• Reklamy

MVM Banská Bystrica - 8.-9. 10.2011

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Re: MVM Banská Bystrica - 8.-9. 10.2011

Odoslaťod nezabudka84 20.9.2011 19:41

tak cestovanie nasi znasaju uplne bez problemov, co sa tyka kratsich vzdialenosti, ako napriklad k veterinarke, tak to je uplny opak...mnauci, place...Ked som sla na svoju prvu vystavu, tak som sla vlakom, a uplne v pohode.Autom to je tiez uplne v pohode.A to som cestovala z Kosic do Ziliny...
HU Cat from mary home Michael BRI 2264, " Ďusi", 30.10.2010
HU Blackdiamonds cat Bihara BRI 2264, "Bibi", 11.1.2011
Deny Mac Qeen, madarska vyzla, 25.11.2009
Jackie, Yorkshirsky terier, 20.12.2010
nezabudka84
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.12.2010 12:57
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: katka

Reklamy

Odoslaťod kajawah 21.9.2011 12:38

My sme isli na nasu prvu vystavu hned sa aj vystavit, cize ako pises naostro.. (: a zvladli sme.. aj vystavu aj cestovanie... a sice sa do toho az tak nevyznam ale mozes hned ist aj do kontrolnej aj do normalnej triedy.. :cica2:
P.

Elvis Aaron Presley Celtic Calvaro * SK
Sanna ..torium.... (: - malé šidlo

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
kajawah
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.2.2011 12:18
Skutočné meno: Peťa

Reklamy

Odoslaťod Elenita 22.9.2011 12:23

kajawah napísal:My sme isli na nasu prvu vystavu hned sa aj vystavit, cize ako pises naostro.. (: a zvladli sme.. aj vystavu aj cestovanie... a sice sa do toho az tak nevyznam ale mozes hned ist aj do kontrolnej aj do normalnej triedy.. :cica2:

Ahoj, tak to ste sikovni :-)
Ja som este nikdy nebola na vystave ani ako pozorovatel, tak sa toho trochu obavam...ani si neviem predstavit, ako by som asi upevnila tie zaclonky, a potom sa bojim aj takych drobnosti, ako napr. kde si zozeniem ten maly zachodik, a ci musi byt cica naozaj cely cas v klietke aj s miskou a zachodikom...? Ved mi tam bude cely cas plakat....
Ako pises o tej kontrolnej triede, to spominas pripad, ze by sme tam sli na 2 dni, nie? Ze napr. v sobotu by sme este boli v kontrolnej a v nedelu uz vo "svojej"?
Bellissima HOUSE BRITANICA, SK
Hardy ELLMAR KISS, SK - kastrát
naše lásky
Obrázok používateľa
Elenita
mačiatko
mačiatko

Založený: 13.6.2011 0:38
Skutočné meno: Elena

Reklamy

Odoslaťod kajawah 22.9.2011 15:38

Nie, kontrolna trieda je vzdy o nieco skor ako samotne posudzovanie.. Opravte ma ak sa mylim... Takze stihnes vsetko... My ideme do kontrolnej teraz, odporucila nam posudzovatelka... a zacloniek sa neboj, niektori vystavovatelia si s tym vobec hlavu nerobia a maju cez klietku prehodeny pas latky alebo nieco aby mala macicka aspon kusok sukromia.. co sa tyka zachodiku v klietke, toho som sa bala aj ja.. a kacko asi este viac, tak to vyriesil tak ze proste nebol... aj som mu ho tam raz za cas supla ale nic.. a to som uz pocula od viacerych.. ( a ten sa da aj vyrobit prinajhorsom - krabica a sacok na smeti :) takze neboj a smelo... :cat31: treba vyskusat... a ked nieco vzdy sa najde clovek co ti poradi ako mne... :cat31: :cat38: :cat34:
P.

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
kajawah
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Maca 26.9.2011 22:43

Elenita napísal:Tak my tam asi nestihame prist :-(
Chcela som stihnut omrknut si jednu vystavu len tak, bez cicusky, a do Vinicneho som nestihla ist....akosi sa bojim ist po prvykrat naostro na vystavu, a hned aj s Bellisskou, ked ani poriadne neviem, ako to na takej vystave vyzera :-(
Aj ked my pojdeme len do kontrolnej triedy - je asi lilatabby a v PP ma uvedene chocotabby.

Elenita, netreba sa bat, zbalit macicku a prist :-)
Naozaj to nie je nic strasneho, staci len trochu odpozorovat ako sa "spravaju" ostatni a ide to....ak by bol nejaky problem, alebo by vam nebolo nieco jasne, kludne vysvetlime...okrem toho tam budu "pobehovat" stewardi, teda akysi pomocnici a ti tiez ochotne poradia (budu oznaceni, v trickach).
Kazdy sme nejako zacinali a teraz ked si spomenieme na nase zaciatky, tak sa na tom celkom zasmejeme ... :-)

Co sa tyka farby - kontrolna trieda sa posudzuje tesne pred posudenim - tam vam bud potvrdia povodnu farbu, alebo navrhnu inu...to sa potom nahlasi na sekretariate a potom idete do "klasickeho" posudenia - podla veku ci ziskanych titulov macicky ...

Takze este raz - nebojte sa a pridite :-)
Maca
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 28.4.2006 13:43

Reklamy

Odoslaťod Maca 29.9.2011 21:29

Pre inšpiráciu...ceny pre víťazov BIS ;-)

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Obrázok

Obrázok

Maca
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod nezabudka84 10.10.2011 18:34

ufff, tak sme to zvladli. Vystava super, kopu darcekov sme dostali, kop divakov tam bolo.Len jednu vec, tu potvoru Lonu uz nikdy, nikdy nevolajte.ak sa da.... :mutagen:

Inac, nech sa zilincanky neurazia, ale vasa bola lepsia, ako ich :cerveny: .( som zvedava, ze aka bude nasa.... :taktotosity: )
nezabudka84
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Mirra 13.10.2011 7:59

Ak to nie je veľmi tajné, tak mňa osobne by veľmi zaujímalo, aký si mala problém s p. Lone Lund, keď o nej píšeš, že je potvora, a že ju už nikdy nemajú volať :jaziram: ?? Pretože napr. na mňa práve táto posudzovateľka spravila taký dobrý dojem ako máloktorý iný posudzovateľ a tiež mi aj mimo výstavy už raz pomohla a ukázala sa ako ochotný človek s veľmi ľudským prístupom.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kajawah 13.10.2011 8:03

No zvladli sme aj my... aj ked ten druhy den uz bol na kacka dost, a v podstate aj na mna... Ale mame 2x CAP a raz aj NOM BIS tak sme spokojny... :cat16: Dakujeme za krasnu vystavu... :cat42:
a nas sice pani Lone Lund neposudzovala ale mne osobne bola velmi sympaticka..
P.

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
kajawah
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod nezabudka84 13.10.2011 21:42

juuuuj, jednak mi je strasne nesympaticka, ale to je len moj osobny dojem.Mala som dojem, ze moje macky odsudila uz len pri pohladde na ne. Kocur k nej nechcek ist, pretoze on nema rad nejak extra vystavy.Bol vystresovany. Takisto aj macka. Nam posudok dala, ale v sobotu dvoch ani neposudila, myslim britakov s kresbou. Ked som bola v specialke, k mojim ani neprisla. Ja viem , su mlady, a maju este cas, ale ked sme uz tam boli, tak aspon zo slusnosti sa pridem kuknut na tie macky...ked ku stoliku isiel ten finsky posudzovatel, tak ho chytila zza rukav a odtiahla prec.A predomnou mu hovori, ze pod prec...Moznoze je odbornik, ale ma dost zvlastne sposoby... V Ziline ked som bola v maji, tak tam zase kolegovi povedala na polrocneho kocura, ze je prerasteny.Pritom ten kocur sa odvtedy nezmenil.Proste mal rychli rast na zaciatku...Ma unahlene nazory. Zase kamarat s norskymi s nou problem nema.Nechova ona nahodou mainky? Ze ako keby bola orientovana na jednu rasu maciek.Mne sa tiez sfinxy nepacia, doma ich mat nechcem, ale respektujem, ze je aj take plemeno a v zivote by som nepovedala chovatelke sfinxou, ze su hnusne. Chovam take plemeno, ktore sa mi paci a ostatne respektujem. A ked je raz niektoo mezdinarodny posudzovatel styroch kategorii, tak ich nerozlisujem. Ale som rada, ze ju mam za sebou a budem sa pokusat vyhybat vystavam, kde bude ona :rolleyes: .Akoze tak... :wink: .
nezabudka84
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Maca 13.10.2011 22:04

Lone Lund je dlhorocna chovatelka britskych maciek... :-) Je mozno svojska, ma svoj nazor, ktory sa neboji povedat nahlas a to sa nie vzdy paci...mnohokrat ked aj nieco povie nemysli to podla mna v zlom, je to jej styl ;-) Nemyslim si, ze chce niekomu ciele ublizovat :-) Aspon ja som ju zazila len v takych situaciach...Niekedy tazko povedat co je lepsie, ci niekto takyto, alebo posudzovatel, ktory posudi macku bez slova, s kamennou tvarou, napise par slov a to je cele... ;-)
Maca
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Mirra 14.10.2011 8:11

nezabudka84 napísal:juuuuj, jednak mi je strasne nesympaticka, ale to je len moj osobny dojem.Mala som dojem, ze moje macky odsudila uz len pri pohladde na ne. Kocur k nej nechcek ist, pretoze on nema rad nejak extra vystavy.Bol vystresovany. Takisto aj macka. Nam posudok dala, ale v sobotu dvoch ani neposudila, myslim britakov s kresbou. Ked som bola v specialke, k mojim ani neprisla. Ja viem , su mlady, a maju este cas, ale ked sme uz tam boli, tak aspon zo slusnosti sa pridem kuknut na tie macky...ked ku stoliku isiel ten finsky posudzovatel, tak ho chytila zza rukav a odtiahla prec.A predomnou mu hovori, ze pod prec...Moznoze je odbornik, ale ma dost zvlastne sposoby... V Ziline ked som bola v maji, tak tam zase kolegovi povedala na polrocneho kocura, ze je prerasteny.Pritom ten kocur sa odvtedy nezmenil.Proste mal rychli rast na zaciatku...Ma unahlene nazory. Zase kamarat s norskymi s nou problem nema.Nechova ona nahodou mainky? Ze ako keby bola orientovana na jednu rasu maciek.Mne sa tiez sfinxy nepacia, doma ich mat nechcem, ale respektujem, ze je aj take plemeno a v zivote by som nepovedala chovatelke sfinxou, ze su hnusne. Chovam take plemeno, ktore sa mi paci a ostatne respektujem. A ked je raz niektoo mezdinarodny posudzovatel styroch kategorii, tak ich nerozlisujem. Ale som rada, ze ju mam za sebou a budem sa pokusat vyhybat vystavam, kde bude ona :rolleyes: .Akoze tak... :wink: .

Chápem Tvoj názor, mohlo to byť fakt nepríjemné. Ale vôbec sa nemusíš vyhýbať výstavám, kde bude ona posudzovať, proste iba do prihlášky / do poznámky napíšeš, aby Tvoju mačku nedávali k nej a vec je vybavená. Organizátori výstav sa snažia obyčajne vyhovieť do čo najväčšej miery.
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod nezabudka84 14.10.2011 21:28

Ono praveze to bolo tak, ze som kocura doniesla na posudenie, vyskeril zuby, otocil sa jej zadkom a jej posudok som si precitala len z papiera. Proste bez slova...Ako ja mam tiez oci, vidim ako vizeaju moje macky, a viem, ako by mali vizerat...teraz momentalne som sa chytila sance a "nazbierala " tie CACy, a podarilo sa aj CACIB. Iny posudzovatelia mi povedia, ze je este mlady a ze potrebuje cas na vyvoj.Ved aj ja to viem.Ide o ten ludsky pristup.Ale , tak je to iny narod, ina mentaliita... A na vystavu, kde bude ona aj tak nepojdem, lebo keby sa podarilo, tak v BISke by mozno bol problem...ale ved to je jedno...nema nahodou niekto odkaz na jej stranku? :TomyAngelo: by som posmirovala...
nezabudka84
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod nezabudka84 16.10.2011 16:25

no, uz som to nasla.Asi ju oslovim ohladom zopar rad.Drzte palce, aby mi odpovedala.... :cica2:

Inac, je neuveritelne, ze ako sa panicky so svojimi milacikami podobaju--- :1l0:
nezabudka84
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Mirra 17.10.2011 8:00

Ty ju musíš mať inak v zuboch, keď to takto riešiš a máš takéto poznámky na jej postavu. :cat31:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb