• Reklamy

Výstava mačiek bez PP

všetko o výstavách mačiek...
  • Reklamy

Výstava mačiek bez PP

Odoslaťod wiskincsin 31.7.2013 20:55

Ahojte!
Ešte minulý rok v lete som si v Bratislave všimla bilboard čo hýril správu o výstave psíkov - orieškov a aj čistokrvných bez PP.
Existuje takéto aj pre mačičky?
Ďakujem za odpovede! :) :cat16:
wiskincsin
Nováčik
Nováčik

Založený: 30.7.2013 7:58
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Ajka

Reklamy

Re: Výstava mačiek bez PP

Odoslaťod felis 1.8.2013 6:46

Výstava psíkov - orieškov, dobre - mnohé sú celkom pekné, milé ... a zvyčajne ide o potomkov prirodzeného nakrytia bez asistencie človeka.
Prípady keď však dôjde k podobnému nakrytiu kvôli ľahostajnosti majiteľa sú v súčasnej dobe "zbytočné", väčšinou sú však prirodzeným dôsledkom ľudského "charakteru".

A podporovať výstavy a teda ďalšie množenie "čistokrvných" zvierat bet PP ?!?!?! Je málo nešťastníkov (vrátane čistokrvných bez a niekedy i s PP) v útulkoch? A čo tí, čo sa tam ani nedostanú a sú obeťou nešťastného osudu a konca na ulici, a len kvôli ľahostajnosti alebo priamo nezodpovednosti množiteľov!?

Ak výstava mačiek bez PP - tak uznávam len výstavu mačiek domácich, resp. pouličných - prirodzených "európaniek".
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

Odoslaťod wiskincsin 1.8.2013 9:08

Netreba hneď vidieť všetko čierno.
Inšpirovala som sa tímto príspevkom:
viewtopic.php?f=5&t=1644
Pozrite sa na tuto čiču:
Obrázok
Veď je krásna, a nemá nikde možnosť sa ukázať...
Moja mačička je síce európska, ale jej babka bola polo peržská a takú má krásnu srsť, ale tiež by sa nedostala do kategorie Európskych, lebo má hrubšie labky ako maju peržské...
Je to také.. neviem...
U ľuďoch by som to prirovnala: Si vzdelaná, múdra, šikovná, ale nedostaneš možnosť pracovať v medzinárodnej firme, lebo nemáš známych vo vyšších vrstvách... Neviem či je toto prirovnanie dobré.. Ale takto mi to pripadá.
wiskincsin
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod felis 1.8.2013 9:34

Aj keď nemáme všetci rovnaké možnosti, každý (v rámci svojich podmienok) rozhodujeme sám za seba. Zvieratá túto možnosť nemajú...

Každá mačka je pre mňa vo svojej podstate krásna, sú to úžasné bytosti! Ale koľké majú istotu trvalého domova, jedla, pohladenia alebo len práva na holý život a životný priestor?

Všetko so všetkým súvisí!

Výstava = Propagácia
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod wiskincsin 1.8.2013 11:47

No áno, ja ako chovateľka by som rada propagovala, že moja mačka aj keĎ nie je čistokrvná ,tak je krásna, zdravá, čistá, a dobre sa o ňu starám.
Alebo... Neviem na čo si teraz myslela, možno som ťa zle pochopila.
wiskincsin
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod felis 2.8.2013 9:37

Propagácia, žiaľ, v prvom rade pre nezodpovedných množiteľov. Na čo by niekto kupoval predražené mača s PP (koho zaujíma chovateľský poriadok, zdravotné testy a ich výsledky, rodokmeň), keď sa dá kúpiť skoro rovnako pekné za lacno alebo zadarmo.

Väčšina mačiek by dobrovoľne (z vlastného rozhodnutia) na výstavu asi nešla. Výstavy sú zadosťučinením pre majiteľov mačiek (maznáčikov) a chovateľov (majiteľ registrovanej CHS odchovávajúci mačiatka s PP), pre väčšinu mačiek je to viac-menej len stres. Pri chove s PP ide na výstavách hlavne o porovnanie chovu (chovných jedincov a odchovov) po vizuálnej stránke, keďže k uchovneniu už nie sú povinné. K uchovneniu sú po novom povinné zdravotné vyšetrenia definované chovateľským poriadkom! Tie asi "hobby množitelia" mať nebudú.

Verím, že o mačičku sa staráš dobre a že to na nej aj vidieť, a je žiaľ pravda, že mnohé mačky s PP toľko šťastia nemajú, keď sa dostanú do nezodpovedných rúk ...
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Anjika 2.8.2013 15:21

ja si svoju cicu neviem predstaviť, že by deň musela trčať v dákej klietke.... mne by nevadilo mať aj napríklad mačku bez nohy, aj tak by som ju ľúbila... nepotrebujem výstavný kus
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24

Reklamy

Odoslaťod felis 5.8.2013 10:28

Nášmu najmladšiemu členovi - dvojfarebnej malej pouličke - chýba pol chvostíka, ale je pre nás tá najkrajšia a najmilšia :)
(dúfam, že toto nebudú čítať naše mainy :) :cica2:
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 12.8.2013 8:42

vystavy uz davno niesu co byvali, dnes tam ide hlavne o peniaze. ked som raz davno chcela vystavovat, veterinar ma od toho odhovoril so slovami, ze je to obycajne tyranie zvierat, pre potesenie ludi. ked sa dnes nad tym zamyslim, mal pravdu - ktora macka by dobrovolne chcela cely den presediet v dave ludi, v malej klietke? podla mna ziadna.
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Výstavy a súťaže mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

• Reklamy
fb