• Reklamy

Žilina -začiatok septembra

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Žilina -začiatok septembra

Odoslaťod Martina 12.7.2011 19:50

Dobrý večer,
na úvod, som úplný začiatočník, čo sa týka výstav, tak to tak prosím berte :)
Chcem sa informovať, čo všetko si musím zaobstarať priamo na výstavu...Čítala som tu niečo o nejakých výzdobách klietky a pod.? Budem rada za každé info...Vopred ďakujem:)
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2011 12:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Martina

Reklamy

Re: Žilina -začiatok septembra

Odoslaťod catca 17.7.2011 13:40

Tak som si všimla, že ti nikto neodpovedal, nuž som sa na to dala. Okrem toho, čo musí mať mačička - t.j. pas, v ktorm je číslo jej čipu, veterinárnu prehliadku pred výstavou a samozrejme musí vyhovovať pravidlám (správne vyplnená prihláška, zaplatený poplatok, očkovaná, odčrvená a pod.), musíš si so senou zobrať tieto veci: handričku na vytretie klietky - ja si ju vždy na toaletách namočíma klietku poumývam, kým je mačička ešte v prepravke. Potom nejakú dezinfekciu v sprayi - tou klietku vystriekaš, necháš trošku vyvetrať a naviažeš záclonky. Na podlahu treba položiť podložku, dobré je mať na klietke tiež položenú nejakú dečku a tam si postaviť napríklad ceduľku - ja mám rámik z Ikey, kde je portrét mačičk&, jej meno, rasa a pod. a kontakty na mňa. Veci doklietky sa dajú kúpiť, ale aj si ich môžeš ľahko ušiť, ak si čo len troška šikovná. Netreba, aby to bolo veľmi výrazné - vynikať má mačička, nie handričky :-D . Zober si misku na vodu a druhú na žrádlo. Vodi si môžeš nabrať priamo na výstave na WC, ako žrádlo jej zober o, čo má najradšej (kapsičku, granulky), ale niektoré mačiky na výstave vôbec nejedia. Ak má mačička obľúbený peliešok, ktorý sa vôjde do klietky, zober jej ho - bude spokojná, ak bude mať niečo svoje. Musíš tiež mať malé wc a kočkolit, ktorý má mačička rada. Ja wc v klietke nenechávam stále, mačky v ňom zvyknú ľažať a sú potom tak trocha pováľané :-) . Ak svoju mačičku poznáš, zistíš, kedy sa jej bude chcieť na wc a rýchlo jej ho tam strčíš. Zober si aj rolku kuchynských uteriek, tie sa vždy môžu hodiť. Ak treba mačičku česať, tak kefu, alebo hrebeň, prípadne púder - to podľa rasy. A pre seba nejaké jedlo a pitie, aj keď na väčšine výstav sa dostane kúpiť občerstvenie. Ja nosievam pre istotu aj homeopatiku Sedatif, keby bola mačička nervózna, rozpustím dve tabletky v troške vody, natiahnem do striekačky a dám jej do tlamičky. nemá to vedľajšie účinky a dobre to upokojí. prípadne aj teba, ak budeš nervózna :-) . Veľa šťastia.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Re: Žilina -začiatok septembra

Odoslaťod Martina 19.7.2011 18:50

Ďakujem :) Ako čítam, mám čo robiť pomaličky už teraz:)
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2011 12:31
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Martina

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb