• Reklamy

Utek kocura na stary dom

tu píšte o mačkách obyčkách...
  • Reklamy

Utek kocura na stary dom

Odoslaťod Táňa 12.3.2012 11:44

chcela by som sa poradit o svojom 2,5 rocnom kocurovi.
Doma mame starsieho 2,5 rocneho kocura, rovnako staru fenu leongergericu a mladeho kocurika, ktory nema este ani rok. Oba kocuri su vonkajsi, obycajne dedinske macky, ktore chodia kazde rano vzdy a vecer uz len ten mladsi na zradlo dnu (dnu, aby im to pes nezozral a nechal ich v klude). Taktiez mamu svoje miesta na spanie. Asi pred cca 2 mesiacmi sme sa prestahovali v ramci dediny. Prvy mesiac bolo vsetko v poriadku, tyzden sme macky nechali vnutri a obe si zvykli. Po mesiaci sa starsi koruc prestal vracat domov. Ked sme ho po 2 dnoch hladali, nasli sme ho na starom dome. Vzali sme ho domov, nechali ho pol dna sa vyspat vnutri na chodbe a pustili ho von. O 2 dni sa to opakovalo znova a znova. Pred 3 dnami som ho nechala vnutri 2 dni a na jeho naliehanie som ho znova vypustila. samozrejme som ho po 3 dnoch isla hladat a znova som ho dnes nasla na starom dome. MOzete mi prosim niekto poradit co mam robit aby sa vracal domov?
Táňa
Nováčik
Nováčik

Založený: 8.3.2012 12:37
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: Utek kocura na stary dom

Odoslaťod Haudrietka 13.3.2012 10:42

ahoj, toto isté som si prežila so svojim prvým kocúrom. Presťahovali sme sa tiež v rámci dediny, ale kocúr nechcel ísť s nami ani za svet. Vtedy som ešte tak nerozumela mačacej duši, ale tak nechala som ho tak. Teraz viem, že tam mal svoje teritorium, kde bol pánom, kde mal svoje skrýše a loviská. Ale noví majitelia domu začali púšťať super agresívneho psa až po koniec záhrady a zrejme sa už necítil bezpečne, tak sa raz stalo, že som si vo svojej novej záhrade sedela na lavičke a zrazu si ku mne prisadol čierny kocúr. Úplne som sa vydesila, lebo po 4 rokoch, čo som ho nevidela dosť spustol na vizáži a ani ma to nenapadlo, že je to náš Murko. Až potom, ked sa začal na mna túliť a priasť ma napadlo, že to bude on. Bohužial, jeho návrat sa po pár mesiacoch skončil tragicky, lebo ho dvakrát pred našou garážou chytil susedov pes, ktorý z času na čas nejakým systémom zdrhol z dvora. A ked sa z toho už takmer Murko vylízal, tak si s niečím prepichol papulku, alebo hrdlo, neviem, a krvácal mi tam v záhrade, ale nedal si pomôcť,ani sa len chytiť, lebo bol taký polodivý, tak potom len niekam odišiel .... a viac sme ho nenašli. Takže nútiť vonkajšieho kocúra, aby si našiel nové teritorium je risk, lebo by ho to mohlo stáť život...
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Táňa 15.3.2012 11:31

Velmi pekne dakujem za odpoved. Sice ma vobec nepotesila, ale co uz. Vcera tak isto som ho nadla na starom dome, strasne sa tesil, vzala som ho, ale dnes rano uz bol uz zada spat. Som z toho zufala, ale ine mi asu neostava, len ho nechat osudu. Novy majitelia sa maju nastahovat v aprili a maju psa, tak hadam sa vrati...
Táňa
Nováčik
Nováčik

Založený: 8.3.2012 12:37
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Meegem 28.4.2014 15:39

Mačky a hlavne kocúri sú veľmi viazané na dom, prostredie, teritórium v ktorom žili. Ono to chce čas ale zvykne si :-) . Popríp. by som ho mala pár dní vnútri kým sa oťuká
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Mačky obyčky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb