• Reklamy

Vystavovanie maciek

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Vystavovanie maciek

Odoslaťod violi 14.11.2007 9:43

Chcem sa spytat: preco na vystavach maciek vystavuju macice ti asistenti, a nie majitelia? Niektore macky z toho maju stres ked ich berie cudzi na ruky.... na jednej vystave som aj videla, ako taky kocur bol velmi nervozny a hlboko poskrabal toho asistenta do dlane.... poskrabal je asi slaby vyraz, on mu rozrazil celu dlan a krv tiekla cicerkom a velmi silno.... inak bol to skuseny vystavny kocur a nikdy predtym to nespravil...no hned ho diskvalifikovali, hoci bol peknucky :-( Ma to nejaky specialny dovod, preco ho nemoze predviest majitel, ako je to napriklad pri psich vystavach? Neviem si predstavit, ze tam by boli asistenti co by zobrali psa a sli ho predvadzat... ved tam je dolezity aj kontakt zvierata s majitelom, nie?
:cica2: :cica2: :cica2:
Naposledy upravil violi dňa 14.11.2007 11:11, celkovo upravené 1 krát.
Macicky su fajn! :cat75:
Obrázok používateľa
violi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.8.2007 12:54
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod violi 14.11.2007 9:47

aha a este nieco: ako je to s vystavovanim obycajnych maciek? zda sa mi, ze je tam aj kategoria macka domaca ale nie som si ista....ake su podmienky? :cica: Mam kastrata-kocura, sice vyzera trochu ako ruska modra macka- taka vyzranejsia ruska modra :cat48: tak ma zaujima ake su kategorie a aj podmienky.
Naposledy upravil violi dňa 14.11.2007 11:11, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
violi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Re: Vystavovanie maciek

Odoslaťod Bea 14.11.2007 9:57

violi napísal:Chcem sa spytat: preco na vystavach maciek vystavuju macice ti asistenti, a nie majitelia? Niektore macky z toho maju stres ked ich berie cudzi na ruky.... na jednej vystave som aj videla, ako taky kocur bol velmi nervozny a hlboko poskrabal toho asistenta do dlane.... poskrabal je asi slaby vyraz, on mu rozrazil celu dlan a krv tiekla cicerkom a velmi silno.... inak bol to skuseny vystavny kocur a nikdy predtym to nespravil...no hned ho diskvalifikovali, hoci bol peknucky :-( Ma to nejaky specialny dovod, preco ho nemoze predviest majitel, ako je to napriklad pri psich vystavach? Neviem si predstavit, ze tam by boli asistenti co by zobrali psa a sli ho predvadzat... ved tam je dolezity aj kontakt zvierata s majitelom, nie?

"Asistenti" (odborne sa im hovori STEWARD) predvadzaju macky LEN na svetovej vystave. Inak si kazdy vystavovatel moze predviest svoje vlastne zviera. Vynimkou je iba situacia, ked nejaky posudzovatel robi skusky na niektoru triedu maciek. Vtedy mu zviera na posudenie predvadza jemu prideleny steward.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.11.2007 9:59

violi napísal:aha a este nieco: ako je to s vystavovanim obycajnych maciek? zda sa mi, ze je tam aj kategoria macka domaca ale nie som si ista....ake su podmienky? :cica: Mam kastrata-kocura, sice vyzera trochu ako ruska modra macka- taka vyzranejsia ruska modra :cat48: tak ma zaujima ake su kategorie a aj podmienky.

Ano, mas pravdu. existuje kategoria "macka domaca", ale tak, ako u vsetkych ostatnych kategorii uslachtilych maciek, aj tu je predpisany isty "standard" - cize tvoja domaca macka sa na domacu macku (rozumej macku europsku) musi aj podobat. Ked to je to "modra" macka, tak sa do standardu macky domacej zial asi nevtesna... Aspon take mam ja informacie.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod violi 14.11.2007 10:26

Bea napísal:
violi napísal:Chcem sa spytat: preco na vystavach maciek vystavuju macice ti asistenti, a nie majitelia? Niektore macky z toho maju stres ked ich berie cudzi na ruky.... na jednej vystave som aj videla, ako taky kocur bol velmi nervozny a hlboko poskrabal toho asistenta do dlane.... poskrabal je asi slaby vyraz, on mu rozrazil celu dlan a krv tiekla cicerkom a velmi silno.... inak bol to skuseny vystavny kocur a nikdy predtym to nespravil...no hned ho diskvalifikovali, hoci bol peknucky :-( Ma to nejaky specialny dovod, preco ho nemoze predviest majitel, ako je to napriklad pri psich vystavach? Neviem si predstavit, ze tam by boli asistenti co by zobrali psa a sli ho predvadzat... ved tam je dolezity aj kontakt zvierata s majitelom, nie?

"Asistenti" (odborne sa im hovori STEWARD) predvadzaju macky LEN na svetovej vystave. Inak si kazdy vystavovatel moze predviest svoje vlastne zviera. Vynimkou je iba situacia, ked nejaky posudzovatel robi skusky na niektoru triedu maciek. Vtedy mu zviera na posudenie predvadza jemu prideleny steward.

Co to znamena, "ked nejaky posudzovatel robi skusky na niektoru triedu maciek?" Nerozumiem, co si tym chcela povedat. Ale ved v NR na medzinarodke som videla len stewardov vystavovat.... Moj Sedulo teda nema sancu vtesnat sa do nejakej kategorie?
Prílohy
SSCN4988.JPG
SSCN4988.JPG ( ) Zobrazená 13219 krát
Naposledy upravil violi dňa 14.11.2007 11:10, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
violi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.11.2007 10:35

violi napísal:
Bea napísal:

Co to znamena, "ked nejaky posudzovatel robi skusky na niektoru triedu maciek?" Nerozumiem, co si tym chcela povedat. Ale ved v NR na medzinarodke som videla len stewardov vystavovat.... Moj Sedulo teda nema sancu vtesnat sa do nejakej kategorie?
C:\Documents and Settings\3517829382\Dokumenty\SSCN4988.JPG

Nuž, ja som minulý rok v Nitre na výstave tuším nebola, ale ak si videla predvádzať ibastewardov, tak nemohlo to byť v Best in Show? Pri normálnom posudzovaní počas výstavy stewardi asistujú posudzovateľom, ale v bežnej praxi mačičky si prinesú a prezentujú majitelia/resp. vystavovatelia.

Čo sa skúšok posudzovteľov týka, tak v skratke: podľa FIFé sú ušľachtilé mačky zaradené do 4 kategórií:
Kat. I. perzksé a exotické
Kat. II - polodlhosrsté
Kat. III. krátkosrsté
Kat. IV. siamské a orientálne (tuším:-) )

Na to, aby posudezovateľ bol oprávnený na výstave posudzovať mačky určitej kategórie, musí najprv spraviť skúšky - čiže poznať štandardy jednotlivých plemien tej-ktorej kategorie). Je to procečs trvajúci pre každú jednotlivú kategópriu niekoľko rokov a toto "štúdium" je zavŕšené skúškou na niektorej medzinárodnej výstave. Ak ju posudzovateľ úspešne zloží, stáva sa oficiálne medzinárrodným posudzovateľom pre tú kategóriu.

ˇˇCo sa tvojho Šedula týka, tak je to fakt trošku tučnejšia ruská modrá... takže no chance na kategóriu "Domáce mačky"... Znie tto smiešne, ale Šedulo je pre túto kategóriu príliš "ušľachtilý" :wink:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod violi 14.11.2007 10:42

moj ubohy uslachtily Šediški :D :D :D co uz, nevadi. a co Jonko? Ten by spadal do kategorie macka domaca? ale on ma zase odhryznute z lavej nohy.....
Prílohy
SSCN4985.JPG
SSCN4985.JPG ( ) Zobrazená 13087 krát
Naposledy upravil violi dňa 14.11.2007 11:10, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
violi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Alena 15.11.2007 20:18

violi napísal: Ale ved v NR na medzinarodke som videla len stewardov vystavovat....

Při posuzování si předvádí každý chovatel svou kočku sám, steward při tom posuzovateli asistuje, volá kočky na posouzení a desinfikuje stůl a klece. To co jste viděla v Nitře byla zřejmě závěrečná Best in show kde soutěží už jen ty nejlepší kočky. Při této soutěži předvádí kočky stewardi. Samozřejmě podmínkou do nominace do BIS je nejen dobrý exteriér kočky ale i její povaha. Možná vás to překvapí, ale často jsou kočky v rukou stewarda klidnější než v rukou svého majitele, který může být nervózní a může svou nervozitu na kočku přenést. Samozřejmě je nutné kočku už doma na výstavu připravovat, nosit ji ve výstavní pozici a na výstavy ji brát pokud možno už od koťátka aby si zvykla že výstava je jen na jeden nebo dva dny a potom se zase jede domů a vše se vrátí do starých kolejí.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod galthea 15.2.2010 16:12

Mám na vás takú otázku:
chystáme sa na svoju prvú výstavu. Traja. (Mačka, kocúr a ja:)) Nezvládneme to možno dvaja (kocúr a ja), o mačičke pochybnosti nemám. Preto sa chcem spýtať, ak by kocúr reagoval príliš veľkým stresom a pod. ako sa postupuje v prípade, že chcete mačičku z výstavy odviesť skôr (že by nakoniec nebola ani posudzovaná.)? Pravdepodobne všetko prebehne v poriadku, ale zaujíma ma ako to funguje.
(Myslím že je to lepšia voľba, ako nechať ho vystresovať ešte aj všetky mačičky v okolí...)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Kristína 15.2.2010 21:30

galthea napísal:Mám na vás takú otázku:
chystáme sa na svoju prvú výstavu. Traja. (Mačka, kocúr a ja:)) Nezvládneme to možno dvaja (kocúr a ja), o mačičke pochybnosti nemám. Preto sa chcem spýtať, ak by kocúr reagoval príliš veľkým stresom a pod. ako sa postupuje v prípade, že chcete mačičku z výstavy odviesť skôr (že by nakoniec nebola ani posudzovaná.)? Pravdepodobne všetko prebehne v poriadku, ale zaujíma ma ako to funguje.
(Myslím že je to lepšia voľba, ako nechať ho vystresovať ešte aj všetky mačičky v okolí...)

Oznamis na vystavnom vybore, ze kocur to nezvlada a bude absent a pojde domov. Stratis iba klecne.
Skoda ze na Tej marcovej vystave nebudem, rada by som si pozrela Tvoju angorku.
Inak odporucam doma pred navstevami trenovat vystavne drzanie.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod galthea 15.2.2010 22:57

No problém vyriešený, ako som už písala inde. Kocúr nie je začipovaný a kvôli výstave ho tým trápiť nebudeme (jedine ak sa naskytne dáka cesta dakam, tak potom). Takže náš neurotický kastrátik zostane pekne doma:).
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod catca 16.2.2010 16:06

Inak čo sa týka vystavovania nervóznych mačičiek - jednu takú mám doma. Riešila som to homeopatikami Sedatif (dve pilulky rozpustiť vo vode a buď dať do pitia, alebo lepšie rovno mačičke do tlamičky). Tiež klietku zásadne striekam Feliwayom. Tiež som bola vybavená Bachovými kvapkami, to všetko sú pomôcky, ktoré nemajú vedľajšie účinky a môžu veľmi pomôcť. A iba na doplnenie, ak mačička jednoducho nemá výstavy rada, tak ju netrápte. My sme nezískali tretí CAC, lebo Baruška je proste na výstave tak nešťastná, že som nemala srdce ju tým trápiť. Tak má iba dva a jeden BIV. No čo.... Lepšie spokojná mačička, ako s titulom ulík nervov. To je môj názor, najmä ak všetci vieme, ako môže byť stres spúšťačom ochorení. A držím palce.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod galthea 16.2.2010 22:55

och ale to je náš domáci murko, kastrát, takže výstavy by boli čisto len pre naše potešenie. a to mi za jeho stres naozaj nestojí.
aj s malou ideme teraz len na jeden deň (akurát neviem ktorý, lebo sa neviem dopátrať kedy aké mačičky posudzujú), aby nemala stres, jednoducho aby sme to skúsili.
takže žiadna veľká tragédia:)
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Kristína 16.2.2010 23:36

galthea napísal:och ale to je náš domáci murko, kastrát, takže výstavy by boli čisto len pre naše potešenie. a to mi za jeho stres naozaj nestojí.
aj s malou ideme teraz len na jeden deň (akurát neviem ktorý, lebo sa neviem dopátrať kedy aké mačičky posudzujú), aby nemala stres, jednoducho aby sme to skúsili.
takže žiadna veľká tragédia:)

vsetky plemena sa posudzuju oba dni
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod catca 17.2.2010 9:18

Ešte jedna dobrá rada - ak chcete menšiu konkurenciu a teda väčšiu pravdepodobnosť, že micuch získa dobré hodnotenie, choďte v nedeľu. Býva totiž menej mačiek.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

• Reklamy
fb