)
Gigi
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.9.2006 11:10

Reklamy

Odoslaťod majik_cajik 20.11.2009 12:56

Keďže mám doma tiež domáce micky, musím sa pripojiť k tejto téme.
Myslím, si, že ten prívlastok "obyčky" je naozaj od veci. Veď dnes už pomaly v každej domácej mačičke prúdi krv čistokrvných šlachtených mačiek.
Povaha sa taktiež dedí po predkoch, no mení sa iba podľa okolia a výchovy mačičky. Mačiatka často dostávajú povahu po svojej mamine či otcovi. Jediný problém je, že ľudia si tieto mačičky menej vážia a nezaujímajú sa odkiaľ mačička (domáca) pochádza. A keďže sa nesterilizujú mačičky keď žijú vonku voľne pustené, vzniká tento problém.
Mačky domáce sú často lepšie povahovo ako šlachtené. Síce pravdou je, že ak človek hĺadá tichú spoločníčku alebo naopak aktívneho "ukecanca" tak je super, že sú tu pre nás šlachtené mačičky. Je krásne pozorovať dlhú srsť ako páperie na peržanoch, alebo veľké zelené oči na činčilkách či na ruských modrých mačičkách, temperamentné a komické výrazy siamských a orientálnych mačičiek a tie krásy krezieb vytvorených na srsti bengálskych miciek.
Stretávam sa aj s domácimi mickami a aj zo šlachtenými. Sama som si uvedomila, že nie je lepšia možnosť, ako mať doma jednu šlachtenú micku a zároveň jednu domácu. Úžasne sa vedia dopĺňať.
Mačky domáce môžu mať rôzne povahy, preto často človek nevie akú mačku si môže brať domov, ale mačiatka, ktoré som mala od svojej domácej micky som už dopredu vedela presne aké budú a kam budú vhodné a ku akým ľuďom. Ich povahy u mačiat boli síce vždy odlišné ale počas pár týždňov sa to všetko vykrištalizuje a človek zistí aké sú. Všetko je to len na človeku, ktorý mačiatka dáva preč.
Domáce mačky sú i tak tie PRAVÉ mačky.
majik_cajik
mačiatko
mačiatko

Založený: 7.2.2009 18:03

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 20.11.2009 13:00

majik_cajik napísal:Keďže mám doma tiež domáce micky, musím sa pripojiť k tejto téme.
Myslím, si, že ten prívlastok "obyčky" je naozaj od veci. Veď dnes už pomaly v každej domácej mačičke prúdi krv čistokrvných šlachtených mačiek.
Povaha sa taktiež dedí po predkoch, no mení sa iba podľa okolia a výchovy mačičky. Mačiatka často dostávajú povahu po svojej mamine či otcovi. Jediný problém je, že ľudia si tieto mačičky menej vážia a nezaujímajú sa odkiaľ mačička (domáca) pochádza. A keďže sa nesterilizujú mačičky keď žijú vonku voľne pustené, vzniká tento problém.
Mačky domáce sú často lepšie povahovo ako šlachtené. Síce pravdou je, že ak človek hĺadá tichú spoločníčku alebo naopak aktívneho "ukecanca" tak je super, že sú tu pre nás šlachtené mačičky. Je krásne pozorovať dlhú srsť ako páperie na peržanoch, alebo veľké zelené oči na činčilkách či na ruských modrých mačičkách, temperamentné a komické výrazy siamských a orientálnych mačičiek a tie krásy krezieb vytvorených na srsti bengálskych miciek.
Stretávam sa aj s domácimi mickami a aj zo šlachtenými. Sama som si uvedomila, že nie je lepšia možnosť, ako mať doma jednu šlachtenú micku a zároveň jednu domácu. Úžasne sa vedia dopĺňať.
Mačky domáce môžu mať rôzne povahy, preto často človek nevie akú mačku si môže brať domov, ale mačiatka, ktoré som mala od svojej domácej micky som už dopredu vedela presne aké budú a kam budú vhodné a ku akým ľuďom. Ich povahy u mačiat boli síce vždy odlišné ale počas pár týždňov sa to všetko vykrištalizuje a človek zistí aké sú. Všetko je to len na človeku, ktorý mačiatka dáva preč.
Domáce mačky sú i tak tie PRAVÉ mačky.

Prečo prívlastok obyčky je od veci. Mne to práveže sedí, skôr ako domáce mačky. Ten prívlastok mi skôr znie neformálne... :cat31:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod ninuša 20.11.2009 14:05

:cat34: aaaaanoooo aj "obyčko" oliverko sa teši..no a s tou mačkou vo vreci je to pravda.. :D
Obrázok používateľa
ninuša
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.9.2008 7:33

Reklamy

Odoslaťod vanduska 20.11.2009 14:51

ja si tiez myslim, ze ten nazov macky obycky je fajn, taky mily a neformalny
Znie to lepsie ako macky domace. To je ako z uceblice prirodovedy a toto je predsa forum a volna diskusia, kde sa aj papierove macky nazyvaju hovorovo (britky, perzanky..)
Je to vsak vec nazoru, niekto toto forum berie vazne, niekto s humorom, ini si robia srandu...

Hlavne ze je aj tato tema osobytne venovana tym najrozsirenejsim mackam :cat36:

Co sa tyka povahy, narazala som na to, ze casto su obycky s neznamymi rodicmi. Zila som nejaky cas na dedine, kde viem ako sa zaobchadza s mackami, casto ich majitelia ich maju na chytanie mysi a ked je macka kotna ani to dlho nevedia a uz vobec nie kto je otec :-D preto sa casto neda vediet aku bude mat maciatko povahu.
Moji traja kocuri (zijem v byte s dvomi) su vsetci z tej istej dediny, proste si ma nasli a kazdy z nich je uuuplne iny.
Jeden je flegmatik a skor jeho velicenstvo kocur domaci :cica: , druhy je ocividne mix s britkou (aj vyzorovo aj povahovo) a treti je totalny cert.

A tiez si myslim, ze je najlepsie mat aj obycku aj papierovu cicu :cat34:
Macky su moj zivot a moje vsetko, hlavne moji kocurikovia!
Richard (macka domaca, kastrat, *jul 2001)
Hugo (macka domaca krizena s britskou, kastrat, *2006)
Alexander (macka domaca, kastrat, * leto 2007)
Obrázok používateľa
vanduska
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.3.2009 10:47

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 20.11.2009 14:53

Inak mozete zakladat viac tem nemusite len v tejto jednej pisat. Ale nevyhanam vas... :D

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod micus 20.11.2009 20:40

najskôr sa mi zdalo toto pomenovanie dehonestujúce, ale po dlhšom uvažovaní pripúšťam, že im naozaj viac sedí mačky obyčajné, ako mačky domáce, keďže ich je toľko bezprizórnych :-(
Je iróniou nazývať mačku, ktorá sa hrabe na sídlisku v kontajneri mačkou domácou :-(
Kedysi to boli mačky domáce, boli temer všade, v každom dvore, dnes už ich ľudia z dvorov vyháňajú, lebo im ničia krásné kvetinové záhony :mutagen: na hubenie myší používajú pasce, humánne, aj nehumánne a chemické prípravky :ikillyou: mačky sa stali nepotrebnými, prebytočnými...
Kto túži po mačke-domácom mazlíčkovi, zaobstará si šľachtenú mačku (poväčšinou) :achtung: lebo mačky domáce sú len také...obyčajné. Viem to, lebo sa roky snažím umiestňovať mačky a len málokto túži po obyčajnej mačke. Keď aj, tak ju šupne na dvor a neviem o žiadnej britke, alebo siamke, či inej s titulom, ktorá by tak skončila.
Mačka domáca sa stala pre ľudí obyčajná, ja žijem s obyčkami celý život a keby bolo po mojom, premenovala by som mačku domácu na "mačku úžasnú". Možno potom by si ich ľudia začali konečne viac vážiť :-)
micus
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.2.2008 9:07

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 20.11.2009 20:46

To s tou mačkou čo skončí na dvore nejakého domu, by som nevidel až tak tragicky - bude mať predsa domov a človeka, ktorý jej dá žrať a na noc pustí trebarz do garáže keď je zima von. Je to myslím stále lepšie akoby mačence z nechceného vrhu skončili v igelitovom vreci v odpadkovom koši, alebo zhebli od hladu.
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01

Reklamy

Odoslaťod majik_cajik 21.11.2009 12:50

ľudia domáce mačky vyháňajú z dvorov kvôli tomu, že sa nenormálne rýchlo "množia" a nie sú ochotní vyhodiť pár stoviek korún na sterilizáciu.
Sama viem ako to chodí na dedinách, na našej ulici sú to pravé príklady týchto príbehov.
Pomáham opusteným a nechceným mačičkám ako sa len dá, aj susedom sem tam pomôžem a umiestnim celý vrh mačiatok.
Moja mačička odchovala po dva krát po 6 mačiatok! A ani jedno z obidvoh vrhov neskončilo ako obyčajná mačka túlajúca sa po uliciach či po dvore. Všetko je to vec záujmu a najmä svedomia. Človek, ktorý je schopný bez záujmu "vypleštiť" niekoľko dňové či týždňové mačiatka na pole či do inej dediny s vedomím, že si uloví nejakú myš ... si časom uvedomí, čo urobil, veď všetko sa raz vráti! Určite to nie je žiadna fráza.
Mačky túlajúce sa po ulici a hrabajúce sa v kontajneroch sú niečo ako ľudia - bezdomovi. Robia to isté. Mačičky sú na tom horšie, že nemôžu si pospať niekde na stanici na lavičke bez toho, aby ich niekto okamžite vypleštil s tým, že zviera tu nemá čo robiť.
Mačky sú v dnešnej dobe brané skôr ako len "ďalšia strata penazí". Veĺa jedia, musí sa im kupovať ešte aj piesok či iné veci.
Keby si človek ale uvedomil, že mačka dokáže cítiť ako človek... možno by bolo menej samovrážd, keby tí ľudia boli odmalička naučení žiť zo zvieratkom, ktoré by ho napĺňalo láskou a on by sa naučil byť zodpovedným.
Veĺa krát majú domáce mačky väčšie srdce ako šlachtené, len treba im ukázať, že sme ich priatelia- spriaznené duše :).
Mačičky domáce sú predsa len často vhodnejšie do priestorov kde majú svoj výbeh, pretože vo vnútri sú to stále len šelmy. A to je na nich to najkrajšie, že i keď dnes všetko je podradené človeku, mačka domáca si vie často zachovať svoju pozíciu nadradenosti a to vadí veľa ľuďom. Mačka domáca je šelma, ktorá sa naučila milovať človeka a neublížiť mu.
majik_cajik
mačiatko
mačiatko

Založený: 7.2.2009 18:03

Reklamy

Odoslaťod Gigi 23.11.2009 10:08

micus napísal:najskôr sa mi zdalo toto pomenovanie dehonestujúce, ale po dlhšom uvažovaní pripúšťam, že im naozaj viac sedí mačky obyčajné, ako mačky domáce, keďže ich je toľko bezprizórnych :-(
Je iróniou nazývať mačku, ktorá sa hrabe na sídlisku v kontajneri mačkou domácou :-(
Kedysi to boli mačky domáce, boli temer všade, v každom dvore, dnes už ich ľudia z dvorov vyháňajú, lebo im ničia krásné kvetinové záhony :mutagen: na hubenie myší používajú pasce, humánne, aj nehumánne a chemické prípravky :ikillyou: mačky sa stali nepotrebnými, prebytočnými...
Kto túži po mačke-domácom mazlíčkovi, zaobstará si šľachtenú mačku (poväčšinou) :achtung: lebo mačky domáce sú len také...obyčajné. Viem to, lebo sa roky snažím umiestňovať mačky a len málokto túži po obyčajnej mačke. Keď aj, tak ju šupne na dvor a neviem o žiadnej britke, alebo siamke, či inej s titulom, ktorá by tak skončila.
Mačka domáca sa stala pre ľudí obyčajná, ja žijem s obyčkami celý život a keby bolo po mojom, premenovala by som mačku domácu na "mačku úžasnú". Možno potom by si ich ľudia začali konečne viac vážiť :-)

ja som napríklad túžila po obyčajnom tigríkovi a som rada, že som mohla pomôcť jednej cicuške z ulice ... bola to láska na prvý pohľad, keď som ju videla na stránke MačkySOS. A priznávam, nie je to s ňou vždy jednoduché, ale o to viac ju ľúbime a keď tlačí kapustičku, tak sme v siedmom nebi :cica2:
Gigi
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.9.2006 11:10

Reklamy

Odoslaťod elenap 23.11.2009 14:29

Prva spomienka na macicku (vlastnila moju babicku) datuje pred 63 rokmi, ked som mala presne 2 roky. Od tej doby, s vynimkou zopar rokov, som zdielala teplo domova s jednou az troma macickami/kocurikmi. Napriek tomu, ze ani jedna nemala cerifikat, ziadna nebola obycajna. Kazda bola ina, kazda svojska, ale ani jedna hlupa, skareda,ci nudna. V podstate cim ich mame radsej, tym su krajsie a sikovnejsie.
Zdravime vsetci traja (Moses Ptoleme, Nicola Tesla a ja, ich "mluvci")
elenap
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.10.2009 8:16

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Mačky obyčky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb