• Reklamy

Turecká angora

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod lenka 20.10.2005 7:36

tak to si ma teda velmi nepotesila :mutagen: ja som dufala, ze sa vyblaznia cez den a v noci nas nechaju spat - teraz chodim do postele o polnoci - vtedy je uz Boni dostatocne unaveny a nerobi randal - o pol siestej, ale uz zasa vstava a vyvadza :-(
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod rehssi 20.10.2005 7:51

lenka napísal:Chcem mu este zaobstarat macaciu kamosku, lebo ked nie sme doma, tak stale spi a potom v noci vyvadza :-(

No o tomto som vravela. Ja chcem len jednu macku, no ako tak pozorujem vsetkych tento postoj prejde a zacnu sa rozrastat :jaziram: :-)
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod Monika 20.10.2005 9:42

Ja si myslim, ze jedna micka vyzaduje dalsiu :-D
Turecka agora je sice k smrti ukecana, ulietana, vsade sa splha, vysedava na otvorenych dverach, nasu nosime na pleci ako papagaja povinne aspon pol hodinu denne, spava na posteli medzi nohami, raz tyzdenne ma zachvaty lietania po byte so svojim oblubenym spagatom (treba sa poctivo uhybat aby neprislo k urazu :-D ) a nedajboze prednou zavriet akekolvek dvere, tak je ohen na streche. Je neskutocne vytrvala vo "vydierani" otvorenia dveri. Nasa Agnii je priatelov najvacsi milacik. A to mame macky styri. Dokazu spolu kecat a nemaju chybu ked sa k sebe tulia. Agnii sa dokaze tak liskat, ze mam niekedy pocit, ze mi rozbije hlavu ako svojou do tej mojej z lasky buchne za hlasneho pradenia.
Kazdy by si mal plemeno vyberat podla svojej povahy a byt pri tom k sebe naozaj kriticky. Mne turecka angora uplne vyhovuje, sme podobne :D
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod rehssi 20.10.2005 9:52

Povahovo mi tiez sedi. Mozno pre to, ze sa chova ako moj pes :mutagen: Urcite budu dokonaly par :-D
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 20.10.2005 11:34

lenka napísal:tak to si ma teda velmi nepotesila :mutagen: ja som dufala, ze sa vyblaznia cez den a v noci nas nechaju spat - teraz chodim do postele o polnoci - vtedy je uz Boni dostatocne unaveny a nerobi randal - o pol siestej, ale uz zasa vstava a vyvadza :-(

No mačky su predovšetkým nočné tvory, takže nemajú potrebu cez deň lietať. A hlavne, keď sú spoločenské ako tie naše, tak jednoducho potrebujú tvoju prítomnosť. Naše baby su aktivne asi pol hodku po mojom príchode domov okolo pol piatej poobede, zaľahnú zas, keď idem so psom a okolo 21:00 začnú lietať po izbách, z čoho je na vetvy aj náš fox a snaží sa k nim pridať, ale je ako sloník v porceláne :-D . My ratujeme všetko neupevnené. Zaľahnú zas okolo pol dvanástej a o tretej sú zas čulé. Od kedy máme dve izby, nemajú v noci prístup do spálne, pretože sme sa vôbec nevyspali pri ich nočných hrách /1 z mačacích stromov je priamo pri posteli a skákali nám po hlavách :jaziram: ). Nedožadujú sa vstupu (lebo sa im z neznámych dôvodov páči viac tá druhá izba - je tam trochu chladnejšie a doobeda v nej svieti slnko, takže možno preto), až ráno o pol šiestej, kedy cez týždeň vstávame. Sú teda spoľahlivý budíček, ale budia nás aj cez víkend o tom istom čase :wink: . To v polospánku vstanem, otvorím dvere, ony sa na mňa vrhnú, idú si hlavy roztrieskať o moju a snažia sa mi olízať každá svoju obľúbenú časť tela. Do 15 minút sa usalašia a spia ďalej. :cica2:

A druhá/tretia/... cica má výhodu v tom, že sa spolu zahrajú po mačacom, nebudeš ju obmedzovať svojou veľkosťou a neschopnosťou odraziť sa od steny a pristáť priateľovi na bruchu :wink: a o to častejšie sa na tebe len usalašia a budú vyžadovať lásku.
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 20.10.2005 11:42

Monika napísal:Ja si myslim, ze jedna micka vyzaduje dalsiu :-D
Turecka agora je sice k smrti ukecana, ulietana, vsade sa splha, vysedava na otvorenych dverach, nasu nosime na pleci ako papagaja povinne aspon pol hodinu denne, spava na posteli medzi nohami, raz tyzdenne ma zachvaty lietania po byte so svojim oblubenym spagatom (treba sa poctivo uhybat aby neprislo k urazu :-D ) a nedajboze prednou zavriet akekolvek dvere, tak je ohen na streche. Je neskutocne vytrvala vo "vydierani" otvorenia dveri. Nasa Agnii je priatelov najvacsi milacik. A to mame macky styri. Dokazu spolu kecat a nemaju chybu ked sa k sebe tulia. Agnii sa dokaze tak liskat, ze mam niekedy pocit, ze mi rozbije hlavu ako svojou do tej mojej z lasky buchne za hlasneho pradenia.
Kazdy by si mal plemeno vyberat podla svojej povahy a byt pri tom k sebe naozaj kriticky. Mne turecka angora uplne vyhovuje, sme podobne :D

Ja síce nemám TUA, ale mačky domáce, papagája však poznám dôverne :-D . Najlepšie, keď sa chcú nosiť naraz aj 3 a skočia mi na chrbát keď sedím :-D. Mačky sú skrátka sqelé stvorenia :1l0:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Monika 20.10.2005 12:07

Prskavka napísal:
Ja síce nemám TUA, ale mačky domáce, papagája však poznám dôverne :-D . Najlepšie, keď sa chcú nosiť naraz aj 3 a skočia mi na chrbát keď sedím :-D. Mačky sú skrátka sqelé stvorenia :1l0:

Na nas Agneska vdaka bohu neskace, s tymi pazuriskami by som vyzerala pekne pasikava :-D Pokusy sice boli ale velmi rychlo pochopila, ze tadial cesta nevedie. Teraz si pred nas sadne, povie to svoje ine mnau a natahuje packy do vzduchu, vtedy sa jej vzdy vyhovie :D
S tym lietanim to nie je podla mna az take strasne. Vekom sa im uz aj tak nechce vystrajat a bude vam este luto :-) . Nasa najmladsia ma skoro tri roky a uz nema potrebu rano blbnut. Niekedy mi to aj chyba :wink: .
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 20.10.2005 14:26

Monika napísal:
Na nas Agneska vdaka bohu neskace, s tymi pazuriskami by som vyzerala pekne pasikava :-D Pokusy sice boli ale velmi rychlo pochopila, ze tadial cesta nevedie. Teraz si pred nas sadne, povie to svoje ine mnau a natahuje packy do vzduchu, vtedy sa jej vzdy vyhovie :D
S tym lietanim to nie je podla mna az take strasne. Vekom sa im uz aj tak nechce vystrajat a bude vam este luto :-) . Nasa najmladsia ma skoro tri roky a uz nema potrebu rano blbnut. Niekedy mi to aj chyba :wink: .

Šak aj my krpcom vysvetľujeme, že tie pásiky nie sú momentálne in a že to majú nechať tak, ale poznáš mačky...budú skúšať a testovať do nekonečna :-D . Ale máš recht, vekom sa ukludnia...ani naša mamina Beulienka ako dospelá nebehávala po byte každý deň...radšej lovila nášho foxa (ona ležala na stoličke a počkala si, kedy prebehne okolo a majzla ho labkou po chvoste), keď behal on za aportom :wink:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lenka 20.10.2005 15:23

Chystam sa dat Boniho vykastrovat, :mutagen: tak verim, ze sa trosku skludni - ale zistila som, ze vyvadza aj cez den - vcera som prisla domov a nasla som bavlnu omotanu hadam okolo vsetkych kvetov a nabytku po byte - hodinu som to odmotavala :-D

Nastastie ho ani nenapadne skrabat sa po mne :cerveny: - sadne si pekne tak, aby mal dobry vyhlad na to co robim a pozorne sleduje :cica2:

na rukach sa rad nosi, ale ked si sadnem, tak si hned bezi lahnut k mojim noham (ako psik) :-)

Rad sa diva, ako umyvam riad - on ho susi jazykom :-D :-D :-D

proste sa odo mna nehne ani na krok :cica2:
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod lenka 21.10.2005 12:10

musim sa pochvalit so svojim milacikom - podarilo sa mi ho odfotit
Prílohy
IMG_boni.jpg
tak toto je moj fesak
IMG_boni.jpg ( ) Zobrazená 8622 krát
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 21.10.2005 13:16

lenka napísal:musim sa pochvalit so svojim milacikom - podarilo sa mi ho odfotit

to je krásavec. fakt zlatúšik. :iloveyou:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 21.10.2005 15:13

lenka napísal:musim sa pochvalit so svojim milacikom - podarilo sa mi ho odfotit

Je to fesak Lenka :1l0: .. aj moj Artus ma rad, ked ho nosim na rukach a tiez vsetko pozoruje, je taky maly spion - chodi za mnou a pozera co robim a potom, ked to robim dlhsie tak si ku mne lahne a spokojne vrni :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod evusik 21.10.2005 21:25

pripajam sa k nazorom, keby ste bonyho nekastrovali, bol by z neho macaci don juan, fesak jeden :wink:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod lenka 24.10.2005 6:29

Vdaka z pochvaly :befucking: kastrovat ho dam na sto percent - prave preto, ze sa obavam, ze z neho bude riadny don chuan :D
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Bea 24.10.2005 7:06

Monika napísal:
Co sa tyka povahy tureckej angory, tak spolocenska sa mysli hlavne v zmysle smerom k ludom. Miluje pritomnost cloveka a stale ju vyhladava. Pokial vsak cez den nebude sama a bude mat "aspon" psika "na hranie" tak urcite postradat nebude a ked nebudes doma, tak si vystaci aj s nim. Mysli vsak na to, ze ako vkrocis do bytu tak sa na Teba krasne nalepi a vsetko absolvuje s Tebou :wink: My chodime spolocne aj na ludsku toaletu :-D

No, nasi si navstevu ludskej toalety tiez nenchaju za ziadnych okolnosti ujst. Ragdoll to povazuje za svoje svate pravo, dokonca mi niekedy vyskocu na kolena a tak tam sedime spolu :-D a ja ho skrabkam - alebo si mi lahnu k noham... Ragdoll tiez rad pomaha pri domacich pracach ( obzvlast ho bavi zametanie dlazky, jej umyvanie...) Nerad vysava, to vzdy niekam zalezie..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb