• Reklamy

Ragdoll

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Re: Ragdoll

Odoslaťod Marusska83 4.4.2013 18:08

Horátio napísal:Zdravím! Keninko nám nechce vôbec papať už tredí deň.Stále spí a keď sa zobudí,tak len cikať.Piť,pije.Od minulého pondelka stále spinká na mojej posteli a ja ho stále hladím.Už ani neviem kedy som spal.Ale to vôbec nie je podstatné. Najhoršie je,že choroba sa predsa len rozhodla,že si Keninka od nás odvedie. :cat41: Ešte máme Angiulinku,našeho maličkého andelíčka.Dva,tri krát za deň,keď ide papať alebo na wecko,nezabudne prísť ku Keninkovi a sa sním pozdraviť a len tak na kus reči ako to mačičky vedia.Včera ho čistila,čo som pred tým nikdy ešte u nej takéto správanie nevidel.
Ďakujem všetkým za Vaše povzbudzovanie a mám taký dojem,že my to zvládame oveľa horšie ako sám Keninko.

Horátio držte sa,stále na vás myslíme a držíme palčeky.Nechcem a ani si neviem predstaviť čo by som robila keby som bola v tvojej koži.Veterinár sa ako vyjadril k tomu že drobček je apatický? :-( Držte sa a daj vedieť ako na tom ste. :bye:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Crysis 4.4.2013 23:02

Horátio mňa by celkom zaujímalo, keďže to asi nebolo Kenyho prvé očkovanie, či mu dal veterinár takú istú vakcínu ako pred rokom, alebo inú.
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod Horátio 5.4.2013 7:34

Áno,dostal tú istú injekciu(ten istý typ,šarža)ako minulý rok.A nakoniec to najhoršie.Dnes o desiatej doobeda ideme nášho Keninka uspinkať.Takto to skončí pre neho,nášho maličkého a my ostaneme z bolesťou a neskôr spomienkami naneho.
Ďakujem!
Anneliese Kimaya Azure,SK (*6.5.2009) Birma s modrými odznakmi
Kanchan Ruby Dolls, SK (*1.10.2010)(+5.4.2013) Ragdoll červený Colourpoint
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 17.3.2011 14:32
Skutočné meno: Radko BRIX

Reklamy

Odoslaťod Mirra 5.4.2013 9:49

Úprimnú sústrasť :-(.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 8

Reklamy

Odoslaťod JancaB 5.4.2013 10:21

Je mi to strašne moc ľúto :velmismutny: Úprimnú sústrasť.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Horátio 5.4.2013 11:02

Zdravím! Všetkým Vám pekne Ďakujeme. Takže dnes,presne o 10.40 zaspinkal po narkóznej injekcie.Viete,aj napriek tomu,že jeho ľadvinky nepracovaly už niekoľko dní,po tej injekcii sa snažil si otriasať hlavu.Pekne som mu povedal aby kľudne zaspal.
Teraz to už myslím môžem povedať,tým že mu teda nepracovali vôbec ľadvinky,z jeho pľúc sa rinul príšerný zápach na celý byt.Dokonca pán doktor mi povedal po krátkom vyšetrení,že z jeho ľadvín nahmatal ani nie polovičky veľkosti normálnych zdravých ľadvín.
Takže záverečná diagnóza: Akútne zlyhanie obličiek.
Keninko ma vždy privíta,keď navštívim toto fórum. Sladko spinkaj náš maličký!
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 5.4.2013 22:01

Horátio napísal:Zdravím! Všetkým Vám pekne Ďakujeme. Takže dnes,presne o 10.40 zaspinkal po narkóznej injekcie.Viete,aj napriek tomu,že jeho ľadvinky nepracovaly už niekoľko dní,po tej injekcii sa snažil si otriasať hlavu.Pekne som mu povedal aby kľudne zaspal.
Teraz to už myslím môžem povedať,tým že mu teda nepracovali vôbec ľadvinky,z jeho pľúc sa rinul príšerný zápach na celý byt.Dokonca pán doktor mi povedal po krátkom vyšetrení,že z jeho ľadvín nahmatal ani nie polovičky veľkosti normálnych zdravých ľadvín.
Takže záverečná diagnóza: Akútne zlyhanie obličiek.
Keninko ma vždy privíta,keď navštívim toto fórum. Sladko spinkaj náš maličký!

Horátio neviem nájsť slová ktoré by som ti napísala,snáď, len úprimnú sústrasť. :cat44: :cat44: :cat44: .je mi to nesmierne ľúto že keninko boj prehral a svoj mladučký život musel ukončiť.Snáď sa už netrápi a za dúhovým mostom ho už nič nebolí.
Ťažko sa mi píše pre slzy ale pocit že sa už netrápi a nič ho nebolí utíši smútok a slzy vysuší,lebo vieme že náš milovaný chlpáčik už netrpí :cat44: .
Držte sa a nech ti druhá cica robí radosť a drží sa v zdravíčku. :-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Horátio 8.4.2013 3:41

Zdravím! No,druhá cica,Angiulinka,celý víkend nespala a stále niečo hľadala a neprestajne mňaukala...
Lekár mi povedal,že u Ragdolov je táto vrodená vada z obličkami dosť bežná,vďaka prekríženiu.Tak neviem...
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Mirra 8.4.2013 11:03

Ak sa smiem spýtať, ako sa tá vrodená vada obličiek volá? Nie je to PKD (polycystic kidney disease), na ktoré sa niektoré plemená v čistokrvnom chove povinne testujú? PKD je síce genetické, nie vrodené, ale keďže niektorí ľudia tieto dva pojmy nerozlišujú, tak sa pýtam, či nie náhodou PKD?
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 8

Reklamy

Odoslaťod felis 10.4.2013 11:51

Úprimnú sústrasť .... je to veľmi smutné a pre Vás a Angiulinku ťažké, ale Keninka už nič nebolí, len sladko odpočíva.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Horátio 20.4.2013 11:36

[quote="felis"]Úprimnú sústrasť .... je to veľmi smutné a pre Vás a Angiulinku ťažké, ale Keninka už nič nebolí, len sladko odpočíva.[/quot

Jeho určite nič nebolí. Ale nás,mňa veľmi bolí! Bol to mój brat,priateľ a určite by sa neurazil keď poviem,že v ťažkých chvîĺach bol taký milučký šaško.
A presne odb.názov neviem,ale môžem sa opýtať pána Dr.Kocúra.Má veľké skúsenosti v oblaati výskumu chorôb a vet.liečiv.
Tak sa majte pekne a mi zas ideme životom ďaľej.
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod JancaB 20.4.2013 17:11

Viem akú bolesť prežívaš a ako veľmi ti drobec chýba. Je to súčasť rodiny. Môj prvý kocúrik odišiel už pomaly pred 3 rokmi a dodnes si na neho spomeniem. Aj keď mi odvtedy pribudli štyri mačičky, vždy bude mať svoje miesto u mňa v srdci a stále mi veľmi chýba. Každá jedna je pre mňa jedinečná svojou povahou a nikdy žiadna nebude ako bol on. Možno si aj ty časom poriadiš k Angiulenke nového kamaráta, určite sa aj ona poteší.

Ak ti to nevadí, rada by som vedela ako sa k tomu vyjadrila chovateľka od ktorej si ho mal. Pretože ja si rovnako ako Mirka myslím že išlo o pkd a to je dedičné ochorenie.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod felis 30.4.2013 13:10

Horatio, poznám ten pocit ... a aj po rokoch je to skoro rovnaké ... Každý má v mojom srdci navždy svoje miestečko :cica2:
My, čo sme ostali, s láskou spomíname.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Dadulik 5.5.2013 6:22

Horátio... čítam tieto riadky a neubranila som sa slzám :smutny: uprimnu sústrasť . ja... ani neviem čo povedať :-(
:cica2: MAFIA ( niečo +MCO modrostrieborná) :cica2: :hearth: 27.12.2008
SHIRIN alias šišina domáca :cica2: :hearth: cca máj 2008 - :smutny: 26.10.2011
DAX von Kralova, NO :hearth: 16.02.2000
MAJA, DODO čistokrvná pouličná zmeska :hearth: sept. 2002
Obrázok používateľa
Dadulik
šelma
šelma

Založený: 13.9.2008 20:11

Reklamy

Odoslaťod Horátio 22.5.2013 18:15

JancaB napísal:Viem akú bolesť prežívaš a ako veľmi ti drobec chýba. Je to súčasť rodiny. Môj prvý kocúrik odišiel už pomaly pred 3 rokmi a dodnes si na neho spomeniem. Aj keď mi odvtedy pribudli štyri mačičky, vždy bude mať svoje miesto u mňa v srdci a stále mi veľmi chýba. Každá jedna je pre mňa jedinečná svojou povahou a nikdy žiadna nebude ako bol on. Možno si aj ty časom poriadiš k Angiulenke nového kamaráta, určite sa aj ona poteší.

Ak ti to nevadí, rada by som vedela ako sa k tomu vyjadrila chovateľka od ktorej si ho mal. Pretože ja si rovnako ako Mirka myslím že išlo o pkd a to je dedičné ochorenie.

Zdravím!Tak som sa prišiel po pár týždňoch znova pozrieť.Čo sa týka jeho majiteľky,tak ja radšej ani nemám náladu ju kontaktovať,ale ak niekto chcete sa jej spýtať,je to p. Kriváňová z Grobu.
Potom ako som kúpil Keninka,tak som od niekoho nepočul moc pekné veci.Ale čo je pravda a čo nie,tak na to má právo súdiť len Boh!
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb