• Reklamy

Moje mačičky Felix, Lily a Bono

len tak...
  • Reklamy

Re: Moje mačičky Felix, Lily a Bono

Odoslaťod Mirra 5.1.2009 13:47

INA S. napísal:...Mirka krásne si to opýsala a ak som spôsobila u teba nejakú zlú myšlienku tak sa ti ospravedlňujem, ja ti prajem všetky tie zvieratká a ani ma nenapadlo si myslieť,že si snom...Ja mám tiež len to na čo si zarobím,nik mi nič len tak nedal a tiež pre micky som schopná i nejesť alebo si nič nekúpiť,to sme tu azda väčšina...Ja som dlho túžila po mačičke a čakala som takmer 20 rokov :-/ a potom tak nenápadne som pokúšala až mamžel a už dospelé deti ma nemienili počúvať ,vraj som jak pokazený gramofón,tak sa v auguste u nás objavil Kajko,z výstavy mám i video a púšťajú ho návšteve pre pobavenie ,jak sa rozplývam pri Kajovi...Takže každý máme to svoje tajomstvo...

Tak ešte raz nič zlé som tým nemyslela,že sa rozrastáte...,prajem ti nech sa ti darí a nech si môžeš plniť svoje sny :cat42:

Pohodička, trošku sa mi síce sprvoti zdalo, že si o mne s ponoztickou myslíte, že som nejaký vetroplach, a že ste to mysleli tak trošku v zlom, že sa rozrastám, ale už si to nemyslím :-) :cerveny: . Keby som mala zlé svedomie, tak by som sa tu s mačičkami ani nepochválila :-) .
Tak my dve sme na tom asi podobne, čo sa týka tých plnení túžob a toho odriekania si kvôli zvieratkám. Som rada, že je ešte niekto taký, lebo sa občas cítim pre to ako blázon, kedže v mojom okolí (kolegovia, rodičia, známi) nie je nikto taký, kto by mal aspoň z polovice tak rád zvieratká ako ja, takže nie som nikoho krvná skupina :-( . Vďaka Bohu, že sú takéto fóra, lebo keby neboli, tak by som si myslela, že som snáď naozaj šialená, keď ma tak všetci častujú kvôli mojej úprimnej láske k zvieratám. Aj vďaka Vám všetkým viem, že nie som, lebo nás je veľa, a tým pádom sme normálni! :D

Gabika D.: Hej, rastú. Teraz má napr. dva špiciaky vedľa seba, jeden mliečny a jeden dospelácky, vyzerá to srandovne, ako taký malý žralok :-D .
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 5.1.2009 23:44

Júúj, tak to mi je ľúto, ak to tak vyznelo. Nebol v tom náznak ničoho zlého. Len milé konštatovanie :cerveny:. Ja veľmi sympatizujem s tvojou vášňou ku zvieratám. Veľmi sa mi páči tvoja stránka, už som si v nej kopec vecí prečítala :-D. Najbližšie sa chystám na tú kastráciu, keď budem mať po jednej náročnej skúške :cat34:.
Mňa to len zaskočilo, že teda tretia mačička, že ako ľahko si im podľahla :wink:. A písala si tu aj o tom sne a to znelo, tak že sa v dohľadnej dobe nechystáš na nový prírastok a zrazu taký šok :-D. Tak hneď som sa vybrala prečítať si o novom fešákovi.
Takže žiadna blbá narážka, ja práve obdivujem ako sa dokážeš o takú malú zoo starať :-).
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod Kristína 6.1.2009 0:55

Gratulujem k novemu prirastku, je nadherny (podobny tomu, co som videla v Nitre) :1l0:
Planujes aj vystavy?
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod Mirra 6.1.2009 9:44

Ponozticka: No vtedy som ešte nemusela plánovať :-D a pribudnutie jednej mačičky neberiem ako rozrastanie. To slovo rozrastanie mi je hrozne nesympatické, to vo mne evokuje také masové pribúdanie :TomyAngelo: . :D

Kristína: Výstavy asi nie. Ja si neviem predstaviť ísť na výstavu, pre mňa by to bol hrozný stres, ja sa masovým akciám (napr. aj chodeniu do hypermarketov vyhýbam, ako sa len dá :-) ).

Tiež som počula o nepriateľskej atmosfére, že je tam veľa závistlivých a nevraživých chovateľov, ktorí sú takí, že keď nemá človek mačku od nich, tak budú nenávidieť, ohovárať a hádzať polená pod nohy (takí blbci sú všade, takže tých by som dajme tomu ešte prekúsla), no hlavne by mi vadilo také niečo ako ostrihať mačičke pazúry kvôli výstave, kúpať ju a tak. Proste keby bola výstava o tom, že mačka je prirodzená vo svojej naturálnej kráse, tak neváham. Ale strihať mačke jej najdôležitejší nástroj, ktorý veľmi potrebuje (pokiaľ nežije v plyšovom a čalúnenom kráľovstve) ak chce dobre šplať, loziť, trénovať si lovenie alebo priamo loviť, mi príde strašne pokrytecké. To kúpanie mi tiež príde od veci alebo nejaké pudrovanie srsti a čo ja viem čo.

Proste sa s týmito "byrokratickými" predpismi vôbec nestotožňujem a sú pre mňa veľkou prekážkou.
Možno raz zmením názor, ono sa hovorí, že nikdy nehovor nikdy, takže ja hovorím pre istotu ASI nikdy. :-)
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod INA S. 6.1.2009 9:54

....čo sa týka tých výstav,ja nechodím lebo mi to nevyhovuje pri mojej práci i zdraví, no občas okúpem ,ale zas nefénujem, a tiež strihám pazúriky,lebo napriek tomu,že majú možnosť si ich obrusovať tak ak ich majú väčšie tak sa zachytávajú a to by som bola nerada ak by si maly nejaký ten necht vytrhnúť alebo niečo také...
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Nika 6.1.2009 10:59

Ja zas striham pazuriky, lebo aj pre samotne zviera je to lepsie, ak nema sancu si ich obrusit poriadne, co moze len vonku, to iste aj pes, mala by to byt povinnost chovatela, ak vidi, ze ma pes prilis dlhe pazury, dat mu ich ostrihat, iba vonkajsi pes to vacsinou nepotrebuje. Aspon som tak citala a pocula od jednej veterinarky. A takisto koli skrabaniu a detom, stane sa, ze mala Kitty nechtiac ublizi a Kitty sa ozaj velmi vynimocne brani, a krvavym skrabancom chcem rozhodne predist. Pazuriky sa nestrihaju cele, len ostre konceky, takze macicke to nebrani v splhani, loveni, v nicom. Aspon tej nasej rozhodne nie :-) .
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Založený: 12.10.2008 13:25

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 6.1.2009 11:27

Ja si tiež myslím, že pokiaľ sa mačka pohybuje len doma, nemusí mať prirodzené pazúriská. Ja našim nestrihám, lebo mi lozia vonku po stromoch a už tak sú niekedy nemotorní :rolleyes:. A ešte tak na chytanie myší by som ich zachovávala.

Ja už som párkrát aj uvažovala, že im ich ostrihám, keď som si vyberala dezinfekčný prostriedok :-D. Ale to bolo len chvíľkové. Zrejme by som toho ešte viac utŕžila práve pri tom spomínanom strihaní :D.
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mirra 6.1.2009 15:29

Ja nestrihám ani psom, teda keď treba, tak jasné, že áno, ale zatiaľ im bolo treba iba veľmi málo, párkrát v živote. Psom sa obrusujú pekne samé, keďže mi pravidelne lietajú po betóne aj asfalte :-) .

No a mačkám, tak keď máte pocit, že je treba strihať, tak v pohode :-D, ale ja by som to mojim za okolností, že by ich mali normálne, nerobila. Moje sú tiež len vnútri, ale u nás vnútri znamená drevené rebríky, police, odpočívadlá, viacero úrovní, potreba zachytávania a zliezania odtiaľ, tiež výlety na povalu a do suterénu (pivnice :-D ), kde ich potrebujú, čiže u mňa by im proste chýbali nielen kvôli myšiskám :8: . Vidím, že ich používajú, a že ich potrebujú pre svoj prirodzenešjí život, ktorý sa im snažím dať, aj keď nechodia von. :cat37:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Kristína 6.1.2009 16:43

No neviem, nasi maju tiez kopec moznosti skriabat a vyblaznit sa (iba vnutri), napriek tomu maju pazuriky niekedy dost dlhe, az tak, ze sa nimi zachytavaju do calunenia, pelieskov a podobne, takze ja striham, lebo chcem predist urazu (vytrhnutie pazurika, co moze byt velmi bolestive). Nemyslim si, ze by ich to obmedzovalo v splhani a behani, striha sa predsa len koncek.
Dezinfekciu pri tom nepouzivam, ved to je iba ako keby si si strihala nechty...

Este som zabudla - ta zavist medzi chovatelmi sa obcas vyskytuje hlavne u chovatelov velmi popularnych plemien.
My co chovame europanky v SR a CR si skor pomahame, lebo nas je zalostne malo :TomyAngelo: Takze si myslim, ze pri NFO Ti nejaka zavist nehrozi :bye:
Kristina Drobcova

Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 6.1.2009 17:40

Kristína napísal:No neviem, nasi maju tiez kopec moznosti skriabat a vyblaznit sa (iba vnutri), napriek tomu maju pazuriky niekedy dost dlhe, az tak, ze sa nimi zachytavaju do calunenia, pelieskov a podobne, takze ja striham, lebo chcem predist urazu (vytrhnutie pazurika, co moze byt velmi bolestive). Nemyslim si, ze by ich to obmedzovalo v splhani a behani, striha sa predsa len koncek.
Dezinfekciu pri tom nepouzivam, ved to je iba ako keby si si strihala nechty...

Este som zabudla - ta zavist medzi chovatelmi sa obcas vyskytuje hlavne u chovatelov velmi popularnych plemien.
My co chovame europanky v SR a CR si skor pomahame, lebo nas je zalostne malo :TomyAngelo: Takze si myslim, ze pri NFO Ti nejaka zavist nehrozi :bye:

Ja som myslela dezinfekciu na škrábance, ktoré mám po tých čertoch :-D. Však už sa mi postarali aj o celkom peknú jazvu...

Tak vo vnútri ti ťažko cicuch vylezie do niekoľko metrovej výšky ako u nás na záhrade na stromoch :-).

S tým zachytávaním som sa ešte veľmi nestretla, občas sa im zachytí pazúrik o deku, ale žeby sa vytrhol? To už sa niekedy stalo?
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Kristína 6.1.2009 18:29

ponozticka napísal:
Ja som myslela dezinfekciu na škrábance, ktoré mám po tých čertoch :-D. Však už sa mi postarali aj o celkom peknú jazvu...

Tak vo vnútri ti ťažko cicuch vylezie do niekoľko metrovej výšky ako u nás na záhrade na stromoch :-).

S tým zachytávaním som sa ešte veľmi nestretla, občas sa im zachytí pazúrik o deku, ale žeby sa vytrhol? To už sa niekedy stalo?

Ahaaa, no my co mame slusne vychovane macky s nimi nemusime bojovat pri snahe strihat pazuriky ci cistit usi, treba ich na to navykat od mala :D
Takze mi vobec nedoslo, ze naco dezinfekcia.

Nam sa stane, ze ked ma macka velmi dlhe a ostre pazuriky a natiahne sa do vysky, pricom sa zachyti prednymi nozkami o calunene operadlo stolicky, niekedy sa jej pazurik zachyti, nevie sa odhaknut a uvolnit a zacina panikarit a myka tou nozickou. Nestalo sa nam, ze by si ho niekedy niekto z nich vytrhol (akonahle toto vidim chytam noznice a striham), ale videla som to u psika - zachytil si pazurik o prah, spanikaril a bezal az si ho vytrhol, este krival potom dva mesiace :smutny:
Kristina Drobcova

Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod gandalf 6.1.2009 20:11

Nam sa tiez sem tam stane, ze macicka ked ma dlhe pazuriky sa v hre zahakne treba aj o koberec a akonahle sa nevie odvadit, zacne panikarit. V tom pripade tiez okamzite idem strihat pazuriky, lebo viem ze uz su dlhe. Ja by som strihanie pazurikov v ziadnom pripade nepodcenovala hlavne u viac maciek. I v hre dvoch maciek moze prist k nemilemu urazu ked macicka skrabne druhu ( i ked neumyselne) do oka a uz je nestastie na svete, nehovorim o vaznejsich bitkach. Nieje na tom nic neprirodzene. Kedze sme si macicky priviedli dovnutra, je treba sa o ne aj nalezite starat :wink:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Mirra 6.1.2009 20:55

Som presvedčená, že sa o ne starám náležite a dobre, no proste keď vidím, že tie pazúriky potrebujú (mimochodom u nás tie niekoľkometrové výšky sú a vidím na vlastné oči, že ich pri šplhaní a zliezaní používajú a tiež ich potrebujú na lov škodnej, plus nemáme doma v ich priestoroch čalúnenie a pod.), tak im ich strihať nebudem. Iné by bolo, keby im prerástli a videla by som, že sú viac na škodu než na úžitok, potom by som to samozrejme riešila.
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod gandalf 6.1.2009 21:04

Ale ja som nemyslela ze sa o ne nalezite nestaras, asi to blbo vyznelo, prepac. Ak ich vyuzivaju a nemaju s nimi problem, ok, je to v pohodicke. :-)
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Mirra 7.1.2009 12:44

Pohoda, Ty prepáč, že som to zle pochopila :cerveny: .
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb