• Reklamy

Siamská mačka

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Siamská mačka

Odoslaťod balisek 25.7.2009 19:50

od sona123456 24.7.2009 10:29

Mal niekto či už vy alebo vaši známy doma siamsku mačku? dočítala som sa že má hlučnú povahu a že sú nepokojne energetické..má s tým niekto skúsenosti? či robila velké problemy alebo tak..
vopred dakujem

Soni, siamky mám doma rovno dve (teda jedna je orientálka, ale rozdiel je len vo farbe). Sú to vyslovení extroverti, ktorí milujú a vyhľadávajú kontakt s človekom. Hovorím o nich, že sú "na suchý zips". Kamkoľvek sa po byte pohnem, mám ich stále za patami, keď si sadnem hneď sú mi na kolenách, v noci sa mi cpú do postele... Pri každej domácej činnosti musia asistovať. Milujú návštevy a každého príchodzieho vítajú s nadšením.

Siamky sú veľmi komunikatívne a radi sa s Vami "rozprávajú". Používajú k tomu širokú škálu roznych zvukov. Niekomu to príde milé, inému to ide na nervy (zvlášť preto, že siamka má dosť zvučný a drsný hlas). Čo sa temperamentu týka, nie sú to žiadny "gaučáci" - milujú naháňačky a divoké hry.

Siamka nie je plemeno pre každého. Ak hľadáte nenáročného spoločníka, ktorý bude vačšinu času tráviť pokojným podriemávaním a len sem-tam si príde pre pohladenie, nebude nič pre Vás. Siamská mačka potrebuje, aby si ju niekto neustále všímal, hladil ju, rozmaznával, hral a rozprával sa s ňou... Ak zostáva dlho sama a dostatočne sa jej nevenujete, bude frustrovaná a može sa stať deštruktívnou. Ak ale má dosť pozornosti, je to neodolateľný a dokonale bezproblémový domáci spoločník.
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Re: Siamská mačka

Odoslaťod Freya 25.7.2009 20:45

Naša jedna známa má siamku doma a musím potvrdiť, že sú to mačky energické a plné života typu: všade musí byť, všetko musí vedieť :cat75: a všetko musí okomentovať :D Plne súhlasím s tým čo tu balisek napísala :-D
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Garfield 2.8.2009 10:33

Siamská kočka je jedinečná svou povahou, vzhledem a inteligencí, ale není to kočka pro každého. Citlivějším osobám může vadit její hlasový projev, dotěrnost, může působit i destruktivně. Pokud Vám tohle nevadí můžete obdivovat její elegantní vzhled, užívat si její společenské povahy a třeba i společné procházky v přírodě. Mezi jednotlivými siamskými kočkami jsou povahové rozdíly. Vždy když slyším vyprávění ostatních chovatelů, říkám si, ten náš kocourek je zlatý. A on fakt je.

Obrázok
Garfield
Nováčik
Nováčik

Založený: 2.8.2009 9:59
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod balisek 3.8.2009 12:47

Garfield napísal:Mezi jednotlivými siamskými kočkami jsou povahové rozdíly. Vždy když slyším vyprávění ostatních chovatelů, říkám si, ten náš kocourek je zlatý.

Možem len súhlasiť. Hoci naši dvaja patria k jednému plemenu, povahovo sú každý úplne iný.

Kocúr (biely siamák) je relatívne kľudný a tichý pohodár, tak trochu "ťunťa". K spokojnosti mu stačí niekomu sa upelešiť na kolenách a nechať sa škrabať za uchom. Pozornosti sa dožaduje veľmi decentným sposobom - upretým pohľadom, postrkávajím tlapkou a hlavou, tichým "hrkútaním". Dokonca i hlas má na siamku celkom príjemný, používa priamo vzorové mňaukanie.

Zato mačka (lila orientálka) je jeho presným protipólom. Hlučná, neustále všetko komentujúca, večne s niečím nespokojná, všade je jej plno... Dokáže byť až neuveriteľne otravná a neodbitná. A hlas má ako zachrípnutá vrana:-)

I keď sú každý svojim sposobom krajným povahovým extrémom v rámci plemena, obaja majú jedno spoločné - sú nesmierne kontaktní, spoločenskí, potrebujú a dosledne vyžadujú poroznosť ľudí.

PS: Garf je veľký fešák. A tu sú zas moje nádhery:

Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 28.7.2010 10:51

Aj ja by som chcela poslať svoju skúsenosť so siamskou mačkou. Naša Zuzanka má 11 slovom jedenásť rokov. Ak niekto uvažuje zaobstarať si mačku na hranie určite nie siamku. Moja skúsenosť je taká, že v prvom rade siamka neznáša zatvorené dvera. Svoj "rajón" musí plne ovládať a mať ho pod kontrolou. Ako spoločník je úžasná vie vycítiť moje nálady a pri malom náznaku nejakej "depky" bude robiť všetko možné, aby ma rozveselila. Néznáša návštevy, ktoré si sadnú na jej miesto a patrične to dáva najavo, Tie miesta strieda takže vyženie , alebo sa snaží vyhnať "votrelca". Je veľmi učenlivá dokonca ak sa jej chce bude i aportovať. Chceli sme pred polrokom zohnať jej kamošku a jedna veľmi dobrá pani nám priniesla malú černulku., no jej chovanie bolo také, že si ju musela znova odniesť. Tri dni ju vytrvalo ignorovala syčala naňu a okamžite opustila priestor kde sa malá černulka snažila sňou skamarátiť. Ak ešte raz mačku tak určite siamku. Je to hrdé nezávislé stvorenie a potom sa majite teší ak mu prejaví svoju náklonnosť. :1l0: :cat16:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.7.2010 10:20

Reklamy

Odoslaťod tasha 1.9.2010 20:25

ahoj.
Ja som si priniesla asi pred dvomi týždňami malého kocúrika. Mamička bola siamská, ktorá zdrhla a prišla aj s prekvapkom v brušku. Pôvodne sme chceli drobca na dvor, ale to sa nedalo. Malý spí so mnou v postely a je neskutočne ukecaný. Tak som začala trošku pátrať po tomto plemene a dostala som sa sem. Asi sa mi Vaše rady zídu. ďakujem už dopredu
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 1.9.2010 20:12

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 3.9.2010 17:59

Maličký siamský mačiak..........Aj Vám troška závidím, Ak u siamky dosiahnete náznak disciplíny to je obrovský
úspech. S našou Zuzankou sa dnes ( 11 rokov) dá aj diskutovať. Ako keby mi rozumela. Iba veterinár ma presviedča
že to reaguje na intonáciu a že je to predsa len zviera. Vie mi naznačiť aj to čo bude jesť. Pozor na vyberavosť v jedle
to je u nás problém. Siamka čo je u nej typické odmieta určité jedlá a ani hlad ju nedonäúti, aby povolila. Zatiaľ má vyššie skore a ja obvykle kapitulujem. Ale musím podotknúť, že veterinár ju okrem pravidelného očkovania a kastrácie ošetroval
iba dva razy, raz nachladla a raz mala alergiu. To je äúspech za jedenásť rokov. Budem rada ak napíšete ako pokračujete
v dennom súboji, lebo výchova siamky je súboj , ale každý uspech je o to milší.
Zdravím vilmačka :cat41: :cerveny: :hearth:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod cica-mica 4.9.2010 6:48

pridám sa aj ja...mám siamsého kocúra a je to fakt jeden divoch! je tak na mňa naviazaný,že keď prídem domov z roboty,tak ho ide rozdrapiť ako mravčí..sťažuje sa ,že bol celý deň sám!No a to nehovorím o tom,keď telefonujem,alebo príde za mnou priateľ,vtedy ma búcha labkou dovtedy,pokiaľ nevenujem pozornosť len jemu! Ráno ma budí už o 4.30h takým spôsobom,že mi skáče na nohy aby som už vstávala,no a keď chytí amok tak lieta tak,že nestíha vyberať zákruty!Zo začiatku dostával bitky,ale zistila som,že to nemá význam-on má totiž toľko rozumu,že to potom robí napriek! No proste je to diviak,ale neskutočný maznák! No a čo sa týka stravy tak to je fakt problém,aj keď pani od ktorej ho mám mi tvrdila,že spapká aj ryžu,zemiačiky...no máš ho videť!..to je problém,radšej nebude dva dni žrať..a potom ma samozrejme zlomí! :wink: Rada si prečítam informácie o siamských mačkách,lebo je to fakt osobitné a náročné plemeno.
cica-mica
Nováčik
Nováčik

Založený: 18.8.2010 23:06

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 7.9.2010 20:25

Téma siamská mačka ( a majitelia mi dajú za pravdu) je tak široká, že písať by sa dalo určite skoro donekonečna. Naša mačička zatial bitku nedostala, iba raz keď manželovi zožrala pracne vypestované avokádo. :cat22: Mačka chodením po človeku, ako opisujete dáva najavo, alebo chce dokázať, že ona je tu pánom a aj ja sa budím na to, že sa po mne prechádza.Už sme si obe zvykli, že nereagujem i keď ma to samozrejme zobudí a ona sa potom niekde pri mne uloží a spime´ďalej. Opíšem jednu peknú príhodu s veterinárom . Využívam služby pojazdného veterinára ,pretože Zuzanka nebýva chorá a na odčervenie a preočkovanie to stačí. Vždy pri návšteve veterinárnej ambulancie bola síce vystrašená ale pokojná aočkovanie prebehlo bez problémov. Až sme začali využivať služby pojazdného vet. Prvý raz prebehlo všetko bez problémov, lenže tá bystrá opica si tohto pána jeden celý rok pamäútala a keď prišiel orok stala sa z našej siamky šelma. Síce sa nám ju zaočkovať podarilo, ale v svojom prostredí reagovala ako divé zviera. Pán doktor celý prekvapený mi vysvetlil, že to robí preto, že si chráni svoje teritórium. A tak teraz sa znova blíži čas očkovania a ja neviem čo urobiť. Asi jej ostriháme ihličky na labkách. Zdravím
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod tasha 11.9.2010 22:34

Tak darí sa nám celkom dobre. Paw sa skamarátil so sestrinou mačkou (trvalo nám to asi týždeň a bolo to vážne náročné, ale teraz sú to kamaráti). Je stále ukecaný, ale relatívne poslušný. nedá sa povedať,že by bol nejak extrémne zlý. no vzberavý je teda naozaj veľmi. kúpila som mu konzervy animonda, ktoré sú naozaj kvalitné a on sa tvári, že čo to doňho tlačím. spapať tospapá (aj keďzo začiatku nasilu). Ale keď sa sestrinej mačke otvorí kitekat, tak sa za tým ide potrhať. a to som mu naozaj chcela dávať kvalitné, ale viditeľne kašle na mňa. granule royal c. zje, ale viac mu chutia brit care. no neviem.je divný.
mám 2 otázky.
1: koľko g má denne priberať. cca.Momentálne priberá cca 15 - 25 g. Aj to až keď som doňhozačala tlačiť animondu. teraz má 910g
2: do kedy sa mu bude vyfarbovať tvárička (resp. celé telo)? stále tmavne a už by aj mohol prestať :D
snáď čoskoro hodím aj nejaké fotky.
Ďakujem
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 18.9.2010 6:20

Od poslednej navštevy sme absolvovali očkovanie ( to bol zážitok) a tak si nažívame so Zuzankou, ktorá sa stále snaží
ovladať plne svoju svorku (ja a manžel) :cica2: My máme opačný problém s vyfarbovaním, vekom Zuzana bledne, hlavne
okolo očí a papulky. Keď nepoznáte otca malého mačiaka ťažko povedať čo sa z neho vyfarbí. S váhou si nerobte veľmi
starosti, siamky nebývajú velmi velké. Naša stará Zuzka má velmi striedavu váhu,max asi štyri kg. Ak sa jej v žalúdku nazbierajú bezoáre sama si dáva pôst, okusuje iba trávu a tú vyvracia,. :mutagen: A to je kastrovaná.
Píšte, velmi rada si prečítam skúsenosti aj od iných majiteľov siamských mačiek, ktorí ich maju pre svoje potešenie.
Zdravím :zhebni: :bye: :cica2:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod tasha 22.9.2010 10:50

No otec bol podľa všetkého biely kocúr. iba toho videli potulovať sa po okolí. Paw má tváričku peknú, aj chvostík a labky. len mu nejak čudne tmavne aj chrbát a na zadočku sa mu robia také dve tmavšie guličky :D takžee je extrémne vtipný.
My nechceme aby bol nejaký obrovský, ale zdal sa mi strašne chudučky. bolo mu cítiť kosti. Ale už priberá pekne. Aj rastieme. no mení sa zo dňa na dňa. Konečne vydrží úplne celú noc spinkať, aj keď musí byť natlačený úplne na nás prípadne spať mne na hrudi. ukecaný je stále, ale jesť si nevypýta. na jedločaká potichu. A pradie strašne nahlas. ako taká pokazená hračka. Máme trošku problém s ničením nábytku. na to ho naviedla stará mačka. tá si ho strašne bráni. je to mrcha...
Prílohy
IMG_8532.jpg
IMG_8526.jpg
tu vidieť ako podivne tmavne :D
IMG_8514.jpg
s nadin
IMG_8379.jpg
ešte maličký
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod cica-mica 22.9.2010 16:48

no je krásnučký...ja mám presne tak isto sfarbeného môjho kaca,nebojte sa on priberie,ale celkovo siamské mačky nebývajú tučné,môj má od 3,5-4kg a to už má 1,5roka
cica-mica
Nováčik
Nováčik

Založený: 18.8.2010 23:06

Reklamy

Odoslaťod tasha 27.9.2010 13:01

máme nové fotečky, tak sme sa prišlipodeliť ako sa meníme zo dňa na deň :) a naučili sme sa liezť po stene. mama bude mať určite radosť
Prílohy
IMG_8605.jpg
IMG_8617.jpg
naše krásne očká,tak sa im tešíme :D
IMG_8625.jpg
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 29.9.2010 6:12

Je nádherný, keby ste vedeli aký bohatý život Vás čaká. :befucking: :hearth: :cica2:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb