• Reklamy

Výstava v Bratislave 17. - 18. 9. 2005

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod janula 18.9.2005 10:48

jessyca napísal:Aj mne sa vystava velmi pacila :-) Dokonca viac ako pred rokom v Prievoze. A uplne som sa zamilovala do Maine Coon :cerveny:

Pripajam sa ku vam - aj mne sa vystava celkom pacila a tiez ma najviac ohurili Mainske cicuse, boli krasne, zacala som fakt vazne rozmyslat nad ich kupou v buducnosti :-) ... I ked musim uznat, ze vystava vo Valticiach mi pripadala mozno o trosku lepsie, ale to je asi subjektivny nazor, kedze to bola moja prva vystava.. Co sa tyka macacich potrieb a stankov, myslim ze ich nebolo az tak vela a niektore ceny - najma tych vacsich veci ako prepravky, zachodiky alebo skrabadla boli vysoke na to, ze sa to predavalo na vystave, v Hornbachu by sa dali niektore veci kupit lacnejsie :wink:
Celkovy dojem som mala ale dobry, macicky boli krasne, i ked vacsinou "znicene" z tej vystavy spali v klietkach a mnaukali :-(
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Kristína 18.9.2005 11:16

Mne sa výstava páčila. Bola to len moja druhá z pohľadu vystavovateľa, ale organizácia posudzovania sa mi zdala lepšia ako vo Valticiach. Vo Valticiach bol priestor na posudzovanie dosť stiesnený a chodilo tade veľa ľudí, tu to síce tiež nebolo veľké, ale aspoň to nebolo priechodné pre návštevníkov.
Moje mačičky boli úspešné (Akaisha V1 CAC, Samuel V1 Nom. BIS - v rozstrele do nominácie porazil ocicata), tak som spokojná aj z tohto pohľadu :-D
Včera boli dokonca ešte ďalšie 2 európske mačky, dnes sa chystám ísť omrknúť Samuelovu sestru.
A čo ma príjemne prekvapilo - kopec ľudí, ktorí sa mi predstavili s tým, že ma poznajú z fóra :-D
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod janula 18.9.2005 11:31

Kristína napísal:Mne sa výstava páčila. Bola to len moja druhá z pohľadu vystavovateľa, ale organizácia posudzovania sa mi zdala lepšia ako vo Valticiach. Vo Valticiach bol priestor na posudzovanie dosť stiesnený a chodilo tade veľa ľudí, tu to síce tiež nebolo veľké, ale aspoň to nebolo priechodné pre návštevníkov.
Moje mačičky boli úspešné (Akaisha V1 CAC, Samuel V1 Nom. BIS - v rozstrele do nominácie porazil ocicata), tak som spokojná aj z tohto pohľadu :-D
Včera boli dokonca ešte ďalšie 2 európske mačky, dnes sa chystám ísť omrknúť Samuelovu sestru.
A čo ma príjemne prekvapilo - kopec ľudí, ktorí sa mi predstavili s tým, že ma poznajú z fóra :-D

Na to posudzovanie bol vacsi priestor to mas pravdu, musim ti pochvalit macicky a najma Samuela, ten je fakt fesak :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 18.9.2005 12:20

Kristína napísal:Mne sa výstava páčila. Bola to len moja druhá z pohľadu vystavovateľa, ale organizácia posudzovania sa mi zdala lepšia ako vo Valticiach. Vo Valticiach bol priestor na posudzovanie dosť stiesnený a chodilo tade veľa ľudí, tu to síce tiež nebolo veľké, ale aspoň to nebolo priechodné pre návštevníkov.

No veď treba pestovať internetové známosti aj v reále :wink: . A hlavne ťa nebolo ťažké spoznať, keďže európaniek s PP je ako maku. Gratulujem k úspechom.
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod Bea 18.9.2005 13:13

Ja som bola vcera na tej vystave skoro cely den, okolo jednej sme odisli, ale potom sme sa zasa okolo pol stvrtej vratili a zostali az do konca - chceli sme vidiet posudzovanie.

Takze - bola som sklamana, ze priestor na posudzovanie nebol pristupny verejnosti. Na tej vystave, ktora sa tam konala tusim v marci (ina ZO to organizovala) bol priestor na posudzovanie vo vstupnej hale DK Ruzinov, takze vsetci, ktorych to zaujimalo, mohli pocuvat, co vravia posudzovatelia.. Z mojho pohladu - ako laika, nevystavovatela, ale majitela maciek to bolo faj preto, ze som sa vselico od posudzovatelov dozvedela... Podobne to bolo voValticiach, jediny problem, ze priestor okolo stolov posudzovatelov bol zalostne maly, takze tam to bolo dost stiesnene.

Konecna BIS-ka atd bola fascinujuca - jedine ma rusili nedisciplinovani navstevnici, ktori stale kecali a tym nebolo velmi pocut, co hovori moderatorka.... Bola by som este privitgala napr. zo strany posudzovatelov, aby s byjadrili nahlas, preco napr. dali prednost tomu zvieratu predtym - teda so ma podla nich lepsie ako konkurent - aby to posobilo aj trosku informativne pre publikum - clovek by sa urcite vselico zaujimave dozvedel a aj naucil...

Co sa maciciek tyka - mnohe boli prekrasne. Ako tu uz viaceri spominali - aj nam ucarovali maine cooni - boli fantasticki. Co ma prekvapilo bolo, ze tam bolo iba skutocne par ragdollov a iba tusim jedna birma.

Nakupne stanky - ano, musim sa pridat k tym, ktori vravia, ze vyber nebol bohvie aky a navyse som vlastne nepobadala ziadne vystavne zlavy (alebo ak boli, tak boli take mizive, ze "..not worth to be mentioned.." Krmiva boli ok, aj ked musim priznat, ze u nasho vet-a dostanem rovnake za lepsiu cenu - co nechapem :jaziram:

Velmi som kvitovala skutocnost, ze klietky boli pekne, moderne, vpredu s celnym sklon na ochranu maciciek pred nekalymi zivlami a pre vystavovatelov bolo dost miesta na to, aby sa dostojne ulozili. jktoruiz Vas boli minuly tyzden v Jindrichovom Hradci vedia, o com hovorim.

Fakt si myslim, ze tieto nove priestory su vcelku dostojne na takuto akciu a mohli by sa tam vystavy maciek konavat.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Nela 18.9.2005 14:42

Taktiez som bola na vystave a to celych 5 hodin :cerveny: . Obehla som, lepsie povedane obehli ( spolu s mamou a otcom ) predajne stanky ( nakupili nejake uplatky pre nasu Bonny za to, ze sme boli tak dlho prec a obdivovali ine cicuse :-) ). S tymi stankami, mate uplnu pravdu, cakala som mozno vacsie zlavy a viac stankov, ale z pohladu niekoho, kto bol len na jednej vystave v BA, to bolo celkovo lepsie, dvostojnejsie a prjestrannejsie tu, nez na Prievozskej.
Potom sme nikolko krat obehli miestosti s vystavovanimi macickami ( uplne nam ocarovali color pointi ). Odychli si v bufete a zacali od znova :-D . Bea mala uplnu pravdu biriem, radgollov tam bolo ako safranu. Rusku modru som tam ani nenasla :-( .
Pre niekoho, ako mama vravi laicku verejnost, cize nasich :-D chybalo na klietkach oznacenie plemena a chov. stanice. Dost casto sa nam totiz stavlo, ze sme za klietkov nenasli nikoho a nemali si ani ako zobrat vizitku, kedze ju tam nemali :-( .
Na konci dna sme sa vsetci zodli na tom, ze sme prezili krasnu sobotu. Len je trosku skoda, ze som sa nespoznala so vsetkymi clenmi fora, ktori na nej boli :-D . Pozdravujem Kristinu :-) . :cica: :cica2:
Obrázok používateľa
Nela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 25.6.2005 16:32

Reklamy

Odoslaťod Monika 18.9.2005 16:02

Co sa tyka mojej navstevy na vystave, tak ja som bola celkom sklamana. Posudzovanie by vyzeralo uplne inak, kedy bolo vo vstupnej hale na prizemi, kde by ludia mali naozaj sancu aj nieco vidiet a pocut.
Co sa tyka stankov, tak som tam nenasla nic nove, co by ma zaujalo, nehovoriac o cenach, ktore sa splhali do zvlastnych "vystavnych" dimenzii.. Takze som nakupila iba potrebne veci a nic pre radost mojich maciakov. Nenasla som tam napriklad Pro plan, na ktory som sa chystala..
Mne osobne sa viac pacila vystava vo vystavisku, kde boli klietky vo velkej hale a par ich bolo este v mensej. Na mna to tam posobilo viac utulne, tu mi chybala akasi atmosfera...
Este k tomu miestu pri posudzovateloch: vsetko je o disciplinovanosti navstevnikov, ale na to mozme este par rokov rovno zabudnut..

Ako obrovske pozitivum som postrehla obsah vystavnych klietok, ucast mojho odchovanca :cerveny: a samozrejme mnozstvo znamych z radov "macacich otrokov"...
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod evusik 18.9.2005 19:28

juj, ked tak pisete o tej vystave, normalne nadavam, ze som z kosic :-( ja som dnes namiesto vystavy bola v hornbachu :-D , na com jedine pozitivum bola slecna, ktora robila reklamu istej znacke krmiv... a napriek tomu, ze propagovala znacku a ona je psickarka, velmi ochotne poradila a co ma milo prekvapilo - doporucovala aj ine krmiva... s takymi ludmi sa dnes fakt asi stretnem len sem-tam alebo na vystave :-/
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod Mata 19.9.2005 9:17

Vystava bola pre mna fanstasticka uz len preto, ze bola moja prva :-)
a do Kosic som si doniesla vela peknych zazitkov.
Negativa som sa snazila nevnimat, no jeden spomeniem predsa..
pre mna a manzela ako laikom-nevystavovatelom chybalo,
ako pisala Nela, minimalne oznacenie plemena
a - ako uz bolo spominane, aj ja som sa chcela dozvediet nieco viac
o mojej srdcovke habešskych mackach, no za klietkami sme pocas
asi 2 hodin nezastihli nikoho :-(
Moj zaujem o toto plemeno nastastie uspokojil jeden pan z Ciech, ktory sa venuje chovu tychto krasnych maciciek a okrem vykladu som od neho dostala aj vizitku - Hura!
Bola som nadsena, ked nam z klietky vybral este male maca, s ktorym som sa mohla trosku pohrat, urobit zopar krasnych fotiek a presvedcit sa na vlastne oci, ake je to hrave, zvedave a milo svojhlave plemeno, ktoremu sa v klietke ale vobec nepacilo a daval to patricne najavo :D
Vobec sa mi odtial nechcelo, no cakali nas aj ine povinnosti a najmä dlha cesta, tak sa s macickami trebalo rozlucit ..fnuk :smutny:
no.. snad niekedy nabuduce .. adios :cica:
:cica2:
Obrázok používateľa
Mata
Nováčik
Nováčik

Založený: 19.9.2005 6:48

Reklamy

Odoslaťod jessyca 19.9.2005 10:04

Mata napísal:Vystava bola pre mna fanstasticka uz len preto, ze bola moja prva :-)
Moj zaujem o toto plemeno nastastie uspokojil jeden pan z Ciech, ktory sa venuje chovu tychto krasnych maciciek a okrem vykladu som od neho dostala aj vizitku - Hura!
Bola som nadsena, ked nam z klietky vybral este male maca, s ktorym som sa mohla trosku pohrat, urobit zopar krasnych fotiek a presvedcit sa na vlastne oci, ake je to hrave, zvedave a milo svojhlave plemeno, ktoremu sa v klietke ale vobec nepacilo a daval to patricne najavo :D
Vobec sa mi odtial nechcelo, no cakali nas aj ine povinnosti a najmä dlha cesta, tak sa s macickami trebalo rozlucit ..fnuk :smutny:

Tak to chybalo aj mne ako laikovy kedze poznam asi tak 5 plemien. :mutagen: A pacili sa mi aj take tie sivo cierne mramorove.
A este som bola prekvapena ako rychlo zmizol Zverlit. Ani sa mi neusiel ale kupila som ho v hypermarkete (cerveny) a je fantasticky :-D Neda sa porovnat s tym co sme mali doteraz!
A tiez tam mohlo byt viac stankov ale dalo sa v pohode vybrat ako jedlo tak hracky a potreby. Dokonca som dostala jednu hracku k suchemu krmivu zadarmo :TomyAngelo:
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Re: Výstava v Bratislave 17. - 18. 9. 2005

Odoslaťod Mata 19.9.2005 12:10

jessyca napísal:
Mata napísal:Vystava bola pre mna fanstasticka uz len preto, ze bola moja prva :-)

Tak to chybalo aj mne ako laikovy kedze poznam asi tak 5 plemien. :mutagen: A pacili sa mi aj take tie sivo cierne mramorove.
A este som bola prekvapena ako rychlo zmizol Zverlit. Ani sa mi neusiel ale kupila som ho v hypermarkete (cerveny) a je fantasticky :-D Neda sa porovnat s tym co sme mali doteraz!
A tiez tam mohlo byt viac stankov ale dalo sa v pohode vybrat ako jedlo tak hracky a potreby. Dokonca som dostala jednu hracku k suchemu krmivu zadarmo :TomyAngelo:

:-) ja sice poznam trosku viac plemien, ako 5, no niektore mi nevraveli nic, alebo som si nebola celkom ista... v kazdom pripade dufam, ze nabuduce to oznacenie tam bude
tie britske mramorovane sa pacili aj nam a krasne boli aj malicke britske modre, ktore boli na predaj
v stankoch sme nekupovali nic, vlastne sa mi zdalo, ze tam toho bolo pomenej a ceny sa mi tiez nezdali nejako zvlast vyhodne..neviem
ale keby predavali tu moju cicu :wink: tak asi odideme s nou :cerveny: :cica:
Naposledy upravil Mata dňa 19.9.2005 15:29, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Mata
Nováčik
Nováčik

Založený: 19.9.2005 6:48

Reklamy

Odoslaťod Bea 19.9.2005 12:15

Aj ja som sa uz viackrat pytala , preco nemaju na klietkach popri karticke s cislom aj napisane, o ake pleeno s to vlstne jedna... Bolo mi povedane, ze to vraj zavisi od chovatela- moze si to tam dat, ale stanovy vystavy to vraj nevyzaduju - takze mnohi asi jednoducho predpokladaju, ze clovek sa narodi ako genius a okamzite spozna, ktore plemeno to vlastne v tej klietke lezi.. :smutny: Da sa to riesit tym, ze si kupis katalog, ale tam je to podl mna tiez tak neosobne napisane... Rozhodne by to bol a"sluzba navstevnikovi", keby tam bolo plemeno a aj ci je to kocur alebo macicka a aky je stary...

K tej neosobnej atmosfere - minule, ked tu bol avystava, tak sa posudzovalo prave v tej hale a vtedy to bolo super. Ludia sedeli po tych schodoch, n astolickach a td a pozerali a pocuvali, co posudzovatelia hovorili... Mozno by nebolo od veci , keby s to narhlo organizatorom vystavy - ved zaciatkom marca prave tato ista ZO poriad v DK Ruzinov zas MVV...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 19.9.2005 14:05

Bea napísal:Aj ja som sa uz viackrat pytala , preco nemaju na klietkach popri karticke s cislom aj napisane, o ake pleeno s to vlstne jedna... Bolo mi povedane, ze to vraj zavisi od chovatela- moze si to tam dat, ale stanovy vystavy to vraj nevyzaduju - takze mnohi asi jednoducho predpokladaju, ze clovek sa narodi ako genius a okamzite spozna, ktore plemeno to vlastne v tej klietke lezi.. :smutny: Da sa to riesit tym, ze si kupis katalog, ale tam je to podl mna tiez tak neosobne napisane... Rozhodne by to bol a"sluzba navstevnikovi", keby tam bolo plemeno a aj ci je to kocur alebo macicka a aky je stary...

K tej neosobnej atmosfere - minule, ked tu bol avystava, tak sa posudzovalo prave v tej hale a vtedy to bolo super. Ludia sedeli po tych schodoch, n astolickach a td a pozerali a pocuvali, co posudzovatelia hovorili... Mozno by nebolo od veci , keby s to narhlo organizatorom vystavy - ved zaciatkom marca prave tato ista ZO poriad v DK Ruzinov zas MVV...

Viem, že o označovaní plemien mna klietkach sa hovorilo pri organizovaní minuloročnej výstavy. Lenže - zapálených ľudí, ktorí sa piramo podieľajú na organizovaní je málo. Mačičiek bolo na tejto výstave 350. Viete si predstaviť, pri každej písať plemeno a sfarbenie? Je to naozaj na vystavovateľoch. Ja na klietke mám uvedené, aké je to plemeno a sfarbenie.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 19.9.2005 14:06

Ruské modré boli - v nedeľu dvaja kocúrikovia a jedna mačička. V sobotu len jeden kocúrik. Pre tých, ktorý sa na výstavu už v nedeľu nedostali: BIS bola v tej vstupnej hale.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Bea 19.9.2005 14:08

Zuzana H. napísal:Ruské modré boli - v nedeľu dvaja kocúrikovia a jedna mačička. V sobotu len jeden kocúrik. Pre tých, ktorý sa na výstavu už v nedeľu nedostali: BIS bola v tej vstupnej hale.

No super! A prečo to tak nespravili aj v sobotu? Na základe čoho to bolo v nedeľ vo vstupnej hale?!
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb