• Reklamy

Vystavovanie maciek

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Re: Vystavovanie maciek

Odoslaťod galthea 17.2.2010 12:30

jéj, vy ste všetci zlatí:)
áno, ideme v nedeľu, akurát som to aj do pošty písala - pani chovateľka tiež poradila že vtedy, ale nie kvôli oceneniu - o to nám ani tak nejde - skôr aby mala maličká menej stresu (a ja si to alibisticky môžem ísť omrknúť ešte v sobotu, že čo ako funguje, takže eliminujem riziko nováčikovských katastrof:))
akurát teda naozaj netuším, ako ju dostanem pred výstavou do vane, takže ak v nedeľu uvidíte niekoho veľmi doškrabaného s poloumytou mačkou, to nie je recesia, to sme my:).
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod gandalf 17.2.2010 13:19

Este stale existuje aj suchy sampon pre macky :-) Ak ma mastnu srst, kupanie je asi nevyhnutne, ale ak nie, nestresovala by som ju kupelom, a dva dni pred vystavou by som jemne napudrovala a vycesala.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod galthea 17.2.2010 14:08

mastnú srsť nemá, akurát chvostom zase raz dačo vymietla tak ho má mierne žltý a nechce to odísť tým suchým šampónom. je zavretie mačky do sprchy týraním? :-D
ale tak nevadí, aspoň nás spoznáte:)))

(aj keď mi teraz napadlo, že ak jej dám dostatočne skoro pred posudzovaním do klietky misku s vodou, ona tam tým chvostom aj tak čvachne určite, takže možno to bude mať samočistiacu schopnosť a stihne aj vyschnúť!!! - ehm, žartujem.:))
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod galthea 12.3.2010 22:38

niekde som to už našla, ale zase je to preč, viete niekto kde sa dá stiahnuť program výstavy na zajtra???
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod galthea 13.3.2010 17:09

tak nič... :-/
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Prvá výstava

Odoslaťod Andrea 22 26.1.2011 8:40

Ahoj na fore som nová a mačičku mám krátko má 4,5 mes. Chcela by som s kocúrikom zájsť na výstavu no chcem sa opýtať či je to veľmi zložité zájsť na prvú výstavu celkom sama bez ZO. Či sa to dá zvládnuť. Na výstavu ktorá bude teraz vo februári už nestíham ale na tu ďalšiu v marci by som to chcela skúsiť no odhovárajú ma že je to náročné v Bratislave. Že lepšia výstava je v Žiline. Tak teraz neviem. Aďa
Obrázok používateľa
Andrea 22
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.12.2010 18:46
Skutočné meno: Andrea

Reklamy

Re: Prvá výstava

Odoslaťod figaro 26.1.2011 14:54

Andrea 22 napísal:chcem sa opýtať či je to veľmi zložité zájsť na prvú výstavu celkom sama bez ZO. Či sa to dá zvládnuť.

Vystavovat bez toho aby bol vystavovatel clenom nejakej ZO nie je mozne. Zakazuje to vystavny poriadok FIFe.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod catca 26.1.2011 16:06

Určite treba byť členom ZO, bez toho sa nedá vystavovať. Ak máš bližšie výstavu v Bratislave, choď tam, pre mačku býva náročné dlhšie cestovanie, ak na to nie je zvyknutá. Na mačacích weboch, ale aj na stránkach ZO bývajú zväčša rady pre začínajúcich vystavovateľov. A ak aj nie sú, tak ti v ZO určite poradia.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Andrea 22 26.1.2011 18:25

Ahoj prihlášku do ZO som už poslala aj komunikujem s predsedníčkou ZO Košice ale oni nejdú do Bratislavy na výstavu tak by śom musela ísť bez nich. A nemal by mi tam kto pomôcť . Bratislava je pre nás ďaleko sme z východu. Tak o to mi išlo či by som to sama zvládla.
Obrázok používateľa
Andrea 22
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 26.1.2011 18:50

Andrea 22 napísal:Ahoj prihlášku do ZO som už poslala aj komunikujem s predsedníčkou ZO Košice ale oni nejdú do Bratislavy na výstavu tak by śom musela ísť bez nich. A nemal by mi tam kto pomôcť . Bratislava je pre nás ďaleko sme z východu. Tak o to mi išlo či by som to sama zvládla.

Andrea podľa toho čo viem a čo mi napísali tohto roku sa chystá výstava konečne aj v Košiciach.
Už teraz sa teším, tiež som z Košíc a na takú cestu by som sa z Mickym nepustila neviem ako tvoja znáša cestovanie,ale u nás je to katastrofa. :bye:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Mirra 27.1.2011 9:30

Andrea 22 napísal:Ahoj prihlášku do ZO som už poslala aj komunikujem s predsedníčkou ZO Košice ale oni nejdú do Bratislavy na výstavu tak by śom musela ísť bez nich. A nemal by mi tam kto pomôcť . Bratislava je pre nás ďaleko sme z východu. Tak o to mi išlo či by som to sama zvládla.

Ale však to oni s Tebou nepôjdu osobne na tú výstavu! :D Ty iba potrebuješ byť členom niektorej ZO a mať od nich potvrdenú prihlášku, to je celá veda!
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Andrea 22 27.1.2011 16:59

Asi som sa ja na začiatku zle vyjadrila. Ja viem, že na výstavu idem sama mne išlo len o to, že tam nikoho nebudem poznať. Ale to nevadí veď nejako si poradím a budem sledovať čo robia ostatní. CHcem ešte vedieť či stačí ak je mačička čipovaná alebo musí mať na výstave aj pet pas. Zverolekárka sa ma na to pýtala , že na čo mi bude pet pas ak nejdem s mačkou do zahraničia. Aby som si to zistila. Ďakujem.
Obrázok používateľa
Andrea 22
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Mirra 28.1.2011 9:25

Ak máš mačku importovanú zo zahraničia, tak musí mať pet passport. Ak máš tuzemskú (narodenú na SR), tak stačí aj obyčajný očkovací preukaz. Jedno či druhé musíš zobrať so sebou na výstavu a ukázať to veterinárovi pri veterinárnej kontrole. Tiež je to potrebné kvôli čipu, na niektorých výstavách kontrolujú, či sa číslo čipu na nálepke v pase/očkováku zhoduje s čipom aplikovaným na krku zvieraťa. Niekde to nekontrolujú vôbec, ale istota je guľomet.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 28.1.2011 18:31

Andrea 22 napísal:Asi som sa ja na začiatku zle vyjadrila. Ja viem, že na výstavu idem sama mne išlo len o to, že tam nikoho nebudem poznať. Ale to nevadí veď nejako si poradím a budem sledovať čo robia ostatní. CHcem ešte vedieť či stačí ak je mačička čipovaná alebo musí mať na výstave aj pet pas. Zverolekárka sa ma na to pýtala , že na čo mi bude pet pas ak nejdem s mačkou do zahraničia. Aby som si to zistila. Ďakujem.

Aj my ideme na výstavu prvý krát a tiež nikoho nepoznáme, tak sa obe troška bojíme :smutny: .
No snáď to nejak zvládneme a najbližšie udeme múdrejší :-).
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod modrá něha 7.2.2011 20:34

Andrea 22 napísal:Asi som sa ja na začiatku zle vyjadrila. Ja viem, že na výstavu idem sama mne išlo len o to, že tam nikoho nebudem poznať. Ale to nevadí veď nejako si poradím a budem sledovať čo robia ostatní. CHcem ešte vedieť či stačí ak je mačička čipovaná alebo musí mať na výstave aj pet pas. Zverolekárka sa ma na to pýtala , že na čo mi bude pet pas ak nejdem s mačkou do zahraničia. Aby som si to zistila. Ďakujem.

Když si nejste jistá, přineste kočičku k posouzení a poproste stewarda aby ji předvedl. Odmítnout nemůže :-)
A pet pas dostane každá kočka automaticky s čipem, budete ho stejně potřebovat, pokud chcete získat vyšší titul než šampion/premior
modrá něha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 12.9.2010 12:10
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb