• Reklamy

Prosba o potvrdenie/vyvrátenie plemena

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Prosba o potvrdenie/vyvrátenie plemena

Odoslaťod saja 4.6.2013 15:21

Zdravím všetky odborníčky a odborníkov mačkovitých šeliem. Pred 3 týždňami som si po inzeráte zaobstarala kocúrika (vraj) peržana, kterého jeho predošlá majitelka musela dať preč z bytu pre synov ekzém, a veru dávala ho preč z ťažkým srdcom, čo je pochopiteľné. Vravela mi, že jej chovateľka o Eyzinovi povedala, že má oboch rodičov "papierových" peržanov, že to je samička, očkovaná a že už mala 2 majiteľov, pričom jeden ho neskor vrátil pre jeho nevyliečiteľný hendikep (poloslepý) a druhý ktovie...no tá pani samotná, ktorá mi ho darovala, mi vravela, že ruku za tieto tvrdenia od chovateľky by do ohňa nedala, keďže zo samičky sa u nich vykľul samec, jeho majiteľov predošlých nepoznali, rodičov kocúrika im chovateľka neukázala rovnako ani osvedčenie o očkovaní, no a mne samej už pri prvom pohľade na kocúrika napadlo, že veru toto peržan asi ani zďaleka nebude, veď skúste posúdiť sami :-) Ja si myslím, že buď ide o dáku domácu dlhosrstú mačku alebo mix mývalej s dačím :cica: Za každý postreh vopred ďakujem(e).

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
saja
Nováčik
Nováčik

Založený: 4.6.2013 13:05
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Re: Prosba o potvrdenie/vyvrátenie plemena

Odoslaťod saja 4.6.2013 15:23

jaj a prečo sú tie fotky také malé, keď ich veľkosť bola práveže určená na fóra :jaziram:
saja
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod saja 4.6.2013 20:21

tak ešte raz a hádam už v lepšom vydaní náš Eyzin :cica2:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
saja
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 5.6.2013 15:12

no mohla by to byť perská činčila, ale tie štetiny na ušiach....no ...
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod saja 5.6.2013 21:12

no veď to, že tie štetiny na ušiach a dlhé chumáče zospodu labiek, opačné rozmery chvosta a tela než u peržanov + absencia "nepokrčeného" perzského nosu a správanie a vlastnosti podobné tým, ktoré majú u seba mco, tak ale ktovie, možná to nakoniec bude dáky mix peržana a mco :-) problém mi ale robia tie zachumlané chumáče, ktoré nejdú už ani len odstrihnúť, a ešte občasné, divné, akoby pískajúce dýchanie
saja
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 6.6.2013 5:32

perská činčila nemá nabúraný nos. a chumače medzi prstami musí mať, ked je dlhšej srsti na celom tele. ale veru čistá rasa to nebude.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod saja 6.6.2013 18:40

takže štetiny na ušiach sú vyriešené nájdením obrázka čistokrvnej perskej činčily zo stránky extrainzerce.eu (dúfam, že som týmto neporušila žiadne práva):
Obrázok

A musím teda dodať, že celé toto hľadanie podobných znakov s konkrétnymi plemenami vzniklo hlavne zo zvedavosti a záujmu o mačičky a mačiakov. Mám to šťastie, že známa chová peržana (nie činčilu) a veru pri porovnávaní parametrov výšky a váhy moj Eyzin toho jej kocúrika prevyšuje, čo by u činčíl nemalo byť, takže sa aj s ňou teraz o tom bavím, že čo a ako...jaj a aby som nezabudla, musím sa pochváliť, pred 2 dňami oslavoval kocúriak 1.rok, takže dostal extra porciu papaníčka, spania a hrania :cat31:
saja
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Meegem 2.6.2014 11:21

No , podľa mňa čistokrvná rozhodne nie je
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb