• Reklamy

zabezpečenie balkóna

len tak...
  • Reklamy

Máte zabezpečený balkón?

áno
9
40%
nie
13
59%

Celkový počet hlasov : 22

zabezpečenie balkóna

Odoslaťod inga 7.6.2006 9:51

Premýšľame doma nad zabezpečením balkóna, avšak budeme sa tak asi budúci rok sťahovať a tak zvažujeme zasklievanie. Našla som jednoduché riešenie na stránke mačkysos, ktoré ma celkom zaujalo: http://www.mackysos.sk/index.php?stred= ... php&id=276
Máte tiež nejaké typy a triky na zabezpečenie balkóna?Ako ste to riešili?
Ingrid
Obrázok používateľa
inga
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.3.2006 22:56
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod juliena 7.6.2006 11:08

Toto by zaujímalo aj mňa. Lenže ja sa nepostavím na stoličku na balkóne. Bývame na 11. poschodí v paneláku. Veľmi po takej sieťke túžim, mám to dokonca odsúhlasené, len sa trocha bojím či keď sa na to mačky budú vešať (obzvlášť Mafia rada zlieza sieťky), aby sa to časom nejak nerozťahalo alebo neroztrhlo a ona neletela von z balkóna. Kebyže bývam nižšie tak sa nad tým vôbec nezamýšľam. Hmmm... :rolleyes:
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod lenka 7.6.2006 11:31

juliena napísal:Toto by zaujímalo aj mňa. Lenže ja sa nepostavím na stoličku na balkóne. Bývame na 11. poschodí v paneláku. Veľmi po takej sieťke túžim, mám to dokonca odsúhlasené, len sa trocha bojím či keď sa na to mačky budú vešať (obzvlášť Mafia rada zlieza sieťky), aby sa to časom nejak nerozťahalo alebo neroztrhlo a ona neletela von z balkóna. Kebyže bývam nižšie tak sa nad tým vôbec nezamýšľam. Hmmm... :rolleyes:

Ja už mám tiež zasieťovaný balkón, vyzerá to podobne ako to na macky.sos, ale pletivo je osadené na drevenom ráme (každé jedno očko je prichytené klincom, ktorý je ohnutý a tak ho drží) a rám je prišróbovaný na bočné steny balkóna, na strop a aj na obkladačky - musím to odfotiť. Bolo to hotové za hodinku a pol.
Klučková Lenka
Žilina

Bonifác / kríženec TUA - veeeľký lenivec
Ginger / kríženec BRI
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod inga 7.6.2006 12:08

Lenka prosím ťa pošli foto, ja som tiež rozmýšľala nad tými dodkami po boku a ešte dáme asi dve aj do stredu, presne aby sa to nezvalilo, keďže balkón je dlhý.
Ingrid
Obrázok používateľa
inga
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod janula 7.6.2006 12:10

balkon bohuzial alebo chvalabohu nemame, takze musim zasietovat iba okno a aj to sa chystam uz dost dlho :cerveny:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.6.2006 12:14

My sme mali zasieťovanú loggiu v byte - ale nie pletivom, lež takou špeciálnou sieťou na mačky... malo to tú výhodu, že po nej mačky v žiadnom prípade nemohli šplhať, pretože sa ohýbala a tým im odopierala tak potrebnú stabilitu.. Veľkosť ôk bola 4 x 4 cm; hrúbka vlákna tuším 0,5 mm. Tiež mala zelenú farbu, takže ho zdola (bývali sme na 6.p.) vôbec nebolo vidno. Celé nás to vyšlo do 1000,-SK aj s hmoždinkami a háčikmi...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.6.2006 12:22

juliena napísal:Toto by zaujímalo aj mňa. Lenže ja sa nepostavím na stoličku na balkóne. Bývame na 11. poschodí v paneláku. Veľmi po takej sieťke túžim, mám to dokonca odsúhlasené, len sa trocha bojím či keď sa na to mačky budú vešať (obzvlášť Mafia rada zlieza sieťky), aby sa to časom nejak nerozťahalo alebo neroztrhlo a ona neletela von z balkóna. Kebyže bývam nižšie tak sa nad tým vôbec nezamýšľam. Hmmm... :rolleyes:

Nemusíš sa vôbec báť, pre mačky je to bezpečné a veľmi to oceňujú - hlavne v letných mesiacoch! Jediný problémik môže byť montáž - :jaziram: Nevyhneš sa totiž vrtaniu do betonu v dosť vysokej výške...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod inga 7.6.2006 12:53

Bea prosím ťa odkiaľ si mala to pletivo pre mačky? Premýšľala som nad nejakým ohybom alebo niečím takým aby sa nedostali vyššie.
Ingrid
Obrázok používateľa
inga
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod juliena 7.6.2006 12:55

Bea napísal:

Nemusíš sa vôbec báť, pre mačky je to bezpečné a veľmi to oceňujú - hlavne v letných mesiacoch! Jediný problémik môže byť montáž - :jaziram: Nevyhneš sa totiž vrtaniu do betonu v dosť vysokej výške...

Ja som hrozný výško-strach, takže na to asi niekoho najmem, nejakých robošov alebo firmu čo mi to zasieťuje.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.6.2006 13:18

Ja by som tam tiež neliezla sama. Obetoval sa môj manžel - stál na loggii na 6. poschodí na rebríku a vŕtal do stropu do bet. dosky... "Istila" som ho autolanom a celý čas som sa mu vyhrážala detailnými popismi všetkého, čo mu urobím, ak sa opováži vypadnúť zo šiesteho poschodia a zabiť sa! Všetko sme šťastne absolvovali - len ja som si po pár dňoch objavila šedivé vlasy.... :velmismutny:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod juliena 7.6.2006 13:24

Bea napísal:Ja by som tam tiež neliezla sama. Obetoval sa môj manžel - stál na loggii na 6. poschodí na rebríku a vŕtal do stropu do bet. dosky... "Istila" som ho autolanom a celý čas som sa mu vyhrážala detailnými popismi všetkého, čo mu urobím, ak sa opováži vypadnúť zo šiesteho poschodia a zabiť sa! Všetko sme šťastne absolvovali - len ja som si po pár dňoch objavila šedivé vlasy.... :velmismutny:

Obávam sa, že ja by som hustila tak do rodinného opovážlivca, že by asi radšej aj sám skočil... preto radšej robošov, oni majú laná a istenie a odvahu. :D
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.6.2006 13:31

juliena napísal:
Bea napísal:Ja by som tam tiež neliezla sama. Obetoval sa môj manžel - stál na loggii na 6. poschodí na rebríku a vŕtal do stropu do bet. dosky... "Istila" som ho autolanom a celý čas som sa mu vyhrážala detailnými popismi všetkého, čo mu urobím, ak sa opováži vypadnúť zo šiesteho poschodia a zabiť sa! Všetko sme šťastne absolvovali - len ja som si po pár dňoch objavila šedivé vlasy.... :velmismutny:

Obávam sa, že ja by som hustila tak do rodinného opovážlivca, že by asi radšej aj sám skočil... preto radšej robošov, oni majú laná a istenie a odvahu. :D

Hmmmm, to ťa ale potom asi vyjde dosť draho.... Vlastne neviem o nikom, kto by toto špeciálne robil..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Ada77 7.6.2006 13:44

Na strankach happycat.sk najdes tiez navod na montaz a pripajam aj link kde sa da ochranne pletivo objednat kosiksport.sk
Existujú dve útočiská pred biedou sveta – hudba a mačky. (A. Schweitzer)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pascal Magic Gold of Eulalie, CZ (RAG n)
Sir Lancetti Royale á Chardani, CZ (RAG n 21 04)
Obrázok používateľa
Ada77
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 31.5.2005 7:45

Reklamy

Odoslaťod catka 7.6.2006 15:33

ada, diky za tu linku, je uzitocne vediet kde predavaju pletiva.

ja nemam balkon,ale otvoreny vacsi priestor, takze budem musiet postavit asi nieco ako volieru. mate s tym niekto skusenosti?
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod lenka 15.6.2006 7:32

Tu je pár fotiek nášho zasieťovaného balkóna. Materiál: pletivo 2x2m, 4 L-ka, 14 hmoždiniek + šróby, 4 dlhšie drevené hranoly, klince na pripevnenie pletiva na hranoly.
Prílohy
zasietovany balkon3.jpg
zasietovany balkon3.jpg ( ) Zobrazená 9313 krát
zasietovany balkon2.jpg
zasietovany balkon2.jpg ( ) Zobrazená 9317 krát
zasietovany balkon1.jpg
zasietovany balkon1.jpg ( ) Zobrazená 9312 krát
Klučková Lenka
Žilina

Bonifác / kríženec TUA - veeeľký lenivec
Ginger / kríženec BRI
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb