• Reklamy

neposkriabatelny gauc

len tak...
  • Reklamy

neposkriabatelny gauc

Odoslaťod suuzi 5.11.2012 20:26

ahojte,
mame doma 2 bytove macicky a nedokazem ich naucit, aby skrabali na stlpe, cely gauc mame dotrhany.

gauc mame latkovy, a je taky strukturovany - hrubsie a tensie nitky - perfektne to zadrapnu aj ostrihanymi pazurikmi

rozmyslame nad kupou druheho gauca - aky material sa vam osvedcil? potrebujem nejaky material, po ktorom mozu macicky skrabat, ale aby ten gauc neznicili/neposkrabali.

kozu/umelu kozu nepreferujem, ale ak je to jedina moznost, tak ok...

idelane, ak by ste mi napisali nazov materialu, pripadne prilozili nejaky link, aby som mala predstavu

dakujem pekne
suuzi
Obrázok používateľa
suuzi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.9.2010 18:37
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: neposkriabatelny gauc

Odoslaťod Haudrietka 6.11.2012 11:02

No taky material neexistuje. Ale my máme napríklad skladaci gauč, takého "staršieho" dáta výroby, a ten má v podstate celý spodok a boky drevo, iba časť na sedenie je molitan a čalunícka látka, no a na tom mám deku, a ešte ani jedneho ciciaka nenapadlo mi tam nechty zadrapovať.
A ináč, môže byť chyba aj v škrabadle, ked nechcu tam škriabať. Mama si kupila to velke škrabadlo z Lidla a tie sisalove kmene sú strašne tvrde a vytrčaju z nich akoby ostne (z toho sisalu), no picha to, je to tvrde a jej mačka tam ani raz nezaškrabla, radšej zatína nechty do kobercov. Ja som si škrabadlo robila sama a na tyče som dala lano a tam sa im škrabe jedna radosť.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod JancaB 6.11.2012 12:58

Ako napísala Haudrietka, tak taký materiál neexistuje.
Ale riešili sme niečo podobné nedávno. Mali sme koženú sedačku, ktorú sme chceli vymeniť a rozhodovali sme sa medzi rôznymi alternatívami. Koža bola inak už hrozne doriadená (nielen od mačiek ale aj detí).
Kúpili sme sedačku v látke Napoleon, ďalšie alternatívy sú Novalife alebo Carabu. Je to materiál, ktorý sa strašne ľahko čistí. Nie je studený ako koža a je odolnejší voči mačacím škrabancom. Nie že by sa nedal zničiť samozrejme, ale nie je to tak vidieť ako na koži alebo bežnej látke (nevyťahujú sa očká, nerobia sa ryhy). Moji síce cielene neškriabu, ale keď ich chytí rapel tak po nej skáču ako besní. A navyše majú pestrý výber farieb, takže ja ti odporúčam toto. :cat42:
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod JancaB 6.11.2012 13:08

http://www.inelis.cz/storage/file/04/10 ... 305892.pdf
http://foxnabytok.sk/gallery/katalog/NA ... ANOVEL.pdf

Keď hodíš do googlu tak ti určite nájde sedačky v rôznych farbách týchto látok.

Zabudla som napísať, látka má vzhľad brúsenej kože.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod belmia 16.3.2013 12:17

JanceB:
Ahoj, ja práve vyberám poťahovú látku na sedačku a keďže máme okrem mačiek aj psa, vybrala som si predbežne Napoleona, lenže včera som vyžobrala od predajcu sedačiek vzorku látky a skúsila som vtlačiť jeden pazúrik a potiahnuť a vytrhla som asi mm kúsok látky :velmismutny: , ako vyzerá Tvoja sedačka po nájazde mačiek ? Vytrháva sa z nej niečo ? sú v nej dierky ? aké poškodenie sa im podarilo ? Som z toho dosť na nervy, lebo hľadáme vhodnú sedačku už asi 4 roky, starú máme zlomenú a stokrát opravovanú, takže fakt súrne potrebujeme novú, ale neviem si predstaviť že kúpim novú z horkoťažko našetrených peňazí a o pár dní bude poničená. Predajcovi narozprávajú všetko možné, čo chce človek počuť, tak potrebujem info od niekoho z praxe.
belmia
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.5.2010 16:21

Reklamy

Odoslaťod JancaB 16.3.2013 22:32

V prvom rade musím povedať, že pri mačacích ostrých pazúroch neostane nič úplne bez následkov. Predtým sme mali béžovú koženú sedačku a keď sme sa jej zbavovali po 5 rokoch tak vyzerala ako jedna katastrofa. Na tejto novej už máme tiež škrabanec ale našťastie to nie je vidno ako na tej koženej. Vydrapnuté zatiaľ nemáme nikde. Moje 3 "malé" cicušky ju vôbec nešetria. Prebehnú sa po nej počas naháňačky ale cielene ju nedriapu. Ja by som nemenila. Keď raz táto doslúži, určite si zase vyberiem niektorý z týchto materiálov. Ale to je môj názor, niektorí chovatelia majú normálne látkové a fungujú.
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Crysis 17.3.2013 11:02

Problém bude zrejme v sisalovom lane na škrabadle.Pár rokov dozadu som kúpil z Nemecka veľké škrabadlo na ktorom si pravidelne mačiaci škrábali pazúry, no keď stľpiky zničili, kúpil som náhradné z jedného Poľského shopu a na nich si už nechcú brúsiť pazúry.Aj na dotyk je ten sisal odlišný od toho nemeckého,takže tipujem že na nemeckom je prírodný sisal a na poľskom nejaká umelá napodobenina.Rozmýšlam nad kúpou koberca z metráže a obalím s tým stlpiky,lebo najradšej sa im brúsili pazúry na kobercoch,no na plávačke im to už akosi nejde :-) .
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 17.3.2013 14:31

Crysis napísal:Problém bude zrejme v sisalovom lane na škrabadle.Pár rokov dozadu som kúpil z Nemecka veľké škrabadlo na ktorom si pravidelne mačiaci škrábali pazúry, no keď stľpiky zničili, kúpil som náhradné z jedného Poľského shopu a na nich si už nechcú brúsiť pazúry.Aj na dotyk je ten sisal odlišný od toho nemeckého,takže tipujem že na nemeckom je prírodný sisal a na poľskom nejaká umelá napodobenina.Rozmýšlam nad kúpou koberca z metráže a obalím s tým stlpiky,lebo najradšej sa im brúsili pazúry na kobercoch,no na plávačke im to už akosi nejde :-) .

Crysis mne sa koberec veľmi osvedčil.Drobcovi som urobila mini škrabadlo a obalila kobercom.Je pravda že po pol roku z neho urobil sieťku tak škrabal ale aspoň viem že splňa účel a nikam inam nechodí škrabať.Toho medzveďa sa ani nedotkne ale na ľavej strane je koberec a sedáky sú komplet obrúsené do nitky :-D
Prílohy
skr.jpg
skr.jpg ( ) Zobrazená 2046 krát
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb