• Reklamy

Oriental cat :)

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Oriental cat :)

Odoslaťod j0y 21.2.2010 13:48

nádherná cica
Prílohy
oriental-shorthair-cat-leaping.jpg
oriental-shorthair-cat-leaping.jpg ( ) Zobrazená 1822 krát
"Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú. Možno im to tajne závidíme."
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.2.2010 15:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Oriental cat :)

Odoslaťod Martina 12.7.2011 20:02

Prosím Vás, nevie mi niekto aspoň orientačne povedať, koľko asi stojí toto plemeno na maznáčika? Je mi hlúpe len tak informačne vyvolávať chovateľom...Ďakujem:)
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2011 12:31
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Martina

Reklamy

Odoslaťod balisek 14.7.2011 18:09

Neviem ako na Slovensku, ale v ČR sa ceny orientálnych mačiek s PP na mazla pohybujú v rozmedzí od 6.000 Kč (cca 250 Euro) do 12.000 Kč (500 Euro) podľa kvality. Teraz ale nie je na predaj PP mačiat práve dobrá doba, takže ceny sa pohybujú skor v dolnej polovici tohoto rozmedzia. Predpokladám, že v SR to bude podobné. Jednu orientálku mám doma, je to skvelé plemeno - vrele odporúčam:-) Kúpte si ale rovno 2 mačiatka (chovateľ Vám obvykle "urobí" cenu), orientálky a siamky sú nesmierne spoločenské a najlepšie sa cítia v páre.
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod Martina 14.7.2011 18:30

ďakujem za odpoveď. Ja už jednu mačičku doma mám, presnejšie kocúrika plemena Devon Rex. V budúcnosti zvažujem pre neho kamoša-šku a práve toto orientálne plemeno je mi veľmi sympatické výzorovo aj charakterovo, nakoľko ako spomínam, jedno neposedné a ubrblané ´´dieťa´´ už doma mám:))
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod balisek 14.7.2011 18:53

Tak to je iné - k devonovi je orientálka skvelou voľbou! Ja zas pre zmenu plánujem časom rozšíriť domácu zostavu (orientálka + siamák) o devona:-) Len manžel ešte nie je tak úplne spracovaný na tretiu mačku:-) Som zamilovaná do "ufónskeho" vzhľadu devona a podľa toho, čo som si zisťovala, je to podobná "lepenka" ako SIA/ORI. Milujem túto kontaktnú a aktívnu povahu - síce sa mi páčia mnohé plemená, ale napr. britka, ktorú človek musí prosiť o láskavé povolenie pohladkať ju - to by nebola moja "šálka kávy":-)
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Mirra 15.7.2011 8:18

Aj my sme mali orientálku, našu krásnu Amálku :hearth: :hearth: :hearth:, ale umrela nám pred vyše rokom mladučká vo veku 7 mesiacov. R.I.P., I will always love you...

Bola to úžasná mačka, a keď budem mať v budúcnosti (dúfam, že blízkej) priestor, čas a vhodné podmienky, tak nejaká orientálka moju rodinu ešte určite obohatí.
Prílohy
Amalka.jpg
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 8

Reklamy

Odoslaťod Martina 15.7.2011 23:46

balisek napísal:Tak to je iné - k devonovi je orientálka skvelou voľbou! Ja zas pre zmenu plánujem časom rozšíriť domácu zostavu (orientálka + siamák) o devona:-) Len manžel ešte nie je tak úplne spracovaný na tretiu mačku:-) Som zamilovaná do "ufónskeho" vzhľadu devona a podľa toho, čo som si zisťovala, je to podobná "lepenka" ako SIA/ORI. Milujem túto kontaktnú a aktívnu povahu - síce sa mi páčia mnohé plemená, ale napr. britka, ktorú človek musí prosiť o láskavé povolenie pohladkať ju - to by nebola moja "šálka kávy":-)

Ja som sa teda k Elvinkovi prišla náhodou, keď som si prezerala internet a uvidela jeho fotku, no láska strašná. Dovtedy som ani netušila, že také plemeno existuje, všade na mňa vyskakovali práve spomínané britky, kt. sú síce pekné, ale keby som ju mala mať teraz, keď už viem aké je to mať doma takéto lepidlo, asi by som si ju nevybrala. Je to úžasný kocúr, fakt kamoš a maznák prvej triedy, keby som mala na to podmienky, zoberiem si ich ešte aj 5 :D Krásny hebučký a teplučký kožustek v kombinácií s tými očiskami :befucking: Orientálky ma zaujali svojim krásnym exotickým výrazom...obzvlášt tie čisto čierne a biele,wow:) Naši ešte nie sú spracovaný ani na druhú mačku, ale robím na tom a bude to zrejme takáto orient-cicuška :cat16: Milujem krásu a zvláštnosť takýchto plemien, ako Devon, Orient, Sphynx... :hearth:
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Martina 15.7.2011 23:48

Mirra napísal:Aj my sme mali orientálku, našu krásnu Amálku :hearth: :hearth: :hearth:, ale umrela nám pred vyše rokom mladučká vo veku 7 mesiacov. R.I.P., I will always love you...

Bola to úžasná mačka, a keď budem mať v budúcnosti (dúfam, že blízkej) priestor, čas a vhodné podmienky, tak nejaká orientálka moju rodinu ešte určite obohatí.

Prisámvačku, že keby som ja mala podmienky, mám takejto všeliakej exotiky (Devon, Orient, Sphynx)asi 10 kúskov...Otázka je, kto by to uživil, Elvo žerie za dvoch :cat16: :-D
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Freya 21.7.2011 11:43

Mne osobne sa veľmi páči celá biela s modrými očami :-) Možno raz keď bude na to priestor si zadovážim takú micu :-)
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Mirra 5.8.2011 8:06

Iba taká poznámočka, že biela s modrými očami nie je orientálka, ale biela siamka.

Existujú aj biele orientálky (tie ale musia mať zelené oči - keď to má modré oči, tak je to siamka), no FIFe ich neuznáva. V U.S.A. samozrejme uznané sú :-).
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 8

Reklamy

Odoslaťod Freya 5.8.2011 16:26

Oo :jaziram: to vážne? to som naozaj teda nevedela :-) Tak ďakujem za poznámku, myslela som si že sú to orientálky, väčšinou som ich videla na stránkach CHS kde chovali orientálky, takže asi preto nejak bližšie som to ani neštudovala :-) Sranda no, ja som myslela že siamky sú iba s odznakmi. Je aj nejaký dôvod prečo ich FIFe neuznáva?
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod balisek 6.8.2011 22:02

Freya napísal:ne osobne sa veľmi páči celá biela s modrými očami

Ako píše Mirra, skutočne sa jedná o siamku (SIA w67), nie orientálku. Bieleho modrookého siamáčka mám doma. Biela vždy vyzerá exkluzívne - len je to trochu nepraktická farba, pokiaľ rada nosíte čiernu ako ja:-)))

Mirra napísal:Existujú aj biele orientálky (tie ale musia mať zelené oči - keď to má modré oči, tak je to siamka), no FIFe ich neuznáva. V U.S.A. samozrejme uznané sú :-).

Pod FIFe sa biela orientálka ani nemože narodiť, pretože podľa chovateľského poriadku "Bílé kočky orientálního typu (SIA w 67) se zásadně páří s kočkami siamskými, jejich páření se zelenookými orientálními kočkami je zakázáno." A z modrookého rodičovského páru sa zelenooké mača jednoducho nevznikne:-)

Freya napísal:Je aj nejaký dôvod prečo ich FIFe neuznáva?

Štandard FIFE nezahŕňa bielu medzi povolenými farbami orientálok. Ono je to s tou bielou celkovo komplikované, pretože je to pomerne nová varianta. Niekde je radená medzi SIA , inde medzi ORI, v Británii je to dokonca samostatné plemeno "Foregein White". FIFe sa skrátka rozhodlo zaradiť bielu pod SIA a v rámci ORI ju (zatiaľ) nepovoĺuje.

Napriek tomu, že u SIA s odznakmi je štandardne povolené párenie s ORI, u bielych SIA to nie je možné. Dovodom je, že biela je dominantná farba a "zanášala" by sa do orientálneho chovu.

Moja lila orientálka dala s bielym SIA kocúrom biele zelenooké (w64) mača, z opakovaného spojenia vzniklo dokonca rooznooké (W63) mačiatko - čo už vyzerá skoro "úchylne":-))) Samozrejme sa jednalo o NON-FIFe odchov (s PP).
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Martina 9.8.2011 22:06

balisek, máš krásne cicúchy :cat42: , nepôjdete na výstavu do ZA v sept.?
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod balisek 10.8.2011 20:18

Výstavy idú mimo nás - doma nie je nič na vystavovanie, takže chodím len obdivovať cudzie mačky:-) Ileš je po troch vrhoch kastrovaná. Kvoli uchovneniu výstavy síce absolvovala (má titul Ch), ale nedá sa povedať, že by si to práve užívala - tak ju nechcem zbytočne trápiť v triede kastrátov.

Stič nikdy nebol chovný - u neho bolo obmedzenie od majiteľky krycieho kocúra (ECh. O'Connor Ross Ice), že potomkovia nesmú posobiť v českom chove. Takže bol od začiatku plánovaný len ako maznák. Jemu by sa síce výstavy asi páčili - je neuveriteľne spoločenský a permanentne si uzurpuje pozornosť všetkých našich návštev:-) Ja by som ho do kastrátov i prihlásila (má skutočne úžasnú hlavu s dokonalým rímskym profilom a perfektné ucho),ale je tu taký malý problémik - on je totiž pomaly širší než dlhší:-))) Pritom ho nijak neprekrmujem. Dostáva len granule Light v primeraných dávkach a nič naviac, ale aj tak priberá snáď už len z pohľadu na misku:-)
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Martina 11.8.2011 10:03

Tak to je zaujímavé :) aj to, ako má každá mačka úplne inú povahu. My pôjdeme skúsiť, neviem, čo na to Elvis, jednu výstavu už síce absolvoval, ale to ešte s chovateľkou ako mačiatko. Ideme hlavne kvôli skúsenostiam, poznávaniu nových ľudí, raz to hádam prežijeme, my sme Elvinka tiež brali ako maznáčika, chcela by som k nemu časom práve nejakú orientálku :cat16:
Obrázok používateľa
Martina
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Ďalšia

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb