• Reklamy

Ako vznikla povera - čierna mačka cez cestu

len tak...
  • Reklamy

Ako vznikla povera - čierna mačka cez cestu

Odoslaťod bubleenka 10.12.2010 20:05

Čierna mačka cez cestu – poveru, že to prináša nešťastie má na svedomí pápež Innocent VIII., ktorý v 15. storočí prehlásil, že v čierne mačky sa premieňajú čarodejnice, aby mohli slúžiť satanovi. Koho videli na ulici s čiernou mačkou, bol obvinený z čarodejníctva. Mačky boli vtedy vo všeobecnosti považované za nočné „živly“, ktoré vyvolávali zlých duchov.
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Ako vznikla povera - čierna mačka cez cestu

Odoslaťod Catlin 11.12.2010 11:48

V stredoveku mali mačky v Európe veľmi zlú povesť, prisudzovali im spojenie s diablom a častokrát s odsúdenými "čarodejnicami" končili v plameňoch na hranici. V stredoveku bolo znamením čarodejníctva kadečo. Napríklad u žien modré oči a čierne vlasy. Ja to už nemám, ale moja mama bola taká.
Takže dobre, že už nie je stredovek. :evil:
Ale neviem prečo niektorí ľudia rozmýšľajú a dokonca sa aj správajú tak, akoby ešte neskončil. Hlavne k zvieratám.
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07

Reklamy

Odoslaťod Verča 10.3.2012 12:04

Catlin napísal:V stredoveku mali mačky v Európe veľmi zlú povesť, prisudzovali im spojenie s diablom a častokrát s odsúdenými "čarodejnicami" končili v plameňoch na hranici. V stredoveku bolo znamením čarodejníctva kadečo. Napríklad u žien modré oči a čierne vlasy. Ja to už nemám, ale moja mama bola taká.
Takže dobre, že už nie je stredovek. :evil:
Ale neviem prečo niektorí ľudia rozmýšľajú a dokonca sa aj správajú tak, akoby ešte neskončil. Hlavne k zvieratám.
ň

Pretože veľa ľudí má v hlave hocičo len nie to, čo by tam mali mať, preto. Ani ja toto nikdy nepochopím :cat23:
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod laura1122 4.3.2013 11:58

Ono je to tak - každému sa stane to, o čom sa presvedčí a čomu verí. Takže ak niekmu prebehne čierna mačka cez cestu, tak sa zdeptá tým, že je to nešťastie, že nakoniec bude nešťastný. Dnes je to už inak, ale stále človek nájde "zadebnencov", ktorý normálne rozmýšľať jednoducho nebudú. Tých ostatných čierna mačka maximálne tak poteší :)
chovateľské potreby pre psy a mačky http://www.sixfeet.sk/osetrovanie-a-upr ... -a-hygiena
laura1122
Nováčik
Nováčik

Založený: 22.2.2013 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb