• Reklamy

Mačiatko alebo kocúcik?

len tak...
  • Reklamy

Re: Mačiatko alebo kocúcik?

Odoslaťod Black-cat 13.12.2005 20:06

Dakujem za radu,kdesi som sa dočítala že "plne prírodná" mačička sa z toho že vraj môže aj zblázniť.neviem či to je pravda ale ´kdesi to bolo napísané.ak sa dlhá ruja bude opakovať mali by sme ju dať vykastrovať.Uvisíme ako to s ňou bude naša druhá mačička je o niečo mladšia a na nej sa vôbec nedá zistiť či ruju má.Nám sa zdá že ju ani vôbec nemala a aj keby mala tak potom veľmi slabú lebo sa ani vôbec neváľa a nemá príznaky.Dakujem!
:cica2: Ušľachtilá krásavica či domáci maznáčik - :cica2:
:cica2: snažíme sa o nich starať čo :cica2:
:cica2: najlepšie tak, aby boli vždy šťastné. :cica2:
:cica2: Pretože šťastná mačka :cica2:
:cica2: znamená šťastný domov. :cica2:
Obrázok používateľa
Black-cat
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.12.2005 16:09
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Black-cat 30.12.2005 13:39

Chcela by som sa na niečo spýtať.moja mačka Miša ešte nemala príznaky ruji a má už okolo 1 roka.čo to znamená?
:cica2: Ušľachtilá krásavica či domáci maznáčik - :cica2:
:cica2: snažíme sa o nich starať čo :cica2:
:cica2: najlepšie tak, aby boli vždy šťastné. :cica2:
:cica2: Pretože šťastná mačka :cica2:
:cica2: znamená šťastný domov. :cica2:
Obrázok používateľa
Black-cat
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.12.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 30.12.2005 14:48

Black-cat napísal:Chcela by som sa na niečo spýtať.moja mačka Miša ešte nemala príznaky ruji a má už okolo 1 roka.čo to znamená?

Asi, že si šťastný človek a mala tichú ruju. Mamička mojich báb bola v ruji dosť nepokojná a jej dcérky mali ruju v pohode, len boli trochu nepokojnejšie a menej jedli. Mali sme najdúcha - Psyško - tá bola u nás 4 mesiace, mala asi 8 mesiacov, keď od nás odchádzala a tiež som u nej žiadne príznaky ruje nevidela, hoci predpokladám, že v ruji bola.
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 28.3.2006 13:53

My sme sa rozhodli kúpiť už vykastrovanú mačičku,nie mačiatko.Ľahšie si zvykla na prostredie.Ale každá mačka si ináč zvyká,a pokiaľ chceš mačku do chovu,kúp si radšej mačiatko,pretože uvidíš ako rastie do krásy :-)
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Andulka 14.4.2006 19:55

prvého kocúrika sme si vlastne nevybrali my, našla ho dcéra na akomsi výlete kdesi v lese ďaleko od ľudí, išiel za nimi, asi bol hladný. Tak ho doniesla domov. Vážil cca 35 deka, bol ešte celkom malý. Kúpila som si knihu o mačkách a starostlivosti o ne. a ostal u nás. Nebol vykastrovaný a neznačkoval, nanajvýš "obšťastňoval" handry a hračky zabudnuté na zemi.
Dožil sa 7 rokov.
Ďalšiu som chcela mačičku, lebo kocúr by cítil predchodcov pach a značkoval by, je to veľmi pravdepodobné. Doniesli sme si malú cicu z útulku. Preto malú, aby si ľahšie zvykala na nové prostredie.
%Co sa týka ruje, máva ju, už má skoro 2 roky. Prvýkrát mala ruju cca v 1 roku a potom ešte asi 3x, nebolo to až také hrozné. Cez zimu bol pokoj, teraz to čakám každú chvíľu. Uvidím, ako to bude s tými jej rujami pokračovať.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod libby 4.2.2009 22:11

ja si nemyslim ze je nejaky radikalny rozdiel medzi pohlaviami..predtym som mala perzana-kocurika.nemala som s nim ziadne problemy.ani neznackoval a bol abnormalne pritulny..kamaratka ma zase macaciu slecnu,ale ta na mazlenie ani nepomysli..urcite to zalezi od povahy kazdej macicky.
libby
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 3.2.2009 20:05
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Andulka 5.2.2009 8:04

tak som tu po 2 rokoch. A naozaj je to úplne fuk, či mačičku alebo kocúrika...nebohý kocúr sa rád maznal, mal pokojnú povahu a rád si vyskočil na kolená a buď sa nechal radostne hladkať a škrabkať, alebo zaspal tak na kolenách niekoho z nás.
Cica - mačacia slečna, ktorú máme a o ktorej píšem vyššie, je oveľa temperamentnejšia, na kolená vylezie tak raz za rok, ale tiež má fyzický kontakt rada, keď sa chce uvelebiť k spánku, najradšej tak, aby sa ma dotýkala, opierala sa o mňa a podobne. Tiež sa rada hladká a škrabká. A nechce byť v miestnosti sama, keď vie, že je niekto doma.
Čo sa týka ruje, tak pribudla jej jedna vlastnosť, pre ktorú som začala uvažovať o sterilizácii: tesne pred tým, ako to "vypukne", musí cikať do igelitiek. Vie si ich dokonca sama dať dolu z miesta, kde sú zavesené. Už takto vyzdobila aj poskladané rifle (má na toto riflovinu rada, nechápem, prečo), a stieklo to aj na epedo na válende, ktorú potom manžel musel prečalúniť, lebo ani hĺbkové tepovanie nepomohlo. Inokedy vyzdobila takto rifle položené na klavíri, než som ich stihla uložiť do skrine...a tak som zas musela pucovať aj klavír...skrátka vždy tesne pred rujou musíme dávať obzvlášť pozor, kde kto aké veci nechá položené. Kocúr toto nikdy nerobil. Tiež miloval igelitky a všelijaké kabely, do ktorých si rád vliezol, ale nikdy sa do nich nevycikal.
Sú úplne odlišní, majú rôzne povahy a rôzne prejavy. Každé to zvieratko je mi milé iným spôsobom, každé je iná osobnosť. Ale vidím, že netreba rozlišovať podľa pohlavia, ale podľa toho, aký typ komu lepšie vyhovuje: hravý, pokojný, maznavý, taký, čo si vystačí sám...atd.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 17.11.2009 11:27

Čavte,
Som tu nový, takže ma pls neukameňujte ak napíšem občas nejakú kravinu :wink:
Keď som bol krpec, naši mi nikdy nedovolili ani mačku, ani psa a to sme mali veľký rodinný dom. :velmismutny: Donedávna som hodne cestoval, ale to obdobie sa skončilo a keďže som ostal tak nejako sám a nemá kto môj rozmach čo sa týka šeliem obmedzovať, rozhodol som sa pre niečo živé v dome. Psíka radšej ee, lebo veľa času trávim v práci a ten by vyžadoval viac moju prítomnosť ako mačka (mačky mi prídu značne samostatnejšie - aspoň tak to vidím u susedov). Verím že sa v tomto nemýlim.
Priateľka má dve dlhosrsté britky - mačky a ráta sa mi akým spôsobom dokážu existovať v dome. Takže rozhodnutie padlo na britskú mačku. No a teraz tá podstatná otázka: Ako je to u tohto plemena s rozdielnosťou pováh kocúrov a mačiek - sú nejaké špecifiká okrem klasiky (ruja, značkovanie, veľkosť...)???
Yo a ešte detail - som chlap - vy ste tu skoro samé baby (bez narážok) - len som zvedavý či náhodou kocúr nebude robiť hovadiny keď budeme dvaja chlapi v dome... :D (nie že mi vychlasce komplet likerník a vyžerie chladničku :D :D :D )
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Dominika 17.11.2009 15:42

Neviem moc ako to je s povahami ale čo som si všimla, tak mačky sú vždy prítulnejšie k chlapom a kocúri k ženám... určite to nie je pravidlo ale také sú skúsenosti. Tak odporúčam mačku :-) . A ešte jedna vec. Hoci je mačka samostatnejšia, vyžaduje si spoločnosť.. preto ak tráviš veľa času mimo domu, odporúčala by som kúpiť hneď dve.. nebolo by im smutno keď nie si doma a veľa vecí by Ti to zjednodušilo.. napr. by ťa cica nebudila o tretej ráno lebo sa chce hrať a nemá s kým :-D
Obrázok používateľa
Dominika
šelma
šelma

Založený: 30.12.2008 18:23
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 17.11.2009 21:28

Inak práve kvôli môjmu životnému štýlu som sa vyhýbal tomu, mať doma živé tvory - trpeli by samotou. Ale zas mi príde že väčšina mačiek aj tak polku dňa prespí, nie? Na druhú stranu ho/ju môžem občas zaniesť k priateľke, nech má kontakt aj s inými mačkami - ale zas problém, že ak budem mať kocúra, tak počas ruje ho k nej asi nezanesiem - to by si užil sex s dvomi mačkami a ja len jednou ženou a to sa nehrá - by som mu príliš závidel... :D :D :D
Čo sa týka budenia v noci, tak to že som sa nechal priateľkou namotať na mača, beriem ako jej pokus o moju "socializáciu"...asi nech si zvykám na vstávanie k deťom... :rolleyes:
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod boraborka 17.11.2009 22:02

Dominikaaaaaa, mačky su pritulnejsie ku chlapom a kocuriky ku ženam? ja ťapka som si mačinu dalsiu priviedla domov :-D

no ak vie byť mačka este pritulnejsia ako toto mazla moje, tak sa teším na dalsi prirastok :D
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 17.11.2009 22:16

No povedzte ale pravdu!!! :D - ako to je? Fakta ma bude mať kocúr viac na háku ako mačka?
Ja mám totiž trochu dojem, že to záleží aj od toho s akou povahou sa to mača narodí...alebo sa mýlim? Mne totiž priateľka vravela že jedna z jej cíc je trochu ignorant a pritom obe sú mačky - nemá kocúra...
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod boraborka 17.11.2009 22:41

záleží hlavne na tom, v akom prostredí bude vyrastat a ako na neho budes vplývať :-) ja mam tiež svojsku micinu, ale je skvelá a aj pre teba bude to, čo budes mať, to naj :wink:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 17.11.2009 22:45

Yo a k tomu času strávenému venovaním sa tomu tvorovi - akože mám časovo divoký životný štýl, ale tie tri hodiny denne si isto naň nájdem a ako sa poznám, tak keď tu bude vedľa mňa priazť a vtískať sa, tak isto aj viac... :-D
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod maaartinka 17.11.2009 22:52

pocuj Rastik kup aj macicku aj kocurika a budes mat vyrieseny problem :-) asi je jedno, ci bude cica, alebo kocurik, dolezite bude, aky si k malemu vytvoris vztah :-)
Lily - Britská dlhosrstá mačka - * 1.5. 2007
Lory - Britská dlhosrstá mačka - * 23.4. 2008
Bony - Perzská modrá mačka - * 23.3. 1995 - + 26.4. 2008
Alex - Perzský čierny kocúr - * 1.11. 2009 - Rasťo majiteľ, ja opatrovník :)
Obrázok používateľa
maaartinka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.8.2009 12:11

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb