• Reklamy

Mačiatko alebo kocúcik?

len tak...
  • Reklamy

Mačiatko alebo kocúcik?

Odoslaťod Ada77 17.8.2005 14:07

Chcela by som vedie», čo rozhodovalo pri vaąom výbere, či mačiatko alebo kocúrik. Lebo keď ho chce niekto ako mazla vlastne je to asi aj jedno. Alebo sa mýlim? Budem rada, ak mi poradíte. Diky.
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 31.5.2005 7:45
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Mačiatko alebo kocúcik?

Odoslaťod janula 17.8.2005 14:47

Ada77 napísal:Chcela by som vedie», čo rozhodovalo pri vaąom výbere, či mačiatko alebo kocúrik. Lebo keď ho chce niekto ako mazla vlastne je to asi aj jedno. Alebo sa mýlim? Budem rada, ak mi poradíte. Diky.

Myslis, preco sme si vybrali maciatko a nie dospeleho kocurika, alebo macicku - maciatko ci kocurika - maciatko ?
.. no ja som chcela male maciatko - kocurika, lebo budem vidiet ako rastie, lahsie si bude zvykat na nove prostredie a nove veci ako starsia cicusa a okrem toho je to hrozne zlatucke. No a kocurika, lebo ho chcem dat vykastrovat a osobne si myslim, ze kocurik pri a po tom nebude az tolko trpiet ako macicka.. i ked mozno neskor si zaobstaram aj macaciu slecnu :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Ada77 17.8.2005 15:04

janula napísal:
Ada77 napísal:Chcela by som vedie», čo rozhodovalo pri vaąom výbere, či mačiatko alebo kocúrik. Lebo keď ho chce niekto ako mazla vlastne je to asi aj jedno. Alebo sa mýlim? Budem rada, ak mi poradíte. Diky.

Myslis, preco sme si vybrali maciatko a nie dospeleho kocurika, alebo macicku - maciatko ci kocurika - maciatko ?
.. no ja som chcela male maciatko - kocurika, lebo budem vidiet ako rastie, lahsie si bude zvykat na nove prostredie a nove veci ako starsia cicusa a okrem toho je to hrozne zlatucke. No a kocurika, lebo ho chcem dat vykastrovat a osobne si myslim, ze kocurik pri a po tom nebude az tolko trpiet ako macicka.. i ked mozno neskor si zaobstaram aj macaciu slecnu :wink:

Myslela som malu macicku alebo maleho kocurika. Nad dospelou cicusou som ani nerozmyslala. Chcela by som vediet, aky je rozdiel medzi cicusou-slecnou a kocurom :-) Ci je rozdiel v povahe a tak celkovo.
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod janula 17.8.2005 15:15

Ada77 napísal:
janula napísal:

Myslela som malu macicku alebo maleho kocurika. Nad dospelou cicusou som ani nerozmyslala. Chcela by som vediet, aky je rozdiel medzi cicusou-slecnou a kocurom :-) Ci je rozdiel v povahe a tak celkovo.

..aha, no to bude zalezit len na tebe, ono co som si nastudovala a dozvedela sa macicky mozu mat uz dost skoro ruju, i ked kocurikovia tiez, ale macicky zavijaju, mnaukaju a vyzaduju si kocura dost casto, zase na druhej strane kocurik moze zacat znackovat, ale ja osobne som za "muzske plemeno", teda zatial.. kastraciu kocurika budem znasat asi lahsie ako kastraciu macicky - tej by mi bolo viac luto, ze sa nemoze stat mamickou, ale to su len take docasne pocity, mozno sa to casom zmeni.. je to individualne jak u ludi, tak u cicus, kazda je ina :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Ada77 17.8.2005 15:19

Dik za rady, no uvidim, este mam nastastie cas na rozmyslanie :-)
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod janula 17.8.2005 15:22

Ada77 napísal:Dik za rady, no uvidim, este mam nastastie cas na rozmyslanie :-)

.. nemas zac, to boli len take moje nechovatelske rady, porad sa este s nejakymi chovatelmi, ti ti toho viac povedia.. ja som si aj psika vybrala radsej ako fenu, i ked to je samozrejme o niecom inom hehe :-)
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Ada77 17.8.2005 15:39

janula napísal:

.. nemas zac, to boli len take moje nechovatelske rady, porad sa este s nejakymi chovatelmi, ti ti toho viac povedia.. ja som si aj psika vybrala radsej ako fenu, i ked to je samozrejme o niecom inom hehe :-)

Dufam, ze sa este prida do debaty niekto, kto chova aj cicusu aj kocura a opise mi aspon priblizne rozdiely a pre a proti.
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

macka/kocur

Odoslaťod Anik 17.8.2005 15:40

Teoreticky su rozdiely v povahe - macky su pritulnejsie ako kocuriska (nie nahodou som ich tak nazvala :)
Kocur byva menej maznavy, viac samostatny, ked vyrastie je vacsi, mohutnejsi, nekastrovany sa bude driapat von za mackami a znackovat si uzmenie.
Macky su viac "do ruky" skor sa s snimi da pomaznat - tolko teoria.
Osobne som mala uz aj freestyler macku a pritulneho kocura, ale aj absolutne drzeho opiciaka :)
V kazdopadne ich pohlavne spravanie nie je najprijemnejsie - v obidvoch pripadoch :(

ja som si vybrala kocura naposledy, ma aj maznave chvilky, ale len obcas, vacsinou ma vytrvalo ignoruje :TomyAngelo:
Uz je vykastrovany, teda by sa mal viac lepit na nas, ale podla hlasenia mamy este mu nedoslo, ze uz nie je muz :)))
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 17.8.2005 15:41

Ada77 napísal:
janula napísal:

Dufam, ze sa este prida do debaty niekto, kto chova aj cicusu aj kocura a opise mi aspon priblizne rozdiely a pre a proti.

Ja osobne by som ti odporúčal kocúrika, nakolko kastrácia je jednoduchąia a sú väčąí mazli... :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Ada77 17.8.2005 15:45

Peter Polák napísal:
Ada77 napísal:
janula napísal:

Ja osobne by som ti odporúčal kocúrika, nakolko kastrácia je jednoduchąia a sú väčąí mazli... :TomyAngelo:

Dakujem obidvom za nazor :-) :cica2:
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod janula 17.8.2005 15:48

.. tiez zalezi aj na plemene - aky typ cicuse si vyberies, ragdollici su vacsinou velky maznaci - ci su to macicky alebo kocurikovia, ved to uz pisala aj Bea o tom svojom, birmy - to neviem, ale mali by byt tiez maznaci - samozrejme zalezi aj na povahe matky - macky a tatka - kocura, ked budu oni maznava, tak nevidim problem si zaobstarat akehokolvek potomka od nich :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Ada77 17.8.2005 15:57

janula napísal:.. tiez zalezi aj na plemene - aky typ cicuse si vyberies, ragdollici su vacsinou velky maznaci - ci su to macicky alebo kocurikovia, ved to uz pisala aj Bea o tom svojom, birmy - to neviem, ale mali by byt tiez maznaci - samozrejme zalezi aj na povahe matky - macky a tatka - kocura, ked budu oni maznava, tak nevidim problem si zaobstarat akehokolvek potomka od nich :wink:

O inej cice ako ragdollovi alebo birme ani neuvazujem, uz som pre ne rozhodnuta :wink:
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod janula 18.8.2005 8:10

Ada77 napísal:
janula napísal:.. tiez zalezi aj na plemene - aky typ cicuse si vyberies, ragdollici su vacsinou velky maznaci - ci su to macicky alebo kocurikovia, ved to uz pisala aj Bea o tom svojom, birmy - to neviem, ale mali by byt tiez maznaci - samozrejme zalezi aj na povahe matky - macky a tatka - kocura, ked budu oni maznava, tak nevidim problem si zaobstarat akehokolvek potomka od nich :wink:

O inej cice ako ragdollovi alebo birme ani neuvazujem, uz som pre ne rozhodnuta :wink:

Tak potom uz len zalezi na konkretnych rodicoch maciatka, ale myslim si,ze co sa tyka tychto plemien tak by nemal byt problem najst maznaka v oboch pohlaviach :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 8:54

my mame Micinku z ulice a jedna pani ju vzala na ruky (lebo upratovala si sopu a nasla ich tam) ked mala asi tak 3tyzdne a som sa bala ci by sa o nu este maminka starala tak sme si ju vzali. Takze to bol taky nahodny vyber pohlavia :-) Druhu sme chceli najprv kocurika ale potom sme si vybrali podla sfarbenia a bola to samicka. Tak mame teraz dve baby :-D
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 9:21

jessyca napísal:my mame Micinku z ulice a jedna pani ju vzala na ruky (lebo upratovala si sopu a nasla ich tam) ked mala asi tak 3tyzdne a som sa bala ci by sa o nu este maminka starala tak sme si ju vzali. Takze to bol taky nahodny vyber pohlavia :-) Druhu sme chceli najprv kocurika ale potom sme si vybrali podla sfarbenia a bola to samicka. Tak mame teraz dve baby :-D

No asi aj u mna to bude tak, lebo ked si raz uz vyberiem cicu-micu od nejakeho chovatela a budu mat same slecny alebo kocurov tak sa nabudem mat o com rozhodovat. :-D
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb