• Reklamy

Britská mačka

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 10.5.2005 13:43

V prvých mesiacoch sa ničoho bá» nemusíte. Pokiaµ máte potom moľnos» mačičky na chvíµku v byte oddeli», tak by som to ako problém nevidela. Mačička sa môľe kastrova» po prvej ruji - niekedy je to okolo pol roka, inokedy v 10 mesiacov, to je individualne. Kocur - podµa odporučenia veterinára. Známa pred nedávnom kastrovala kocúra vo veku 7 mesiacov bez problémov, bol uľ náleľite "vybavený". ;-)) Pokiaµ nemáte v pláne chov, tak by som to rieąila antikoncepciou u mačičky, od prvých príznakov do veku vhodného na kastráciu.
Zuzana H.

Reklamy

Odoslaťod JD 10.5.2005 13:49

Zuzana H. napísal:V prvých mesiacoch sa ničoho bá» nemusíte. Pokiaµ máte potom moľnos» mačičky na chvíµku v byte oddeli», tak by som to ako problém nevidela. Mačička sa môľe kastrova» po prvej ruji - niekedy je to okolo pol roka, inokedy v 10 mesiacov, to je individualne. Kocur - podµa odporučenia veterinára. Známa pred nedávnom kastrovala kocúra vo veku 7 mesiacov bez problémov, bol uľ náleľite "vybavený". ;-)) Pokiaµ nemáte v pláne chov, tak by som to rieąila antikoncepciou u mačičky, od prvých príznakov do veku vhodného na kastráciu.

vdaka :-)
JD
Nováčik
Nováčik

Založený: 9.5.2005 18:53
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Monika 10.5.2005 13:58

JD napísal:
Zuzana H. napísal:V prvých mesiacoch sa ničoho bá» nemusíte. Pokiaµ máte potom moľnos» mačičky na chvíµku v byte oddeli», tak by som to ako problém nevidela. Mačička sa môľe kastrova» po prvej ruji - niekedy je to okolo pol roka, inokedy v 10 mesiacov, to je individualne. Kocur - podµa odporučenia veterinára. Známa pred nedávnom kastrovala kocúra vo veku 7 mesiacov bez problémov, bol uľ náleľite "vybavený". ;-)) Pokiaµ nemáte v pláne chov, tak by som to rieąila antikoncepciou u mačičky, od prvých príznakov do veku vhodného na kastráciu.

vdaka :-)

Ja by som to az tak jednoducho nevidela. Kocur je plodny po kastracii este nejake tie tyzdne. Podla mojho nazoru je kastracia v 7 mesiacoch dost skoro. Problemy vcasnej kastracie sa prejavuju az neskor, ako upchatie mocovej trubice kamenmi a podobne. Ak si zoberiete rovnako stare maciatka, tak na to treba davat naozaj dobry pozor, aby sa neprihodili maciatka. Uz sa stalo, ze kryl aj 6 mesacny kocur macku, ktora mala tichu ruju a Vy tu ruju nemusite vobec spozorovat. Takze opatrne :-)
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 10.5.2005 14:06

Ano Monika, v mnohom mate pravdu. Preto som napísala, ľe kastrácia kocúra je vhodná podµa rozhodnutia veterinára. On musí posúdi», nakoµko má kocúrik zostúpené guµky. A máte pravdu i v tom, ľe kocúrik je po kastrácii eąte pár týľdňov plodný. Ako som vąak uľ napísala, ja osobne by som to rieąila antikoncepciou u mačičky. Tak by sa dalo problémom zabráni». Je viac mačičkárov, ktorý si brali mačiatka v tom istom veku rozdielneho pohlavia a nemali s tým zasa aľ taký problém. V najhorąom prípade - ak by i priąlo k nechcenému nakrytiu, dá sa kastrova» i brezivá mačička.
Inak, tento problém ku podivu nie je len u mačiatok opačného pohlavia, ale i u kocúrikov - známa musela kastrova» kocúra, lebo sa pokúąal nakry» brata a boli z toho veµké boje.
Zuzana H.

Reklamy

Odoslaťod Monika 10.5.2005 14:09

Zuzana H. napísal:Ano Monika, v mnohom mate pravdu. Preto som napísala, ľe kastrácia kocúra je vhodná podµa rozhodnutia veterinára. On musí posúdi», nakoµko má kocúrik zostúpené guµky. A máte pravdu i v tom, ľe kocúrik je po kastrácii eąte pár týľdňov plodný. Ako som vąak uľ napísala, ja osobne by som to rieąila antikoncepciou u mačičky. Tak by sa dalo problémom zabráni». Je viac mačičkárov, ktorý si brali mačiatka v tom istom veku rozdielneho pohlavia a nemali s tým zasa aľ taký problém. V najhorąom prípade - ak by i priąlo k nechcenému nakrytiu, dá sa kastrova» i brezivá mačička.
Inak, tento problém ku podivu nie je len u mačiatok opačného pohlavia, ale i u kocúrikov - známa musela kastrova» kocúra, lebo sa pokúąal nakry» brata a boli z toho veµké boje.

Len neviem ako je to s antikoncepciou u macky, ked sa dava v skorom veku. To su tiez hormony a tie mozu tiez potlacit povedzme jej rast, nie? Ja neviem, lebo nase dostali antikoncepciu az ked mali aspon 10 mesiacov.
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 10.5.2005 14:15

Ja osobne s antikoncepciou skúsenosti nemám, mačičkám som ju zatiaµ (»uky tuk) dáva» nemusela. Známa si vąak kúpila mačičku do chovu, doma uľ mala chovného kocúra a tak bola nútená dáva» antikoncepciu uľ od útleho veku mačičky - vyzerá normálne, zostala v chove a práve má druhý vrh mačiatok. Pri antikoncepcii je vľdy riziko, i keď nepatrné, ľe mačička dostane zápal maternice. Preto som i napísala, ľe antikoncepciu len v prípade, ak mačička nejde do chovu.
Zuzana H.

Reklamy

Odoslaťod janula 10.5.2005 18:26

Ja chcem dat tiez kastrovat kocurika, ale budem ho kupovat sameho, ako jedinacika.. teda kedy by bola najvhodnejsia doba, asi je najlepsie spytat sa veterinara ze :?: :-)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Monika 10.5.2005 20:07

janula napísal:Ja chcem dat tiez kastrovat kocurika, ale budem ho kupovat sameho, ako jedinacika.. teda kedy by bola najvhodnejsia doba, asi je najlepsie spytat sa veterinara ze :?: :-)

Kazdy kocur dospieva inokedy, v inom case. Veterinar sa musi pozriet, ci je kocur uz dostatocne vzvinuty. :-)
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 11.5.2005 7:51

Vo vąeobecnosti je vhodné kocúrika kastrova» okolo jedného roku ľivota. Ak sú vąak problémy skôr (značkovanie a iné) tak sa treba poradi» s veterinárom, on posúdi, nakoµko je kocúrik na takýto zákrok vyspelý.
Zuzana H.

Reklamy

Odoslaťod janula 11.5.2005 9:35

.. aha, dakujem za radu, aj som si myslela, ze najlepsie by to bolo posudit s veterinarom :wink: :cica2:
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Alfie 12.5.2005 8:41

ohladom tej kastracie, my mame dvojrocneho britaka a este neznackuje - nastastie :-) vieme, ze pravdepodobne zacne a teda dusevne sa na to pripravujeme, ze ho budeme nuteni pripravit o jeho muzsku "pychu" (a moja polovicka s nasim kocurom znacne suciti :-) ), ale ako vravim, zatial je klud a ma uz cez dva roky..teraz mu chystame partaka - tiez kocura, tak uvidime, co bude potom a ako bude reagovat
Alfie
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.5.2005 8:37

Reklamy

Odoslaťod Monika 12.5.2005 9:09

Alfie napísal:ohladom tej kastracie, my mame dvojrocneho britaka a este neznackuje - nastastie :-) vieme, ze pravdepodobne zacne a teda dusevne sa na to pripravujeme, ze ho budeme nuteni pripravit o jeho muzsku "pychu" (a moja polovicka s nasim kocurom znacne suciti :-) ), ale ako vravim, zatial je klud a ma uz cez dva roky..teraz mu chystame partaka - tiez kocura, tak uvidime, co bude potom a ako bude reagovat

Ak mu chcete priniest partaka, tak myslite na to, ze dvaja nekastrovani kocuri sa nemusia znasat. Ja by som toho Vasho terajsieho dala vykastrovat, aby potom nemal pocit, ze to bolo kvoli tomu, ze ste doniesli novacika a mate ho radsej - moze sa citit ukrivdeny. Mozno sa stane, ze zacne znackovat az ked donesiete partaka :-). Takze ja by som Vas poradila kastraciu uz teraz aj ked este neznackuje. :-D
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 12.5.2005 9:31

Monika napísal:
Alfie napísal:ohladom tej kastracie, my mame dvojrocneho britaka a este neznackuje - nastastie :-) vieme, ze pravdepodobne zacne a teda dusevne sa na to pripravujeme, ze ho budeme nuteni pripravit o jeho muzsku "pychu" (a moja polovicka s nasim kocurom znacne suciti :-) ), ale ako vravim, zatial je klud a ma uz cez dva roky..teraz mu chystame partaka - tiez kocura, tak uvidime, co bude potom a ako bude reagovat

Ak mu chcete priniest partaka, tak myslite na to, ze dvaja nekastrovani kocuri sa nemusia znasat. Ja by som toho Vasho terajsieho dala vykastrovat, aby potom nemal pocit, ze to bolo kvoli tomu, ze ste doniesli novacika a mate ho radsej - moze sa citit ukrivdeny. Mozno sa stane, ze zacne znackovat az ked donesiete partaka :-). Takze ja by som Vas poradila kastraciu uz teraz aj ked este neznackuje. :-D

Presne súhlasím s Monikou! Tieľ si myslím, ľe by bolo veµmi vhodné da» kocúrika vykastrova» eąte pred príchodom nováčika. Môľe sa dokonca sta», ľe sa bude starousadlík pokúąa» malého nakry». V kaľdom prípade, po kastrácii nebude ma» tendenciu chráni» si svoje teritórium pred "priąelcom" a i zoznamovanie bude určite príjemnejąie a rýchlejąie. Kastrácia u kocúra nie je ľiadny zloľitý zákrok, trvá chvíµku a kocúrik je za pár dní úplne OK.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Alfie 12.5.2005 12:26

dakujem za rady.. bolo nam jasne, ze by sme ho casom museli dat vykastrovat, ale chceli sme odkladat tak dlho, ako by sa dalo.. toto je uplne novy pohlad, je pravda, ze chovatelia, od ktorych berieme noveho priselca nam odporucali dat cicucha kastrovat, ale nevieme sa k tomu nejak odhodlat, mame pocit, ze mu to ublizi - teda psychicky, fyzickej stranky sa tak neobavam, mame velmi dobru pani veterinarku.. takze asi bude musiet ist pod noz, aby prirastok bral v pohode a sam sa tiez tak citil...:-)
Alfie
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.5.2005 8:37

Reklamy

Odoslaťod Monika 12.5.2005 12:33

Alfie napísal:dakujem za rady.. bolo nam jasne, ze by sme ho casom museli dat vykastrovat, ale chceli sme odkladat tak dlho, ako by sa dalo.. toto je uplne novy pohlad, je pravda, ze chovatelia, od ktorych berieme noveho priselca nam odporucali dat cicucha kastrovat, ale nevieme sa k tomu nejak odhodlat, mame pocit, ze mu to ublizi - teda psychicky, fyzickej stranky sa tak neobavam, mame velmi dobru pani veterinarku.. takze asi bude musiet ist pod noz, aby prirastok bral v pohode a sam sa tiez tak citil...:-)

Psychicky mu to urcite neublizi. Ublizilo by mu to viac, keby ste ho kastrovali az keby ste mali druheho kocurika doma. Lebo by naozaj mohol vidiet tu krivdu. Po psychickej stranke/povahovej bude milsi, pritulnejsi.
Nemusite sa toho bat, praveze bude vo vacsej pohode, ked neokusi kocurie pohnutky a nezacne ho volat priroda :-)
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb