• Reklamy

Výber vhodného plemena

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Re: Výber vhodného plemena

Odoslaťod nelli 1.6.2010 15:39

tak tak :wink: urcite by som si otvorila internet a poobzerala sa po fotkach maciciek,uvidis ktora ti padne do oka,potom si poprecitaj o danom plemene ake je jeho priblizna charakteristika,naroky,starostlivost apod. potom zvaz financie,za kolko si asi macicku mozes kupit a uz len vyberaj :wink: zvaz ci chces uz dospelu alebo este maciatko,u dospelej vidim tu vyhodu ze uz ma vyrysovanu povahu uz je vyblaznena,popripade aj kastrovana,no u maciatka je zas dobre to ze si ho mozes vychovat sama,tesis sa z tej malej gulocky ktoru si prinesies domov a tiez myslim ze maciatka si lahsie zvykaju na nove prostredie a noveho majitela,psika alebo ine domace zvieratka :wink: tak uz len zvazit co tebe viac vyhovuje :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod Maybe 4.8.2011 13:02

Potrebovala by som poradiť :-)
Chceme kúpiť mačku s PP, ale nevieme sa rozhodnúť. Prezerali sme si plemená a čítali o nich a nakoniec sa rozhodujeme medzi ragdoll a maine coon.
Máme asi pol ročného kocúrika z útulku a dvoch psov (z toho jedno šteniatko). Potrebujeme mačku, ktorá by bola spoločenská a bude vychádzať aj s inými zvieratami.
Sú to vhodné plemená aj pre začiatočníkov, alebo by ste odporučili niečo úplne iné? :cerveny:
Maybe
Nováčik
Nováčik

Založený: 3.8.2011 10:51
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod balisek 4.8.2011 20:32

Vybrali ste veľmi dobre:-) Ragdoll i maine coon sú bezproblémové, kontaktné a veľmi znášanlivé plemená, ktoré dobre vychádzajú s ľuďmi, inými mačkami i psami. Ragdoll je o trošku menej temperamentný než maine coon. Obe plemená sú však vhodné i pre začiatočníka. Nech sa už rozhodnete pre ktorékoľvek z nich, určite to bude dobrá voľba!
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod Mirra 5.8.2011 8:14

Maybe napísal:Potrebovala by som poradiť :-)
Chceme kúpiť mačku s PP, ale nevieme sa rozhodnúť. Prezerali sme si plemená a čítali o nich a nakoniec sa rozhodujeme medzi ragdoll a maine coon.
Máme asi pol ročného kocúrika z útulku a dvoch psov (z toho jedno šteniatko). Potrebujeme mačku, ktorá by bola spoločenská a bude vychádzať aj s inými zvieratami.
Sú to vhodné plemená aj pre začiatočníkov, alebo by ste odporučili niečo úplne iné? :cerveny:

A nad nórskou lesnou mačkou ste neuvažovali? Tá by myslím tiež spĺňala vaše požiadavky, keďže je veľmi znášanlivá, nenáročná a prispôsobivá. S inými mačkami, s ľuďmi, s deťmi, so psami...
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 8

Reklamy

Odoslaťod Baska818 5.8.2011 14:21

Ja mám doma briťákov- teda briťáčkua briťáka a je tam podstatný rozdiel...Kým Emmka je strašná flegmoška, Harry sa strašne rád šmajchlííí až je niekedy doterný ako vred na zadku :-D Obaja sa neradi nosia na rukách, to je 100%.... Osobne si však myslím, že nikdy nevieš, čo si kúpiš, ako tu bo už xkrát spomenuté. Keď však mojich porovnám s mačičkami z ulice, tie sú rozhodne vďačnejšie a prítulnešie...je už naozaj iba na tebe, či chceš nejaké konkrétne plemeno, alebo si vystačíš s najdúšikom ;) Šľachtené mačičiky mi vo všeobecnosti prídu oveľa viac fajnové a vyberavé.... Držím palčeky ;)
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod elienta 18.3.2012 15:34

Moja rada v prípade záujmu o mačičku s PP: treba chodiť na výstavy a rozprávať sa , rozprávať sa , rozprávať sa s chovateľmi. Mať naštudované plemeno z internetu a kníh nieje na zahodenie, ale osobný kontakt je to najlepšie, čo pomôže správne sa rozhodnúť. :achtung:
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Meegem 2.6.2014 11:20

Neplánuješ výstavy ? Neplánuješ mať CHS a odchovávať mačiatka ? Tak mačička s útulku !
Tvojim kritériam vyhovuje takmer každá cica a vezmi si to s tej strany , že jej zachrániš životík :hearth: ... A vyber si staršiu cicu - kedže chceš kludasku :1l0: :cerveny:
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb