• Reklamy

Vystavovanie maciek

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Re: Vystavovanie maciek

Odoslaťod Mirra 8.2.2011 14:40

Nám už steward odmietol predviesť mačku. Na našej úplne prvej výstave. Nebola som si istá, či ju viem vystaviť správne, tak som vtedy poprosila stewarda, či mi s tým môže pomôcť a ona mi povedala, že nie, lebo že ona to nevie, a že tam nie je od toho. Sila, že? :taktotosity:
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod maciakba 8.2.2011 15:06

tak to anó, inak ze v nedelu vo vinicnom utiekli dve macky? v sobotu som vedel o jednej a panicka pekne dokusala... a potom do nominacii ich pre istotu nevystavovali stewardi ale majitelia so pocul...
Obrázok používateľa
maciakba
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.1.2008 22:47
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod modrá něha 8.2.2011 15:14

Steward je povinný na požádání předvést kočku, tedy pokud není extrémně divoká. Pokud Vám toto řekl, tak u stewardování nemá co dělat.
modrá něha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 12.9.2010 12:10
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 8.2.2011 16:24

modrá něha napísal:
Andrea 22 napísal:Asi som sa ja na začiatku zle vyjadrila. Ja viem, že na výstavu idem sama mne išlo len o to, že tam nikoho nebudem poznať. Ale to nevadí veď nejako si poradím a budem sledovať čo robia ostatní. CHcem ešte vedieť či stačí ak je mačička čipovaná alebo musí mať na výstave aj pet pas. Zverolekárka sa ma na to pýtala , že na čo mi bude pet pas ak nejdem s mačkou do zahraničia. Aby som si to zistila. Ďakujem.

Když si nejste jistá, přineste kočičku k posouzení a poproste stewarda aby ji předvedl. Odmítnout nemůže :-)
A pet pas dostane každá kočka automaticky s čipem, budete ho stejně potřebovat, pokud chcete získat vyšší titul než šampion/premior

Pet pas sme dostali aj my, ale tiež sa nás veterinár pýtal či ho chceme.
Totiž čip stál 13€ a za pas +19€. A ak nechcete ísť s mačkou do cudziny, je vám prakticky na nič :-/ .
Ale ...veťo zarobil :wink: .
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod modrá něha 8.2.2011 16:44

Pet pas sme dostali aj my, ale tiež sa nás veterinár pýtal či ho chceme.
Totiž čip stál 13€ a za pas +19€. A ak nechcete ísť s mačkou do cudziny, je vám prakticky na nič .
Ale ...veťo zarobil .
To fakt? U nás stojí čip 20€ a pas 6€.
modrá něha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 12.9.2010 12:10

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 8.2.2011 17:39

modrá něha napísal:Pet pas sme dostali aj my, ale tiež sa nás veterinár pýtal či ho chceme.
Totiž čip stál 13€ a za pas +19€. A ak nechcete ísť s mačkou do cudziny, je vám prakticky na nič .
Ale ...veťo zarobil .

Áno presne tak :ikillyou: . Aj ja som sa čudovala. Chovateľka od ktorej som cicu kúpila mi povedala, že čipovanie u nich robí veťo za 10€, ale myslím, že to je cena len za čip.
No teraz už je to jedno.
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Mirra 9.2.2011 9:33

modrá něha napísal:Steward je povinný na požádání předvést kočku, tedy pokud není extrémně divoká. Pokud Vám toto řekl, tak u stewardování nemá co dělat.

Tak náš prítulný méďa asi ťažko extrémne divoký, skôr tam ten steward nemal čo robiť. Možnože to bola aj stewardova prvá výstava, bolo to také mladé dievča, že vyzeralo pomaly ako zo základnej školy, pri našom posudzovateľovi boli vtedy dve také, a tá druhá, trochu staršia, sa len blbo usmievala a tiež nebola schopná sa chytiť mačky a predviesť ju. Vtedy som si povedala iba "Ach jaj." a predviedla som si mačku potom už nejako sama. Nejak moc ma to netrápilo, iba mi došlo, že všade sa nájdu neschopní a neochotní ľudia, mačacie výstavy nie sú výnimkou :-/.
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Mirra 9.2.2011 9:39

maciakba napísal:tak to anó, inak ze v nedelu vo vinicnom utiekli dve macky? v sobotu som vedel o jednej a panicka pekne dokusala... a potom do nominacii ich pre istotu nevystavovali stewardi ale majitelia so pocul...

Hej, v nedeľu v BIS-ke zdrhli dve mačky. Tuším to bolo tak, že tie mačky sa pochytili a začali na seba vrieskať a okolo seba škrabať, tak ju alebo ich pustil steward z rúk, aby ho nedoškriabali (ja osobne sa ani nečudujem, tiež by mi bolo moje zdravie prednejšie). Neviem, o aké mačky sa jednalo, bolo tam okolo dosť ľudí, iba som počula ich vreskot, a potom hlásil "konferenciér" :-D, že ušli dve mačky, že máme zachovat klid a nemáme řvát. :cat10:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Andrea 22 9.2.2011 18:11

Ahoj chcem sa informovať kbslnečnica, že ako ste dopadli na prvej výstave. Či sa to dalo zvládnuť. Písala ste že idete na pvrú výstavu tak ma to zaujíma my sme neboli nestihli sme všetko vybaviť no teraz sme už pripravení a čakáme na 13. 02. 2011. Na túto výstavu sme sa už odhodlali. dúfam že to prežijeme bez škrabancov a bez ujmy na psychike. Najhoršie asi bude to cestovanie. S naším kocúrikom sme šli len na očkovanie a čipovanie a mňaukal celú cestu. :velmismutny: Andrea
Obrázok používateľa
Andrea 22
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.12.2010 18:46
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Andrea

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 9.2.2011 19:43

Andrea 22 napísala som ti SS. :-)
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod galthea 10.2.2011 1:14

prečo ss, aj my chceme vedieť ako ste dopadli/prvé dojmy :)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 10.2.2011 6:39

galthea napísal:prečo ss, aj my chceme vedieť ako ste dopadli/prvé dojmy :)

Nooo, prvá výstava dopadla nad očakávania.
Máme V1 :firstplace: .
A dojmy sú asi také, že už spolu vypĺňame prihlášku na najbližšiu výstavu.
Na začiatku sme sa báli, ani som poriadne nevedela čo tam mám robiť ale teraz sa cítim ako profík.
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Renatte 24.6.2012 12:48

Ahojte... ak dovolíte, tak aj ja sa pripojím k tejto téme... Naša prvá výstava bola vlani v Nitre... nevedela som, čo mám od toho celého čakať... kebyže tam nemám ďalších dvoch ľudí, ktorý chodili okolo a obkukávali čo kde ako prečo sa robí, tak by to bolo asi totálne fiasko :)... nakoniec sme získali Ex1 a boli sme nominovaní do BISky :firstplace: ... kocúr to znášal lepšie ako my... bol totálne kľudný, uvolnený... čistý aristocat :wink: ... pocity z výstavy v Nitre boli super a už sa tešíme na výstavu tento rok... určite tam nebudeme chýbať... a možno aj oba dni :cica2: .... zas na opačnej strane máme veľmi zlé dojmy z výstavy vo Viničnom... cica bola celý čas nervózna, celý čas sa triasla... bolo zlé sa na ňu čo i len pozerať... jednak že jej bola zima - vkuse sme ju prikrývali dekou (a to máme nórsku lesnú) lebo tam bol prievan, samy sme sedeli v kabátoch... + tá vzduchotechnika nad hlavami vôbec nezohrievala, skôr ešte viac rozprúdila studený vzduch a + to strašne hučalo, takže nervy mala cica na draka... teraz v júni sme sa len šli pozrieť na výstavu vo Viničnom a neľutujem, že sme cicu neprihlásili... bolo tam strašne horúco a tá vzduchotechnika zas riadne hučala... bez nejakého výsledku... miestnosť tam nie je na výstavy dobre zabezpečená a keď nebude také primerané počasie, asi tam už viac ani nepôjdeme... v lete tam je príliš horúco, v zime zas príliš zima... extrémy ja nemusím... a evidentne ani cica...

nikoho tymto neodhovaram, su to moje osobne subjektivne dojmy...
Renatte
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.11.2011 10:07
Skutočné meno: Renata

Reklamy

Odoslaťod malydablik 25.6.2012 14:44

ahojky modra neha,
viem, ze je toto diskusia z min. roku (r.2011), ale chcela by som sa spytat, ci mi vies poradit (neviem, ci si ba a okolie), ze kde ti macku s petpasom zacipovali za 26,-eur?
k takymto informaciam, ze cena cipovania+petpas (ze su v cene cca 20-30 eur) som sa dostala aj v tomto clanku - http://www.macka.sk/magazin/tag/cipovanie,
keby to tak bolo v skutocnosti, joj ako by som bola rada
zial, co som teraz zistovala (jun 2012) tak mi vysli strasne sumy (ba veterinari ale skusala som aj veterinara na myjave), vysli mi ceny od 48-60 eur (cipovanie+petpas), co su podla mna dost vysoke sumy (hroza),

(v BA) som sa zatial k podobnej cene nedostala (co som skusala zistit, tak co ma telefonicky informovali, tak mi to vychadza v sumach cca od 48 – 60 eur, co je dost).
Viete mi, prosim, poradit, o mieste (okolie BA), kde by sme sa za cipovanie dostali k takymto uvedenym cenam? Viete poradit lepsiu cenu (ide mi o cipovanie macky + petpas).
Za akukolvek radu vopred velmi pekne dakujem.

modrá něha napísal:Pet pas sme dostali aj my, ale tiež sa nás veterinár pýtal či ho chceme.
Ale ...veťo zarobil .
malydablik
Nováčik
Nováčik

Založený: 3.8.2010 12:21

Reklamy

Odoslaťod Renatte 27.6.2012 20:15

malydablik napísal:ahojky modra neha,
viem, ze je toto diskusia z min. roku (r.2011), ale chcela by som sa spytat, ci mi vies poradit (neviem, ci si ba a okolie), ze kde ti macku s petpasom zacipovali za 26,-eur?
k takymto informaciam, ze cena cipovania+petpas (ze su v cene cca 20-30 eur) som sa dostala aj v tomto clanku - http://www.macka.sk/magazin/tag/cipovanie,
keby to tak bolo v skutocnosti, joj ako by som bola rada
zial, co som teraz zistovala (jun 2012) tak mi vysli strasne sumy (ba veterinari ale skusala som aj veterinara na myjave), vysli mi ceny od 48-60 eur (cipovanie+petpas), co su podla mna dost vysoke sumy (hroza),

(v BA) som sa zatial k podobnej cene nedostala (co som skusala zistit, tak co ma telefonicky informovali, tak mi to vychadza v sumach cca od 48 – 60 eur, co je dost).
Viete mi, prosim, poradit, o mieste (okolie BA), kde by sme sa za cipovanie dostali k takymto uvedenym cenam? Viete poradit lepsiu cenu (ide mi o cipovanie macky + petpas).
Za akukolvek radu vopred velmi pekne dakujem.

ja som v Dunajskej Luznej platila tiez okolo 30 ecok... plus minus... a co som sa pytala v Samorine, tak to tiez tak vychadzalo...
Renatte
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.11.2011 10:07
Skutočné meno: Renata

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb