• Reklamy

kocuriky a ich znackovanie

tu píšte o mačkách obyčkách...
  • Reklamy

kocuriky a ich znackovanie

Odoslaťod slansko 9.6.2010 9:03

ahojte cats-kači,
potrebujem pomoóóc. Mám veľa mačiek - 8 + 3 nove mačiatka. O mačkách by som toho vedela mala vedieť za posledných cca 20 rokov chovania dosť. Teraz mám mačky obyčky na dedine okolo domu. Ale čo sa týka môjho problému. Doteraz, keď sme mali kocúrikov, tak sme ich mali dole v kotolni, takže značkovanie som brala ako nutné zlo. Rešpektovala som to. No čo už. V kotolni nebývam. Ale keďže som Sase - svojej mačke dovolila v zime /zima bola tuha/ sa okotiť v bytovej časti domu, a malé mačičky boli také zlaté, moje malé deti k tomu mali nových kamarátov, moji zlatí kocúrikovia sa usídlili v bytovej časti. Ani to by mi tak nevadilo. Ale chlapci - myslím mačací chlapci dospievajú. A už to aj cítiť. Nehovorme teraz o kastrácii. Nie žeby som bola proti nej. Mala som aj kastrovaných kocúrov. Ale existuje nejaká BYLINA, TINKTURA Z NEJ, niečo také, čo som aj používala. ALE ČO TO BOLO? Neviem si spomenúť. POMOŽTE, prosím.
slansko
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.6.2010 8:44
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: kocuriky a ich znackovanie

Odoslaťod ninca 9.6.2010 11:23

no kedze ja som proti bezhlavemu mnozeniu maciek tak som jednoznacne za kastraciu
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod sea_water 9.6.2010 18:55

ahoj, asi myslis kocurnik obycajny? skus tuna kuk, je tam viac o vonavych micka-bylinkach :)

http://www.happycat.sk/rastliny2.htm
sea_water
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 9.6.2010 18:46

Reklamy

Odoslaťod slansko 10.6.2010 9:35

Ďakujem za odpoveď, asi im tú rastlinu "priviažem" na krk, aby boli omámené, a nechodili dnu. Ale aj tak ďakujem.
slansko
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.6.2010 8:44

Reklamy

Odoslaťod galthea 10.6.2010 20:47

slansko - kastrácia by to vyriešila. z toho čo píšeš som pochopila že máš mačičiek veľa - o to viac odporúčam kastrovať, inak ich bude časom ešte viac. nehovoriac o tom že sa prestanú biť a to obmedzí aj zranenia.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod Andulka 23.2.2011 9:16

hmm...my sme mali doma v panelákovom byte kocúra, a ten jakživ neznačkoval a jakživ sa nevy...mimo svojho záchodíka, až keď už bol chorý. Keď umrel, stala sa naším ďalším členom rodiny mačacia slečna, a tá veru značkovala. Veľmi sa jej páčila posteľ (museli sme ju prečalúniť, lebo to sa nedalo odstrániť), moja kabelka, rifle boli pre ňu tiež neodolateľné, a igelitky ju doslova rajcovali...a tak sme tiež pristúpili ku kastrácii. Veľmi mi jej bolo ľúto, ale pre pokoj v rodine to podstúpila (a ja s ňou).
Ak sa chceš vyhnúť puchu v dome, bude zákrok nevyhnutný...
:cica:
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod sammy 23.6.2011 14:03

Aj my mame doma podobny problem. Mame 2 rocneho koura, s nim nemame ziadne problemy. Ale pred dvoma tyzdnami sme doniesli macaciu slecnu no a problem nastal pred 4 dnami, ked nam Lila zrazu zacala ocuravat postele. Hlavne ked nie sme doma. Ma len 8 tyzdnov, a tak kastracia este musi pockat. Ale co dovtedy? Ako ju to odnaucit?
sammy
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.6.2011 8:27

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 23.6.2011 14:14

sammy napísal: Ma len 8 tyzdnov

Je to este macacie babo. A napisem to znova, este mala ostat u matky (ak nejaku mala).

Omocene veci ocistit octom/octovou vodou. Na velku chodi normalne na zachod? Vo Vasej pritomnosti cura do zachoda?

Mam doma trosku starsieho krpca, doteraz zil vonku a nie vzdy sa mu podari trafit zachodik, ale to k tomu patri. Je to este male decko, obcas si neskoro spomenie, ze mu treba a nestihne to. Navyse ak sa to miesto poriadne nevycisti tak to povazuje za druhu toaletu.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod sammy 24.6.2011 20:50

Dakujem za odpoved, ale nastastie sme vcera dosli na problem preco to zacala robit. Zachodik sme jej zavreli, bala sa ho, tak sme vcera kryt dali dole, postel cez den obalili igelitom, samozrejme pred tym vsetko vyprali, postel vycistili. A dnes uz bolo vsetko ok, pekne do neho chodi, cize sa bala krytu. Dame ho naspat az ked bude starsia. Do kocurovho nechodi, tam kryt zostal. :-)))
sammy
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Alize 10.10.2011 20:52

:cica2: Ahojte,
aj my mame doma kocúrika. Predtým ako sme ho domov priniesli som si precitala veľa literatúry o tom ako sa starať o mačiatko, kedže predtým som žiadnu skúsenosť s tým nemala. Prvé čo som mu ukázala je mačací záchod a kocúrik ihneď išiel do neho či na veľkú alebo malú potrebu. Nikdy mi nikde necikal ani nič. Iba pár krát sa stalo, že urobil potrebu inde ale bolo to len kôli tomu, že sme mu pozabudli vyčistiť záchod :smutny: a tak sa vyšpinil inam. Ale bola to čisto naša chyba. Stačí pravidelne čistiť. :-D A naozaj je pravda, že dôležití je aj výber podstielky. My sme vyskúšali kadejaké do ktorých sa nechcel .... ale klasická Tesco ... obyčajná podstielka je najlepšia. :bye:
Alize
Nováčik
Nováčik

Založený: 2.10.2011 21:27
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod sammy 11.10.2011 10:43

Dobry den, tak nas problem s pocikavanim uz davno je odstraneny:-)))). Lila je uz sterilizovana, ma 5 mesiacov a nadmieru spokojna. Vyriesili sme to 3 zachodmi, jeden je zavrety, druhy otvoreny a v tretom je silikonova podstielka, takze maju obe macky velky vyber. Miesto co znackovala sme vytepovali a nastriekala som tam spray na pachy. A problem je vyrieseny:-))))).
sammy
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod maribell 17.9.2013 10:49

a kedy mozeme dat kocurika vykastovat a macicku sterilizovat?
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Založený: 24.3.2013 13:58
Skutočné meno: Danka

Reklamy

Odoslaťod KatuliK1986 17.9.2013 11:31

neviem, či je tam nejaký limit. ja som dávala lorinečku kastrovať dosť skoro, mala nejakých 5 mesiacov, veterinár odporúčal pred prvou rujou. Vysvetlil mi, že kastrovať mačku skoro je skôr taký americký trend, konzervatívny trend pre europu je kastrovat neskôr, príp. po prvej ruji. On konkretne odporucal pred rujou, tak som sa podla toho zariadila. nastastie, ziadne komplikácie a nemyslím, že by jej to uškodilo tak skoro. o kocuroch som pocula, ze tam sa musi dovyvijat ich močová trubica, takže tam sa odporúča kastrovat neskôr, ale skúsenosti s tým nemám. Ale na viacerých stránkach CHS som si všimla, že predávajú mačiatka na maznáčika už kastrovaných, takže ich musia dávať v takých cca 3 mesiacoch.
ObrázokObrázok

Lorelai (*19.2.2013) - ragdoll seal mitted RAG n04, naša najkrajšia upradená princezná
KatuliK1986
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.4.2013 8:43
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Katarína

Reklamy

Odoslaťod Meegem 9.6.2014 15:41

Niesom zástancom mnôženia mačiek bPP ... odporúčam kastráciu aby s tých 11 ciciek nebolo po pár rokoch 111 ciciek :befucking:
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Mačky obyčky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb