• Reklamy

SPHYNX

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod nikinka 20.9.2006 19:08

kitekatka napísal:
nikinka napísal:suhlasim aj mne na nej chybaju chlpy.ale tiez suhlasim ze oci ma pekne

pekne vyniknú na takej peknej ostrej fotke :-D

ako si to myslela? na tej co mam ja alebo na tej kde je kleopatra?
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 11:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 26.9.2006 14:33

nikinka napísal:
kitekatka napísal:
nikinka napísal:suhlasim aj mne na nej chybaju chlpy.ale tiez suhlasim ze oci ma pekne

pekne vyniknú na takej peknej ostrej fotke :-D

ako si to myslela? na tej co mam ja alebo na tej kde je kleopatra?

Tvoju fotku nevidím,akže neviem,myslela som kleopatru...ale nemyslim si,že by tvoja cicula mala oči,ktoré by sa mi menej páčili :-D
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 26.9.2006 14:34

Aha už ju vidím,a oči tvojej mačky sú tiež veľmi pekné. Tiež som mala takú cicu ako ty,ale už tu nie je :-( Volala sa Astinka a mala také isté oči ako tvoja micka,boli prekrásne :-( Ale to je tu offtopic....
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nikinka 26.9.2006 16:06

kitekatka napísal:Aha už ju vidím,a oči tvojej mačky sú tiež veľmi pekné. Tiež som mala takú cicu ako ty,ale už tu nie je :-( Volala sa Astinka a mala také isté oči ako tvoja micka,boli prekrásne :-( Ale to je tu offtopic....

dakujem je tam dost zel vidiet bo nema rada fotak :-)
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 11:41

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 24.10.2006 17:41

Bude stránka ? :cica2:
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod tina21 16.12.2006 21:51

tieto nadherne macky ma uz davnejsie zaujimali...tiez moc nemusim nahacov vo zvieracej podobe, ale oni na mna posobia velmi uslachtilo a priam nadzemsky, kedze milujem egyptsku kulturu, pripminaju mi vsetko okolo nej...maju nadherny pohlad, krasne na nich vynika macacia stavba tela a posobia velmi elegantne, priam nadzemsky...viem, ze maju vela odporcov, ale podla mna je to len vec zvyku...su to stale macky a k tomu velmi vynimocne. mala som len jednu moznost byt v pritomnosti tejto malej bohyne, ale musim povedat, citila som respekt a uctu, ked som jej hladela do oci...su uzasne!!! :cica2: :cica2: je mojim snom mat doma tuto macku...snad niekedy :cica:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Založený: 7.10.2006 22:21

Reklamy

Švédske diskusné fórum o Sphynxoch

Odoslaťod Peter Polák 27.2.2007 21:02

Dovoli som si sem dať Švédske diskusné fórum o Sphynxoch...
http://www.sphynxar.se/forum/index.php
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod skel 27.7.2007 15:08

Tieto macicky vyzeraju ako z vesmiru . Pocul som na ne vyborny komentar - je to take skarede ze je to az pekne . Ja mam sice najradsej polodlhosrste no nemyslim ze by bolo nieco zle na slachteni takychto zvlastnosti :wink:
Obrázok používateľa
skel
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 7.7.2007 19:50

Reklamy

Re: SPHYNX

Odoslaťod lilinka 24.5.2009 20:19

mám 2 sphynxov a predpokladám že za čas , ktorý uplynul od založenia tejto témy ste prekonali predsudky,ktoré sú tu napísané. lebo sphynx patrí ku klenotom mačacej ríše. je to skutočne výnimočná mačka o ktorej sa hovorí že je to tak trocha dieťa,trocha psík, trocha opička. a je to tak.absolútne závislá na kontakte s človekom.a sú len zdanlivo bez srsti,môžu mať na tele milimetrové chlpky a na dotyk pripomínajú teplú,hodvábnu broskyňu.hebučké ako najjemnejší zamat a teplučké. je pravda,že ked je chladno nosia tričká alebo kabátiky,ale inak je to mačka otužilá a celá akoby z pevnej gumy.na dotyk vôbec nie krehká,ale naopak svalnatá a mimoriadne teplá . povrchová teplota je vyššia ako u bežných mačiek.ich povaha je ešte zaujímavejšia ako ich zovňajšok,ktorý veľa ľudí šokuje a u niektorých vzbudzuje odpor.ale kto sphynxa pozná a jeho láskavá,priateľská povaha mu "sadne", nebude chcieť inú mačku.milá,veľmi nežná a prítulná,poslušná a všade nasleduje svojho majiteľa,lebo je ako každá mačka - zvedavá. každý deň sa teším domov a viem,.že ma s radosťou privítajú obaja a porozprávajú mi, ako trávili čas bezo mňa.spávajú najradšej pod paplónom,ked nie je zima,tak na ňom.ale v každom prípade čo najbližšie k objektu svojej lásky- ku mne. sú skrátka perfektní :hearth: :cat38: :cat42:
Prílohy
10.5.09 004.jpg
10.5.09 004.jpg ( ) Zobrazená 916 krát
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Odoslaťod INA S. 25.5.2009 9:29

...klobúk dolu,krásne si ich opísala a v tvojom príspevku cítiť kopec lásky :cat42: :1l0: :1l0: :1l0:
...sú zlatučký v tých oblečkoch,mojich si neviem predstaviť,neznesú na sebe nič ani obojok :-D
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 25.5.2009 9:31

lilinka napísal:mám 2 sphynxov a predpokladám že za čas , ktorý uplynul od založenia tejto témy ste prekonali predsudky,ktoré sú tu napísané. lebo sphynx patrí ku klenotom mačacej ríše. je to skutočne výnimočná mačka o ktorej sa hovorí že je to tak trocha dieťa,trocha psík, trocha opička. a je to tak.absolútne závislá na kontakte s človekom.a sú len zdanlivo bez srsti,môžu mať na tele milimetrové chlpky a na dotyk pripomínajú teplú,hodvábnu broskyňu.hebučké ako najjemnejší zamat a teplučké. je pravda,že ked je chladno nosia tričká alebo kabátiky,ale inak je to mačka otužilá a celá akoby z pevnej gumy.na dotyk vôbec nie krehká,ale naopak svalnatá a mimoriadne teplá . povrchová teplota je vyššia ako u bežných mačiek.ich povaha je ešte zaujímavejšia ako ich zovňajšok,ktorý veľa ľudí šokuje a u niektorých vzbudzuje odpor.ale kto sphynxa pozná a jeho láskavá,priateľská povaha mu "sadne", nebude chcieť inú mačku.milá,veľmi nežná a prítulná,poslušná a všade nasleduje svojho majiteľa,lebo je ako každá mačka - zvedavá. každý deň sa teším domov a viem,.že ma s radosťou privítajú obaja a porozprávajú mi, ako trávili čas bezo mňa.spávajú najradšej pod paplónom,ked nie je zima,tak na ňom.ale v každom prípade čo najbližšie k objektu svojej lásky- ku mne. sú skrátka perfektní :hearth: :cat38: :cat42:

Odkial ich mas?
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod gandalf 25.5.2009 10:14

Sphynxikov som mala moznost hladkat a byt s nimi daku chvilku - neskutocni zavislaci na cloveku, extra pritulni, mazlivi, teplucki a hebulinkiii...mala som super zazitok :-D Nebyt mojho draheho uz mam jedneho doma :TomyAngelo:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod lilinka 25.5.2009 20:09

aduška som kúpila od jednej pani, čo má chovateľské potreby .bola od rána do večera v obchode a bolo jej ľúto kocúrika, lebo bol stále sám doma a bol smutný.a mačičku doniesla dcéra z prahy, predávali ju, lebo pani čo ju mala,zomrela. a podľa stránok usudzujem,že som telefonovala aj o tvojho Doda-shogúna.sphynxy ma zaujali pred niekoľkými rokmi v telke bola reportáž o tom akí sú skvelí,prítulní a milí.hrozne som po nich zatúžila,lebo nepopieram,že ma zaujal aj ich mimozemský vzhľad.volala som p.nemlahovej/ ch.stanica SDYRON,chová don sphynxov/ ale ked mi povedala cifru za mačiatko, tak som zas na chvíľku vychladla a začala sporiť. a začiatkom tohto roka som si svoju túžbu splnila :cerveny: som úplne nadšená :-D :cica2:
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod kellee 27.7.2009 17:35

ahojte, mne sa tiez toto plemeno velmi paci a chcela by som si casom zaobsarat kocurika, ale netusim ako sa o nu starat. Ako macku som uz mala, ale zaujima ma ci toto plemeno potrebuje nejaku specialnu starostlivost o kozu a tak, aj som hladala na nete ale som nic nenasla tak sa pytam vas.
kellee
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.7.2009 17:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod lilinka 27.7.2009 19:46

vôbec sa nemusíš báť,je to mačka ako každá iná.aj ked môžu mať problémovú kožu,nemám s tým problém ani u naháčov psích.akurát v puberte sa mi stalo,že mala sučka vyrážky.ale má rok a pol a už má kožu čistú.treba ale počítať z častejším kúpaním.koža sphynxov sa mastí a kedže nemá srsť,ostáva na povrchu a sphynx vyzerá ako špinavý.normálka nejakým detským sprchovým gelom-požívam johnson,napríklad.a dalšou kapitolou sú uši.určite si si všimla,že na niektorých fotkách vyzerá sphynx,akože má ušný svrab.ale jedná sa len o nadmernú tvorbu ušného mazu.používam čistiace ušné kvapky a detské obrúsky. s nimi podľa potreby pretriem celého sphynxa.a ešte maz okolo pazúrikov.aj ten je dobre obrúskom zotrieť.to je asi všetko o špeciálnej starostlivosti o telo.ešte tu máme špeciálnu "duchovnú" starostlivosť.sphynx je vo svojej podstate prítulný až vtieravý.ak chce niekto nenápadného spoločníka ktorého sem tam pohladí,bude zdesený.sú to závisláci,ktoré potrebujú stály fyzický kontakt.takzvané lepidielko. :-D trocha sa zo dá zmierniť tým,že sú dvaja,tak sa časť hier presúva na partnera a človek si môže aj vydýchnuť.sú to také malé opičky,ale ozaj nie nejak špeciálne náročné na starostlivosť.majú rýchlejší metabolizmus,kôli udržovaniu teploty,kedže nemajú srsť.teda nemajú-to nie je tak celkom pravda.majú totiž milimetrovú jemnú srstičku,ktorá posobí ako horúca broskyňa alebo zamat.úžasne príjemné na dotyk. radšej sa pýtaj,čo ťa zaujíma,lebo ked sa rozpíšem,môžem to tu zahltiť :taktotosity:
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb