• Reklamy

Fontánka pre mačku

len tak...
  • Reklamy

Fontánka pre mačku

Odoslaťod sona 16.6.2009 18:20

Chcela by som sa tu niečo dozvedieť ohľadne fontánok pre mačky.Načo slúžia??? Nestačila by miska s vodou vo viacerých miestnostiach?Niekde som čítala,že kocúr po kastrácii veľa pije a potrebuje mať vodu skoro všade. :cica2: :cica2: :cica2: Preto tá fontánka??? Pozorujem na našom kastrovanom kocúrikovi,že ho fascinuje voda. :rolleyes: Je to v poriadku??? :idea: :idea: :idea: Nie že by ju len pil ,ale rád sa v nej máča...
Obrázok používateľa
sona
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.4.2009 18:30
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Fontánka pre mačku

Odoslaťod lusil329 16.6.2009 20:01

niektorí mačiaci uprednosťujú tečúcu vodu, aj moj orlando pije len z kohútika. a tak som im raz fontánku kúpila, aj preto, že som si myslela, že si uľahčím robotu s pravidelným čistením misky na vodu. ale nakoniec som ju dala preč, síce tam bolo písané, že ju stačí raz týždenne umyť, ale už po dvoch dňoch sa mi zdala byť oslizlá a kým som ju celú vyumývala, mala som s tým viacej roboty. bála som sa, aby moji chlpáči nemali nejaké zdravotné problémy. orlando nadalej pije z kohútika, respektíve si vyžaduje napájanie striekačkou :D a ostatní pijú radi z misky.
inak aj moj skumíček je fascinovaný tečúcou vodou, tak každé rano kým som v kúpeľke a chystám sa do práce, mu jemne pustím vo vani kohútik a on ho nadšene pozoruje a chytá :-) a ked sa sprchujem, tak mam na vani malého šmíraka :D
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod can11 17.6.2009 8:13

my mame uz druhu, je to vyborna vec. prva bola taka mala pre macky, s tou bolo prace , lebo mi tam nasa mainka hadzala granule. teraz mame velku / pre psy a je to uplne v poho, raz tyzdenne sa vycisti, ma zasobnik na 10 l vody, aj male depozine maciatka, co maju 6 tyzdnov z nej pekne piju, len su komicke lebo ich pri fontane nevidno.a maju vzdy cerstvu vodu, je to fajn. len sa treba starat.... :cica2:
can11
Nováčik
Nováčik

Založený: 17.6.2009 7:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod lusil329 17.6.2009 8:27

viem, len ja som asi hrozná, mala som fontánu catit 3l a kým som to všetko každý druhý deň poumývala, ale strach mi nedovolil, aby som ich nechala piť tú vodu, ked som si ja nebola tým istá či je to v pohode. aj ked v návode bolo, že umývať stačí raz do týždňa, ale aj tá polgula už bola rýchlo slizká. a pre moj pocit, som to radšej dala preč... a tak som z nej bola nadšená :-/ ale ostatní ludia , čo poznám si to chvália...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod gandalf 17.6.2009 10:21

No ja som uz pocula, ze sa vo fontanke drzala aj napriek cisteniu pliesen a maciaci z toho mali hnacku :-/ Ja zostavam pri dennom vymienani cerstvej vodicky v miskach :-)
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod ninca 17.6.2009 11:28

my fontanku vyuzivame najma ak ideme na vikend prec a cicuchy ostavaju same doma....inak im sluzi viac na zabavu ako na pitie.....najvacsia sranda je vylievanie vody.....dnes rano plavala cela kuchyna, findicek hrabkal do tej kopule az kym neprestala tiect voda, lebó cela uz bola na kachlickach....huh....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod sona 17.6.2009 18:19

:hearth: :hearth: :hearth: Ďakujem vám za všetky postrehy,ale ešte by som sa chcela opýtať, či to musí byť fontánka originál pre mačičky alebo to môže byť aj taká do bytu,samozrejme bez zbytočných maličkostí,ktoré by mohli zostať v papuľke mačičky,respektíve ,aký je medzi nimi rozdiel???? :befucking: :befucking: :befucking:
Obrázok používateľa
sona
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.4.2009 18:30

Reklamy

Odoslaťod lusil329 17.6.2009 18:29

myslím, že mačacia fontánka má filter, ktorý by mal vodu čistiť a zbavovať baktérií a myslím, že tie bytové fontánky také nemajú, mohlo by hroziť, že by mačka mohla mať nejaké problémy potom, ja by som to s bytovou neriskovala, ked som si nebola istá ani tou mačacou
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 20.6.2009 19:14

POMOOOOC, zhanam vrchnu pologulu fontanky CAT IT, 3l...nase mile cicuchy ju vnoci plnu vody zhodili z kuchynskej linky a dako to neprezila...esteze nas ten rachot zobudil bo kuchyna plavala....
neviete, ci sa daju casti fontany niekde dokupit, alebo mame zainvestovat rovno do novej
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod athena 26.6.2009 5:56

ninca napísal:POMOOOOC, zhanam vrchnu pologulu fontanky CAT IT, 3l...nase mile cicuchy ju vnoci plnu vody zhodili z kuchynskej linky a dako to neprezila...esteze nas ten rachot zobudil bo kuchyna plavala....
neviete, ci sa daju casti fontany niekde dokupit, alebo mame zainvestovat rovno do novej

Predavaju sa nahradne diely k fontankam. E-shopy, ktore maju fontanky v ponuke to urcite zozenu. Posli im e-mail.
Fontanky maju v ponuke na zvieratkach, 4labkach a pesamacka
athena
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.6.2009 14:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Darinka 26.6.2009 7:23

lusil329 napísal:niektorí mačiaci uprednosťujú tečúcu vodu, aj moj orlando pije len z kohútika. a tak som im raz fontánku kúpila, aj preto, že som si myslela, že si uľahčím robotu s pravidelným čistením misky na vodu. ale nakoniec som ju dala preč, síce tam bolo písané, že ju stačí raz týždenne umyť, ale už po dvoch dňoch sa mi zdala byť oslizlá a kým som ju celú vyumývala, mala som s tým viacej roboty. bála som sa, aby moji chlpáči nemali nejaké zdravotné problémy. orlando nadalej pije z kohútika, respektíve si vyžaduje napájanie striekačkou :D a ostatní pijú radi z misky.
inak aj moj skumíček je fascinovaný tečúcou vodou, tak každé rano kým som v kúpeľke a chystám sa do práce, mu jemne pustím vo vani kohútik a on ho nadšene pozoruje a chytá :-) a ked sa sprchujem, tak mam na vani malého šmíraka :D

Moj Daro tiez nechce vodu z misky ani za boha, a preto na jeho prikaz z kupelne MNAU! musim dobehnut a pustit vodu z kohutika :rolleyes: Ale tecucou vodou a ozvenou v kupelni je uplne fascinovany, posadi sa do sprchoveho kuta a zacne vyspevovat. Samozrejme ze sa to tam super ozyva na cely dom :cat42: :cat10:
Obrázok používateľa
Darinka
šelma
šelma

Založený: 22.2.2008 23:22

Reklamy

Odoslaťod ninca 26.6.2009 8:25

dikes, poslala som par ailov, som zvedava na odpovede...nasla som americku stranku kde sa da objednat kazdy bozi srobik, ale zial ich pokrytie nesiaha az k nam...neva...max.kupime novu fontanu....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Freya 27.6.2009 18:23

My máme doma tiež túto fontánu a podľa mňa je super :-) , ale slúži skor na hranie ako na pitie a tiež keď sa naši tak pekne rozbesnia tak máme doma čo upratovať :D
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb