• Reklamy

Ragdoll

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod janula 19.5.2005 9:30

Mari napísal:
janula napísal:.. hmm mne sa pacia aj neslachtene macicky.. a nerozmyslala si, ze si kupis cistokrvnu, ci nepotrpis si na taky "detail" hehe :-) :cica2:
no v poslednom case rozmyslam ci si nezadovazim tretiu macicku chcela by som perzske maciatko,no neviem ci mi to rodicia dovolia ,lebo taka macicka predsa len nieco stoji.Asi si este pockam.....chce to len cas

No ved uz mas dve macicky.. to je celkom dost hehe.. a tu tretiu si predsa mozes kupit kedykolvek ked budes uz starsia a osamostatnis sa :wink: ..to je pravda, ze tie cistokrvne cicuse su drahsie, ja si uz teraz setrim, lebo kupit kocurika plus celu vybavicku a pod. je na zaciatku dost, takze si uz dopredu radsej nasetrim nejaku hotovost, aby to bolo potom jednoduchsie :-) :cica2: ... ja som sa napr. zriekla letnej dovolenky, nepojdeme k moru, ale kupim si radsej kocurika a veru mi to ani nie je luto, uz sa na neho tesim :-) :cica2:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Alexandra 19.5.2005 9:36

Janula nebudete lutovat! :wink:
4 roky som nebola na dovolenke a tento rok zrejme opat nepojdem, pretoze by som chcela s tymi mojimi krasavicami trosku pobehat vystavy a potom vybrat nejakeho extremne super krycieho kocura :-D
Uz ste sa rozhodli, ci ragdoll, alebo Britka? :wink:
Alexandra
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.5.2005 18:59

Reklamy

Odoslaťod janula 19.5.2005 9:42

Alexandra napísal:Janula nebudete lutovat! :wink:
4 roky som nebola na dovolenke a tento rok zrejme opat nepojdem, pretoze by som chcela s tymi mojimi krasavicami trosku pobehat vystavy a potom vybrat nejakeho extremne super krycieho kocura :-D
Uz ste sa rozhodli, ci ragdoll, alebo Britka? :wink:

No ved ja viem, ze nebudem lutovat, len niektori znami ma presviedcaju o opaku a ze mam radsej tie peniaze "vrazit" do vzdelania alebo nieco akoze "rozumnejsieho" ... ale to su take "bezcitny" ludia.. skor karieristi, vies co si nevedia predstavit, ze by sa starali o nieco ine ako o seba a pracu :wink: .. ale ja ich kaslem, nevedia o co prichadzaju, ked ziju bez zvieratka... No uz som sa rozhodla pre ragdollciatko :-) :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Alexandra 19.5.2005 9:48

Ale hadam to nebude take strasne s tymi karieristami... :jaziram: To by potom mohli povedat aj o detoch, ved do tych sa tiez investuje, ci nie? Okrem toho, myslim ze mackari budu suhlasit, poznate lepsiu psychicku hygienu, ako ked sa Vam maciat, alebo maciacka rozlozia na kolenach a zacnu priast? :cica2: :cica: :cica2:
Alexandra
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Ragdoll versus Britka

Odoslaťod Bea S. 19.5.2005 9:58

Ahoj,

vidím, ľe Ragdoll ako plemeno sa konečne začína spomína» aj na Slovensku. Som rada - sú krásni. Aj my uľ máme dohodnutého kocúrika - seal bicolor. Máme doma britského modrého kocúrika - a o 5 týľdňov dostane kamaráta - eąte o tom nevie, ale určite sa uľ teąí ! Tieto 2 plemená sa k sebe veµmi hodia - obe sú pokojné, veµké a krásne. ®iaµ, nie sú práve najlacnejąie!

Roky som bola presvedčený psíčkar (máme 6-r. zlatého retrievera), ale musím poveda», ľe mačky majú niečo do seba! Najlepąia je kombinácia mačka + pes. Kaľdý je úplne iný a dáva inú lásku. Obaja vysielajú pozitívnu energiu a majú úľasne terapeutické vlastnosti! Mačka je pohodlnejąia - netreba ju venči». Pes je "zdravąí" - núti Vás chodi» na prechádzky za kaľdého počasia - čo v tejto uponáhµanej dobe plnej stresov stojí za zváľenie. Rodičia môľu predstavova» problém - ja som si svoje zvieracie sny splnila aľ so svojou vlastnou rodinou. Zvieratá nás trochu obmedzujú, treba to vąetko dobre zorganizova», ale láska a rados», ktoré z nich vyľarujú, nás bohato odąkodnia. Treba si ale uvedomi», ľe VY®ADUJÚ ČAS, LÁSKU, STOJA PENIAZE a nie sú "Tamagochi", ktoré sa dalo kedykoµvek vypnú»! Keď nie ste ochotní v prípade potreby da» prednos» Váąmu domácemu miláčikovi pred vlastným programom, tak si ich nezadovaľujte. Je to záväzok na 12-15 rokov!javascript:emoticon(':achtung:')javascript:emoticon(':jaziram:')
Pozor!!! Vąetkým Vám ľelám veµa radosti s Vaąimi domácimi miláčikmi!
Bea S.

Reklamy

Odoslaťod Alfie 19.5.2005 10:01

no, co sa tyka "subojov" s rodicmi ohladom zvieratka, viem o tom svoje ..:-) "vyriesila" som to pomerne jednoducho, je pravda, ze som vtedy uz mala 18, ale stale som byvala s rodicmi, jedneho dna som proste domov doniesla male steniatko vlciaka, nasli prisli zo zahrady a vlcko-tlcko uz tam na nich cakal...:-) je pravda, ze otec sa so mnou 2 tyzdne nerozpraval, ale netrvalo dlho a Aresko bol prvy s kym sa porozpraval, ked prisiel domov a stale je to jeho milacik...:-) je pravda, ze byvame v rodinnom dome, takze s umiestnenim neboli problemy, plus som si nasla pracu, aby som mala na stravu, veterinara a dalsie vydavky ...:-)
Alfie
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.5.2005 8:37
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Alexandra 19.5.2005 10:16

Jeden z mojich kocurikov je u uzasnej rodiny - maju dalmatinku, kocura, 2 papagajov (a 2 deti), je to tam uzasne, cely byt je akoby napusteny pozitivnou energiou a ludia v nom zijuci as well...
Ako mala som mala zakaz mat ine zvieratko ako kanarika, kedze som bola silna alergicka. Teraz mam 2 macky a nikdy som sa necitila lepsie :-D
Alexandra
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod janula 19.5.2005 10:41

Alexandra napísal:Ale hadam to nebude take strasne s tymi karieristami... :jaziram: To by potom mohli povedat aj o detoch, ved do tych sa tiez investuje, ci nie? Okrem toho, myslim ze mackari budu suhlasit, poznate lepsiu psychicku hygienu, ako ked sa Vam maciat, alebo maciacka rozlozia na kolenach a zacnu priast? :cica2: :cica: :cica2:

No niektori ludia mladi aj starsi, maju este ten "starodavny" nazor o macickach, pretoze o nich nic v skutocnosti nevedia, okrem toho ze su "falosne" a "vsetko doskriabu" a ich "hovienka hroozne smrdia" hehe :-) ... ja sa snazim im vysvetlit ako to v skutocnosti je a tie ich "divne" nazory vymazat z ich hlaviciek.. ale proste su ludia, ktori aj ked maju peniaze, nemaju radi zvieratka v byte a celkovo voci zvieratkam nie su tak citovo naviazani ako my.. ale ked budem mat kocurika, urcite sa mnohym, ktori sa s nim stretnu zmeni nazor hehe :-) :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Re: Ragdoll versus Britka

Odoslaťod janula 19.5.2005 10:46

Bea S. napísal:Ahoj,

vidím, ľe Ragdoll ako plemeno sa konečne začína spomína» aj na Slovensku. Som rada - sú krásni. Aj my uľ máme dohodnutého kocúrika - seal bicolor. Máme doma britského modrého kocúrika - a o 5 týľdňov dostane kamaráta - eąte o tom nevie, ale určite sa uľ teąí ! Tieto 2 plemená sa k sebe veµmi hodia - obe sú pokojné, veµké a krásne. ®iaµ, nie sú práve najlacnejąie!

Roky som bola presvedčený psíčkar (máme 6-r. zlatého retrievera), ale musím poveda», ľe mačky majú niečo do seba! Najlepąia je kombinácia mačka + pes. Kaľdý je úplne iný a dáva inú lásku. Obaja vysielajú pozitívnu energiu a majú úľasne terapeutické vlastnosti! Mačka je pohodlnejąia - netreba ju venči». Pes je "zdravąí" - núti Vás chodi» na prechádzky za kaľdého počasia - čo v tejto uponáhµanej dobe plnej stresov stojí za zváľenie. Rodičia môľu predstavova» problém - ja som si svoje zvieracie sny splnila aľ so svojou vlastnou rodinou. Zvieratá nás trochu obmedzujú, treba to vąetko dobre zorganizova», ale láska a rados», ktoré z nich vyľarujú, nás bohato odąkodnia. Treba si ale uvedomi», ľe VY®ADUJÚ ČAS, LÁSKU, STOJA PENIAZE a nie sú "Tamagochi", ktoré sa dalo kedykoµvek vypnú»! Keď nie ste ochotní v prípade potreby da» prednos» Váąmu domácemu miláčikovi pred vlastným programom, tak si ich nezadovaľujte. Je to záväzok na 12-15 rokov!javascript:emoticon(':achtung:')javascript:emoticon(':jaziram:')
Pozor!!! Vąetkým Vám ľelám veµa radosti s Vaąimi domácimi miláčikmi!

Ahoj Bea, aj mne sa najviac paci sfarbenie bicolour :-) Mozes mi napisat z akej chovnej stanice alebo odkial kupujete kocurika.. mozes mi napisat aj cez sukromnu spravu :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 19.5.2005 15:19

Catlover napísal:
Mari napísal:
janula napísal:.. hmm mne sa pacia aj neslachtene macicky.. a nerozmyslala si, ze si kupis cistokrvnu, ci nepotrpis si na taky "detail" hehe :-) :cica2:
no v poslednom case rozmyslam ci si nezadovazim tretiu macicku chcela by som perzske maciatko,no neviem ci mi to rodicia dovolia ,lebo taka macicka predsa len nieco stoji.Asi si este pockam.....chce to len cas

no vidim, ze nie som sam, co ma problemi s rodicmi a mačkami... no len u mna s tym rozdielom, ze neriesim ze by som chcel dalsi "kus", ale ci vobec bude aspon jedna/jeden(aj tak som sa uz trochu zmieril s tym ze nebude) :-(
Nasi maju macky radi len asi setria :-D
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12

Reklamy

Odoslaťod janula 19.5.2005 16:11

Obrázok
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 19.5.2005 16:22

janula napísal:Obrázok
Jejoooooooooo!!!!!
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 19.5.2005 16:23

.. a co hovoris na toto maciatko :wink:
Obrázok
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 19.5.2005 16:30

janula napísal:.. a co hovoris na toto maciatko :wink:
Obrázok
Nadherne!A tie nadherne ocka :wink:
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 19.5.2005 16:40

.. ze su ty ragdollovia "cacani" hehe :-) :wink: :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb