• Reklamy
745x10sk.png

Birma

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Birma

Odoslaťod Peter Polák 3.6.2005 19:53

Túto tému sme vytvorili pre vąetkých milovníkov a chovateµov Biriem.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Birma

Odoslaťod Mari 4.6.2005 15:51

Peter Polák napísal:Túto tému sme vytvorili pre vąetkých milovníkov a chovateµov Biriem.
Fakt ze nadherne macky, zda sa mi ze sa niekde aj pokladaju za posvätne
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Birma

Odoslaťod janula 7.6.2005 15:25

Mari napísal:
Peter Polák napísal:Túto tému sme vytvorili pre vąetkých milovníkov a chovateµov Biriem.
Fakt ze nadherne macky, zda sa mi ze sa niekde aj pokladaju za posvätne

Ano su krasne, z nich sa vyslachtili ragdolli. Posvatne boli v Tibete, sa mi zda :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Zuzana 14.6.2005 8:23

Chcem si kúpi» mačičku vyhliadla som si Birmu, ale teraz váham či by obyčajná nebola lepąia kôli odolnosti voči chorobám. Viete mi poradi» aký je medzi nimi rozdiel? ďakujem.
Zuzana

Reklamy

Odoslaťod Monika 14.6.2005 8:41

Zuzana napísal:Chcem si kúpi» mačičku vyhliadla som si Birmu, ale teraz váham či by obyčajná nebola lepąia kôli odolnosti voči chorobám. Viete mi poradi» aký je medzi nimi rozdiel? ďakujem.

Neviem ako je to u Biriem, ale v podstate skoro kazde plemeno ma nejake tie specificke choroby na ktore su macky toho plemena nachylnejsie. Osobne si myslim, ze slachtene macky su trosku viac nachylnejsie na choroby, ale aj to je velmi individualne. Obycajna macicka Vam moze tiez ochoriet aj ked nie je slachtena. Jednoducho musite ratat s tym, ze kazda macka moze byt chora :mutagen:
Ja by som si na Vasom mieste vyberala urcite srdom. Ak sa Vam paci birma, tak si zaobstarajte birmu (samozrejme nastudujte si aj povahu biriem, aby Vam vyhovovala - na to vela ludi zabuda), ale este predtym si zistite, ci aj ona ma nejake specifika tykajuce sa chorob.
Drzim palce pri stastnom vybere plemena aj jednotlivca :wink:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod zuzana 14.6.2005 9:18

Ahoj Monika, ďakujem za odpoveď. Ja viem, ľe je to mne ako sa rozhodnem. Bola som aj na výstave, veµa som čítala a Birma ma očarila. Na papier som si napísala plusi aj minusi, obidvoch cicuąiek. Som na váąkach. Snaľím sa čo najviac získa» info aj na jednu aj na druhú mačičku ( obyčajná + birma). Dúfam, ľe sa mi podarí správne rozhodnú». Prajem pekný deň.
zuzana

Reklamy

Odoslaťod Monika 14.6.2005 9:30

zuzana napísal:Ahoj Monika, ďakujem za odpoveď. Ja viem, ľe je to mne ako sa rozhodnem. Bola som aj na výstave, veµa som čítala a Birma ma očarila. Na papier som si napísala plusi aj minusi, obidvoch cicuąiek. Som na váąkach. Snaľím sa čo najviac získa» info aj na jednu aj na druhú mačičku ( obyčajná + birma). Dúfam, ľe sa mi podarí správne rozhodnú». Prajem pekný deň.

Este ma napadlo: zaobstaraj si obidve. Ty nebudes lutovat ani v jednom pripade a macky Ti to vynahradia. Ked budu dve, nebude im nikdy nic chybat. Naozaj mozem iba odporucit. Kazdy kto si zaobstara jednu macku uvazuje hned o zaobstarani druhej, aby macicka nebola sama. Takto ak si ich zaobstaras aj rovno naraz, tak sa budu znasat uplne super. Mam doma styri macky, takze viem o com hovorim :-)
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Monika 14.6.2005 9:31

Monika napísal:
zuzana napísal:Ahoj Monika, ďakujem za odpoveď. Ja viem, ľe je to mne ako sa rozhodnem. Bola som aj na výstave, veµa som čítala a Birma ma očarila. Na papier som si napísala plusi aj minusi, obidvoch cicuąiek. Som na váąkach. Snaľím sa čo najviac získa» info aj na jednu aj na druhú mačičku ( obyčajná + birma). Dúfam, ľe sa mi podarí správne rozhodnú». Prajem pekný deň.

Este ma napadlo: zaobstaraj si obidve. Ty nebudes lutovat ani v jednom pripade a macky Ti to vynahradia. Ked budu dve, nebude im nikdy nic chybat. Naozaj mozem iba odporucit. Kazdy kto si zaobstara jednu macku uvazuje hned o zaobstarani druhej, aby macicka nebola sama. Takto ak si ich zaobstaras aj rovno naraz, tak sa budu znasat uplne super. Mam doma styri macky (aj obycajnu aj slachtenu), takze viem o com hovorim :-)

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.6.2005 12:35

Monika napísal:
Monika napísal:

Este ma napadlo: zaobstaraj si obidve. Ty nebudes lutovat ani v jednom pripade a macky Ti to vynahradia. Ked budu dve, nebude im nikdy nic chybat. Naozaj mozem iba odporucit. Kazdy kto si zaobstara jednu macku uvazuje hned o zaobstarani druhej, aby macicka nebola sama. Takto ak si ich zaobstaras aj rovno naraz, tak sa budu znasat uplne super. Mam doma styri macky (aj obycajnu aj slachtenu), takze viem o com hovorim :-)

Ahojte ! vidím, ľe s tu debati o birmách.. mám kamarátku,ktorá má na predaj jedného 4-mesač. chocolate kocúrika (ale je chovnej-výstavnej kvality). 3 ostatné mačiatka uľ sú z domu.. pripojím sem pár fotiek... moľno sa niekomu zapáči.. Je straąne maznavý a úplne rozkoąný..

Inak si myslám, ľe by si si fakt mohl hneď zaobstara» 2 mačičky. My sme si pre skoro 2 rokmi kúpili jedného bri»áka a teraz o 10 dní si berieme k nemu eąte ragdolla.. A skoro to bola táto birma, lenľe nechceme ma» chovnú stanicu..

Drľím palce.

Akosi sa mi nedarí ich uploadnu» - budem to skúąa»... Ak by si mala záujem, poąli mi ss..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod zuzana 14.6.2005 13:36

ja nemám záujem o chovnú cicu. snaľim sa získa» čo najviac informácii o mačičkach a postupne sa mi darí. Drľím palce, aby kocúrik čo najskôr získal svojho majiteµa.
zuzana

Reklamy

Koµko má váľi» birma

Odoslaťod Monika B. 17.8.2005 14:21

Ahoj vąetci,
mám doma 6 mesačnú birmičku, milované zlatíčko, a chcela by som vedie», koµko by mala ako dospelá priemerne váľi». Rovnako by som sa chcela predbeľne informova» o chovných kocúrikoch na krytie, pretoľe v budúcnosti plánujeme chova» a vlastného si z dôvodu panelákového bytu nemôľme dovoli».
Monika B.

Reklamy

Birma

Odoslaťod Birma 19.8.2005 14:23

Mám kotě - kocourka birmy a jsem s ním moc spokojená. Snad takový zůstane i nadále. Protoľe mám zkuąenost, ľe mé ostatní kočky se povahově časem mění k horąímu - jsou to netykavky
Birma

Reklamy

Ahojte:)

Odoslaťod Kassy 7.5.2006 19:10

Viete mi niekto poradiť ďalšie chovateľské stránky o Birmách?Zatiaľ som našla medicat.sk, birma.sk... :cica2: :idea:
Kassy
Nováčik
Nováčik

Založený: 7.5.2006 16:13

Reklamy

Odoslaťod Ingrid 7.5.2006 21:14

Pozri zoznam chovatelskych stanic na kocka-info.cz
Tam ich zopar najdes :-)
Bruno Xinni -Ragdoll red colorpoint
Ingrid
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.9.2005 20:27

Reklamy

Ahoj:)

Odoslaťod Kassy 8.5.2006 14:49

Ďaukjem Ingrid :-)
Skôr som myslela na www stránky o Birmách "tu" na Slovensku :D
Napíšte ak na nejakú natrafíte.

Vopred ďakujem :-) :-)
Kassy
Nováčik
Nováčik

Založený: 7.5.2006 16:13

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb