• Reklamy

Mačiatko alebo kocúcik?

len tak...
  • Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 9:28

Ada77 napísal:
jessyca napísal:my mame Micinku z ulice a jedna pani ju vzala na ruky (lebo upratovala si sopu a nasla ich tam) ked mala asi tak 3tyzdne a som sa bala ci by sa o nu este maminka starala tak sme si ju vzali. Takze to bol taky nahodny vyber pohlavia :-) Druhu sme chceli najprv kocurika ale potom sme si vybrali podla sfarbenia a bola to samicka. Tak mame teraz dve baby :-D

No asi aj u mna to bude tak, lebo ked si raz uz vyberiem cicu-micu od nejakeho chovatela a budu mat same slecny alebo kocurov tak sa nabudem mat o com rozhodovat. :-D

to mas v podstate jedno :-) hlavne ze ju budes milovat. Tie nase maju rozdielne povahy. Mic je skor take ze pride ked chce ona a je dost placha ale Viki...tak pride na zavolanie, prituli sa, potapka ma po nose a olyzne mi ho :D
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 9:37

jessyca napísal:
Ada77 napísal:
jessyca napísal:my mame Micinku z ulice a jedna pani ju vzala na ruky (lebo upratovala si sopu a nasla ich tam) ked mala asi tak 3tyzdne a som sa bala ci by sa o nu este maminka starala tak sme si ju vzali. Takze to bol taky nahodny vyber pohlavia :-) Druhu sme chceli najprv kocurika ale potom sme si vybrali podla sfarbenia a bola to samicka. Tak mame teraz dve baby :-D

No asi aj u mna to bude tak, lebo ked si raz uz vyberiem cicu-micu od nejakeho chovatela a budu mat same slecny alebo kocurov tak sa nabudem mat o com rozhodovat. :-D

to mas v podstate jedno :-) hlavne ze ju budes milovat. Tie nase maju rozdielne povahy. Mic je skor take ze pride ked chce ona a je dost placha ale Viki...tak pride na zavolanie, prituli sa, potapka ma po nose a olyzne mi ho :D

asi zalezi aj od samotnej povahy macky a mozno aj od toho ako ju majitel rozmaznava a kolko sa jej venuje, inak to nevidim, nase macky domace (v rodicovskom dome) su obidve velmi pritulne, az na jeden rozdiel, a to, ze kocur pri hre rad pouziva aj zubky a ked sa obcas pozabudne tak sa vie dobre zakusnut :-D
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 31.5.2005 7:45

Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 9:53

Ada77 napísal:
jessyca napísal:
Ada77 napísal:

asi zalezi aj od samotnej povahy macky a mozno aj od toho ako ju majitel rozmaznava a kolko sa jej venuje, inak to nevidim, nase macky domace (v rodicovskom dome) su obidve velmi pritulne, az na jeden rozdiel, a to, ze kocur pri hre rad pouziva aj zubky a ked sa obcas pozabudne tak sa vie dobre zakusnut :-D

Mne majitelka vravela ze je pritulna (inak je to macka domaca) tak som sa tesila ze konecne pritulna cica :D A ked sme si prisli po Viki tak aj jej maminka sa nechala pohladkat co nasa Mis by od cudzieho cloveka zdrhla :-)
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:08

to je aj vyhoda,ze sa nenecha kadekomu pohladit, lebo ludia su vselijaky, to je len dobre pre vas, hlavne ze si pozna panov :cica2: :-)
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 10:13

Ada77 napísal:to je aj vyhoda,ze sa nenecha kadekomu pohladit, lebo ludia su vselijaky, to je len dobre pre vas, hlavne ze si pozna panov :cica2: :-)

vyhoda ani nie :-) Vies ake je tazke ist s nou k veterinarovi? Uf... cela je vystrasena :mutagen:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:18

jessyca napísal:
Ada77 napísal:to je aj vyhoda,ze sa nenecha kadekomu pohladit, lebo ludia su vselijaky, to je len dobre pre vas, hlavne ze si pozna panov :cica2: :-)

vyhoda ani nie :-) Vies ake je tazke ist s nou k veterinarovi? Uf... cela je vystrasena :mutagen:

Mozno keby ju cakaval s nejakou maskrtou, aj by sa tesila :-D Srandujem :wink:
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod janula 18.8.2005 10:19

Podla mna ked sa jedna o cisto bytove cicuse, tak je lepsie, ked su rodicia maciatka spolocenski, nie su bojazlivi a su vychovavani s laskou.. to je dobry predpoklad toho, ze aj ich potomok bude nebojacny a spravne asocializovany :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Kristína 18.8.2005 10:28

Ci macicka alebo kocurik je asi tazke rozhodnutie :-)
Mam doma macku a kocura.
Nikdy by som vsak vo vseobecnosti nepovedala, ze to alebo ono pohlavie je lepsie, maznavejsie... atd. Zavisi vzdy od povahy jednotlivca. V kazdom vrhu je ten najmaznavejsi, ten najodvaznejsi, ten najbojazlivejsi... Teda treba sa orientovat tymto smerom a prediskutovat svoje predstavy o maciatku s chovatelom.
Ked sme si brali nasu prvu macku - Akaishu, chceli sme macicku, pretoze macky neznackuju. Dnes by som povedala, ze to je dost laicky pristup k veci a rozhodne nie ten najspravnejsi (a len tak mimochodom, aj macicka moze pocas ruje znackovat). Vyklula sa z nej uplne uzasna macka - samostatna, odvazna, aktivna a maznava zasadne iba vtedy, ked chce ona :-D
Ked sme si brali kocura, priatel chcel "cosi lenivejsie", mne sa pacilo, ze Samuel bol to najblaznivejsie a najodvaznejsie maciatko z vrhu. Takze mame kocura, ktoremu casto hovorime, ze je "besny", neboji sa nicoho a navyse je strasny mazlik. Lenivy ale nie je ani nahodou :-D
Tymto som chcela povedat, ze nech vyberiete akokolvek, bude to vase maciatko to naj a budete ho lubit.
Zo zdravotneho hladiska je kastracia kocura jednoduchsi zakrok ako pri macke, ak teda ma ist o maciatko - maznacika, je vhodne zvazit aj toto.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:30

janula napísal:Podla mna ked sa jedna o cisto bytove cicuse, tak je lepsie, ked su rodicia maciatka spolocenski, nie su bojazlivi a su vychovavani s laskou.. to je dobry predpoklad toho, ze aj ich potomok bude nebojacny a spravne asocializovany :wink:

Aj z tohoto dovodu chcem cicusu slachtenu a nie domacu, ine by to bolo keby som byvala v dome, ale kedze zijem v byte, chcem cicusu bytovu. Nechcela by som drzat nasilu v byte cicu, co ma v sebe predsa len silnejsie lovecke instinkty. Cice domacej je predsa len lepsie vonku a cica "bytova", ta je rokmi slachtena na zivot v byte. To je ako ked niekto chova v jednoizbaku bernskeho salasnickeho alebo brazilsku dogu namiesto yorkshiraka :-D
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:34

Kristína napísal:Ci macicka alebo kocurik je asi tazke rozhodnutie :-)
Mam doma macku a kocura.
Nikdy by som vsak vo vseobecnosti nepovedala, ze to alebo ono pohlavie je lepsie, maznavejsie... atd. Zavisi vzdy od povahy jednotlivca. V kazdom vrhu je ten najmaznavejsi, ten najodvaznejsi, ten najbojazlivejsi... Teda treba sa orientovat tymto smerom a prediskutovat svoje predstavy o maciatku s chovatelom.
Ked sme si brali nasu prvu macku - Akaishu, chceli sme macicku, pretoze macky neznackuju. Dnes by som povedala, ze to je dost laicky pristup k veci a rozhodne nie ten najspravnejsi (a len tak mimochodom, aj macicka moze pocas ruje znackovat). Vyklula sa z nej uplne uzasna macka - samostatna, odvazna, aktivna a maznava zasadne iba vtedy, ked chce ona :-D
Ked sme si brali kocura, priatel chcel "cosi lenivejsie", mne sa pacilo, ze Samuel bol to najblaznivejsie a najodvaznejsie maciatko z vrhu. Takze mame kocura, ktoremu casto hovorime, ze je "besny", neboji sa nicoho a navyse je strasny mazlik. Lenivy ale nie je ani nahodou :-D
Tymto som chcela povedat, ze nech vyberiete akokolvek, bude to vase maciatko to naj a budete ho lubit.
Zo zdravotneho hladiska je kastracia kocura jednoduchsi zakrok ako pri macke, ak teda ma ist o maciatko - maznacika, je vhodne zvazit aj toto.

Je pravda,ze chcem cicu-mazla a tak sa asi fakt priklonim k tomu kocurikovi.Dakujem za rady, pomohli :-)
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 10:36

Ada77 napísal:
janula napísal:Podla mna ked sa jedna o cisto bytove cicuse, tak je lepsie, ked su rodicia maciatka spolocenski, nie su bojazlivi a su vychovavani s laskou.. to je dobry predpoklad toho, ze aj ich potomok bude nebojacny a spravne asocializovany :wink:

Aj z tohoto dovodu chcem cicusu slachtenu a nie domacu, ine by to bolo keby som byvala v dome, ale kedze zijem v byte, chcem cicusu bytovu. Nechcela by som drzat nasilu v byte cicu, co ma v sebe predsa len silnejsie lovecke instinkty. Cice domacej je predsa len lepsie vonku a cica "bytova", ta je rokmi slachtena na zivot v byte. To je ako ked niekto chova v jednoizbaku bernskeho salasnickeho alebo brazilsku dogu namiesto yorkshiraka :-D

my byvame v panebaku a ked sa chcu vybehat tak behalu po celom byte :-) a ked chcu splhat tak sa vysplhaju po sytku na okne. Ale planujeme im zakupit vysie skrabadlo
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod janula 18.8.2005 10:38

Je pravda,ze chcem cicu-mazla a tak sa asi fakt priklonim k tomu
kocurikovi.Dakujem za rady, pomohli :-)[/quote]

No drzim ti palce pri stastnej volbe :wink: .. a kedy si asi planujes zaobstarat cicusu :?:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:39

jessyca napísal:
Ada77 napísal:

my byvame v panebaku a ked sa chcu vybehat tak behalu po celom byte :-) a ked chcu splhat tak sa vysplhaju po sytku na okne. Ale planujeme im zakupit vysie skrabadlo

:-D tak to musi byt u vas poriadne veselo. Tak to musia byt "zivsie" cicuse.
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:41

janula napísal:Je pravda,ze chcem cicu-mazla a tak sa asi fakt priklonim k tomu
kocurikovi.Dakujem za rady, pomohli :-)

No drzim ti palce pri stastnej volbe :wink: .. a kedy si asi planujes zaobstarat cicusu :?:[/quote]
No najskor to bude zaciatkom roka, zatial zbieram info.
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:42

Fiiha, nejaky je tu chaos v tych odpovediach , sa to miesa jedno cez druhe :jaziram:
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb