• Reklamy

surové mäso

len tak...
  • Reklamy

Re: surové mäso

Odoslaťod inu-yasha 17.3.2013 15:30

Dorka napísal:Ale áno, už sme mali doma dva krát živú myš z obchodu. Naši sa s ňou tri hodiny hrali, nik ju nezabil, nedajbože, že by ju zjedli. :-)

Ahoj ,preco davas hrat sa mackam zivu mis ved to je tiranie :
:hellboy: ta mis nie je hracka !!!!!!!!!!!
Vinco,nalepil sa na mna ,dlhy pribech stastny koniec :-D
Vinco narodeny pr : ??.07. 2012
Vinco u nas : sob 17.11. 2012

Obrázok
Psi pribehnú na zavolanie, mačky prijmú správu na záznamník a ozvú sa Vám neskôr.” :-D
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.2.2013 15:27
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Crysis 17.3.2013 20:37

inu-yasha napísal:
Dorka napísal:Ale áno, už sme mali doma dva krát živú myš z obchodu. Naši sa s ňou tri hodiny hrali, nik ju nezabil, nedajbože, že by ju zjedli. :-)

Tak to ti radšej ani nejdem písať prečo chovatelia hadov kupujú myši :-D .
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod Dorka 18.3.2013 14:34

inu-yasha napísal:

Máš pravdu, myš nie je hračka. Pre mačky je to potrava... okrem toho tej myši sa nič nestalo, na rozdiel od toho, keď ju dáš zožrať hadovi... okrem toho, videla si už loviť mačku? Myslím takú vonkajšiu. Naši sú bytoví, takže sa k myši nemajú ako dostať. Tie vonkajšie sa tiež s myšou dlho hrajú, kým ju zabijú. Na koniec ju veľakrát ani nezjedia. Tiež je to týranie? Však predsa máme doma mäsžravcov a lovcov :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 18.3.2013 18:48

mysi sa daju kupit uz mrtve zmrazene. Tiez nevidim jediny dovod krmit mysami zivymi, macka ich narozdiel od hada bude tyrat a takisto moze dojst aj k zbytocnemu poraneniu macky.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 19.3.2013 11:13

... okrem toho, videla si už loviť mačku? Myslím takú vonkajšiu. Naši sú bytoví, takže sa k myši nemajú ako dostať. Tie vonkajšie sa tiež s myšou dlho hrajú, kým ju zabijú. Na koniec ju veľakrát ani nezjedia. Tiež je to týranie? Však predsa máme doma mäsžravcov a lovcov :-)[/quote]

Ja sa mačkám venujem už 25 rokov, z toho len 5rokov bytovým, šľachteným, čiže to, ako sa správajú voľne žijúce mačky, viem úplne presne. A môžem povedať, že ak mačka chytila myš, tak maximalne 3 krat ju nechala 30cm odbehnuť a potom ju chytila a zadrhla a až potom si ju vyhadzovala a pohrala sa s ňou - ale to fakt len zriedka- a potom ju zjedla , alebo si ju niekde uložila na horšie časy. -naše mačky si myš často dávali "uschnúť" na starú slivku a keď prišiel na ne hlad, tak ju zjedli.
Takže tiež sa priklaňam k ostatnym, že je to tyranie myši, nechať ju mačkam napospas 3 hodiny.
Keď som bola teenagerka, chovala som v byte bielu myšku, a som si istá, že aj také malé zvieratko má istý druh citov a pociťuje strach a úzkosť. Možno by ste si mali pozrieť aj nejaké prírodopisné filmy, ktoré sa zamerali aj na takéto bezvýznamné hlodavce, - aké sú to starostlivé matky, ako sa boja aj aké majú stratégie prežitia.
A keď sa odvolávate na hadov, tak si nemyslím, že by tá myš stihla pocítiť stres, keď ju had bleskove zašktí a zhltne.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34

Reklamy

Odoslaťod balisek 19.3.2013 14:05

Crysis napísal:
inu-yasha napísal:

Tak to ti radšej ani nejdem písať prečo chovatelia hadov kupujú myši :-D .

Chovatelia hadov kupují živé myši preto, lebo niektoré plazy inú než živú potravu neprijmú. Zákon dokonca priamo zakazuje kŕmenie živými stavovcami, pokiaľ kŕmený druh nevyžaduje živú potravu - a to mačky preukázateľne nevyžadujú.
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 19.3.2013 14:11

Dorka napísal:
inu-yasha napísal:

Máš pravdu, myš nie je hračka. Pre mačky je to potrava... okrem toho tej myši sa nič nestalo, na rozdiel od toho, keď ju dáš zožrať hadovi... okrem toho, videla si už loviť mačku? Myslím takú vonkajšiu. Naši sú bytoví, takže sa k myši nemajú ako dostať. Tie vonkajšie sa tiež s myšou dlho hrajú, kým ju zabijú. Na koniec ju veľakrát ani nezjedia. Tiež je to týranie? Však predsa máme doma mäsžravcov a lovcov :-)

!
Ahoj ,dobry rozdiel je ulovyt mis vonku to je priroda a retazec .!. ale hodit ju do bytu gde sa nema ako za hrabat tak to je tiranie!!!!!!!!! :zhebni: a predavaju aj mrtve zvierata a zijeme 21 storoci tak naco davat zive misi ako hracku su aj plisove ! :8:

Obrázok
Psi pribehnú na zavolanie, mačky prijmú správu na záznamník a ozvú sa Vám neskôr.” :-D
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Dorka 19.3.2013 23:11

Tak prepacte, nebolo to myslene zle a podla vsetkeho nie som jedina, ktoru napadlo kupit, alebo niekde zohnat macke zivu mys. Brala som ju od chovatela hadov, takze mys to mala tak ci tak zratane. A nebola urcena ako hracka pre macku, ale ako potrava. Myslela som, ze ju zabiju a zozeru. Avsak nestalo sa tak. Tiez som od malicka vyrastala s mackami na dedine a sledovala som ich vela krat, ked si doniesli na dvor este zivu mys. Dokazali sa s nou hrat pomerne dlho, kym ju na koniec zabili a ani nezjedli, pretoze nemali potrebu jest mysi, kedze mali dostatok potravy. Je mi luto, ze som z tohto vysla ako tyran, ale to mam za to, ze som mala odvahu to sem vobec napisat. Verim, ze takych, co to skusili je viac... Mrazene mysi som zial nezohnala, tak som doniesla teda domov zivu, chcela som im trochu spestrit jedalny listok. Inak zvieratka milujem, hlavne macky, ktore zachranujem aj z ulice. Vsetky moje macky su povodne poulicky. Ale k mysiam naozaj nemam ziadny citovy vztah ako niektori z Vas. Ako som uz napisala mysi sa nic nestalo a ani macke a kedze ju teda nedokazala zabit a zozrat, tak sa vratila k chovatelovi hadov odkial som ju povodne vzala. Tak ma prosim neukamenujte, uz sa to viac nestane...
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 20.3.2013 13:53

Dorka napísal:Tak prepacte, nebolo to myslene zle a podla vsetkeho nie som jedina, ktoru napadlo kupit, alebo niekde zohnat macke zivu mys. Brala som ju od chovatela hadov, takze mys to mala tak ci tak zratane. A nebola urcena ako hracka pre macku, ale ako potrava. Myslela som, ze ju zabiju a zozeru. Avsak nestalo sa tak. Tiez som od malicka vyrastala s mackami na dedine a sledovala som ich vela krat, ked si doniesli na dvor este zivu mys. Dokazali sa s nou hrat pomerne dlho, kym ju na koniec zabili a ani nezjedli, pretoze nemali potrebu jest mysi, kedze mali dostatok potravy. Je mi luto, ze som z tohto vysla ako tyran, ale to mam za to, ze som mala odvahu to sem vobec napisat. Verim, ze takych, co to skusili je viac... Mrazene mysi som zial nezohnala, tak som doniesla teda domov zivu, chcela som im trochu spestrit jedalny listok. Inak zvieratka milujem, hlavne macky, ktore zachranujem aj z ulice. Vsetky moje macky su povodne poulicky. Ale k mysiam naozaj nemam ziadny citovy vztah ako niektori z Vas. Ako som uz napisala mysi sa nic nestalo a ani macke a kedze ju teda nedokazala zabit a zozrat, tak sa vratila k chovatelovi hadov odkial som ju povodne vzala. Tak ma prosim neukamenujte, uz sa to viac nestane...

A ty sa nebojis chorvob ? Ved taka mis mozemat hoci co :mutagen:
A milovnik zvierat si asi tazko :cat30:
A Ukamenovanie dobri napad takyto ludia co nerozmyslaju si to zasluzia :firstplace:

Predsa je to zive zviera a naco ho budem tyrat ked su mrtve mrazene aj vzduchom chladene hydina,bravcovina,stejky,ryby,atd... :-D

Obrázok
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kikamici 20.3.2013 17:44

ja len naspäť k téme: mám dve micky uličné, vyše ročného kocúrika, ten sa vždy po surovom mäse (48 hod premrazené), hociakom a hociako nakrájanom , tak sa vždy povracia, a teraz mám 3 ročnú novú micku z ulice, tá žere surové ako najatá.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 20.3.2013 20:53

kikamici napísal:ja len naspäť k téme: mám dve micky uličné, vyše ročného kocúrika, ten sa vždy po surovom mäse (48 hod premrazené), hociakom a hociako nakrájanom , tak sa vždy povracia, a teraz mám 3 ročnú novú micku z ulice, tá žere surové ako najatá.

Tak jej to zjavne nesadlo :cat39: tak ju krm varenym :-D

Obrázok
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kikamici 21.3.2013 15:59

jasne že krmim vareným, + kvalitnými taštičkami + granulkami. To surové dávam občas len tak na skúšku, ked dám tak dva tri malinké kúsky je to OK, ale už tak pol dávky to sú problémy.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 21.3.2013 20:10

kikamici napísal:jasne že krmim vareným, + kvalitnými taštičkami + granulkami. To surové dávam občas len tak na skúšku, ked dám tak dva tri malinké kúsky je to OK, ale už tak pol dávky to sú problémy.

Ahoj ,ake granulki a ake tasticki mislim znacku ?
:-)

Obrázok
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod guest 22.3.2013 14:34

Dorka napísal:Tak prepacte, nebolo to myslene zle a podla vsetkeho nie som jedina, ktoru napadlo kupit, alebo niekde zohnat macke zivu mys. Brala som ju od chovatela hadov, takze mys to mala tak ci tak zratane. A nebola urcena ako hracka pre macku, ale ako potrava. Myslela som, ze ju zabiju a zozeru. Avsak nestalo sa tak. Tiez som od malicka vyrastala s mackami na dedine a sledovala som ich vela krat, ked si doniesli na dvor este zivu mys. Dokazali sa s nou hrat pomerne dlho, kym ju na koniec zabili a ani nezjedli, pretoze nemali potrebu jest mysi, kedze mali dostatok potravy. Je mi luto, ze som z tohto vysla ako tyran, ale to mam za to, ze som mala odvahu to sem vobec napisat. Verim, ze takych, co to skusili je viac... Mrazene mysi som zial nezohnala, tak som doniesla teda domov zivu, chcela som im trochu spestrit jedalny listok. Inak zvieratka milujem, hlavne macky, ktore zachranujem aj z ulice. Vsetky moje macky su povodne poulicky. Ale k mysiam naozaj nemam ziadny citovy vztah ako niektori z Vas. Ako som uz napisala mysi sa nic nestalo a ani macke a kedze ju teda nedokazala zabit a zozrat, tak sa vratila k chovatelovi hadov odkial som ju povodne vzala. Tak ma prosim neukamenujte, uz sa to viac nestane...

Ahoj Dorka, podla mna sa nemas za co ospravedlnovat..
ved komu aj a zaco... nerobila si nic nelegitimne a koho city to urazilo, ze si kupila svojej mice zivu mys, tak to je jeho problem, nie tvoj
Je to tvoj zivot tvoja macka tvoje peniaze (a co koho do toho, nie?)
Ja osobne nepochybujem, ze mas rada zvieratka (teda s vynimkou mysi ..ehm..a mozno pavukov a komarov..to len tipujem :D )
Moja Berta, v casoch ked bola este na dedine, lovila vsetko mozne a vlacila nam to pred dvere (skoro sme vzdy infarkt dostali, ale pochvalit sme ju aj tak pochvalili...podla mna sa chcela ukazat aka je sikovna a asi chcela zo svojich ulovkov dopriat aj nam :-) ) aj svojim malym chytala krtkov aj vtaky a kadeco a nechala ich nech sa s nimi hraju (vzdy im usli alebo odleteli) obcas aj nieco zozrala (podla rozstruseneho peria v komore) ale velmi malokedy, kedze sme ju krmili
Takze napad kupit macke zivu mys ma svoje dovody, aj ked do bytu, moje nervy, keby usla, a zaliezla niekam, tak nespi cela rodina... :D
To len tak mimochodom teda, ze neber si prilis k srdcu tie odsudenia a kriticke vyroky na tvoju hlavu, co tu padli
pekny den :wink:
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 22.3.2013 15:22

No tak takí ľudia ako ty quest, sú presne tie typy, že "no a čo veď je to len sprostá myš". Tak potom tí, čo púšťajú psov na mačky, si hovoria: "no a čo, ved je to len sprostá mačka". Tí, čo strielajú vtáky, si hovoria: "Veď sú to len sprosté vtáky" - A potom sa jedni ľudia čudujú nad tými druhými, čo je to za tyranov. Každé zviera má v prírode nejaké opodstatnenie, a ak má niekto takýto prístup, že "no a čo", tak sa nečudujme, čo potom robia decká, ako týrajú zvieratá, keď rodičia sú im "príkladom"....
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb