• Reklamy

Moje mačičky Felix, Lily a Bono

len tak...
  • Reklamy

Moje mačičky Felix, Lily a Bono

Odoslaťod Mirra 2.10.2008 9:06

Ahojte.

Snáď je toto správne miesto, kam môžem písať o mojom kocúrikovi :-) .

Už som dlho o ňom nič nenapísala, lebo som čakala, ako sa vykryštalizuje, no a keďže sa vykryštalizoval úplne úžasne, tak som o ňom napísala článok na moju stránku. Nájdete ho tu:

http://www.mojemilezvieratka.estranky.c ... o-felixovi

Inak viete, ako som pôvodne písala, že chcem mať mačičku hlavne vonku? Tak už nechcem, už bude Felixko iba vnútri, lebo tak ho ľúbim a tak sa o neho bojím, že si neviem predstaviť, aké by to bolo hrozné, keby ho zrazilo auto (náš dom stojí na hlavnej ceste) alebo by mu nejaký úchyl ublížil, alebo by sa mi stratil. Takže mám bytového ryšavého kocúra :-D .

:cica2:
Naposledy upravil Mirra dňa 4.1.2009 21:18, celkovo upravené 3 krát.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod INA S. 2.10.2008 9:42

Mirka tak ti gratulujem,Félixko si ťa chytil do svojej siete :D ,pekne si to opísala,tak nech vám ta láska vydrží čo najviac a hlavne v zdraví,držím palce :cat36:
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Mirra 2.10.2008 9:49

Ďakujem!

Ja som do neho úplne paf! On je fakt úžasný. Odkedy ho mám, tak viem, že mačka je v niektorých ohľadoch lepšia ako pes :-) .

Ale jasné, že hafanov naďalej milujem tak, ako doteraz a neviem si bez nich predstaviť kvalitný život! :hearth:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lubor 2.10.2008 16:42

No ale Ty si ho hladala koli mysiam. Tak to by Ti mal splnit. Nucha po kutoch ?
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Mirra 2.10.2008 21:16

Vieš čo, po kútoch ňuchá, aj zaregistruje každý pohyb, ale loviť podľa mňa ešte neloví, myslím, že ešte nie je vytrénovaný. Ale pravda je, že odkedy ho mám, tak mám tých myšacích bobkov a šťaniek asi o 95% menej, takže keď ich už nechytá, aspoň dáva pozor, aby nechodili, kam nemajú a plaší ich.

Takže dá sa povedať, že som spokojná :-) .

Minule som mu jednu myš nahnala. Bolo to pre mňa veľmi zaujímavé sledovať, ako si s ňou neporadil :-D . Ona bola v špajzi medzi poličkou a stenou v takej škáre. Vedela som, že tam je, tak som dala o sebe vedieť, ona sa paralyzovala a nepohla sa. Rýchlo som doniesla Felixa a do myšky som štuchla takým papierikom. Ona sa zľakla a skočila o dve úrovne nižšie. Ja som čupela a ona mi skočila rovno pred nos. Chvíľu sme sa dívali do očí - ja a myš. Ono bola celkom pekná, keby to človek videl v chovprodukte, tak by si to aj kúpil :-) , bola aguti farby a mala biele bruško, veľké uši a veľké čierne oči. Nebola škaredá. Ale nemá tam proste čo hľadať, kadiť a cikať a nemá mi čo parazitovať na potravinách, tak som do nej rýchlo štuchla ešte raz a ona spadla na zem. Tam už vyštartoval Felix. Chytil ju do predných labiek, myš zapišťala. Vyhodil ju do vzduchu, ako vyhadzuje atrapy myší z kožušiny, s ktorými sa hráva, no milá myška, ako bola vo vzduchu, spravila premet a frnk ho za chladničku do nejakej diery v stene. Kocúr tam ešte chvíľu sedel a sliedil, no myška už nevyšla, tak ho to prestalo potom baviť a šiel si radšej ľahnúť na sedačku :-D . Ale tak aspoň sme mali obaja skúsenosť.

Ak by aj nikdy nelovil, tak by som sa na neho nehnevala, lebo vidím, že už jeho obyčajná prítomnosť a neustále snorenie dáva myšiam riadne zabrať, takže sú na ústupe :D .

A ak sa mu predsa niečo chytiť podarí, tak budem mať radosť. :cica:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lubor 2.10.2008 23:45

Tak to je super. On sa lovit nauci. Dolezite je, ze pred mysou neutiekol a bral ju ako hracku. Este musi pochopit, ze aby sa s tou hrackou lepsie zahral, treba ju trosku zakusnut. trosku prizabit, aby mu tak rychle neutiekla.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mirra 3.10.2008 7:15

Lubor, presne si to vystihol, on ju bral úplne ako hračku.

Inak on má dve také kožušinové myši, ktoré akože loví a s tými vie robiť také kúsky, že z tých myší len tak lietajú chlpy. Naháňa ich, hádže, kope, chytá ich, vyhadzuje do vzduchu, proste on je z nich úplne unesený, vie sa s nimi hrať hrozne dlho a úplne ho to baví a niekedy to robí v takej rýchlosti, že to ani nestíham sledovať.

Keby toto robil s ozajstnou myšou, tak by to asi dlho nevydržala. Ako si napísal, len by bolo treba pridať viac sily, trochu viac zaťať pazúriky a zúbky :-) .
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Mirra 28.10.2008 10:12

Včera som sa dozvedela o Felixovi zaujííííímavé veci :-D .

Bola u mňa kamarátka, ktorá chová sibírske mačky a v podstate už dlhé roky sa mačkám venuje, a keď videla Felixa, tak bola z neho veľmi príjemne prekvapená, veľmi sa jej páčil, ale čo je podstatné, tak ona aj jej manžel konštatovali, že on je podľa nich určite polovičná britská mačka! Som pozerala ako puk :-) .

Povedali mi, že má veľké okrúhle oči ako britka, že má kratší nos, kratšie nohy, okrúhlu hlavu, a že má aj takú inú srsť ako "klasické" mačky, takže podľa nich tam určite britka bola a nie je to tak dávno :-D . A ešte aj to, že na niektorých miestach tela na srsti nemá pruhy, ale bodky.

Inak pár britkovských črtov, čo sa týka povahy, som už spozorovala. Napríklad sa nerád nosí na rukách, dá sa krásne hladkať za pradenia ako píla, ale len keď chce on a má ma trochu v paži (čomu som inak rada, lebo ja nejaké srdcervúce citové závislosti moc nemusím :-) )

Sranda, že? :-)
Naposledy upravil Mirra dňa 28.10.2008 10:13, celkovo upravené 1 krát.
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lubor 28.10.2008 11:12

Zaujimave. Ale myslim si, ze Ty by si milovala Felixa aj vtedy, keby to bol ten najobycajnejsi kocurik. Treba ho podporovat s tymi mysami. No a mohla by si pridat obcas aj dajake ti nove fotky :-)
Ja som vlastne velmi chcel takeho ako mas Ty alebo aspon trocha rysaveho. Ale teraz uz by som si Artuska nedal.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mirra 28.10.2008 12:18

Jasné, veď ja ho aj stále beriem ako typického "dedinského" kocúra, ja si na tých rodokmeňoch veľmi nezakladám a čím ďalej, tým viac ma prax presviedča, že čím viac krížené a neznámejšieho pôvodu, tým zdravšie a otužilejšie zvieratko - vidím to na psoch, mačkách, morčiatkach... a čoskoro to príde asi aj na potkanov, ktorých chovom sa zaoberám, zatiaľ sú otužilí a majú "sedem životov", no keď sa onedlho prešľachtia ako napríklad v nedávnej minulosti morčatá, tak to pôjde veru dole z kopca :-/

Felixa som dávno nefotila, lebo mne sa zdá, že je stále rovnaký :-D . Keď si pozriem fotky zo septembra a teraz, tak je to stále ten istý mačiak :-) .

Inak som pre neho začala zháňať kamoša/kamošku, tak snáď budem úspešná. I keď som možno príliš náročná, lebo chcem "dedinského" otužilého bastardíka, ktorý bude buď bielej alebo modrej farby, takže moje hľadanie bude asi ťažšie, ale tak môžem ja za to, že ma práve také farby priťahujú? :cerveny: :D

Inak napriek tomu, že zháňam dedinského otužilého bastardíka, nebude mať veru on a ani Felix nemá žiadny tvrdý dedinský život, ale práveže sa má ako v Manhattane - má iba pre seba dve a pol miestnosti, má vlastnú koženú sedačku, kopu vecí, vlastnú telku :-D, panička mu dáva papať samé dobré veci a tak, takže občas by som s ním aj menila :-) .
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 28.10.2008 15:02

Mirra napísal:Jasné, veď ja ho aj stále beriem ako typického "dedinského" kocúra, ja si na tých rodokmeňoch veľmi nezakladám a čím ďalej, tým viac ma prax presviedča, že čím viac krížené a neznámejšieho pôvodu, tým zdravšie a otužilejšie zvieratko - vidím to na psoch, mačkách, morčiatkach... a čoskoro to príde asi aj na potkanov, ktorých chovom sa zaoberám, zatiaľ sú otužilí a majú "sedem životov", no keď sa onedlho prešľachtia ako napríklad v nedávnej minulosti morčatá, tak to pôjde veru dole z kopca :-/

Felixa som dávno nefotila, lebo mne sa zdá, že je stále rovnaký :-D . Keď si pozriem fotky zo septembra a teraz, tak je to stále ten istý mačiak :-) .

Inak som pre neho začala zháňať kamoša/kamošku, tak snáď budem úspešná. I keď som možno príliš náročná, lebo chcem "dedinského" otužilého bastardíka, ktorý bude buď bielej alebo modrej farby, takže moje hľadanie bude asi ťažšie, ale tak môžem ja za to, že ma práve také farby priťahujú? :cerveny: :D

Inak napriek tomu, že zháňam dedinského otužilého bastardíka, nebude mať veru on a ani Felix nemá žiadny tvrdý dedinský život, ale práveže sa má ako v Manhattane - má iba pre seba dve a pol miestnosti, má vlastnú koženú sedačku, kopu vecí, vlastnú telku :-D, panička mu dáva papať samé dobré veci a tak, takže občas by som s ním aj menila :-) .

No, ty si teda náročná :-). Takéto mačiatka sú zriedkavé a keď už sa nejaké objavia, tak sa hlási dosť veľa záujemcov. Jedna moja známa hľadala domov pre mačiatka a jedno z nich bolo modré. O to sa hneď ľudia trhali :-D .
No, a ešte rátaj s tým, že akonáhle budú mačiaci dvaja, budeš mať doma poriadne veselo. Ja som tiež najprv rozmýšlala, že malých nebudem chodievať "venčiť", ale niekedy sa správajú ako zmyslov zbavení. Naháňajú sa ako besní a dupocú ako slony :-D. Potrebujú poriadny priestor na vybehanie, inak pri nich niekedy prichádzame o nervy. Tak, ak sa mi podarí, brávam ich každý deň na záhradu vybehať.
Tiež sme mali najprv len jedného niekoľkomesačného kocúrika a to bola lahoda, žiadne divoké naháňačky. Dokonca pekne chodil s nami spávať. Teraz nemusíme večer ani pozerať na hodinky, chlpáči ožívajú v hodine dvánastej :-D.
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod lusil329 28.10.2008 15:22

každopádne si myslím, že felixovi prospeje, ked dostane nejakého kamoša či kamošku... bude mu oveľa veselšie. mám to z vlastnej skúsenosti...
a tie ich nahánačky časom ustanú, ked obaja z toho vyrastú, potom ich to chytí len občas :-)
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Mirra 28.10.2008 15:48

Ja som na desné naháňačky dosť zvyknutá, mám troch psov a každý deň robia také veci, že sa niekedy cítim ako v safari :-) , takže snáď ma divé mačkovité šelmy moc neprekvapia :-D . Počítam s tým, že bude veselo, ale však o to ide, aby sa nenudili :-) .

Ja som pred časom narazila aj na biele, aj na modré mačiatka, lenže to bolo vtedy, keď som ho ešte nemala doma schválené, takže som si nemohla zobrať ani jedno. Ono objaví sa z času na čas aj biele, aj modré, videla som už v nedávnej minulosti niekoľko inzerátov, takže myslím, že šanca je. Akurát bude ako vždy fungovať veľmi dobre zákon schválnosti, a síce, že keď som také nehľadala, tak sa ich ponúkalo niekoľko, no a teraz, keď budem hľadať, tak zasa nebude ani jedno.
Potom prípadne prestanem hľadať a možno sa zasa objaví :-) . Život je veľmi pestrý :D .
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 28.10.2008 16:32

ja mam tiez podozrenie, ze nasa najduska Lili je tak trosku britka...okruhla hlava, velke oci, nosik so stopom aj srst ma uplne ako nasa byvala britka...
pssst Mirra: a je to dedinska modra korytnacinovo tigrovana, aby som ta navnadil :wink:
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Lili-cica von der Strasse - cicuska obycajna vo whiskas farbe
Hauptmann Freiherr von Cicavec - kocur obycajny ;O)
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.10.2006 8:19

Reklamy

Odoslaťod Mirra 28.10.2008 16:43

Edgarius: Tá farba je nejaká moc zložitá na mňa :-D . Viem si predstaviť modrú aj korytnačinovú, aj tigrovanú, ale všetko dokopy veru nie! :-)
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb