• Reklamy

príhoda:-(

len tak...
  • Reklamy

Re: miau

Odoslaťod Bea 15.8.2005 6:46

ciňa napísal:My tiez byvame na druhom poschodi, a tiez mam blby pocit ked je nas Muco na okne. Siete zatial nemame,a tak to riesime vyklapackou na okne a detskou poistkou. :-)

Muro je fakt feąák! Zvláątna maska - veµmi zaujímavá aj v kombinácii farieb. Páči sa mi... Gratulujem !
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod drake 15.8.2005 15:02

janula napísal:Mas zlateho kocurika :wink: ..vyzera taky mohutny ako britsky, vidno ze sa o neho dobre staras :-) :cica2:
dobre postarane moze byt aj ked je kocur stihli napr.ked chodi von udrzuje si kondiciu a je stihli aj moj je taky stihli papa dosta a chodim s nim behat preto som ti napisala na taku banalitu ale...
Naposledy upravil drake dňa 15.8.2005 15:06, celkovo upravené 1 krát.
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

Re: príhoda:-(

Odoslaťod drake 15.8.2005 15:05

mne sa raz stalo ze okno kt. sa skoro vobec neotvara bolo vecer zavrete a v noci som sa zobudila a Chhumko nespal nikde nakoniec som ho nasla na tom okne.bolo za nim zavrete.On sa rozvaloval na parapete akokeby nic(7 poschodie)stale nechcapem ako sa tam dostal lebo mam overene ze okno nikto neotvaral a ani nic, neni ine miesto z kt. by sa tam dostal,proste zahada...
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod janula 15.8.2005 15:18

drake napísal:
janula napísal:Mas zlateho kocurika :wink: ..vyzera taky mohutny ako britsky, vidno ze sa o neho dobre staras :-) :cica2:
dobre postarane moze byt aj ked je kocur stihli napr.ked chodi von udrzuje si kondiciu a je stihli aj moj je taky stihli papa dosta a chodim s nim behat preto som ti napisala na taku banalitu ale...

.. to je ok drake, ja viem, ze su aj cicuse stihle a svalnate a su zdrave.. mne osobne sa ale pacia taki "chlpati mackovia" , ale uznavam, ze take stihle bengalske alebo ine cicuse su tiez krasne :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod drake 15.8.2005 18:52

to je pravda mne sa pacia viac tie stihle :-)
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Black-cat 10.12.2005 14:29

Moja mačička Micka,sa námstratila pravdepodobne spadla z okna.veľa dnís me ju hladali no nikde sme ju nenašli.teraz máme dalsie dve mačičky na ktoré si dávame väčší pozor.jednu mačičku sme našli čiže je to mačička z ulice druhá je z domu kde ju mali radi.
:cica2: Ušľachtilá krásavica či domáci maznáčik - :cica2:
:cica2: snažíme sa o nich starať čo :cica2:
:cica2: najlepšie tak, aby boli vždy šťastné. :cica2:
:cica2: Pretože šťastná mačka :cica2:
:cica2: znamená šťastný domov. :cica2:
Obrázok používateľa
Black-cat
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.12.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod Petuska 4.4.2006 14:14

Ja som síce niečo podobné s mojou mačičkou nezažila, ale stále sa o ňu veľmi bojím. Keď sme bývali v starom jednoizbovom byte, Lilinka bývala u starkej, ktorá má panelák hneď oproti, pretože v malom byte sme žili traja a s mačičkou by sme sa tam nepomestili. Ja som ju chodila navštevovať a starká sa o ňu tiež dobre starala, lebo si ju veľmi obľúbila. Oni však majú byt s troma balkónmi,jeden je stredný v kuchyni, ten vpravo ide z obývačky a ľavý zo spálne. Raz starká jeden zabudla zatvoriť (to bol ten pravý v obývačke) a išla si ľahnúť do spálne a pozerať televízor. Dvere do spálne zavrela a Liluška chcela ísť k nej cez dvere, čo si starká nevšimla. Ale Lilka, vynaliezavá cica si vymyslela riešenie, a vošla na ten otvorený balkón. A tak postupne prešla z pravého balkóna cez stredný až na ľavý, ktorý prislúchal spálni, kde nič netušiaca starká pozerala televízor. Až keď si Lilku všimla na svojom balkóne, tak jej otvorila. Najprv mi to ani nechcela povedať lebo vedela, že ja mám Lilku veľmi rada a neprežila by som, keby sa jej niečo stalo. Momentálne od septembra 2005 bývame u starkej, pretože sme sa chceli presťahovať do väčšieho bytu a Lilka je už stále so mnou. Moja izba je teraz tá spálňa a balkón sa tam nikdy neotvára. Keď si večer idem pred spaním vyvetrať vzduch, Lilinku chytím na ruky a potom zavriem. A keď je teplučko a Lilinka sa pýta na balkón, dám jej postroje, priviažem ich o niečo tak, aby mala voľno ale iba potadiaľ, kde nemôže zájsť ďalej a stále ju sledujem. Ešte väčší strach vo mne vyvolali dva sny, ktoré sa mi snívali a boli strašné. Prvý raz sa mi snívalo, že ešte v starom byte Lilka vypadla ale nič sa jej nestalo, šli sme dolu a ona len chodila takým tackavým krokom (v starom byte sme bývali na siedmom poschodí, v novom bývame na piatom).Ďalší sen bol v období, keď som mala chrípku a bolo mi strašne zle, čoho dôsledkom možno bol aj ten sen. Vtedy som si poobede ľahla trochu zdriemnuť, lebo som sa necítila dobre a zobrala som si k sebe aj Lilku. A snívalo sa mi, že sme Lilku všade hľadali a že sme ju našli dolu a ja som strašne plakala, zobudila som sa so slzami v očiach, neviem, či ste niekedy zažili plakať zo sna ale to bolo niečo strašné, ako skutočné ja som v tom sne prežívala obrovský žiaľ. Hneď ako som sa z toho hrozného sna zobudila mi svitla nádej, že všetko to bol len sen. Celá rozrušená som rýchlo vstala z postele a bežala Lilinku hľadať. Našťastie som ju našla a vystískala som ju. Strašne na nej lipnem, keďže nemám súrodencov a ju beriem ako sestričku. Všetci v rodine dávame na balkóny pozor a hlavne ja a chcela by som jej zabezpečiť sieťky, pretože sa naozaj bojím a veľmi mi na nej záleží. Ten sen bol najhorším v mojom živote a už nikdy viac to nechcem zažiť.
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Odoslaťod catka 4.4.2006 14:40

ja mam tiez velky problem s nezasietovanou terasou :-( momentalne tam pustam strigy iba ked na ne mozem davat pozor a byt tam s nimi. lucia si navyse zvykla chodit k susedom (je to jedna terasa rozdelena pre dva byty) - minule im vliezla aj do bytu a niekde tam lasovala, ked sa vratila mala celu papulku od pavucin :-) sused je rybar, tak jej to tam asi vonia. (tvrdia ze im to nevadi :jaziram:)
teraz niekedy sa to ma cele renovovat, tak musim vymysliet ako im to zasietovat - aspon cast, aby tam mohli chodit. je mi proti srsti drzat ich stale v byte, ked tam mozu byt na vzduchu. uz mam plan, ale zatial neviem ako to zrealizovat.
je to fakt problem, dufam, ze sa mi to podari nejako vyriesit.
inak - tiez sa kazdy cuduje, ze co vymyslam, ved macky su sikovne a nikdy nespadnu :-/
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod Monika 4.4.2006 21:10

catka napísal:
inak - tiez sa kazdy cuduje, ze co vymyslam, ved macky su sikovne a nikdy nespadnu :-/

Tak im povedz nech zacnu verit. Pred styrmi rokmi som si to osobne odskusala a nasa Selma plachtila z osmeho poschodia a doteraz ma psychicke nasledky, nehovoriac o zdravi, ktore si tiez pekne podlomila :-/
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod bobaes 3.5.2006 12:37

Nas prvy kocur bohuzial neprezil pad zo 6poschodia priamo na beton. Po dopade sice zil, ale museli sme ho utratit, nekolko mal roztrhane vnutornosti. Teraz uz mame zabezpecene okna, aj balkon. Tiez sme verili tej hluposti, ze macka z okna proste nespadne. :smutny:
Obrázok používateľa
bobaes
Nováčik
Nováčik

Založený: 3.5.2006 9:50

Reklamy

Odoslaťod juliena 3.5.2006 13:39

bobaes napísal:Nas prvy kocur bohuzial neprezil pad zo 6poschodia priamo na beton. Po dopade sice zil, ale museli sme ho utratit, nekolko mal roztrhane vnutornosti. Teraz uz mame zabezpecene okna, aj balkon. Tiez sme verili tej hluposti, ze macka z okna proste nespadne. :smutny:

:velmismutny: Niekedy sú pudy divočiny silnejšie ako pud sebazáchovy. Úprimnú sústrasť. Preto dovolím mačkám byť na (nezasklennom) balkóne (na 11. poschodí :smutny: ) len počas mojej prítomnosti, ale akonáhle začne nejaký vták (alebo hmyz) krúžiť nápadne blízko a oni začnú na neho striehnúť, okamžite zasahujem - mačky dnu a vtáka odplašiť. Jednej kamoškinej susede mačka vypadla z 12. poschodia tak, že jej 2 mačičky sestričky sa spolu naháňali na balkóne a pod jednou sa pohla nejaká opretá doska a vypadla von. Neprežila. Boli sme u nej na návšteve a hoci to bolo dávno ten smútok sa jej stále zračil v očiach. Videla som tú živú mačičku, bola krásna čistokrvná Ruská modrá, ale vraj sa z nej od straty sestry stal plašan. Stále sa schovávala za paničku.
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Re: príhoda:-)

Odoslaťod polly 27.11.2008 22:37

Monika napísal:
Bara napísal:ahojte,stalo sa vám,ľe vaąa mačka spadlaz okna?mne raz Kukik takto vypadol-poąmykla sa mu labka.Naątastie bývam iba na druhom posch.,nič sa mu nestalo.Straąne vąak spanikáril a začal beha».Chytila som ho pri vedµająom bloku,kde chcel vlies» do pivnice.Keď sme ąli domov,straąne plakal... :-( ..........doma zaliezol do svojho koąíka a nevyliezol pár hodín..ani jes» nechcel.Chudák :-/

Nikomu nezelam taky zazitok :-(
Ja mam za sebou pad jednej z mojich miciek z osmeho poschodia. Vtedy som este nemala ziadne vedomosti o mackach a kazdy mi tvrdil, ze vobec nevadi, ze chodi na balkone po zabradli, lebo je to macka a ona nespadne. Bohuzial nemali pravdu a nasa Selma padla z osmeho poschodia. Ked som micky volala dovnutra a jednej stale nebolo, az mi doslo zle, prevratila som hore nohami cely byt a ked nic, tak som so zovretym hrdlom isla pozriet z balkona - bolo tam nieco biele. Rozbehla som sa dole, tak som bezala po schodoch, skoro som sa ja dorazila na svojich nezaviazanych snurkach. Ked som doletela dole (bol uz vecer a velka tma) nasla som ju na tom istom miesto ako dopadla. Ked na mna otocila hlavu, bola som neskutocne stastna, ze este zije. Opatrne som ju zobrala domov, bola niekolko hodin v soku, iba sedela na mieste a pozerala do blba. Leteli sme k veterinarovi, ked sa z toho soku trosku prebrala, aby sme jej nesposobili este nieco horsie. Nemala zlomene vobec nic, zacala opuchat a zle dychat. Dostala kopec antibiotik, pretoze mala opuch miechy, vnutorne krvacania a silny otras mozgu ako narazila na zem. Za to, ze prezila vdacim iba trave, na ktoru dopadla, keby tam bol beton, tak je mrtva.
Samozrejme ma trvale nasledky, psychicku traumu dodnes, v hierarchii maciek je uplne posledna a na zachod ju musim davat. Balkon mame zasietovany, aj okna, ktore sa otvaraju, akurat ze neskoro.
Dodnes mam vycistky :smutny: je mi to tak strasne luto, ze som jej svojou nevedomostou sposobila taketo utrpenie :velmismutny:

Cítim s tebou t ošťastie, že sa jej nič nestalo :-) :cat38:
Boha, však z osmičky to je dooosť vysoko kua.

A ešte... Aké staré boli tie cicky čo vám popadali? Nie je to tak, že keď sú staršie, tak sa netreba báť ?
PEOPLE = SHIT
Obrázok používateľa
polly
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 2.11.2008 1:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Nika 28.11.2008 9:31

Nasim takto vyskocil kocur z balkona, z prveho poschodia a uz ho nenasli, usiel.
My mame sietky na oknach koli hmyzu, byvame v dome, ale hore ich nemame a tak otvarame len vetracky. Kitty by sa asi nic nestalo po pade, ale uz by sme ju tiez nenasli, psi by ju zacali nahanat a myslim, ze by sa uz nevratila. A aj keby sa vobec nic nestalo, za ten jej sok to nestoji.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Založený: 12.10.2008 13:25

Reklamy

Odoslaťod Lia 28.12.2008 20:54

Naša suseda teda o 4 vchody dalej mala dvoch kocurikov. Jedneho dna sa vyhrievali na balkon /3 poschodie/ a menši z nich spadol. Ked k nemu prisla majitelka ešte žil ale krvacal tak isli k veterinarovi. Ten robil co mohol zial tento den sa mu stal osudnym. Mal vnutorne zranenia a myslim že vsetky nohy polamane. :smutny: Dnes na jeho pamiatku už pani nikdy nechce druheho kocurika ani mačičku a s Murkom na Miška s laskou spominaju :hearth: . My mame naštastie v oknach sietky a byvame na prizemi takže uraz hadam nehrozi. Nikomu neprajem tento zažitok! Želam každemu z vás chovatelov či už mačiek alebo psov atd... Aby naši miláčikovia dožili svoj život v láske a pohode s teplým pelieškom a spomienkami na prekrásny život plný ludskeho pohladenie a dobreho slova.
Až nadobudnu svoj vek môžu sa odobrat za duhovy most a my na nich budeme s laskou spominat.
ALE teraz myslime na život a užime si ho s našimi malymi zaroven velkymi laskami :1l0: Vela štastia :wink:
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 30.11.2008 17:11
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Sisa1028 30.12.2008 11:54

My bývame na 7. poschodí a náš kocúrik je fakt adrenalista :D Máme také šnúry na vešanie prádla čo sú vlatsne mimo balkóna a raz na nich bola deka a on si na nej v pohodičke ležkal :D Vďakabohu sa mu nič nestalo...teraz sa tomu smejem ale vtedy som chytila panický strach, že sa zošmykne dole... Inak oňho nemám obavy....Je to poslušný drobček :) Vie, že môže sa pozerať len z bezpečnej vzdialenosti...
Prílohy
DSC00002.JPG
DSC00002.JPG ( ) Zobrazená 477 krát
Obrázok používateľa
Sisa1028
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.8.2008 14:20

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb