• Reklamy

Stratil sa mi kocúrik :-(( - UŽ SA NAŠIEL ! :-D

len tak...
  • Reklamy

Stratil sa mi kocúrik :-(( - UŽ SA NAŠIEL ! :-D

Odoslaťod Mirra 23.5.2009 6:50

Dnes v noci sa stalo niečo strašné :-( .

Moji kocúrik Felix a mačička Lily vyšli cez špajzové okienko do záhrady (na tom okienku je sieťka, v ktorej bola malá diera, oni si ju v rámci hry v priebehu chvíle zväčšili a vyšli von), kde ich vyplašili psy, tak ušli do susednej záhrady. Lilinka sa o pár minút sama vrátila cez okienko dnu, avšak kocúrik Felix je od polnoci stále nezvestný a nevieme ho nájsť. Do rána do pol tretej som ho hľadala, ráno okolo šiestej som rozvešala po okolí inzeráty s jeho fotkou, že sa hľadá, ešte aj ráno za svetla som ho po okolí hľadala, no jeho nikde.

Ak by ste prosím niekto vedeli v tejto veci akokoľvek pomôcť, ak ste náhodou z Bernolákova alebo blízkeho okolia, tak budem veľmi vďačná za akékoľvek informácie o ňom. Felix je bytová prítulná mačka, je veľmi dôverčivý a nemá šancu vonku prežiť :smutny: .

Veľmi si vyčítam, že sa to stalo, bola to nepozornosť môjho manžela aj mňa. Strašne ma to bolí a neviem, čo mám robiť, bojím sa, že ho už nikdy neuvidím :cat44: .
Prílohy
Felix hlava_3.JPG
Felíčko
Naposledy upravil Mirra dňa 24.5.2009 12:08, celkovo upravené 1 krát.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Re: Stratil sa mi kocúrik :-((

Odoslaťod ponozticka 23.5.2009 9:26

Bože, Mirruš, až ma pichlo pri srdci, keď som si všimla ten nadpis.
Je dosť pravdepodobné, že je zalezený v nejakom mini priestore. Určite bol veľmi vystrašený, tak vbehol do prvého úkrytu a tam je pravdepodobne stále učupený. Ak ste ešte nepozreli, skúste popozerať všetky zákutia, kde by sa mohol schovať, aj tie najmenšie a najnepravdebodobnejšie. Určite aj také, kde sú cítiť značky kocúrov.
Veľmi verím, že sa nájde. Ak by sa ho nepodarilo nájsť, je dosť možné, že sa vráti aj sám, keď sa troška upokojí.
Drž sa!
Kristína

Našo - čert a zároveň maznák v jednom, ktorý si nás sám našiel :cat34:
Bibi škorica - malá manipulátorka a naše cucadielko :1l0:
Kugi - čertica ako sa patrí :cat31:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod Mirra 23.5.2009 10:04

Ahoj, ponozticka.

Ďakujem Ti moc za podporu.

Ja som z toho úplne chorá, psychicky aj fyzicky. Stále chodím do záhrady pozerať na tie miesta a tým smerom, ako utekal, stále sa chodím dívať na cestu, či tam nie je zrazený, striehnem na mobil, či mi nevolá niekto, kto ho našiel. A stále nič :smutny: .

On je taký ťuťko, taký malý mumáčik, miernejšie stvorenie som nikdy nevidela, on si sám podľa mňa určite neporadí. V rámci našej záhrady som už popozerala všetko, no na cudzie pozemky ísť nemôžem, nepoznám ani jednych susedov, neviem ani, kto sa ako volá, oni nepoznajú mňa, takže nemôžem ísť zvoniť po domoch, že "dobrý deň, môžem prehľadať Vašu záhradu? :wink: Navyše v každom dome je tu pes alebo psy, takže aj tak by to bolo komplikované.

Ja sa strašne bojím, že sa dostane do rúk nejakému psychopatovi, čo by ho polial benzínom a zapálil, obesil, stiahol z kože, zožral v guláši alebo priviazal o koľajnice, lebo takýchto netvorov je asi dosť, keď sa každú chvíľu píše o nejakom takom prípade. Z tohto mám zimomriavky :velmismutny: .

Keby ho roztrhal pes alebo prešlo auto, tak by som bola radšej, ako keby ho mučil nejaký človek, lebo táto predstava ma vytáča do nepríčetnosti, keďže pri pomyslení na to mám chuť zabiť každého, kto by bol niečoho takého schopný.

Možno som samonasierací typ, možno mu nič také nehrozí, ale to fakt nemôžem vedieť. Som furt doma, počítam hodiny, chodím ho volať do záhrady a čakám... Ale mám pocit, že sa nedočkám.

Hnevám sa na muža, že nechal v špajzi otvorené okno, na sučku Leu, že začala do neho hučať a naháňať ho (teda do nich, lebo ušla cez to okienko aj Lilka), keď ho zbadala, na čo sa chytili aj ostatní dvaja psy a utekali na ním a za Lily, hnevám sa na seba, že som to dopustila...
Keď sú doma, v dome, tak im psy nerobia nič. Ale keď boli vonku a začali utekať, tak v psoch sa prebudil lovecký a svorkový pud a leteli za nimi ako za líškou alebo králikom. Určite by ich nezabili, to viem, ale proste štekali a bežali za nimi a mačičky bežali ozlomkrky kam sa dalo.

Úžasné je, že Lily sa sama vrátila asi o päť minút cez to okienko dnu a tvárila sa, akoby sa nič nestalo, ešte sa aj labužnícky začala lízať a úplne sa tvárila spokojne.

Je mi ľúto, že opustila Felixa a vrátila sa bez neho, ale ak odbehol on inam ako ona, tak jej nič iné neostávalo, v takejto situácií si každý chráni svoju vlastnú kožu.

A tiež sa bojím aj toho, že ak by sa Felix nejakým zázrakom vrátil v priebehu pár dní, tak že sa vráti nakazený mačacím AIDS alebo niečím iným z tých troch mačacích postrachov (FIV, FIV, FELV), a že mi umrie, lebo nie je proti ním očkovaný.

Kamoška mi hovorila, že testy na tieto choroby stoja vyše 6 tis. korún (v EURách ešte nepočítam), takže by som momentálne nemala ani na to, aby som mu tie testy dala spraviť.

Je to celé také zložité a prišlo to v takej nevhodnej chvíli... V pondelok o dva dni mám štátnice, končím vysokú školu a nemám vôbec síl na učenie. Stále myslím iba na Felíčka a je mi to všetko tak strašne ľúto! Chvíľu sa cítim normálne, potom sa z ničoho nič rozplačem...

V pondelok alebo v utorok (podľa toho, kedy sa tam dostanem) dám do rozhlasu v obci ešte vyhlásiť, že sa stratil, že keby ho niekto našiel, aby ma kontakoval. Písala som do Slobody zvierat, na mačkysos, kamarátom a známym z okolia, vyvešala som tie letáky s jeho fotkou... Neviem, čo viac by sa dalo ešte spraviť. Stále mám pocit, že robím málo, ale ja už fakt neviem... :cat29:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 23.5.2009 10:52

Urobila si najviac, čo sa dalo za ten čas, čo sa stratil. Mirruš ja tak nejak cítim, že sa vráti alebo ho nájdete. Viem, je ťažké nemyslieť na všetky tie hrozné veci, čo by sa mu mohli stať. Ale ja ho stále vidím v nejakom úkryte celého vydeseného. Je kastrovaný, takže nič ho nebude lákať ďalej sa vzdialiť. Tie letáčiky, čo si vyvešala sú super. Naozaj si urobila všetko, čo sa dalo. Keďže nemáš prístup do druhých záhrad, skús nabrať trocha optimizmu a myslieť na to ako ho vymazlíš, keď sa vráti :wink:. Totiž hlad je veľký učiteľ. Keď Felix vyhladne, bude rozmýšľať, kde zoženie niečo pod zub a prvého, čo ho napadne bude jeho plná miska :-D. Keďže moja teória je, že neodbehol ďaleko, lebo to vonku vôbec nepozná, tak sa radšej sa niekam hneď zašil a nebude ďaleko.
Moji kamoškám mačkárkam a mne tiež sa podobné veci udiali a miciaci sa vždy vrátili domov. Niktorému sa nič nestalo. Stresu si pritom človek užije teda poriadne. Preto nezúfaj, ubehlo ešte málo času a hlavne nemysli na to ako mu nejaký narušenec ubližuje. To sa určite nestane!
Kristína

Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 23.5.2009 11:00

Joj, a tie štátnice! No, to si Félix vybral naozaj vhodnú dobu :-). Je ľahké poradiť, aby si sa skúsila čo najviac sústrediť len na učenie. Ja by som určite tiež kolabovala, ale v momentálne si urobila všetko pre to, aby si ho našla. Trápenie už ničomu nepomôže. Teraz to chce trpezlivosť, lebo ja naozaj cítim, že to bude mať dobrý koniec. Takisto som to cítila, keď kamarátke utiekla tehotná mačička a vrátila sa až o týždeň. Zburcovali celú dedinu, prekutrali kopec pozemkov a ona chúďa si teda poriadne poplakala, ale nakoniec sa budúca mamina vrátila úplne v poriadku :-).
Kristína

Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mirra 23.5.2009 12:01

Jeeej, no kiež by to bolo tak aj v našom prípade!

Mne teraz napísala jedna známa mačkárka, že jej sa raz kocúr vrátil po pol roku, tak som čumela ako puk, že to snáď ani nie je možné.

Vnútrorný pocit som začala mať pred chvíľou taký, že ako keby bol niekde na blízku, ako keby ma on mohol vidieť a ja jeho nie, ale to mi možno už šibe, lebo to snáď fyzikálne nie je ani možné... Iba ak by sa na mňa díval už tam zhora, ale nejdem maľovať čerta na stenu, budem čakať. :-/
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 23.5.2009 16:38

Ešte ma napadlo či ste poprezerali aj koruny stromov? Je možné, že tam sa uchýlil v tom zmätku a teraz sa bojí zliezť. Také sa nám už stalo :-).
Kristína

Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mirra 23.5.2009 20:09

Našiel saaaaa!! :cat38:

Takto pred hodinou som si po neho bola. Našiel sa u staručkých susedov, ktorých psy ho zahnali k nim v noci na pivničné schody a tam celých 20 hodín paralyzovane čučal, nedal sa im odohnať ani nič... Tak boli celí radi, keď som sa ich spýtala, či nenašli ryšavú mačku. Ich som sa pýtala ako posledných, lebo oni nemajú zvonček, tak som musela počkať, kym niekto od nich výde von. On by sa chudák podľa mňa od nich nebol nikdy vrátil sám naspäť, lebo on ani nevedel, čí je, proste bol v šoku.

Spamätal sa až doma v kuchyni, keď sa o neho začala starať Lily a Bono. A prvé tri minúty iba cikal, lebo celých 20 hodín nebola od strachu na potrebe a ešte aj preto, lebo on inam ako do misky so Zverlitom chodiť nevie.

Mám z jeho návratu veľkú radosť, ani sa to nedá opísať. Somárik môj maličký! :1l0:

Ďakujem Ti veľmi pekne za podporu!! :-)
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 23.5.2009 20:25

No, ja som to vedela :-D. Som veľmi rada, že je späť a relatívne dosť skoro. Takže super, už sa môžeš začať učiť na štátnice :-D. Budem ti držať palce. Ja mám inak tiež v pondelok síce len skúšku, ale nechutná je poriadne.
Kristína

Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lucretia 23.5.2009 20:49

Velmi sa tesim, kazdu chvilku som sledovala a dufala, ze to takto stastne skonci pre oboch :1l0: .
Obrázok používateľa
lucretia
šelma
šelma

Založený: 29.11.2008 13:07
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Ave Saneco

Reklamy

Odoslaťod Mirra 24.5.2009 12:07

Ja som včera mala jeden z najhorších, a zároveň (keď sa našiel) jeden z najlepších dní v živote.

Spadol mi zo srdca strašný kameň a strašne som rada, že ho máme zasa doma.

Chudáčik, za tých 20 hodín permanentného stresu a pobyte vonku na studenom betóne očividne schudol a je možno aj trošilinku prechladnutý, ale určite bude čoskoro fit, lebo apetít má riadny, pekne si hovie v teplúčku, ostatní dvaja sú k nemu úplne dobrí a tolerantní, všetci si ho mojkáme a na ňom je vidno, aký je úplne vďačný.

Keď si spomeniem na včerajšok, tak mi je stále do plaču, na ten deň nikdy nezabudnem, lebo to bolo naozaj niečo strašné. :cat30:
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Re: Stratil sa mi kocúrik :-(( - UŽ SA NAŠIEL ! :-D

Odoslaťod sona 24.5.2009 18:19

:cat48: Tak tohoto sa bojím aj ja.Neviem čo by som robila,keby sa nám náš maznáčik stratil.Preto nenechávame otvorené okno ak nie sme doma,maximálne vetračku.Keď s ním idem do záhrady mám ho na dllllllllllhom vodítku aby si užil,ale aby sa mi nezatúlal,pretože teraz ho všetko zaujíma. :cat82:
Obrázok používateľa
sona
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.4.2009 18:30

Reklamy

Odoslaťod Mirra 24.5.2009 20:13

No ani my nenechávame otvorené okno, resp. na tých, ktoré áno, máme sieťky, lenže nešťastná náhoda sa pritrafí... Môj muž nechal otvorené okienko, kde bola v sieti diera asi ako päsť a zavrel do tej izbietky (špajze) dvere. Ibaže na tých dverách sa začala kaziť kľučka, o čom on nevedel, a dvere sa dajú už pár dní otvárať tak, že sa do nich iba slabo drgne. Takže mačičky do nich drgli, skočili na okienko, trochu si tú dieru zväčšili alebo sa možno zväčšila iba tým, že ňou prešli (neviem, nevidela som to) a priekak bol hotový! Vlastne ani nie. Oni sa zdržiavali iba na druhom okne z vonkajšej strany a tesne pod oknom, lenže zlé sa to stalo až vtedy, keď ich našli psy, lebo jeden z nich začal štekať, mačičky sa splašili a utekali kade ľahšie, no a svorka za nimi...

Ale našťastie je už všetko v poriadku.

V prílohe je foto, aké sú mačičky šťastné, že sú zasa spolu :1l0: .
Prílohy
P1010051.JPG
P1010049.JPG
P1010029.JPG
P1010022.JPG
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod elienka 25.5.2009 8:54

No Mirra urobila si dobre, že si ho išla hľadať po susedoch. Mne sa tak stratil Garfield keď mal cca 4 mesiace. Hanba, nehanba, chodila som po susedoch (aspoň som sa pozoznamovala) a všetkých sa vypytovala, či nevideli ryšavého kocúrika. Nakoniec sa našiel u suseda oproti, keď som na neho zavolala, tak pribehol celý šťastný. Tiež si myslím, že by sa nevedel vrátiť. Garfielda však nemám, keď mal rok tak odišiel na túlku a už sa viac nevrátil.
Obrázok používateľa
elienka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 4.6.2008 6:49

Reklamy

Odoslaťod venus 25.5.2009 11:53

mirra, krasny zverinec mas doma len co je pravda, perfektny pohlad je nan ich.... :hearth:
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb