• Reklamy

Siamská mačka

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Re: Siamská mačka

Odoslaťod tasha 29.9.2010 12:37

nooo, tak to uz zaciname zistovat. Ale velmi sa mu tesime. Dakujeme. Takze podoba sa aspon trosicku na siamku? :D ale je to maly cert. Vkuse vymysla. Ja sa bojim, ze znici sedacku ked sa prestahujeme, tak sa to snazim nejak poriesit
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 1.9.2010 20:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 30.9.2010 17:08

Bez problemov poproste veterinára, aby mu strihal pazúriky.On vie koľko môže . Pritom ale mačiačik musí mať svoje škrabadlo /on sám si vyberie,kde sa mu pazúriky dobre brúsia/. Ja mám starý kusok koberca, ktorý sa síce do interieru nehodi, ale Zuzana často zapára pazúriky do tejto "handry". Potom dá pokoj iným častiam nábytku. Dokonca je ešte otočený naopak a stočený takže si myslím, že pripomína kmeň stromu. :befucking: On sa upokojí keď troška podrastie, ale treba ho karhať keď si brusi labky niekde inde a položiť ho tam kde môže. Siamka si to veľmi rýchlo zapamätá.
Teším sa keď opisujete ako vyvádza, to mi pripomína mladosť našej Zuzanky. Len škoda, že neznesie ďaľšiu mačku v svojom okolí ináč by sme už určite mali aspom jednu kamošku, takto so mnou chodí /ak nespí) aj na WC.
:bye:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.7.2010 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod tasha 2.10.2010 19:40

Pazúriky mu strihám. S týmnemám problém. strihámich aj svojim psom, potkanom aj zvieratám v petcentre, takže pohoda. na to veterinára nepotrebujeme. aj antibiotiká sme pichali sami. škrabadlo má, zatiaľ také malé a teda ešte aj to čo má sestina mačka. A samozrejme mamina sedačka. my sa teraz budeme sťahovať, takže tam to bude celé inak. bude tam sám, s novými vecami. bde nová sedačka, ktorú podľa všetkého asi na začiatok nastriekam sprejom, aby ho to odpudzovalo.
no a dnes sme konečne našli vhodný konár na nové škrabadlo. už je odpílený, aj očistený od kôry. teraz ho necháme preschnúť a uvidíme čo sa nám podarí vykúzliť.
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod tasha 20.10.2010 12:00

pridávame nejaké novéfotky.drobec celkom poslúcha.
Prílohy
IMG_8675.jpg
IMG_8673.jpg
IMG_8649.jpg
IMG_8644.jpg
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod balisek 20.10.2010 22:26

Tasha, otcom Vašeho mačiatka musel byť buď kocúr s colorpointovou vlohou (navonok može mať akúkoľvek farbu kožucha - colorpointový gén "c" je recesívny a "veľké Céčko" pre plnú farbu ho prekryje), alebo tiež colorpoint. Nechcem, aby to vyzeralo, že Vám malého kritizujem, ale "siamskú" má viac-menej len tú farbu. Typovo je to skor normálna mačka (tvar hlavy, uši, stavba tela). Predpokladám, že mama je bez PP a tiež pomerne netypová. Podľa fotiek to vyzerá, že kocúrikovi zľahka "utekajú" očká. Trpeli tým povodne siamky, dosledným vylučovaním z chovu sa dnes túto vadu podarilo odstrániť. Občas sa však prejaví práve v neregulovanom, bezpapierovom chove. V každom prípade je kocúrik nádherný. Colorpointové mačky vždy vyzerajú exkluzívne a ušľachtilo. Nech Vám mača rastie do krásy a robí Vám len radosť.

Či mačka bude alebo nebude škriabať poťahy je vždy vo hviezdach. Vačšina sa uspokojí so škrabadlom, niektorý "úchyláci" sú ale vysadený na čalúnený nábytok - a to bez ohľadu na druh, počet, veľkosť škrabadiel, ktoré im kúpite. Moja orientálka je dáma a nikdy by sa ničoho iného než škrabadla nedotkla. Kocúr však už úspešne zlikvidoval jednu sedačku - nepomáhalo karhanie, odnášanie k škrabadlu, striekanie vodou ani aplikácia odpudzovacích sprejov... Jediným účinným opatrením bolo oblepiť rizikové miesta priehľadnou lepiacou páskou. Zaujímavé však je, že keď sme si po presťahovaní obsatrali sedačku novú, vobec ho nelákala. Možno je to voňou, možno materiálom (povodná bola mikroplyš, táto je z hladkej látky - čosi ako látkový "semiš").
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod tasha 21.10.2010 9:48

Ja naozaj netuším čo bol otec ani či je mama s PP. Viem, že po tomto prekvapku ju išlidať sterilizovať aby sa nič podobné neopakovalo. Narodilo sa im niekoľko mačiatok a všetky darovali. Ja som myslela, že to bude nejaká klasická cicuška k domu. aj on mal byť pôvodne pri dome, ale tak keď mi priniesli toto malé, tak sme sa rozhodli, že si drobca necháme v byte. Hej hej,tie očká má také podivné drobček. Ono my sme hľadali cicušku k domu na dvor. obyčajnú. A že máme zrazu toto, je prekvapenie aj pre nás, ale veľmi sa mu tešíme a učíme sa spolunažívať. ale on má tak úžasnú povahu, že je to celkom jednoduché.
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod balisek 21.10.2010 14:13

Tashi, pokiaľ kocúr skutočne škúli (podľa fotiek to tak vyzerá), pobyt vonku by pre neho ani nebol vhodný. Takto postihnuté mačky majú zhoršené priestorové videnie a odhad vzialenosti, takže pohyb vo vonkajšom prostredí je pre ne rizikovejší (auto, pes atď.) než pre "normálne" jedince. Inak siamka je ideálna bytová mačka. Ak má dosť pozornosti a kontaktu s ľudmi, je úplne bezproblémová.
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod tasha 21.10.2010 16:03

no ako vravim, netusili sme co to bude. Cakali sme obycajnu macicku.ale kedmi priniesli tohto drobceka a vraveli, ze matka je siamka, tak sme sa rozhodli krpca nechat v byte.a sme tak spokojny.mozno raz sa odhodlame aj k siamke s rodokmenom. Mozno.takto sa tesime z drobceka a kazdy den cakame co nam znova vyvedie.
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 23.10.2010 17:18

Zdravím,
Obdivujem spokojnosť Vášho kocurika s oblečením a postrojom. Mne sa dodnes nepodarilo našej siamke
navliecť ani obojok. Ja dáma , hrdá nezávislá a ani mojkanie nie je pre ňu zaujímavé.Keď sa mi podarí ju zobrať na ruky tvári sa ako keby poskytovala nejakú milosť a okrem mňa ju nik nemôže zobrať na ruky. Raz som ju skusila v prepravke zobrať von a pustiť ju na trávnik, ale to sa mi nepodarilo, asi si prepravku zapamätala v súvislosti s veterinárom. Už som to ani neskúšala. Rada spí v lete na lehátku v chládku na balkone , alebo večer sa po ňom poprechádza a šup domov. Takto si pestro žijeme. Nech žijú milovníci mačiek. Neviem či je to len tu na Slovensku, že vonkajšie mačky prežijú len ak sú plaché, ale pri návšteve Chorvatska konretne mestečka Tučepi, ktorá leží na úpätí horyBiokovo sa mačky pohybovali medzi hosťami a nikomu to nevadilo. Zrejme blízkosť hory s obrovskými kamennými útvarmi spôsobila, že mačky mali vyvinuté mohutné zadné nohy a plochejší a širší nos. Z každej mnou navštívenej krajiny som fotila pouličné mačky a to by bolo zaujímavé ich porovnávať. Napr. V Moskve krutá zima spôsobila, že pouličná zmes má krásnu srsť. Ale to asi na dnes stačí. :cica: :1l0: :bye:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod tasha 22.11.2010 12:36

Spokojnosťou by som to nenazvala, ale tak keď musí, tak to toleruje. Vonku sa mu páči, ale skôr na rukách :D alebo spinkať v lone. to je preňho. On je strašne prítulný. príde len aby ste ho škrabkali a keď ho ignorujt, tak začne hlasno mňaukať a dožadovať sa svojho
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 19.1.2011 22:04

Tasha, dávno ste sa nepochvalili s dosiahnutými uspechmi pri výchove malého siamaka. Som zvedavá či Vás neopustilo počiatočné nadšenie. Ináč sa siamka chová ako malá, ináč ako pubertiak, a najlepšia je už ako babička. Ozvite sa. :velmismutny: :taktotosity:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod deeeee 8.9.2011 19:26

Siamskú mačku vrelo doporučujem je to pes medzi mačkami. Doporučujem si zaobstarať čistokrvnú siamksú mačku, čo znamená že má rodokmen, že je zdravá a má tie najlepšie vlasnosti o čo zodpovedným chovateľom ide. exterierovo nevyhovujúce mačiatko sa predáva iba ako mazlíček na kastráciu.je to lacná záležitosť maznáčik vás výjde približne 400e. Vedie to k rozumnej veci a podporujete zodpovedný chov, a nie množiteľov ktorý toto ušlachtilé plemeno degenerujú a pastačia, a rozdávaju mačance kade tade hocikomu, zviera je potom zanedbané a behá si volne kade tade! rozmnožuje sa to hocikde a celú záhradu mam oštanú od cudzích mačiek a kocúrov. Nech im niekto ublíži alebo dokonca zabije, trpia parazitmi a chorobami.

Siamské sfarbenie má mnoho mačiek, a iných plemien, vôbec nemusí ísť o siamskú mačku! ako napr. Thai cat

Je nezodpovedné pastačiť toto staré plemeno ktoré sa šlachtilo storočia a nejaké nezodpovedné idividum ho pokríži a znehodnotí základne exterierové vlastnosti, charakter a zdravotný profil behom pár rokov!!!

radšej si zaostarajte opustené mačiatko z utulku

Moj kocúr je užastný učenlivý a je to mazel akého som u mačiek ešte nevidela, ale u siamských a orientálnych mačiek je to základná vlastnosť.
Chodime spoločne na vychádzky a do záhrady chodíme len spolu, bez vodítka, neuteká pohybuje sa len tade kade má a netúla sa po susedoch a neobťažuje okolie.
Vie pochopiť toninu hlasu keď sa mi niečo nepáči a nemá to robiť, tak prestane. Vie dobehnúť na privolanie.
sú to ohromný jedlíci, majú mať krásnu elegantnú postavu do 5 kg kocúry a predlženú hlavu s veľkými ušami!
Obrázok používateľa
deeeee
Nováčik
Nováčik

Založený: 14.11.2010 22:56

Reklamy

Odoslaťod tasha 13.2.2012 16:39

IMG_1500.jpg
Vilmacka, dlho sme tu neboli, ale všetko je ok. však zachvíľu rozpíšem.
Deeeee, áno je to nezodpovedné, ale aj to sú mačiatka, ktoré by sa do útulku mohli dostať. My osobne sme krpca nekupovali ani sme nehľadali siamku. Jednoducho to bola náhoda. Chcela som mačiatko k domu. Títo ľudia sa práve v tom čase zastavili u nás na predajni, či nevieme o niekom kto by chcel mačiatko, že sa im narodili. Ja som sa hneď prihlásila. A až potom sme sa dozvedeli, že mamina bola siamka. Ak by sme si vyberali siamku zámerne, siahli by sme určite po mačiatku s rodokmeňom. Vtedy cena nie je rozhodujúca. Teraz nehovorím o sebe, ale pre niekoho 400 eur nie je lacná záležitosť.

No a teraz naspäť k drobcovi. Trošičku sme za ten čas narástli a aj stmavli. Je celkom poslušný. Už nie až tak ukričaný. V jedle prieberčivý, hyperaktívny, spinká s nami v postieľke a tak. No sme radi, že ho máme. veľmi ho ľúbime. Je na ňom vidieť, že so siamkou veľa spoločné nemá, ale je pre nás krásny, svojský, výnimočný a sme radi, že to osud zariadil takto a je s nami.
Prílohy
IMG_1501.jpg
tasha
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Mirra 14.2.2012 8:36

Minimálne na týchto fotkách so siamkou veľa spoločné má, vyzerá úplne ako starý typ siamky! Ešte aj to škúlenie, to sa kedysi považovalo u nich za plemenný znak a bolo to žiaduce. Naozaj sa z neho vyrysoval veľký fešák! :-) Úúúúplná siamka ako spred niekoľkých desiatok rokov :-).
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 8

Reklamy

Odoslaťod vilmacka 26.5.2012 22:05

Čas je našim nepriateľom a hlavne ak nejakého koníčka máme. Moja Zuzanka mi dokáže vyplniť časa aj drzo sedieť pred obrazovkou počítaca keď sa snažím spraviť si obraz čosa vo svete /mačacom/ deje 5.4.2012 sme mali trinášť rokov a sme vo veku siamky babičky. Zatiaľ nám zdravie slúži i keĎ viac spinkame. Naša Zuzana je typ pravej siamskej mačky aj s podbruškom, ktoré napomáha siamke prekonať neuveriteľné malé priestory, Podľa amerických plemien siamky vytiahnuté až na typ orientálky sú výsledkom zásahu chovateľov, ale siamka bola pôvodne užitková mačka, čistila priestory siamských králov od "votrelcov" a dodnes neznesie vo svojom rajone ani muchu.Je svetloplachá a farbu očí zistíme ak nie je na priamom slnku. bolo by pekné objaviť v mojom okolí /Bratislava / niekoho s pravou siamskou mačkou a vymeniť si poznatky a skúsenosti. Vilmacka :cica2: :cat40: :1l0:
Zdravím
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb