• Reklamy

Človek, pes a mačka

len tak o psíkoch...
  • Reklamy

Re: Človek, pes a mačka

Odoslaťod ninca 24.5.2010 6:34

jeej, krasni su ako sa hraju :-D havino mi strasne pripomenul kamaratkinu fenecku Flairinku :-D tiez bola na starpbu slepa, aj hlucha chudatko male :-D ale stale bola krasna a komunikativna :-D tiez pudlicek :-D vyzerala presne tak isto :-D
ona mala doma este viacero havkov, aj velkeho dobermana a Flairka s nimi tiez pekne vychadzala :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Baska818 24.5.2010 8:09

No ja som bola od malička psíčkarka, mačičky som mala rada tak u prababky na dome, také tie "dvorové" heh čo sa prechádzali po celej dedine, ale vždy sa vrátili na dvor :-) Nikdy by ma nenapadlo, že si niekedy jednu zadovážim.... Zvieratka mám rada všetky, ako pavúky nemusím, ale tak keď už niekde je no tak čo s ním :-D Jediné čo asi fakt neznášam sú chrústy, osy a všetky tie pásikavé potvory :-D A čo sa týka filmov kde nejaké zvieratko uhynie? No plačem ešte pol hodinu po skončení filmu....
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 25.5.2010 12:02

paulinka85 napísal:http://www.facebook.com/profile.php?id=100000552879764&v=app_2392950137&ref=profile oprava tu je videjko.

podarenučkí sú :hearth:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod Lindchen 30.5.2010 21:24

Zatial mam len psa, ale chystam sa na macicku. Ako dieta som milovala macky. Babka mala zopar na dvore, neboli jej, ale tak ich krmila, ked uz tam boli :-) Potom som mala ale jeden vazny incident s mackou (mala som pat rokov a napadla ma, skocila mi do tvare a doskriabala ma na tvari a takmer to odniesli aj oci, keby som nestihla privriet, a to som isla len okolo nej - nic som jej neurobila), takze som sa ich dost dlho bala. Uz je to okay, snad mi raz jedna cica pribudne :-D
Lindchen
Nováčik
Nováčik

Založený: 30.5.2010 19:09
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Kayka 6.12.2010 12:02

Ja mám doma teraz psa, ale keď sa odsťahujem sa chystám mať nejakú pekné mačičku :) Vždy som mala rada psov a aj ich mám, ale mačičky si získali o niečo viacej moje srdiečko :) Aj moja mamina mala rada mačky, ale že vraj ako zistila, že koľko chorôb môžu prenášať tak na ne zavrhla a nechce o nich ani počuť. Myslím, že to nie je správny. Každé zviera môže niečo prenášať, ale tak keď si zoberiem mačičku od chovateľa aj s papiermi a budem ju dávať očkovať rovnako ako psa, tak predsa nemôže byť tak "nebezpečná" pre zdravie človeka a podobne, no nie?
Obrázok používateľa
Kayka
Nováčik
Nováčik

Založený: 2.12.2010 11:36

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 6.12.2010 13:03

Kayka napísal:Ja mám doma teraz psa, ale keď sa odsťahujem sa chystám mať nejakú pekné mačičku :) Vždy som mala rada psov a aj ich mám, ale mačičky si získali o niečo viacej moje srdiečko :) Aj moja mamina mala rada mačky, ale že vraj ako zistila, že koľko chorôb môžu prenášať tak na ne zavrhla a nechce o nich ani počuť. Myslím, že to nie je správny. Každé zviera môže niečo prenášať, ale tak keď si zoberiem mačičku od chovateľa aj s papiermi a budem ju dávať očkovať rovnako ako psa, tak predsa nemôže byť tak "nebezpečná" pre zdravie človeka a podobne, no nie?

Pri zasadach elementarnej hygieny Vam od macky, ci uz utulkovej alebo papierovej, nic nehrozi. Maminke povedzte, aby si o tom skusila nieco precitat, aby si nerobila nazory len na zaklade JPP (jedna pi..pani povedala). Psik moze prenasat v podstate rovnake choroby ako macka, toho sa neboji?
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod galthea 6.12.2010 13:43

úplne súhlasím, každé zvieratko niečo prenáša (a čo také hady? alebo operence??) ale pri správnej staroslivosti a vôbec nie je problém. či už mačička s PP alebo z útulku.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod Kayka 6.12.2010 18:47

miusiatko napísal:
Kayka napísal:Ja mám doma teraz psa, ale keď sa odsťahujem sa chystám mať nejakú pekné mačičku :) Vždy som mala rada psov a aj ich mám, ale mačičky si získali o niečo viacej moje srdiečko :) Aj moja mamina mala rada mačky, ale že vraj ako zistila, že koľko chorôb môžu prenášať tak na ne zavrhla a nechce o nich ani počuť. Myslím, že to nie je správny. Každé zviera môže niečo prenášať, ale tak keď si zoberiem mačičku od chovateľa aj s papiermi a budem ju dávať očkovať rovnako ako psa, tak predsa nemôže byť tak "nebezpečná" pre zdravie človeka a podobne, no nie?

Pri zasadach elementarnej hygieny Vam od macky, ci uz utulkovej alebo papierovej, nic nehrozi. Maminke povedzte, aby si o tom skusila nieco precitat, aby si nerobila nazory len na zaklade JPP (jedna pi..pani povedala). Psik moze prenasat v podstate rovnake choroby ako macka, toho sa neboji?

no to som sa jej aj ja spýtala, ale ona si tvrdí svoje a vraj čítala nejaké články a že odvtedy má takýto názor, že vraj mačky prenášajú aj také choroby, že by z toho žena mohla potratiť a iné hlúposti mi hovorila ... ale ja jej vôbec neverím, no dobre môže nejaká mačka možno niečo prenášať, ale tak súhlasím s vami, že predsa pri dobrej hygiene a zdravotnej starostlivosti o mačičku tak s ňou nemôžu byť také problémy ... :1l0: love cats :1l0: and dogs :1l0:
Obrázok používateľa
Kayka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 6.12.2010 19:49

Kayka napísal:
miusiatko napísal:

no to som sa jej aj ja spýtala, ale ona si tvrdí svoje a vraj čítala nejaké články a že odvtedy má takýto názor, že vraj mačky prenášajú aj také choroby, že by z toho žena mohla potratiť a iné hlúposti mi hovorila ... ale ja jej vôbec neverím, no dobre môže nejaká mačka možno niečo prenášať, ale tak súhlasím s vami, že predsa pri dobrej hygiene a zdravotnej starostlivosti o mačičku tak s ňou nemôžu byť také problémy ... :1l0: love cats :1l0: and dogs :1l0:

Vaša mama zrejme myslí toxoplazmózu. V inom vlákne sa to rozoberalo až až. Tak jej to dajte prečítať. Alebo nájdite zdroje na internete.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 7.12.2010 7:35

ach jaj, generacia nasich rodicov a toxo strasiak! to je tak ako ked nam vraveli, ze z vlcieho maku oslepneme!
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43

Reklamy

Odoslaťod galthea 7.12.2010 22:38

totoooo, s týmto ma straší babička doteraz, že keď mám doma mačky, nebudem môcť mať deti! (paradoxom tejto jej teórie je, že ak by som vraj mačky dala preč, tak ako mávnutím zázračného prútika sa to vyrieši a na druhý deň môžem s pokojom v duši otehotnieť:))
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 8.12.2010 7:41

galthea napísal:totoooo, s týmto ma straší babička doteraz, že keď mám doma mačky, nebudem môcť mať deti! (paradoxom tejto jej teórie je, že ak by som vraj mačky dala preč, tak ako mávnutím zázračného prútika sa to vyrieši a na druhý deň môžem s pokojom v duši otehotnieť:))

Mne babka hovorí, že mačky musím dať preč, lebo inak sa nikdy nevydám, nikto ma nebude chcieť. Tak som jej povedala, že radšej 5 mačiek ako jedného debila :D

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod JancaB 8.12.2010 12:35

:D :cat38:
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Kayka 8.12.2010 13:05

no mne zatiaľ takéto nikto nepovedal :D ale zase aj môj partner by chcel mačku :D alebo kocúra xD ale nechce počuť o kastrácií xD
Obrázok používateľa
Kayka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 8.12.2010 13:13

Kayka napísal:no mne zatiaľ takéto nikto nepovedal :D ale zase aj môj partner by chcel mačku :D alebo kocúra xD ale nechce počuť o kastrácií xD

Zase to chlapske ego. Ak mu raz kocur oznackuje napr. topanky, rychlo zabudne na predsudky voci kastracii :D :wink:

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O psoch

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb