• Reklamy

mačička po zomrelom

tu píšte o mačkách obyčkách...
  • Reklamy

mačička po zomrelom

Odoslaťod kikamici 10.6.2014 18:48

pred troma dňami som zobrala k sebe asi 10 mesačnú mačičku po susedovi, ktorého našli mrtveho v byte, býval sám v malej garzónke. Nevieme, kolko bol mrtvy, asi 2-3 dni, micka vtedy nejedla, mäso v miske mala vysušené. Prišla tam polícia a jeho vzdialený príbuzný s velkým hurhajom, najprv mi tvrdili, že micka už v byte nie je, aj ho zapečatili. Po urgencicáh mi večer byt otvorili, micka sa krčila za záchodovou rúrou, už ju mám teda doma. Ale chová sa čudne. Za prvé, v susedovom byte nebol žiadny mačací záchodík, a micka naozaj nepozná WCko a podstielku v ňom, bere to ako hračku, vojde dnu, hrabe aj 5 minút, ale potrebu neurobí, to sa stalo viackrát. Začala jesť hned normálne u mňa. Dva dni u mňa nečúrala, ani nekakala, u suseda asi dva dni, spolu 4 dni. Včera večer, tretí deň u mňa, sa vyčúrala, ale na posteľ. Ja mám ešte tri micky z ulice, s tými neboli žiadne problémy.Táto micka je v osobitnej izbe, tie druhé ešte poriadne nevidela. Všetko som vydezinfikovala, a ostala som celý večer stále s ňou. Zase sa snažila hrabať na posteli, nedovolila som jej, ani na koberci, chodila dokola a šup do WCka , a tam sa vykadila (ja som tam predtým dala handričku s jej močom). Stála na okraji misky prednými packami, a tak kakala.Dokladne to zahrabávala asi pol hodinu, vždy sa k tomu vracala. Dnes ešte vo WCku nebola. A ešte je čudné, že celý deň je schovaná za sedačkou, vobec nevylezie. Len čo sa zotmie, hned je kamočka, hned vylezie, ked vojdem do izby, (ináč je schovaná), hráme sa, šmajchluje sa, ale ked vidí, že odchádzam z izby, hned ide za sedačku. V noci začne svoj život, labzuje, škrabe, nakúka mi do postele, vobec som nespala. Moje miceny v noci spia. Rozmýšlam, že ju zoberiem k mojim micenám do mačacej izby, a budem tam spať aj ja na karimatke, lebo tam nie sú postele, len preliezky, pelíšky a záchodíky. Abysa nejako prispôsobila režimu, a aby aj videla, ako oni používajú záchodíky. Nie je bojazlivá, ked som k nej zobrala moju ročnú micku, tak len zvedavo na nu pozerala, aj sa k nej pobrala, ale moja začala syčať. Alebo ako by som to mala vyriešiť, hlavne to WCko? Dakujem.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: mačička po zomrelom

Odoslaťod kikamici 10.6.2014 18:54

a ešte by som sa chcela opýtať, či by som ju nemal cez deň nejako budiť (lebo na volania nereaguje, ), aby si nejako obrátila režim.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: mačička po zomrelom

Odoslaťod felis 19.6.2014 7:48

Určite ju treba skúsiť začleniť do kolektívu, že starousadlíci môžu na novú cicu reagovať aj syčaním je normálne. Pri zoznamovaní treba vždy dohliadať nad celým priebehom, niekedy to ide ľahšie, niekedy je to na dlhšie. To isté platí aj o osvojení chodenia na toaletu. Možno predtým chodila na noviny, do kvetináča, alebo rovno na toaletu (niekto na to mačku naučí - aj keď u starého pána si to viem ťažko predstaviť).
Postupom času si prestaví denný režim podľa nových životných podmienok, aj keď každá mačka je osobnosť (niečo je vrodené, niečo získané život. podmienkami), takže niektoré zvyklosti možno bude dodržiavať aj dlhodobo, neznamená to však že natrvalo.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Mačky obyčky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb