• Reklamy

Mačiatko alebo kocúcik?

len tak...
  • Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 10:47

Ada77 napísal:
jessyca napísal:
Ada77 napísal:
janula napísal:Podla mna ked sa jedna o cisto bytove cicuse, tak je lepsie, ked su rodicia maciatka spolocenski, nie su bojazlivi a su vychovavani s laskou.. to je dobry predpoklad toho, ze aj ich potomok bude nebojacny a spravne asocializovany :wink:

Aj z tohoto dovodu chcem cicusu slachtenu a nie domacu, ine by to bolo keby som byvala v dome, ale kedze zijem v byte, chcem cicusu bytovu. Nechcela by som drzat nasilu v byte cicu, co ma v sebe predsa len silnejsie lovecke instinkty. Cice domacej je predsa len lepsie vonku a cica "bytova", ta je rokmi slachtena na zivot v byte. To je ako ked niekto chova v jednoizbaku bernskeho salasnickeho alebo brazilsku dogu namiesto yorkshiraka :-D

my byvame v panebaku a ked sa chcu vybehat tak behalu po celom byte :-) a ked chcu splhat tak sa vysplhaju po sytku na okne. Ale planujeme im zakupit vysie skrabadlo

:-D tak to musi byt u vas poriadne veselo. Tak to musia byt "zivsie" cicuse.

Viki bola vraj najzivsia a najvacia z vrhu :-) tak je dost blazniva
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod janula 18.8.2005 10:48

Hehe, to je ok.. tak len zbieraj infosky, pochod po nejakych vystavach atd... :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

jessyce

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:53

jessyca napísal:
Ada77 napísal:
jessyca napísal:
Ada77 napísal:
janula napísal:Podla mna ked sa jedna o cisto bytove cicuse, tak je lepsie, ked su rodicia maciatka spolocenski, nie su bojazlivi a su vychovavani s laskou.. to je dobry predpoklad toho, ze aj ich potomok bude nebojacny a spravne asocializovany :wink:

Aj z tohoto dovodu chcem cicusu slachtenu a nie domacu, ine by to bolo keby som byvala v dome, ale kedze zijem v byte, chcem cicusu bytovu. Nechcela by som drzat nasilu v byte cicu, co ma v sebe predsa len silnejsie lovecke instinkty. Cice domacej je predsa len lepsie vonku a cica "bytova", ta je rokmi slachtena na zivot v byte. To je ako ked niekto chova v jednoizbaku bernskeho salasnickeho alebo brazilsku dogu namiesto yorkshiraka :-D

my byvame v panebaku a ked sa chcu vybehat tak behalu po celom byte :-) a ked chcu splhat tak sa vysplhaju po sytku na okne. Ale planujeme im zakupit vysie skrabadlo

Inak Viki vyzera ako mix Akaishi a Samuela, nie je to nahodou ich potomok :?:
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 31.5.2005 7:45

Reklamy

Odoslaťod Hosť 18.8.2005 10:56

janula napísal:Hehe, to je ok.. tak len zbieraj infosky, pochod po nejakych vystavach atd... :wink:

17. septembra som na vystavisku ako na koni! :-)
Hosť

Reklamy

Re: Mačiatko alebo kocúcik?

Odoslaťod drake 18.8.2005 10:56

Ada77 napísal:
janula napísal:
Ada77 napísal:Chcela by som vedie», čo rozhodovalo pri vaąom výbere, či mačiatko alebo kocúrik. Lebo keď ho chce niekto ako mazla vlastne je to asi aj jedno. Alebo sa mýlim? Budem rada, ak mi poradíte. Diky.

Myslis, preco sme si vybrali maciatko a nie dospeleho kocurika, alebo macicku - maciatko ci kocurika - maciatko ?
.. no ja som chcela male maciatko - kocurika, lebo budem vidiet ako rastie, lahsie si bude zvykat na nove prostredie a nove veci ako starsia cicusa a okrem toho je to hrozne zlatucke. No a kocurika, lebo ho chcem dat vykastrovat a osobne si myslim, ze kocurik pri a po tom nebude az tolko trpiet ako macicka.. i ked mozno neskor si zaobstaram aj macaciu slecnu :wink:

Myslela som malu macicku alebo maleho kocurika. Nad dospelou cicusou som ani nerozmyslala. Chcela by som vediet, aky je rozdiel medzi cicusou-slecnou a kocurom :-) Ci je rozdiel v povahe a tak celkovo.
V povahe je urcite rozdiel a to taky ze kocuri su vacsinov viac majetnicky a ked je viac maciek v byte je to dvojnasobne,taky sto je tu aj znackovanie kt. sa vyhnes asi len kastraciou alebo homeopatikami,macka ja pritulnej sia a viac sa viaze ku panovi,aspon ja mam take skusenosti :-)
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 10:57

Anonymous napísal:
janula napísal:Hehe, to je ok.. tak len zbieraj infosky, pochod po nejakych vystavach atd... :wink:

to som bola ja :-)
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Re: jessyce

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 10:57

Ada77 napísal:
jessyca napísal:
Ada77 napísal:
jessyca napísal:
Ada77 napísal:

Inak Viki vyzera ako mix Akaishi a Samuela, nie je to nahodou ich potomok :?:

Vazne sa podobaju? :iloveyou: Nemas fotky? Viki je inak z Jahodnej a jej rodicia su pasikavy. To ze je aj risava a biela tak to ma po prarodicoch :cica:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Reklamy

jessyce

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 11:00

no z mojho pohladu laika to tak vyzera, lebo ma aj pruhy aj zlte miesta :-D Dufam,ze sa nehnevas, ale je to len moj laicky pohlad :-(
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod janula 18.8.2005 12:28

Ada77 napísal:
Anonymous napísal:

to som bola ja :-)

No uz sa tesim, aj ja tam budem, mozno sa stretnem :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Kristína 18.8.2005 12:29

Ada77 napísal:Inak Viki vyzera ako mix Akaishi a Samuela, nie je to nahodou ich potomok :?:

Urcite nie, to by som o tom nieco musela vediet :-D
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Kristína 18.8.2005 12:38

jessyca napísal:Vazne sa podobaju? :iloveyou: Nemas fotky? Viki je inak z Jahodnej a jej rodicia su pasikavy. To ze je aj risava a biela tak to ma po prarodicoch :cica:

Fotky Akaishi a Samuela najdes na http://www.europskamacka.sk

Trocha genetiky:
Aby sa narodilo korytnacinove maciatko s kresbou a bielou, toto su predpoklady:
1. aspon jeden rodic musi byt s bielou (biela skvrnitost sa dedi dominantne, takze ak macka alebo kocur tuto vlohu ma, je to vzdy vidiet)
2. korytnacinova macicka - kombinacia cervenej a ciernej (teraz abstrahujem od kresby pre zjednodusenie) sa moze narodit z kombinacii:
- cierna macka a cerveny kocur
- cervena macka (jej vyskyt na ulici je dost nepravdepodobny) a cierny kocur
- korytnacinova macka a cierny kocur

Takze z tohto vyplyva, ze rodicia Viki nemohli byt obaja cierni s kresbou bez bielej. Otcom bol pravdepodobne iny kocur, ako si myslite.
Kristina Drobcova

Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Re: Mačiatko alebo kocúcik?

Odoslaťod Kristína 18.8.2005 12:41

drake napísal:V povahe je urcite rozdiel a to taky ze kocuri su vacsinov viac majetnicky a ked je viac maciek v byte je to dvojnasobne,taky sto je tu aj znackovanie kt. sa vyhnes asi len kastraciou alebo homeopatikami,macka ja pritulnej sia a viac sa viaze ku panovi,aspon ja mam take skusenosti :-)

Drake a kolko maciek a kocurov si mala alebo mas doma, ze to vies takto zjednodusene zovseobecnit?
U nas je to totiz presne naopak a teda opakujem, co som uz napisala - je to individualne.
Kristina Drobcova

Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod jessyca 18.8.2005 12:49

Kristína napísal:
jessyca napísal:Vazne sa podobaju? :iloveyou: Nemas fotky? Viki je inak z Jahodnej a jej rodicia su pasikavy. To ze je aj risava a biela tak to ma po prarodicoch :cica:

Trocha genetiky:
1. aspon jeden rodic musi byt s bielou (biela skvrnitost sa dedi dominantne, takze ak macka alebo kocur tuto vlohu ma, je to vzdy vidiet)
2. korytnacinova macicka - kombinacia cervenej a ciernej (teraz abstrahujem od kresby pre zjednodusenie) sa moze narodit z kombinacii:

Takze z tohto vyplyva, ze rodicia Viki nemohli byt obaja cierni s kresbou bez bielej. Otcom bol pravdepodobne iny kocur, ako si myslite.

Kristina ja som nenapisala ze Viki mala ciernych rodicov :-) Jej mama je cisto pasikava bez skvrn a ked som sa majitelky pytala ako vyzera jej otec tak mi vravela ze za nou chodil taky isty kocur. Videla som aj starsiu generaciu a boli tam rozne sfarbene cicuse (hrdzavo pasikavy, cierno bielo hrdzava cica) - neviem odborne ako sa nazyvaju taketo sfarbenie tak to pisem laicky...
Kedze Viki a ani Mic niesu s PP tak mi je jedno ci budu mat ruzove skvrny alebo modre pasiky :wink:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Ada77 18.8.2005 12:51

Kristína napísal:

Trocha genetiky:

Zdravim Kristina, som rada, ze ste mi to trochu vysvetlili :-) Uz davnejsie som surfovala aj po vasich strankach ked som si vyberala cicusu.
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Kristína 18.8.2005 19:09

jessyca napísal:
Kristina ja som nenapisala ze Viki mala ciernych rodicov :-) Jej mama je cisto pasikava bez skvrn a ked som sa majitelky pytala ako vyzera jej otec tak mi vravela ze za nou chodil taky isty kocur. Videla som aj starsiu generaciu a boli tam rozne sfarbene cicuse (hrdzavo pasikavy, cierno bielo hrdzava cica) - neviem odborne ako sa nazyvaju taketo sfarbenie tak to pisem laicky...
Kedze Viki a ani Mic niesu s PP tak mi je jedno ci budu mat ruzove skvrny alebo modre pasiky :wink:

Jessyca, je mi jasne, ze je to jedno, akej je macka farby :-D

Objasnim trochu, co som napisala predtym - nepisala som, ze mamina bola cisto cierna.
Farba, aku ma Akaisha - macka na mojom awatare je cierna s kresbou - v tomto pripade cierna bodkovana.
Macky behajuce vonku su vacsinou takto sfarbene, pripadne s bielou. Takze aj podla toho, co uz si napisala predpokladam, ze mamina Viki bola takato - cierna bodkovana (mamina je istejsia ako ocino :-D ). Aby Viki mala farbu aku ma, otcom je s najvacsou pravdepodobnostou cerveny kocur s bielou (cerveny = laicky povedane rysavy, trochu hrdzavejsi, ako je nas Samuel).
Kristina Drobcova

Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb