• Reklamy

Macka a Pes

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Macka a Pes

Odoslaťod sincak 6.3.2010 15:33

Dobry,

mame dom a mame psika 4 rocnu koliu. Rozmyslam nad mackou k domu.... Pacia sa mi velke macky resp. Kocury
- mame zahradu.... pokukujem po myvalskej macke - ci ako sa vola....

---- to akoze macka mi neutecie z domu ? Nerad by som robil nejaku klietku .....
.... Moja kolia je super - absolutne neagresivna....
.... v zime je pes dnuka.... toaleta je na prechadzkach ... co s mackou ... pocul som ze sa daju socializovat.. ?
.... toxoplaymoza / dcera ma 18 a ma tym strasi..... ???

mozno tieto otazky su usmevne :|| ale psika mame 4 roky a sme radi ze ho mame... sme normalna rodina dve deti 18,15.... a prave u neho sme si uvedomili yodpovednost.... takze ked kocura kupim... chcem to premysliet
lebo bude dalsi clen rodiny....

vopred dakujem za any rady...

Peter
sincak
mačiatko
mačiatko

Založený: 6.3.2010 15:22
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Macka a Pes

Odoslaťod ninca 6.3.2010 17:08

macka ku psovi nieje problem, ovsem mainska myvalia vo vybehu je nerealna, aj keby sama neutiekla, isto by ti ju niekto ukradol :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ninca 7.3.2010 10:02

aa este k tej toxo....cira volovina, tak isto ju moze chyti od psa, od zle umytej zeleniny, od vrabca, holba, zle tepelne spracovaneho masa....vacsina z ludi ju ma pekonanu aame protilatky....nebezpecna je, pokial sa zena nakazi v prvom trimestri tehu, je ti o tom aj zvlastna tema.....na webe a v knihach mnozstvo clankov. je to odrb ako ked nas v detstve strasili, ze ked budeme chytat vlci mak, tak oslepneme, pravda je taka, ze mlieko vlcieho maku je drazdive, ale len chvilu pali, clovek si poslzi, ale neoslepne....tak isto ako ked si niekto mysli ze ho skrabne macka a on dozivotne nebude mat deti. eeee, vajicka toco gondii prezivaju v truse a aktivuju sa po 12 ci dokonca 24 hodinach, fakt doporucujem precitat temu tu na fore, co sa toxo tyce....
moj nazor na chov mco co inej "znackovej macky" na dvorku bez voliery ci aspon eletrickeho plota poznate.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 7.3.2010 10:31

jj pripajam sa k nince, "znackova macicka " na dvor ee
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Adrianko 7.3.2010 11:27

off topic:
ale ak predsa len tuzite po tom elektrickom plote napiste mi SS :-D skusim nieco v dielni zmontovat
Brevis esse latoro obscurus fio
Obrázok používateľa
Adrianko
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.10.2009 21:06
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod sincak 7.3.2010 20:20

Adrianko napísal:off topic:
ale ak predsa len tuzite po tom elektrickom plote napiste mi SS :-D skusim nieco v dielni zmontovat

--------------------------------------------------

ups .... no ja nechcem aby clen mojej rodiny mal elektricky plot.....

Co sa tyka ukradnutia... hmmmm .... neviem ... byvam v realitivne kludnej lokalite.... to fakt akoze krasna macka nemoze byt v dome....
len v byte ... teda ked

1. som mimo domu - bude zavreta niekde ... resp. bude mat dvierka... ako pes.... cez dvere...
2. som doma tak je s nami....

Super-idelane by bolo keby pes strazil macku .... :}}}} |Ono na dvor sa nedostane nikto leno moja kolia ju fakt strazi - ale ked
kocur aj ked vykastrovany - pojde mimo .... zahradu....

hmmmm - nuz co uz asi to vzdam - aj tak mam problems v rodine ze v podstate to chcem iba ja a deti ani zena too nechce....

pockam si este 15 rokov - tolko mi chyba do penzie...

diky za feedbacks...

P.
sincak
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod ninca 7.3.2010 20:46

mno nejde o to, ze niekto by liezol na pozemok, ale kocur prieskumnik aj ked kastrat by sa siel mrknut aj mimo :-D ja by som ncakala, chcete kocura kupte si ho :-DDDD a hned radsej dvoch, dvom je veselsiea mate o vecerny program postarane :-D vid nase videjka na youtube/matosk :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 8.3.2010 12:53

ja by som nehádzala flintu do žita. skôr by som začala presviedčať manželku a zabezpečovať dvor:) elektrickým plotom síce nie, ale aj inak sa dá:D
akurát teda buďte pripravený že to česanie MCO žijúcej na dvore bude asi celkom zábavnejšie, dokonca viac než kólie:D
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod ninca 8.3.2010 14:57

:-D to heeej to heeej, :-D nmyslela som dat do plota 220, ze ked sa macina bude chciet ist kuk k plotu bude grilovana.....dava sa tam tusim 12, len aby macina vedela, kde ma hranice :-D aj tak by som radsej volila vybeh vo forme voliery
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 8.3.2010 18:40

jo, tak to jednoznačne:)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod sincak 8.3.2010 23:03

galthea napísal:ja by som nehádzala flintu do žita. skôr by som začala presviedčať manželku a zabezpečovať dvor:) elektrickým plotom síce nie, ale aj inak sa dá:D
akurát teda buďte pripravený že to česanie MCO žijúcej na dvore bude asi celkom zábavnejšie, dokonca viac než kólie:D

-----

Koliu moc necesem / mam kratkostrstu ... MCO velmi plznu... ?????
sincak
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sincak 8.3.2010 23:04

galthea napísal:jo, tak to jednoznačne:)

welll.... voliera mi zase dobabre zahradu..... well.....
sincak
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod ninca 9.3.2010 8:11

nuze, zvieratam treba robit ustupky/voliera v zahrade - vacsinou robena tym klasickym sposobom, ze macka ma dvierka a volne si voli ci dnu ci von :-D :-D myslim, ze kazda macka dost plzne, dlhosrstu, resp polodlhosrstu /mco// aspon vycesete, ale taka kratkosrsta /napr europska...klasicka macka/ ta pada ako vianocny smrek po novom roku....isteze ak maju macinky vybeh von aj v chladnejsom pocasi, vytvori sa im hustejsia podsada a ta potom na jar musi ist zakonite prec...ale myslim, ze plznu priebezne celorocne, treba sa im o srst starat
wow kratkosrsta kolia je haliz, uz som to videla, v zlatom prevedeni yzera do tvare skoro ako basenji,alebo oholena kolia dlhosrsta :-D ale podla mna aj ta pusta chlpky :-D take tie male ihlicky co sa vsade zapichuju :-D viem ze na taketo kratkosrste plemena su fajnove tie rukavice cesacie. vtedy je vidno, kolko chlpov z tych nascih milacikov ide :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod sincak 9.3.2010 8:32

ninca napísal:nuze, zvieratam treba robit ustupky/voliera v zahrade - vacsinou robena tym klasickym sposobom, ze macka ma dvierka a volne si voli ci dnu ci von :-D :-D myslim, ze kazda macka dost plzne, dlhosrstu, resp polodlhosrstu /mco// aspon vycesete, ale taka kratkosrsta /napr europska...klasicka macka/ ta pada ako vianocny smrek po novom roku....isteze ak maju macinky vybeh von aj v chladnejsom pocasi, vytvori sa im hustejsia podsada a ta potom na jar musi ist zakonite prec...ale myslim, ze plznu priebezne celorocne, treba sa im o srst starat
wow kratkosrsta kolia je haliz, uz som to videla, v zlatom prevedeni yzera do tvare skoro ako basenji,alebo oholena kolia dlhosrsta :-D ale podla mna aj ta pusta chlpky :-D take tie male ihlicky co sa vsade zapichuju :-D viem ze na taketo kratkosrste plemena su fajnove tie rukavice cesacie. vtedy je vidno, kolko chlpov z tych nascih milacikov ide :-D

cafte,

na chlpy mame koncovku = na vysavac, ktory je super - stoji asi 35 euro..... velmi pomaha....
Ja mam tricolor....

v tom celom vahani o rozhodovani je problem ten ci MCO bude u nas mat homebase a nie nekontrolovane chodit po susedoch....

diky za mail

P.
sincak
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod ninca 9.3.2010 10:29

kazda macka, ci mco, alebo nie, ked je volne vypustena neda sa ustriehnut, aj ked su to teliatka /vzrastovo/ tak sa precpu takymi skulinkami...ze sa z toho zastavuje rozum :-D a macka sa vycvicit neda...ziadna, ani mainik....nasi reaguju na meno, ked vidia zisk /piskotu/ aj pridu, ale vacsnou maju vlastnu hlavu, na zavolanie zareaguju otocenim sa, ci mrdnutim chvosta a idu si po svojom :-DDDD Tiez som mala dllho dllho iba psikov apotrpela som si na ich poslusnosti /a doteraz to od psov vyzadujem/ a prislo mi to divne, ze macka na mna kasle, ale uz som si zvykla :-D
co sa tyka nadstavca vysavacoveho, ten mame aj my :-D je supis, ale aj tak, treba nim prechadzat byt a hlavne koberce a sedacky aspon kazdy druhy den... :-/
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb