• Reklamy

Macka a Pes

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Re: Macka a Pes

Odoslaťod Adrianko 9.3.2010 15:02

nj aj moj MCO plzne ale neni to nic horibilne iba ked sa k nemu maznam tvarou tak si pripadam ako ten celochlpaty chlap co vystupuje dakde v usa v cirkuse. Inde to ani tak moc vidiet neni ... maximalne koberce vzdy hodia jasnejsi odtien ked povysavam :-D

... ale ak na to stale neviete prist tak som nasiel doma fajnove schematko na 12kV ohradku :wink: :-D
Brevis esse latoro obscurus fio
Obrázok používateľa
Adrianko
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.10.2009 21:06
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod galthea 9.3.2010 18:52

no ja našich češem každý deň a aj tak u nás idú odchlpovacie valčeky na šaty na dračku. (nehovoriac o vysávaní.) a to máme domáceho kocúra a angoru (bez podsady). takže...
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod sincak 9.3.2010 21:53

ninca napísal:kazda macka, ci mco, alebo nie, ked je volne vypustena neda sa ustriehnut, aj ked su to teliatka /vzrastovo/ tak sa precpu takymi skulinkami...ze sa z toho zastavuje rozum :-D a macka sa vycvicit neda...ziadna, ani mainik....nasi reaguju na meno, ked vidia zisk /piskotu/ aj pridu, ale vacsnou maju vlastnu hlavu, na zavolanie zareaguju otocenim sa, ci mrdnutim chvosta a idu si po svojom :-DDDD Tiez som mala dllho dllho iba psikov apotrpela som si na ich poslusnosti /a doteraz to od psov vyzadujem/ a prislo mi to divne, ze macka na mna kasle, ale uz som si zvykla :-D
co sa tyka nadstavca vysavacoveho, ten mame aj my :-D je supis, ale aj tak, treba nim prechadzat byt a hlavne koberce a sedacky aspon kazdy druhy den... :-/

---

dakujem za tieto riadky.... je to o tom aby clovek pochopil ci berie clena rodiny, ktory si bude zit svoj macaci zivot a
asi sa neda ako pes usmernovat..... well.... asi to vzdam ... lebo sam dost cestujem lebo zivim rodinu a rodina tu macku jednoducho nechce.... drzim vam palce..... P.
sincak
mačiatko
mačiatko

Založený: 6.3.2010 15:22
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninca 10.3.2010 8:18

hmmm, tak to hej..u nas som tiez ja bola ta cp chcela a muz nechcel.....nakoniec mame dvoch....muz sa mazna ahra a ja sa staram :-D ale inak to funguje :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 10.4.2010 15:12

Ja by som to tak čierno nevidel.Tiež bývam na dedine, nemáme oplotený pozemok.Sused má čistokrvných maltezákov a každý den ich púšťa po dedine, nech si behajú....Ja uvažujem nad tureckou van.Ale aj tá mývalská je nádherná.Chcem ju naučiť chodiť spávať do kotolne cez ventiláciu, pr.150mm.Susedkina mačka chodí na návštevu, lebo je tu kopec myší...Určite bude mačka a aj majiteľ šťastnejšia ked behá vonku ako dnuka...Držím palce.
Hovoríš: "Milujem kvety." a trháš ich. "Milujem stromy." a rúbeš ich. "Milujem vtáky ." a zatváraš ich. "Milujem zvieratá." a ješ ich. A teraz dostávam strach, keď počujem Tvoje: "Milujem Ťa"
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.4.2010 11:48

Reklamy

Odoslaťod galthea 10.4.2010 19:55

No tak to vám potom želám príjemné česanie. Tej mývalej teda. Aj keď osobne si myslím, že mačka by bola šťastnejšia spávať vnútri s Vami, ako v kotolni. Ale iný kraj, iný mrav...
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 11.4.2010 9:18

Keby som bol mačkou, spal by som kotolni.Jednoznačne :-D :-).Je tam teplučko, a čisto.Ja tam so švagrom sedávame pri vínku...Mačku by som chcel takú,aby som nemusel česať.Aspon nie denne.Ale aj tak, tá mývalská je fakt nádherná :cica2: ...
Hovoríš: "Milujem kvety." a trháš ich. "Milujem stromy." a rúbeš ich. "Milujem vtáky ." a zatváraš ich. "Milujem zvieratá." a ješ ich. A teraz dostávam strach, keď počujem Tvoje: "Milujem Ťa"
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod ninca 11.4.2010 9:46

ak kuspis mco a bude mat vybeh von, tak na jar sa mozes z cesania poondiat. kazda vonkova macka si v chlade vybudujue supis podsdu, ktoru na jar pekne zhodi..a pri velkosti a typu srsti mco je to teda extrem :-D mame doma 2 mco, obe chodia von /na voditku/ a fifko zvykne spavat celu zimu na balkone, kde je chladnejsie a teda pan boh zaplat za furminator
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.4.2010 11:31

ninca napísal:ak kuspis mco a bude mat vybeh von, tak na jar sa mozes z cesania poondiat. kazda vonkova macka si v chlade vybudujue supis podsdu, ktoru na jar pekne zhodi..a pri velkosti a typu srsti mco je to teda extrem :-D mame doma 2 mco, obe chodia von /na voditku/ a fifko zvykne spavat celu zimu na balkone, kde je chladnejsie a teda pan boh zaplat za furminator

:-D :-D :-D
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 11.4.2010 14:39

Našie som o mainskej mývalej toto:
Napriek svojej krásnej polodlhej srsti nevyžaduje väčšiu údržbu ako srsť krátkosrstej mačky.
Veľmi dobre sa znášajú s ostatnými mačkami dokonca aj so psami. Majú radi vodu. Tak ako sa rada hrá s vodou, podobnú záľubu má aj v hre s jedlom.
Je alebo nie je to pravda?
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod galthea 11.4.2010 16:53

to je o mainskej? mne to skôr sedí na tureckú van :mutagen:
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 11.4.2010 18:54

srst musis cesat, inak bude mat pod pazuchami a na gatiach dredy, voda je jasna vec, vo vani su stale,preto aj tie dredy na bruchu, ked lezia vo vlhkom, ano nasa mala nahana granule po celom byte
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod JanoOrech 11.4.2010 20:26

Volal som dvom chovateľom mainských mývalych mačiek a dostal som rovnakú odpoved,že česať 1xtýždenne.Viem, že na jar to bude horšie, ale čím viac sa dozvedám o týchto mačkách, tým viac ich začínam milovať.Na tureckú van som zatiaľ našiel to,že bennyflo´s mačka hryzie.Naša malinká má 4,5mesiaca a neviem, čo by kúpa tureckej van urobila.No...uvidíme.
JanoOrech
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.4.2010 21:16

Osobne si myslím, že keď je v takomto veku, že si na seba pekne zvyknú. Problém väčšinou nastáva (aspoň čo som počula) u starších mačičiek ....Takže si myslím, že by to malo byť v pohodičke :-)
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod ninca 12.4.2010 5:46

my sme sa tiez bali, fifik mal uz rok apol ked sme doniesli majku, ale chovatelka povedala, ze dospela macka vacsinou nemava problem prijat male mrna macacie, a aj sa stalo, fifo sa okamzite zacal hrat na macaciu mamu :-D
a k cesaniu.....keby som cesala raz tyzdenne , tak sa topime v chlpoch :- D ale zas chovatelia nemozu odradzat a hlavne cca do pol roka macina nebude plznut vobec :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb