• Reklamy

Splnenie najkrajšieho sna!

len tak...
  • Reklamy

Splnenie najkrajšieho sna!

Odoslaťod Lia 9.1.2009 20:32

Ahoj všetkým rada by som sem napísala svoj príbeh nenšla som tu takúto tému ak som niečo prehliadla tak sa opsravedlňujem dúfam, že sa vám to bude páčiť je to môj skutočný príbeh žiadny scénar, žiadna klapka len pravý život...

Bol krásny jesenný ďeň prázdniny...Mála som asi 5 rokov. Ráno okolo ôsmej som sa išla "vyvenčiť samozrejme nie ďaleko z výhladu babky ktorá ma strážila s okna. Len tak som si zbierala listy a čo tu nevidím na múriku piskoviska sedí pásikavé mačiatko, ččččččščččščč čičíkam a pomaly sa približujem!
Mačička nemá strach dokonca sa túli. Prišli nijaké deti už staršie možno 14 ročné povedali že mi micku postrážia kým zbehnem pre mlieko celá natešená s krásnej mačičky som jej podala mliečko nesmelo ho vypila deti sa opýtali ako sa bude volať odvetila som nijaké ženské meno teda vhodné pre mačičku...
Keď odišli všimla som si niečo zvláštne mačička si napapaná kráčala po múriku a čo tu nevidím chodí s chvostom dohora a niak mi tam zablúdil zrak veď to je kocúr! Tak teda žiadna Mica ale Muro našla som ta na Múriku budeš Murko. O murka som sa starala deň čo deň. Kedže dedo nemal rád v byte iné zvieratá Našu staršiu sučku bradáča Aisu Murkovi bol vstup zakázaný. Ja som to však nemohla tak nechať rozhodla som sa, že ho dostanem do domu! Vymyslela som teda plán mamina prestrčí murka na balkón akože prišiel sám potom sa uvidí čo dalej. Tak sa aj stalo keď začal Muro mňaukať za balkonovými dverami dedo sa zatváril zamračene smutná som vstala a išla k oknu že murka odoženiem ale v tom ma dedo zastavil nie nechaj ho nech ide Murko nesmelo vošiel dnu Aisu sme zavreli za dvere kde neuprosne vrčala. Murko si ako král sadol na kreslo a povedal si SOM DOMA! A naozaj bol, odvtedyy u nás ostal. Neviem presne čo sa udialo v dedovej hlave ale viem jedno Murko mu iste učaroval tak ako mne! Murko rástol ako z vody! Môj život s ním bol veselší, krajší, pestrejší taký ako nikdy. Jednoducho robil naše životy štastnými...Prešiel rok, dva, tri. Z murka vyrástol úžasný kocúr a ja som ho milovala celým srdcom bola to "láska na
prvý pohlad"! Prišiel tmavý deň niečo bolo inak Murko sa stratil smutne som živorila zo dňa na deň a rozmýšlala a dumala čo mu je, kde je, čo robí...Týždeň je za nami a Muro nikde. Keď sme sa so starkou vracali domov s výletu (presne neviem) pomedzi atriové domy (menšie rodinné domy v blízkosti panelákov)
uvidela som HO! Sedel na plechu, v okolí je aspoň tucet mačiek ale ja som vedela že toto je on a bolo to tak rozbehol sa za mnou so zdvihnutým chvostíkom utekala som domov hlava nehlava spoza dverí som skríkla "Murko sa vrátil" niekolko krát. Hneď dostal plnú misku a bol rád, že je doma. Vyhŕkli mi slzi nie slzi bolesti a smútku slzi radosti! Murko sa zabehol za nijakou mačičkou...Život opäť štastne plinul ďalej, po okolí už pobehovalo Murkovo potomstvo a ja som bola štastná spolu s ním. Samozrejme boli aj horšie chvíle ked sa Murko vrátil celý dobití ako sa pobil s kocúrom a rajón nemohol ani vyskočit na kreslo ale všetko s našou pomocou prekonal. Ľudia sa ho snažili zbaviť asi nám ho závideli zavreli ho pod schody, odniesli ale Muro sa vždy vrátil alebo sme mu pomohli z kaše (do ktorej sa nedostal sám...). V poslednom čase Murka veľmi preháňalo v pamäti mi utkvel posledný obraz kedy som ho videla ako v kuchyni dostáva misku zo žrádlom a za sebou zanecháva hnedé fľaky...Murko zmizol hladali sme, pátrali prezreli každu štrbinu v našom okolí bez výsledku! Plakala som mama si ma vzala na kolená a povedala mi "neboj, sa murko odišiel do mačacieho nebíčka a ty si ho nevidela ako odchádza pretože to tak chcel! Chcel aby si si ho pamätala ako kocúrika z múrika alebo ako tvojho najvernejšieho priateľa!" Tieto slová ma povzbudili áno muro to tak chcel! Aisa za ním dlho smútila nevedela sa s tým zmietit najprv ho neznášala a brala ako votrelca ale napokon bol to spoločník na a jej ceste životom a kedže to bola staršia psia dáma každú spoločnost si vážila! Neskôr keď som bola staršia došlo mi že Murka niekto zámerne otrávil od jeho smrti vymyzli mačky v šírom okolí. Bez vodcu sa aj svorka rozpadne...
Zo žialu sa stal smútok a zo smútku spomienky na jeho život, mala a mám len tie najkrajšie! No čo život musí ist dalej ako sa hovorí "show must go on!"
Môj život teda nabral rýchlost po čase odišla do nebíčka aj Aisa vo veku krásnych 14 rokov. Tu nastúpila na jej miesto Bubitka opät fenka bradáče Aisike som však na jej smrtelnej sľúbila, že nikdy ale nikdy nepoviem, že je nijaký pes lepší ako ona a ani si to nebudem mysleť ona je moje NUMBER ONE!
Tu však môj príbeh nekončí nedávno som čoraž častejšie začala myslieť aké to bolo mať v domácnosti mačku aké to bolo krásne a náplnalo nás to štastím ale tu som si uvedomila že už nestretnem mačku ako bol murko mačku a priatela v jednom takého akého by si mohol priať každý!
Znova sichravý deň, koniec letných prázdnin a jeseň už kopala na dvere. Išla som von prejsť sa d Bubitkou videla som pásikavú mačku sedela za autom vyzerala placho išla som dalej (po murkovom zbohom som sa prestala hlbšie zaujimat o potulné mačky samozrejme krmila som ich pomáhala im ale ani jednu som nemala tak rada...). Mačička sa dlhšie potulovala po sídlisku Mamina kamarátka zistila, že mačička patrí alebo skôr patrila nijakej tete z mesta. Medzi časom som ju začala krmit zbližovali sme sa zistila som, že nie je plachá ked som jej isla rano kupit jest vždy ma čakala pred obchodom. Bývala v bunkri zo starého vyhodeneho gauča. Prišli dažde a ja som sa z okna dívala na kvapky stekajúce po okne, mama ma ubezpečovala že cica bude v poho. Bo dedovej smrti nastúpila na prísnu lavicu babka a tá povedala jasne žiadne dalšie zviera! Takto znel rozsudok. Babka musela však na čas odíst k tete strážit deti. Po mačičku si zatial prišla bývalá majitelka aj zo synom bola si istá že to jej jej Mimi ako ju volala mala do uška vystrihnuté V ktorým si ju označila syn však namietal že je moc velká atd...Nakoniec matku presvedčil a odisli, vysvitlo, že syn ju ešte v narkźe po sterilizácii vyhodil z auta pred našim domom OTRASNE ale v duchu ma niečo presviedčalo, že to všetko som zavinila ja nie v zlom ale, že ona je môj SEN ktorý som snívala odnedávna. Bolo to tak zase sa vo mne prebudil ten pocit, že je to pravá mačka pre mna. Zatala som sa! Ona bude u nás bývat! A ak nie budem ju krmit každé rano, každý boží deň...Mama tahala so mnou za jeden povraz a tak sme ju počas babkinej nepritomnosti dopratali domov prestrela som jej červeny koberček na skrinkách (po malovačke sme nemali ešte rozostavený nábytok). Dala som jej papať s jej osobnej misky po Murkovi bola som rozhodnutá, že ona si to zaslúži a môže mať tú česť. Bubitka protestovala ale na Miňu si zvykla. Áno také meno dostala MIŇA! Miňka dodala zase môjmu životu šmrnc. Dnes mam 13 a vďaka Mini aj s všednymi problemami krasny život takisto vdaka mojim ostatnym milačikom Megymu, Riškovi a Bubitke. Čo som tým chcela povedať? Asi tolko, že neprestávajte verit sny sa plnia!
A ešte, že láska k zvieratám a prírode sa nedá naučiť a samozrejme som sa chcela podelit s vami o svoj príbeh v ktorom vystupovali 2 najdôležitejšie mačičky v mojom živote :-D ! Na murka spomínam zo slzami i s úmsevom! Ale on to tak chcel nezabúdajte mačka nechce aby majitel spomínal na jej koniec chce aby spomínal na jej život spojený s ním! Pamätajte si to ak máte niekoho alebo niečo radi stojte si za svojim ak je to zvieratko dá vam nekonečné more lásky, oceán štastia a rieku nádeje! Teraz však treba mysliet na to terajšie na Miňu ktoru si strážim a aj budem ako oko v hlave. Podstatné je, že obidvaja sú najdúšikovia (teda Murko bol) ale dali mi vela toho a možno viac ako šlachtená mačka! (tým nikoho neuražam) A preto dajte šancu aj mačičkám z ulice budú vam vdačné a prisahám vám NEZABUDNETE!

PS: Dúfam, že sa vám to páčilo, na oskara to nie je ale všetko je to zo srdca!
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 30.11.2008 17:11
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Splnenie najkrajšieho sna!

Odoslaťod Lia 9.1.2009 21:19

Pridavam foto Ja a Murko! Samozrejme mám tam asi 7 rokov...

PS: ospravedlnujem sa za pravopisne chyby v texte! :cerveny:
Prílohy
img016.jpg
Murko a Ja
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod lubor 10.1.2009 7:33

Prekrásny príbeh.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Lia 10.1.2009 13:30

Ďakujem veľmi pekne som podstena, že sa ti to pačilo ako som už povedala všetko je to od srdca... :hearth:
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Dadulik 10.1.2009 20:22

Liuš... mne aj slzy vybehli... krásny príbeh. :cat38:
:cica2: MAFIA ( niečo +MCO modrostrieborná) :cica2: :hearth: 27.12.2008
SHIRIN alias šišina domáca :cica2: :hearth: cca máj 2008 - :smutny: 26.10.2011
DAX von Kralova, NO :hearth: 16.02.2000
MAJA, DODO čistokrvná pouličná zmeska :hearth: sept. 2002
Obrázok používateľa
Dadulik
šelma
šelma

Založený: 13.9.2008 20:11
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod venus 11.1.2009 13:05

cauko, mno uz som to aj ja docitala, moc pekne si to napisala, ale jedna rada nabuduce, skus robit odseky, bude sa nam to lepsie citat a bude sa aj lepsie sledovat text, takto som si musela pomahat kurzorom aby som vedela v ktorom riadku som....

jo a do buducnosti vela peknych zazitkov s macickami, snad len tych pozitivnych....zavidim ti tvoju maminku, ktora ta tak podporuje, ja som tiez od mallicka milovala macky, ale moja mamina bola pravy opak a tak som si macicku mohla zadovazit az teraz ako dospelak ked byvam s priatelom, ale to cakanie sa vyplatilo.. :)
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54

Reklamy

Odoslaťod Luthmela 11.1.2009 18:22

Jemine, to je kraaaasne. A ver mi, ze keby Oskara davali macky, urcite ho mas :o) Dakujem ze sa o ne staras a ze mas v sebe tolko lasky voci zvieratkam.
Obrázok používateľa
Luthmela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.2.2007 19:16

Reklamy

Odoslaťod Lia 11.1.2009 19:39

Opät vám všetkým hrozne moc ďakujem za krásne slová a podporu. Áno, moja Mamina je skvelá osoba. Samozrejme prísna na mňa (do istej mieri ako každá mama) ale robí to iste pre mňa :cerveny: Veľmi ma podporuje ak mám zmysluplný nápad predsa lásku ku zvieratám mam VEĽKÚ a práve po nej.
O svoje mačičky teda momentálne Miňku sa starám poctivo a snažím sa zo všetkých síl aby sa mala tak dobre ako nikde inde!
Dávam hej veľa lásky, pocit tepla domova ale nerada by som z nej spravila "mazla" niežeby to bola šelma ale som podstená ak v nej môžem zanechať kusok pravej mačky. Čiže jej dávam voľnosť, a za každú myšku je pochválená a odmenená :-D Každý koniec je svojim spôsobom nový začiatok a koniec Murkovho príbehu znamenal síce po rokoch príchod Minky a ten sa len tak neskončí preto je chránim ako viem a dávam si naňu velký pozor!
Naučila som sa, že ak chcem niečo dosiahnuť mám si za tým stíť pretože vždy je tu človek ktorý vás v tom podporí a podrží vás!
Už zase slohujem :rolleyes:
Len toľko, že som rada, že som sa s vami mohla o svoj príbeh podeliť.
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Luthmela 11.1.2009 22:53

A ty mas 13 rokov??? Waw... tak klobuk dolu, znies velmi vyzreto - aj rozumom aj srdieckom :o) Urcite je v tom kus mamkinej, babkinej, ci dedkovej (atd.) prace, takze ich odo mna pozdrav, ale aj ty sama mas narok na moju uctu :o)
Opatruj sa a nech sa ti dari :o) Pa.
L.
Obrázok používateľa
Luthmela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.2.2007 19:16

Reklamy

Odoslaťod Lia 12.1.2009 14:35

Ahoj, áno mam 13...Máš pravdu vďačím im za veľa. A čo sa týka zvierat môžem si dovolit tvrdit, že o nich viem dosť kedže moja mama sa ich chovu či už mačiek alebo psov venuje naplno) a ona ma zasvetila do tejto lásky ku zvieratám. Som veľmi rada, že sa vám to páči musíte mi veriť najprv som si tento moj životný pribeh s mačkami chcela nechať pre seba ale jednoducho mi to nedalo a musela som sa on týmto spôsobom podelit.
Dakujem za všetku podporu ktoru ste mi prejavili a aj za váš čas ktorý ste obetovali čítaniu mojich zážitkov! Ešte raz DAKUJEM :hearth:
Obrázok používateľa
Lia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb