• Reklamy

mačka sa zaháňa psovi na oči

tu píšte o mačkách obyčkách...
  • Reklamy

mačka sa zaháňa psovi na oči

Odoslaťod kikamici 17.4.2012 16:17

začínam sa báť o oči mojej čivky. Naša micena sa jej stále zaháňa na oči. A poväčšine má vystrčené aj drapáky. Nemôže jej nejako poškodiť oči? Jasne, že čivka odvráti hlavu a privrie oči, ale mača má bleskurýchle pohyby. A dokonca ju micena napáda zozadu a kúše jej do zadných labiek. A to všetko preto, že som naučila moju čivku, že nemá na micenu ceriť zuby. Tak teraz si micena dovoluje. Ja robím aspoň to, že ked sa dá, a ona sa zaháňa na čivku labkou, tak jej ju jemne chytím, a poviem -"schovaj pazúriky. Pazúre strihám micene pre istotu 2x do týždňa.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: mačka sa zaháňa psovi na oči

Odoslaťod Lilez 17.4.2012 19:24

mačka sa chce len hrať a mačky sa hrajú po "mačkovsky" :-D ja som to vždy riešila len keď som videla, že už to pes/mačka preháňa, zvýšeným tónom som zavolala po mene napr. Leon nesmieš !!! a toho, ktorý to prehnal odniesla na chodbu, podotýkam, kým sa to nenaučili, bolo to aj zo päť krát za sebou, ale oplatilo sa :-D :-D ináč každé moje zvieratko či už mica alebo psík učím, len na jedno slovo "nesmieš" žiadne fuj , nie , prestaň ..... je to jednoduchšie pre celý "team" :D :D lebo vždy pri nevhodnom správaní počujú to isté a na jedno zákazové slovíčko sa skôr naučia :-)
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Re: mačka sa zaháňa psovi na oči

Odoslaťod nikuska1200 11.6.2012 22:57

kikamici napísal:začínam sa báť o oči mojej čivky. Naša micena sa jej stále zaháňa na oči. A poväčšine má vystrčené aj drapáky. Nemôže jej nejako poškodiť oči? Jasne, že čivka odvráti hlavu a privrie oči, ale mača má bleskurýchle pohyby. A dokonca ju micena napáda zozadu a kúše jej do zadných labiek. A to všetko preto, že som naučila moju čivku, že nemá na micenu ceriť zuby. Tak teraz si micena dovoluje. Ja robím aspoň to, že ked sa dá, a ona sa zaháňa na čivku labkou, tak jej ju jemne chytím, a poviem -"schovaj pazúriky. Pazúre strihám micene pre istotu 2x do týždňa.

Moja mačka sa tak bránila pred psom, ale to zo strachu...vystrčí pazúriky a ide s nimi po ňufáku aj po očiach...z mojej skúsenosti viem, že mačka pri hre by nemala vystrkovať pazúriky...
Obrázok používateľa
nikuska1200
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.6.2012 12:47
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Mačky obyčky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb