• Reklamy

Turecká angora

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod Bea 27.9.2005 20:04

galthea napísal:v principe zafunguje skor ta nahoda, ale velmi sa mi pacia cierne,alebo aspon tmave macicky, aj ked to je zvacsa problem...

Prečo je to problém?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod galthea 28.9.2005 21:06

neviem, zatial som este maciatka cierne TUA nevidela...celkovo ani ziadnu angoru...
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Monika 30.9.2005 22:15

Samozrejme aj u tureckej angory najdes cisto cierne maciatka. Je sice pravda, ze u nas a v cechach je to trosku problem, pretoze vacsina chovnych kocurov je biela. Na mojej stranke, ako uz Bea spominala, najdes vsetky farebne variety, ktore su uznane v "chovatelskych kruhoch" http://www.kayrakedi.sk/farba.html :wink:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod galthea 4.10.2005 19:10

Dakujem moc krasne:)
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod lenka 13.10.2005 7:04

chcela by som sa poradiť - mám kocúrika (miešanca tureckej angory), ale pôvodní majitelia mi nevedia povedať kto je otcom (mačka sa im raz stratila a vrátili sa im štyri) :-( dá sa to nejako zistiť? zatiaľ som si na ňom nevšimla znaky iného plemena - vyzerá úplne ako čistokrvná angora (a to som si pozrela hádam všetky dostupné fotky TUA)

neviem prečo, ale v poslednom čase nad tým stále rozmýšľam :-/
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod Monika 13.10.2005 15:01

lenka napísal:chcela by som sa poradiť - mám kocúrika (miešanca tureckej angory), ale pôvodní majitelia mi nevedia povedať kto je otcom (mačka sa im raz stratila a vrátili sa im štyri) :-( dá sa to nejako zistiť? zatiaľ som si na ňom nevšimla znaky iného plemena - vyzerá úplne ako čistokrvná angora (a to som si pozrela hádam všetky dostupné fotky TUA)

neviem prečo, ale v poslednom čase nad tým stále rozmýšľam :-/

Pokial sa niekomu turecka angora z vonku vratila tehotna, tak velmi pochybujem, ze otcom je turecka angora, vzhladom na pocet jedincov behajucich po uliciach... Maciatka v jednom vrhu mozu byt vyzorom velmi rozdielne. Skor by som si na Vasom mieste nechala poslat fotky surodencov, alebo si ich pozriet. Ale genetickym testom sa podla mna plemeno otca urcit neda. Takyto test sa da vyuzit v pripadoch ked mate doma dvoch chovnych kocurov a neviete, ktory Vam nakryl macku...
A nezabudajte, ze je uplne jedno ci Vas kocur je cistokrvny alebo nie. Ked uz je nezodpovednostou ludi na svete, tak ho treba lubit bez ohladu na to akeho ma otca :-)
Ale poslite mi fotky Vasho kocurika, rada sa na ne pozriem na mail bosakova@kayrakedi.sk :-)
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lenka 14.10.2005 8:04

Aj by som poslala, ale zatiaľ mám len také, na ktorých vidno iba letiacu hrču chlpov :-D ale skúšam to ďalej :D

inak vďaka za odpoveď - samozrejme, že ho zbožňujem, hoci nie je čistokrvný je to najúžasnejší kocúr na svete :-D
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Monika 16.10.2005 19:13

lenka napísal:Aj by som poslala, ale zatiaľ mám len také, na ktorých vidno iba letiacu hrču chlpov :-D ale skúšam to ďalej :D

inak vďaka za odpoveď - samozrejme, že ho zbožňujem, hoci nie je čistokrvný je to najúžasnejší kocúr na svete :-D

Ja plne rozumiem tomu, ze ho aj tak zboznujes. Ja mam doma okrem tureckej angory tiez necistrokrvne micky :wink: a su jedinecne tak isto ako tuareg ako volam nasu Agnesku :-D

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lenka 17.10.2005 7:07

konečne sa mi podarilo Boniho odfotiť - samozrejme v spánku :-D ešte to stiahnuť do PC a môžem to poslať :-)
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod rehssi 19.10.2005 15:35

Vsade pisu aka je TUA spolocenska macka. Ja mam v plane kupit si len jednu. Myslite, ze jej bude smutno? Mohla by za spolocnika povazovat aj mojho psa?
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod evusik 19.10.2005 20:29

rehssi, podla mojich vedomosti ide hlavne o spolocnost ludi... t.j. treba sa jej velmi vela venovat. myslim, ze ked bude mat vela lasky, spolocnik/cka jej nejak ukrutne chybat nebude :-) tot moj laicky pohlad :-)
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod Monika 19.10.2005 20:43

rehssi napísal:Vsade pisu aka je TUA spolocenska macka. Ja mam v plane kupit si len jednu. Myslite, ze jej bude smutno? Mohla by za spolocnika povazovat aj mojho psa?

Co sa tyka povahy tureckej angory, tak spolocenska sa mysli hlavne v zmysle smerom k ludom. Miluje pritomnost cloveka a stale ju vyhladava. Pokial vsak cez den nebude sama a bude mat "aspon" psika "na hranie" tak urcite postradat nebude a ked nebudes doma, tak si vystaci aj s nim. Mysli vsak na to, ze ako vkrocis do bytu tak sa na Teba krasne nalepi a vsetko absolvuje s Tebou :wink: My chodime spolocne aj na ludsku toaletu :-D

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod rehssi 20.10.2005 6:21

Na wecko zatial chodim len s tym psom, ale macicky sa uz neviem dockat!!! Takmer stale je u nas niekto doma, takze cica bude spokojna. Len ma trochu zmiatlo, ze vsade dodali vetu, ze ked je doma sama potrebuje spolocnost "aspon" dalsej macky.
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod lenka 20.10.2005 7:00

Veru, pri TUA si treba zvyknut, ze s tebou pojde vsade - a ked ju nebudes chciet pustit, tak bude papulovat (mraucat) dovtedy, kym ju predsa len nepustis k sebe :D

Bonifaca mame len mesiac a uz so mnou varí, utiera prach, perie, chodi do kupelne i na zachod :-D (tam ho nerada pustam, lebo lezie do stupacky), s mužom zasa opravuje PC a s malou kresli a stavia kocky :-D dokonca sa spolu "hadaju" :D

Chcem mu este zaobstarat macaciu kamosku, lebo ked nie sme doma, tak stale spi a potom v noci vyvadza :-(
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 20.10.2005 7:29

lenka napísal:Veru, pri TUA si treba zvyknut, ze s tebou pojde vsade - a ked ju nebudes chciet pustit, tak bude papulovat (mraucat) dovtedy, kym ju predsa len nepustis k sebe :D

Bonifaca mame len mesiac a uz so mnou varí, utiera prach, perie, chodi do kupelne i na zachod :-D (tam ho nerada pustam, lebo lezie do stupacky), s mužom zasa opravuje PC a s malou kresli a stavia kocky :-D dokonca sa spolu "hadaju" :D

Chcem mu este zaobstarat macaciu kamosku, lebo ked nie sme doma, tak stale spi a potom v noci vyvadza :-(

Hehe...my máme 5 ks cicúchov (kocúrik cca 4týždne, 3 mačičky - 4 mesiace a 1 cica - cca polrocna) a 1ks pes. Cez deň všetci vychrapujú a keď prídeme na smrť unavení domov, vystrájajú :-D . Potom majú zasa útlm a večer, keď sa uložíme spať, ony sa začnú naháňať po byte a snažia sa nás zapojiť do tej úúúúžasnej hry, čo sa nám zas ani veľmi nechce :wink: Ale aspoň sa rýchlejšie unavia, ako keď sme mali len jednu ciculínu.
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb