• Reklamy

Siamská mačka

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Re: Siamská mačka

Odoslaťod vilmacka 26.5.2012 22:05

Čas je našim nepriateľom a hlavne ak nejakého koníčka máme. Moja Zuzanka mi dokáže vyplniť časa aj drzo sedieť pred obrazovkou počítaca keď sa snažím spraviť si obraz čosa vo svete /mačacom/ deje 5.4.2012 sme mali trinášť rokov a sme vo veku siamky babičky. Zatiaľ nám zdravie slúži i keĎ viac spinkame. Naša Zuzana je typ pravej siamskej mačky aj s podbruškom, ktoré napomáha siamke prekonať neuveriteľné malé priestory, Podľa amerických plemien siamky vytiahnuté až na typ orientálky sú výsledkom zásahu chovateľov, ale siamka bola pôvodne užitková mačka, čistila priestory siamských králov od "votrelcov" a dodnes neznesie vo svojom rajone ani muchu.Je svetloplachá a farbu očí zistíme ak nie je na priamom slnku. bolo by pekné objaviť v mojom okolí /Bratislava / niekoho s pravou siamskou mačkou a vymeniť si poznatky a skúsenosti. Vilmacka :cica2: :cat40: :1l0:
Zdravím
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.7.2010 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod balisek 27.5.2012 18:47

Neviem, čo presne myslíte pod "pravou siamkou mačkou". SIA má skrátka vyzerať tak, ako to popisuje aktuálny štandard - inak to nie je siamka! Všetky plemená prechádzajú istou genéziou a ich vzhľad sa za desiatky rokov postupne menil. Chápem, že nie každému sa musia tieto trendy páčiť. V tom prípade je vždy možnosť siahnuť po inom plemene. Ak sa Vám moderná SIA zdá príliš extrémna, určite Vás uspokojí thajská mačka, ktorá sa svojou morfológiou významne blíži povodným mačkám zo Siamu. Ďalšou alternatívou sú napr. tonkinky (ktoré sú výsledkom kríženia siamských a barmských mačiek) alebo barmy. A pokiaľ by šlo len o farbu, v colorpoint verzii existuje veľké množstvo plemien.

Bohužiaľ, producenti bezpapierákov ťažia z toho, že vačšina ľudí chce len "farebnú mačku" a za čistokrvnú siamku vydávajú čokoľvek, čo má odznaky a modré oči. Lenže siamku netvoria len akromelanické znaky - je to i o ďalších plemenných charakteristikách a hlavne o povahe. Neberte to prosím osobne, ale ani Vaša mačka sa nechová ako pravá siamka. Píšete, že je je to "netýkavka", na nejaké hladenie a maznanie si veľmi nepotrpí, cudzím ľuďom sa skor vyhýba... Typická SIA sa správa presne opačne - intenzívne vyhľadáva kontakt s človekom, je neuveriteľne komunikatívna až "vlezlá", miluje návštevy (ďalšie ruky na hladenie) atď.

PS: Neexistuje ani čosi ako "siamka vytiahnutá na typ orientálky". Orientálna mačka bola v 50. rokoch vyšľachtená zo siamky, nie naopak. Mačky ORIENTÁLNEBHO TYPU je obecné označenie určitej skupiny plemien, do ktorej patria siamská, orientálna (kráto- a dlhosrsté), balinéska, sejšelská, petrbald a thajská.
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod tasha 30.7.2012 13:15

K tomutu poviem toľko, že či je to naozaj v poriadku, že sa tie plemená rokmi takto extrémne menia. Lebo dnešný typ siamky s PP, to je úplný extrém. Možno je to niekedy viac na škodu ako k úžitku. tak ako aj pri psoch. toť môj názor na vec.
a my sme dostali (už je to pár mesiacov dozadu) darček od partie k novému domčeku a k nášmu Pawíkovi. Siamku - Mikeeho. Je bez PP, ale nevadí mi to práve z toho dôvodu, že keď som potom pozerala mačiatka siamok s PP, tak ma žiadne neoslovilo, že láska na prvý pohľad. Ja som zástanca PP, ale myslím, že siamke práve jej zmenený vzhľad veľmi ublížil.
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 1.9.2010 20:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb