• Reklamy

Ragdoll

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Re: Ragdoll

Odoslaťod nelli 2.1.2011 20:48

no super tak gratulujem k malemu prirastku,tiez mate teraz doma urcite kopu radosti ako my :-D
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod JancaB 2.1.2011 22:55

Ďakujem Nelli.
To máš pravdu, to máme radosti. Nechápem ako som mohla mať pochybnosti, že tri cice sú už veľa :-D Je to úplne super. Vickuška je taká malá vyřídilka a má chalaňov na háku. Teda nie tak úplne, lebo ma strašnú zábavu v tom ich strašiť. Pomaličky sa zakráda a potom vyskočí pred jedným alebo druhým a tí prášia preč. No ohromná zábava tu je s ňou (i keď o tretej v noci by už nemusela plieskať do gule v tej dráhe). Ale je neskutočne prítulná a veľmi rýchlo sa s chalaňmi skamarátila. Teda ona vyšla z prepravky s noblesou presne ako kedysi jej starší braček a hneď sa správala ako doma. Nečakala som, že to bude také rýchle. Tinko ju hneď bral za kamošku, Bucko trošku posyčal aby si nemyslela ale prešla okolo neho so zdvihnutým chvostom a mala na saláme :cat34: Takže super super.
No ale pikoška na záver. Môj muž, čo sa zubami nechtami bránil tretej mačke v domácnosti vypotil, že normálne zvažuje či si ju nenecháme na chov :jaziram: :D
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod nelli 5.1.2011 11:50

dobreeeeee hehe,vidis ako to muz dobre zobral :D tak to je super ze si tak rychlo zvykli,u nas to trvalo trochu dlhsie,lebo mala sa rozhodla ze bude sefovat celej domacnosti a ti moji dvaja sa jej normalne bali :D ale teraz uz je dobre uz sa hrajkaju,navzajom umyvaju a mala Jedikovi niekedy hlada cicik na brusku,parada ich pozorovat :cat34: ale tusim aj tak bude mala ta nadominantnejsia mam taky pocit :-)
PS: tu drahu na noc zasadne schovavam lebo inak by som ju cez noc aj z okna vyhodila :-D
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod JancaB 5.1.2011 14:38

No u nás je to veľmi podobné. Vicky je úplne torpédo a chalani zvyknutí na svoje pohodlie a kľud už sú z nej tak trošku na nervy. Ona proste fičí, ráno, večer, v noci, všade je prvá, všade sa vopchá. Chlapci sa tvária trošku urazene, lebo ona je úplná suverénka. A tiež chodí k Tinovi hľadať cecíky a to už je o niečo staršia od tvojej :-D Ale je neskutočne prítulná. Doteraz som všade počúvala, že kocúrikovia sú prítulnejší a mačky sa prídu mojkať len keď oni samé chcú. Ale Vicky tá je na mne nalepená každú chvíľu. Vyžaduje aby som sa ku nej vždy sklonila a chce sa mi otierať o tvár a hladká ma packou po tvári. Je veľmi prítulná. Tešíme sa z nej.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod JancaB 21.1.2011 10:15

Nelli, Jani ako krpcom selektujete granulky? Lebo moja sa kitteniek ani nedotkne a chrúme zásadne tie kastrácke pre chalaňov. Porovnala som si zloženie a okrem rozdielu 8% tuku čo majú growthky navyše tam nie je žiadny rozdiel, tak snáď by to nemalo mať nejaký negatívny vplyv, alebo sa mýlim?
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod gandalf 21.1.2011 23:26

Ja velmi nedoporucujem pre maciatka granule s nizsim obsahom tuku. Idealne je namiesavat do misiek Kittenky. Chalanom urcite neuskodia, kedze este nemaju ani rok- oni sami by mali este Kittenky papkat.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod JancaB 22.1.2011 11:50

Ďakujem za odpoveď. Ja mám pomiešané growthky s tými pre kastrátov. Lebo napriek tomu, že mi vet kázal dávať už iba tie kastrácke mne sa to zdalo ešte skoro, keď tie sú vlastne až od roka. Len som chcela vedieť či to nemôže mať negatívny vplyv na krpatú, keď si dáva aj tie kastrácke. Má samozrejme nasypané vo svojej miske ešte aj kittenky ale tých sa ani nedotkne.
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nelli 22.1.2011 21:08

No aj nasi mali uz pre kastratov ale rozdelit sa mi to neda.....nasypala som im do jednej misky ,,kastracke,, a do druhej misky ,,kittenky a jedli to presne naopak :-D takze krmim len kittenkami,aj ked mainka ma uz rok a pol a kocur rok,myslim ze im to neuskodi,len dufam ze sa mi od toho moc nezagulatia,no miesat to zacnem asi az ked bude mat mala tak pol roka,alebo tak nejak :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod JancaB 22.1.2011 23:02

Tak som rada, že v tom nie som sama. Len ja sa trošku toho zaguľatenia aj bojím. Lebo moji chlapčekovia už ťahajú na 6kg. Ale uvažujem kúpiť Acanu, tá nie je rozdelená podľa veku. Ty im ktoré dávaš?
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod gandalf 23.1.2011 7:56

6 kg nieje na kocura Ragdolla vela. Ja by som sa tych kitteniek nebala.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod JancaB 23.1.2011 13:30

Ok Januli tak im to vymením, nech má babula dostatok potrebných živín. Ešte raz vďaka za rady :-D
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nelli 23.1.2011 20:31

JancaB napísal:Tak som rada, že v tom nie som sama. Len ja sa trošku toho zaguľatenia aj bojím. Lebo moji chlapčekovia už ťahajú na 6kg. Ale uvažujem kúpiť Acanu, tá nie je rozdelená podľa veku. Ty im ktoré dávaš?

No mi nieco hovor,nas ma uz taku slaninu na bruchu :-D a na mainku mi veterinar povedal ze je obezna a ze by mala schudnut,ale to sa mi nezda na svoje plemeno a vek ma podla mna normalnu vahu a vobec nie je tucna,skor keby mi to povedal na kocura tak sa nedivim,ale na nu to bolo odveci :-/ ja krmim momentalne Eukanubou,nekrmim stale rovnakym krmivom,po urcitom (dlhsom) case to vzdy prestriedam,ale co sa tyka porovnania ,,hovienok,, tak uz budem striedat len Applaws a Eukanubu :-D
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod JancaB 23.1.2011 22:09

Moji mali z Applawsiek hnačky, tak tie som vylúčila z repertoáru. Eukanubu sme ešte nemali. Dnes som obvolávala predajne a zohnala Acanu. Nemali menšie ako 2,5 kg balenie tak som to riskla a teda chlpáči sa nadšene netvária :-/ Neviem čo do tých RC dávajú, že im tak chutia. A slaninkové brušká to my tiež máme :-D Vicky je z nich polovica, ale zase ona behá v kuse ako strela.
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod vandulka 30.1.2011 10:52

Ahojte milovníci rogdall ciciek,
S priateľom uvazujeme o kúpe ragdollčiatka a potrebovala by som poradiť so skusenymi
Vlastnikmi:)
Prvá otázka je Čo preferujete? Macicku či kocurika?:)
Niekde som tu precitala že kocurikovia su pritulnejsi,ale to mi moc
Na kocurikov nesedí a viem že to aj záleží od génov alebo macicku.povodne
sme chceli macicku a dat ju sterilizovat lebo v okoli tu žije dost kocurikov
-tým pádom ju chceme na maznanie nie na chov
Tak Čo je lepšie kocurik či macicka..
A druha vec je či niekto z vás kto ma ragdoll pracuje a ma ju doma?
Ako to prebieha nesmuti moc alebo niečo?že nikoho dlho nemá doma?
Nie je potom vzdialenejsia?
Doma Mám 4 mačky a tie su zvyknute byt samé doma,väčšinou su vonku
Ale s Priateľom chceme tuto ragdollku a tak mi napadlo opýtať sa tu lebo vy sa viac vyznate
Ako Google stránky s charakteristikami..
Ďakujem za pomoc a skoru odpoved:)
Mačičky :
NAJNOVŠÍ PRÍRASTOK:
->Kuki (Cookie) - biele zlatíčko, tu a tam škvrnka no najväčšia na nosíku :) momentálne v mačacej puberte, mačička. (*25.05.2012)

v rodičovskom dome, vychované z veľkej časti mnou :P :
"Čo ty?" - (* 2006), ufrflaná, večne nespokojná a hladná mačička, má 3 detičky:
Čočo - čiernobiely maznák, večné mača (*2007)
Mimi - čierna ako uhlík, rada loví myšky a vtáčiky a lezie po streche (*2007)
Kamarát - tigrovaný macek, najväčší balič v okolí, brutálny bitkár a hladoš (*2007)
Obrázok používateľa
vandulka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.1.2011 20:22
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Vanda Kyselicová

Reklamy

Odoslaťod nelli 30.1.2011 16:51

vandulka napísal:Ahojte milovníci rogdall ciciek,
S priateľom uvazujeme o kúpe ragdollčiatka a potrebovala by som poradiť so skusenymi
Vlastnikmi:)
Prvá otázka je Čo preferujete? Macicku či kocurika?:)
Niekde som tu precitala že kocurikovia su pritulnejsi,ale to mi moc
Na kocurikov nesedí a viem že to aj záleží od génov alebo macicku.povodne
sme chceli macicku a dat ju sterilizovat lebo v okoli tu žije dost kocurikov
-tým pádom ju chceme na maznanie nie na chov
Tak Čo je lepšie kocurik či macicka..
A druha vec je či niekto z vás kto ma ragdoll pracuje a ma ju doma?
Ako to prebieha nesmuti moc alebo niečo?že nikoho dlho nemá doma?
Nie je potom vzdialenejsia?
Doma Mám 4 mačky a tie su zvyknute byt samé doma,väčšinou su vonku
Ale s Priateľom chceme tuto ragdollku a tak mi napadlo opýtať sa tu lebo vy sa viac vyznate
Ako Google stránky s charakteristikami..
Ďakujem za pomoc a skoru odpoved:)

No ja mam aj kocurika aj macicku,ale co sa tyka pritulnosti nevidim v tom rozdiel,stale neviem pochopit preco niekto tvrdi ze kocurikovia su maznavejsi,zaujimalo by ma kde tato fama vznikla :?: :-D chovatelka od ktorej mam ja mojich dvoch ragdollov vedela po niekolkych tyzdnoch aka to bude cca povaha,ci maznavejsia,ci plachejsia,co sa ale samozrejme neskor vekom este vycibri :wink: takze ja si myslim ze dobry chovatel ti bude z vrhu vediet vybrat prave to ake chces,pokial ti nebude prave zalezat napriklad na urcitej farbe. Tiez pises ze si chcela macicku nechat kastrovat lebo na okoli je dost kocurov,no nemyslim si ze ragdoll je zrovna idealne plemeno na pustanie von,ja by som to neriskla,ani keby mam rodinny dom. A co sa tyka tej samoty,no ja osobne si neviem predstavit ze by som mala len jedneho ragdolla asi by nudou a zialom ,,umrel,, a to sa tyka aj inych plemien myslim. Aj ked vela ludi ma len jednu macicku a nic proti tomu samozrejme nemam ale ja osobne z vlastnych skusenosti by som kupovala radsej hned dve :wink: Tot len moje postrehy,samozrejme kazdy ma na toto iny nazor :cica2:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb