• Reklamy

SPHYNX

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Re: SPHYNX

Odoslaťod kellee 28.7.2009 20:04

lilinka kludne sa rozpisuj, to je len dobre ja o tomto plemene nic neviem preto ma to zaujima a taketo veci mi len pomozu. a velmi sa mi paci typ macky zavislej na cloveku jednu som uz taku mala a pre mna to bolo uplne uzasne stvorenie. takze aj pre toto ma sphynx zaujala kvoli povahe, ale aj kvoli vyzoru, kazdemu komu ukazem obazok tak nad nicm fujka ale podla mna je to uzasna macka, takze ak chce rozpisuj sa kazde info pomoze
kellee
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.7.2009 17:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod rehssi 29.7.2009 9:44

Lilinka ak mozem aj ja ta vyspovedam, aj ked mam ine plemeno, vo vela veciach su si podobni.
vidim, ze tvoje sphynxy maju super kabatiky- kde im kupujes oblecenie? Psa vezmem do obchodu a vyskusame.. cicucha som vzala len sa nakup noveho postroja, obliekanie by som v cudzom prostredi neriskovala. Na psej vystave kde je velky vyber som minuly rok kupila starsiemu devonkovi tricko. dalsi den som ho utekala vratit :-/ . Kupila som ine- rovno dve podobne ale len jedeno mu sedelo. Samozrejme to bolo site na yorka alebo civavku- tak pomerne kratke- konci pred bruskom..
Lilinka a mam indiskretnu otazku- kde byvas? V panelaku ci v dome? ja som panelakova a tak neregulujem kurenie a mam problemy kazdu jesen aj jar, ked je vonku zima, ale nie taka, aby zacali kurit. Cicuchom vie byt riadna kosa. nemas s tym problem? Ked su sami doma, tak dostanu do pelechov pet flase naplnene horucou vodou z vodovodu. Aspon take tri hodinky to ostane teple. Kupila som aj elektricku decku, len tu nemozem nechavat zapnutu bez dozoru. Chjo, ta zima nas vzdy dost potrapi :mutagen:
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod lilinka 30.7.2009 15:16

no ja bývam v dome a mám aj čínskych naháčov.takže oblečky majú od nich.ale je pravda,ža ked sa schladí a ešte sa nekúri,tak im tričká obliekam.na doma máme len také čo si vyrobím veľmi jednoducho.z bavlnených teplákov alebo tričiek odstrihnem rukávy alebo nohávy s manžetou a na švíku rozstrihnem asi do tretiny.pod manžetou spravím 2otvory na ručičky a oblek je hotový.ale ked sa kúri,mám taký závesný pelech na radiátor a ten má veľký úspech.a ešte teplé,hrubé deky.tie sú stále na gauči aj posteli a aj teraz v lete tam radi chodia spávať.podvihne si kraj a vleze pod deku jak do stanu.a kľudne spia aj v noci pod palónom,ked je chladno.ale v každom prípade vždy na posteli.ked sa v noci mrvím a nechtiac zavadím o kocúrika,hned začne priasť.a ked sa nedajbože už rozvidnieva,berie to ako povel,že sa ideme hladkať.lebo to je taký ranný rituál.kým vstanem s postele,tak sa musím troška prebrať a to hned sphynxi zaregistrujú a hned si na mňa vylezú.jedného vždy musím dať na bok,lebo by ma udusili.tak ich chvíľu hladím,oni pradú a je nám fajn.to sa pekne deň začína. ja som si vlastne toto plemeno obstaral vlastne preto,že je taký prítulné,sú to závisláci.sú to aj strašní dobráci,ked ma naštvú a ja niektorému pleštím po holej,vôbec sa neurážajú,za chvíľu,ked vidia,že ma zlosť prešla docupká previnilec a naťahuje hlavičku,nech ho pohladím.
prikladám fotku domáceho trička a trička s obchodu,čo je ale pre psa a adovi je veľké
Prílohy
13052009_004.jpg
13052009_004.jpg ( ) Zobrazená 1664 krát
29.7.09 011.jpg
29.7.09 011.jpg ( ) Zobrazená 1668 krát
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Odoslaťod Freya 30.7.2009 15:26

Boože v tých oblečeniach sú perfektní :befucking:
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod rehssi 31.7.2009 9:19

naše plemená sú povahovo ozaj rovnaké! Máme presne tie isté postelové rituály :1l0: Závesné pelechy na radiátory im samozrejme kúpime. Až teraz, lebo máme nové radiátory- pred tým boli hrubé a mohli spať priamo na nich.
Ja domáce oblečky strihám z pánskych vlnených ponožiek, aspoň takých 43-45tiek. Len dosť skoro sa rozstrapkajú. Skúsim kúpiť dáku lacnú latkovú mikinu, vďaka za tip! :-)
teraz máme problém, že starší nechce dovoliť malému Basilovi spinkať v noci v posteli. Trvé dva mesiace spal Basil so mnou, no ja s nimi už pár dní nebývam, tak je Basilko nútený nasťahovať sa na noc k rodičom. No a to starší Gogo nevie rozdýchať (on spáva u rodičov od mala)! Prvú noc sa celú naháňali a teraz pre istotu nespí v posteli ani jeden. A to nie je normálny stav, takže ešte čakáme, čo bude ďalej... Môj skromný odhad je, že Gogo radšej spí mimo postele, len aby ustrážil Basila, aby tam nešiel...
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod lilinka 31.7.2009 19:08

myslím,že devoni a sphynxy sú veľmi povahovo podobní .ale mne takéto prísavky vyhovujú.len ked mala lilli ruju tak to bolo až obťažujúce,jak sa stále vnucovala.potrebovala som niečo robiť a ona mi odmietala zliesť z náručia.obtierala sa o tvár priadla jak priadka morušová a vynucovala si maznanie.položila som ju na zem podlizla popd stoličku a vyskočila z druhej strany.položila som ju zas a netrvalo minutu bola na mne znova.ale inak je ich kontaktnosť veľmi príjemná,lebo aj ked dávajú o sebe vedieť,ak poviem,že mám prácu pohladím po hlávke,tak si dajú povedať a len ma pozorujú,a stále si čosi mrmlú.aj devoni?takým tichým hláskom ako ked hrkúta hrdlička si podchvíľou niečo hudú,hlavne ado.malokedy mňaukajú,ale rôzne zvuky vyludzujú vždy ked majú potrebu niečo komentovať.a etše syčia.napriek tomu,že sú kamoši,podchvíľou sa fackajú a kedže sú holý,srandovne to plieska.sú to fakt podarené stvorenia.milujem ich a som rada,že ich mám.ked už budem celkom stará a nevládna,tak iste budem mať aspoň sphynxov.inak sú to aj hrozne empatické tvory ,ked je niekomu zle,tak pri ňom ležia a robia mu spoločnosť.pred týždňom mala moja sučka ťažký epileptický záchvat,veľmi vážny a opakovaný a ostala ochrnutá,zrejme aj nejaké krvácanie do mozgu.ležala takmer 2 dni úplne nevládna a adko väčšinou ležal pri nej.aj ked som mojho jonáša priniesla z kastrácie a bol ešte prispatý,adko mu robil spoločnosť a ked další kocúr došiel domov s rozdriapaným ramenom a niekoľko dní bol zalezený v pelechu,adko ho chodil kontrolovať a sedával s ním.je to fakt strašne dobromyseľné plemeno.nič sa im asi nedá vytknúť.
ale s tým spaním to bolo aj u nás tak.kým neprišla lili,adko spával so mnou.ked došla lili a chodila večer za mno do postele,ado ju vyháňal a nakoniec istú dobu spávali obaja mimo posteľ.síce som sa vyspala v pohode,ale hrozne mi to chýbalo.ale potom zo dňa na deň začali so mnou spávať obaja.takže už je všetko zase fajn.
tie tričká a tepláky kupujem v sekáči.vynikajúce sú bavlnené pyžamká,lebo máš 2rukávy s manžetou a aj na nohaviciach sú väčšinou manžety dole.tie krásne sedia okolo krku a nikde to mačkám neprekáža,pohybujú sa úplne prirodzene.lebo máš pravdu,tie kupované sú len na parádu,prakticky len na hrudný kôš. a takto majú zaktytý celý chrbát a keby som to chcela doviesť k dokonalosti,tak visiace cípy na stehnách môžem navliecť na nožky,ked spravým diery.a ked to dotrhajú,tak to vyhodím,ani neperem.perem len také čo sú nerozstrapkané a nevyťahané.lebo mali také parádne s lesklými prúžkami,ale tak sa vyťahali,že som to aj vyhodila.
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Odoslaťod ewe 28.11.2011 22:40

IMG_0002 (5).JPG
ako stari manzelia :-)
Caute,
mam dvoch sphynxov - jedneho som kupila, druheho som dostala. Obaja su uplne uzasni, kazdy inej povahy - jeden sa stale len tuli, ma radsej chladnejsie miesta, druhy je taky individualista a vecne zakutrany v dekach. Najhorsie je to s kupanim a to u obidvoch, inak s nimi mame kopec srandy, v lete chodime normalne do zahrady, na voditku, kamosia sa so psami - nahana sa so srncim ratlikom, ziadne piplacky ani s obliekanim ani so stravou. Na zaciatok som sa bala, nakolko je to moja prva macka a hned taketo plemeno, ale so spravnym citlivym pristupom a trochou studia mozem s kludnym svedomim povedat, ze som nic nezanedbala. Akurat tak ten moj povodny ma stale nejaky exem na labkach - vet mu uz dal tolko injekcii, ze som povedala staci! natieram mu to cajom z repika a harmanceka a cuduj sa svete: exem mizne. A co sa tyka obliekania - neobliekam ich. ani som to nikdy neskusala. maju si regulovat sami teplotu a okrem toho - doma dost kurime a deky mame vsade. vet kazal otuzovat- zatial sme chori neboli
Prílohy
IMG_0017 (2).JPG
hairless duo
ewe
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.11.2011 12:32
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: ewe

Reklamy

Odoslaťod Damian 8.1.2012 22:45

ja mám sphynxa a je to čert :evil: :1l0: :-)
"Keby bolo možné skrížiť človeka s mačkou, bol by omnoho dokonalejší. Len mačka by si značne pohoršila."
Damian
Nováčik
Nováčik

Založený: 17.1.2011 16:01
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Verča 17.3.2012 16:56

Podľa mňa je to veľmi zaujímavé plemeno, také elegantné a originálne no ale tiež som skôr zástancom huňáčov :cat36:
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20

Reklamy

Odoslaťod luciaB 18.4.2012 20:33

[b]Re: SPHYNX

Odoslaťod drake 20.8.2005 17:02
o psoch nahacoch vela neviem ale SPHYNX zila este v starovekom Egypte a nikto ju tam neslachtil proste"samo sa to vyslachtilo"ako clovek,SPHYNX bojovala ako vojak normalne v armade,neskor vymrela,okolo roku 1937 vyslachtili znovu to plemeno,a prva "obnovena SPHYNX" sa dozila az 34rokov(vyslachtena bola z devon rexu ako aj vsetky) :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No, k tomuto by som chcela dodat... co som ja citala, tak nie v Egypte, ale v niektorej z Juhoamerickych risi boli bezsrste macky uctievane. Potom sa vytratili. Kanadsky Sphinx neviem, ako presne vznikol...ale Donsky je vyslachteny z obycajnych ulicnych maciek.
http://www.kocky-prelouc.cz/donsky-sphynx/

tuto je dalsia informacia...ziaden rex v krvi nieje!
http://www.macicky4ewer.estranky.sk/cla ... phynx.html

tu je cela historia Donskeho sphinxa
http://www.pyrel.net/CZ/don-sphynx/history

A tu je o Devon Rexovi...takisto pochadza z obycajnych poulicnych maciek...
http://www.royaldevons.com/plemeno_sk.html

A co citam o ostatnych rexoch, tak tiez pochadzaju z domacich maciek...niektore boli neskor krizene s inymi plemenami koli problemom s maciatkami, ktore sa casto rodili mrtve.

No, ja si tiez myslim, ze je to uz trochu prilis...videla som nejake videa, kde bolo vyslovene vidiet, ze tej macke srst chyba, ze by ju chcela mat... Ale inak je to zaujimave zvieratko...
Ja mam dvoch orientalnych kocurkov. Ten mladsi ma strasne kratucku srst a "rucicky" ako opicka. Upodozrievam, ci tam nebol daky sphinx "namontovany". Tiez je taky prudky mazel...V rodokmeni nijakeho sphinxa nema. Druhy Orientalec je veliky, srst ma ako pes. Lesklu prilahnutu. Tiez je mojkos! To je take dake optimalne pre mna. Su to exoti, ale v ramci zdravia... Potom mam normalnu ulicovu macicku... Ta je odmeranejsia a naladovejsia. Ale zase akoby v nej bol viac pud sebazachovy...Orientalci su kaskaderi. Nemozem pustit na chodbu bez dozoru, lebo uz niekde balansuju nad priepastou. Ako keby nemali strach. Ale je to na ich ukor nebezpecne.
luciaB
mačiatko
mačiatko

Založený: 24.11.2011 19:53
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lucia Bartosova

Reklamy

Odoslaťod Lilez 18.4.2012 20:59

no ja neviem...... nie že by sa mi nepáčili,sú takí ňu ňu ňu ..... ale neviem sa predstaviť, že by som sa s nimi mazlila, bez chlpov by to bolo akési čudné :-)
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod Verča 30.7.2012 16:36

ewe napísal:
IMG_0002 (5).JPG
Caute,
mam dvoch sphynxov - jedneho som kupila, druheho som dostala. Obaja su uplne uzasni, kazdy inej povahy - jeden sa stale len tuli, ma radsej chladnejsie miesta, druhy je taky individualista a vecne zakutrany v dekach. Najhorsie je to s kupanim a to u obidvoch, inak s nimi mame kopec srandy, v lete chodime normalne do zahrady, na voditku, kamosia sa so psami - nahana sa so srncim ratlikom, ziadne piplacky ani s obliekanim ani so stravou. Na zaciatok som sa bala, nakolko je to moja prva macka a hned taketo plemeno, ale so spravnym citlivym pristupom a trochou studia mozem s kludnym svedomim povedat, ze som nic nezanedbala. Akurat tak ten moj povodny ma stale nejaky exem na labkach - vet mu uz dal tolko injekcii, ze som povedala staci! natieram mu to cajom z repika a harmanceka a cuduj sa svete: exem mizne. A co sa tyka obliekania - neobliekam ich. ani som to nikdy neskusala. maju si regulovat sami teplotu a okrem toho - doma dost kurime a deky mame vsade. vet kazal otuzovat- zatial sme chori neboli

Jejda tie fotky sú milené :1l0: krásnučké miceny :-D
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20

Reklamy

Odoslaťod AndreaA 22.5.2013 23:13

Ja sphynxov proste zbožňujem! Nenormálne sa mi páči tá ich "nahatosť", na výstave som mala možnosť pohladkať ich a nečakala som že to bude až také príjemné na dotyk.U nás ale bohužiaľ takýto naháčik neprešiel a ostal mi už len môj druhý sen-úplný protiklad, kúpili sme Maine Coon kocúrika.Ale stále túžim po sphynxíkovi.Bolo by celkom srandovné mať jedného huňatého a druhého nahého mačiaka :)
Stále si prezerám rôzne chovné stanice naháčikov, tak sa možno raz pošťastí a jedného budeme mať doma :)
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
AndreaA
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 14.4.2013 21:36
Skutočné meno: Andrea Kučerková

Reklamy

Predchádzajúca

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb